Фиданка в саксия до пролетта

  • 1 673
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 11
Здравейте! От малка пръчка си прихванах Дюля в саксия. От 50-60 см. вече е към 1.50 м. Не успях да я засадя през есента, защото ми стана жал да не измръзна. Сега обаче не зная как да я гледам през зимата - на балкона ли, вътре ли. Не зная трябва ли да и опадат листата през зимата или не. Някой може ли да ми помогне със съвет?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Навън според мен, като трябва да вземаш мерки в големи студове, защото все пак в саксия корените не са така защитени, както в земята. Или трябва да увиеш саксията в нещо изолиращо - стиропор, найлони, хартия или да я прибираш на светло стълбище при отрицателни температури. Аз поне така бих направила, макар че съм гледала върба и обикновено улично дръвче без да ги прибирам, само ги покривах с найлони.

# 2
  • София
  • Мнения: 35 104
Саксията на балкона за адаптация и след седмица в почвата. Устойчива е, ще се справи и да, листата опадат.

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Фиданкатаще се чувства най-сигурно навън, както са те посъветвали по-нагоре.Ако знаеш къде искаш да бъде позиционирана за постоянно- посаждаш я там. Ако не си сигурна-изкопаваш една дупка, слагаш я в нея / а може и още няколко фиданки , за които още нямаш яснота/, и ги заравяш. Рано напролет ги посаждаш на определените места и се грижиш да не изсъхнат, т.е. поливаш . Всичко това сме го проигравали

# 4
  • Мнения: 11

Много ви благодаря от мое име и от името на малката ми дюличка. Ще я засадя в съседния двор до пролетта. Беше малко колкото другите пръчки около не я, но само тя израстна така.

# 5
  • Мнения: 12 790
Саксията е с малък обем и е много по-опасно да измръзнат корените, отколкото в земята.
Не си закъсняла изобщо, сега все още е есен.
Разбира се, че опадват листата, не е ела все пак. Wink

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 1 986
Фиданки могат да се садят, докато земята не е замръзнала, та  има време.

Общи условия

Активация на акаунт