Как да се справим с пигментните петна (кожни, хормонални проблеми и др.) - 10

  • 33 121
  • 429
  •   1
Отговори
# 420
  • София
  • Мнения: 4 004
На мен това ми е 10-ти IPL. Има подобрение, но за съжаление, ефектът при мен е нетраен, трябва да си правя поддържащи процедури, защото пак ми се запушват Мейбомиевите жлези. Не знам дали ти дадоха инструкции за домашна поддръжка, тя е много важна. Топли компреси са направо задължителни, за да се задържи ефекта, обаче пък аз съм и с невралгия на лицето и като си сложа топлия компрес, маска или каквото там слагам - уф, това ми провокира невралгията, та не го правя много-много.
Тъй че просто съм на 2 поддържащи IPL-a на година, за да мога да не запушвам чак толкова.
Обаче с тази слънцезащита около очите точно след процедура ми е много тегавко, сега като спрях да се мазотя и очите ми са далеч по-добре.
Ти къде си я прави и какво ти казаха за слъцезащитата? На мен много ми наблегнаха да няма такива съставки, каквито писах по-горе, заради очите, препоръчаха ми минерална, но пък в аптеките всичките почти минерални са без цвят и ми казаха, че оставят бял финиш, което аз изобщо не търся като ефект, напротив. И още не съм си я сменила, ползвам си химичните филтри…

В Зора правих, преди 2 седмици. Още съм на стероидни капки. 10 процедури ми се виждат ужасно много - през колко време са?, на мен ми казаха 15 дена след процедурата са отида на контролен преглед. За слънцезащитата - питаха ме дали ползвам, аз казах -да, те казаха ОК. Не правя топли компреси. След процедурата и масата очите ми бяха много раздразнение, не знам дали ще повторя.

# 421
  • софия
  • Мнения: 1 203
Дами, дали не замазахме темата? Имате ли нещо против да са върнем към същността и предмета на темата?! Blush

# 422
  • Мнения: 70

От слънцезащитите - има такива с октокрилен,
Сега проверих моя-има го. Освен лютене ми докарва и главоболие(не съм хипохондрик).Ако знаеш някой конкретен минерален продукт, моля да ми кажеш и да скоча да го купя от аптеката, няма закога да го поръчвам от нета. Петната се разпостраняват. Не ме бърка белия финиш.
Ползвам от няколко седмици a Roche-Posay Mela B3 Серум против тъмни петна., дето"*Melasyl има нов и уникален механизъм на действие: той прихваща излишния меланин, преди да остави следи върху кожата".
Прихваща друг път. 73 лв от Со фармаси, малко бутилче, неикономичен. Засега без ефект, освен малко кир ефект, та мажа внимателно.

# 423
  • Мнения: 2 489
Не съм тествала минерални върху себе си никога, тъй че не мога да дам отзив, но в Ремедиум гледах няколко варианта и ако ще купувам - бих си взела минералния на Биодерма или на Уриаж, защото и химичните са ми такива и принципно ми понасят на кожата, с изключение на зоната около очите. За съжаление като питах, нямаха и тестери, което е много неприятно.
Знам, че Авен имат минерален с цвят, но не смея да си взема, защото съм се обривала от тяхна слънцезащита, но разбира се не при всеки е така.

# 424
  • Мнения: 23 017
Аз мажа около очите.От някои ми люти, от други не.Има слънцезащита, която е само за околоочната зона.
За дамите със сухи очи- ако ползвате ретиноиди ги спрете и вижте как ще сте след тях.При мен това беше проблемът.Нямаше да се сетя, но го прочетох някъде из форумите и спрях третиноина.

# 425
  • Мнения: 2 489
Аз не ползвам и знам, че е противопоказано при синдром на сухо око. Казвала ми го и очната лекарка.
ДХЗ, кои са тези слънцезащитни специално за околоочна зона? Питала съм и дерматоложката ми преди, казвала ми е, че няма такива в момента, но това беше преди 1-2 години.

# 426
# 427
  • Мнения: 2 489
Супер, ДХЗ, този първият особено изглежда много подходящ, ще си го поръчам преди да правя следващи процедури, че да не се тормозя с моите, че пигментации засега не виждам в тази зона, но като нищо да се появят в бъдеще…

# 428
  • Мнения: 3 807
Момичета да споделя и моят опит.
2 големи петна на 2-те бузи и почти 2 годишни борба.
Ходя на биорепил комбиниран с микронидлинг. Не е особено приятно, но има много голям ефект. Почти не се виждат вече.
След 13 процедури, които вървят бавно, защото отказват да ми ги правят от месец Май до Октомври. Или аз удължавам почивката между процедурите, когато ми изсъхва много кожата или се чувствам дискомфортно.
Имам доволно количество серуми, ретиноли и киселини за домашна употреба, но нямам почти никакъв ефект от тях.

# 429
  • Мнения: 17
Здравейте!
Според вас този серум подходящ ли е да се ползва в този сезон?
https://sopharmacy.bg/bg/product/000000000030026792

Общи условия

Активация на акаунт