Научна кариера?? (Германия)

  • 1 604
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
Здравейте, завърших Фармация на скоро. Кандидатствах на няколко места чрез indeed, stepstone. etc. Но още не мога да си обясня какво мога да правя с диплома на магистър-фармацевт:
1. работа в аптека -  От 3 години карам сама стажове и смени,, но вече не бих могла да го работя никога. Появиха се проблеми с гърба, не искам да изпадам в подробности, но ми е трудно да се навеждам.
2. търговски представител
3. научен работник - дори не съм сигурна какво се разбира под това? В някои от обявите това бе някой, който е като химик-лаборант/химичен аналитик - който се занимава с хроматография, спектрофотометрия/лаборант-биохимик/токсиколог. Всички тези неща съм учила и не само, за да мина изпитите. Но на cv-to ми пише Фармацевт и не ми става ясно като кандидатствам, те разбират ли това или си мислят, че само мога да продавам лекарства. А последната година имах и нещо, което се превежда Анализ на медикамента, където изследвахме медикаменти в различни форми и доказвахме съдържанието им. Така, че би трябвало да има за мен работа в лаборатория??

Доколкото знам в някои западни държави - Италия, Франция мисля- след 3-тата година, когато се  учат още основните предмети като Биохимия, Фармацевтична Химия, Физико-химия и прочие се разделят на две групи. Едната се готви да работи с пациенти, а другата си продължава с разновидности на Аналитична химия напр и се готвят за лаборатория. Накрая излизат с различни дипломи.
Също в Германия можело да работиш в аптека без висше, карат някакъв курс за година и нещо. И не ми става ясно под  Apoether/in  за това ли говорят, или за магистър-фармацевт. А където завърших аз е както, тук - всичко е смесено. И не знам как да се квалифицирам още по-тясно по дисциплина без докторантура? Има някакви master-и мисля, но не си го представям финансово.

Дипломата си ще получа напролет и не знам какво пише в нея. Но издават една книжка допълнение към нея. Тя съдържа всички дисциплини - с описани лекция по лекция какво съм учила през годините, нещо като конспект.
Планирах да уча Ph.D. (биохимия/фармакология), но не виждам засега как ще стане (здравословни причини). И там не успях да разбера - на някои места за учен в лаборатория го изискват, на други можело и опит в съответната индустрия 5 години. Чувала съм, че  след Ph.D. излизаш преквалифициран и затова докторантите продължават нагоре към професори. А как да ги направя тези 5 години като e entry изискване?

4. асистент - не звучи зле, но немският ми е още начален. Не знам дали биха ме взели с английски
5. вариант да си Ph.D студент, като се обвързваш с  някоя лаборатория там да работиш после??

Също съм си представяла в някоя козметична лаборатория - отдел иновации?

А относно езика идеята ми бе да отида, да го уча година и нещо, вземам B2 и почвам. Но мои близки, които са там ме убедиха, че мога да си го уча там, а през това време да работя с английски. Доколкото знам имало недостиг на медици там, не знам дали важи и за моята сфера.
И така, знам само че трябва да действам по-бързо. И език се учи на място. А тук не ми е вариант да бъда, защото съм сигурна, че никой няма да се съобрази със здравословните ми проблеми.

*може да не използвам правилните термини, не учих на български

# 1
  • Мнения: 12 790
Ти в момента работиш ли, учиш ли? Ако чак напролет ще получиш диплома, до тогава можеш да напредваш с немския. Език не се учи само на място, това е пълна заблуда. Моят немски е почти перфектен и съм го учила само в България, познавам и други такива хора.

Пишеш: "А тук не ми е вариант да бъда, защото съм сигурна, че никой няма да се съобрази със здравословните ми проблеми."
Имаш предвид в България? А в друга държава дали ще се съобразят? Не са ли решими тези проблеми - да се полекуваш и да продължиш с учението, когато се оправиш?

# 2
  • Мнения: 169
Ти в момента работиш ли, учиш ли? Ако чак напролет ще получиш диплома, до тогава можеш да напредваш с немския. Език не се учи само на място, това е пълна заблуда. Моят немски е почти перфектен и съм го учила само в България, познавам и други такива хора.

Пишеш: "А тук не ми е вариант да бъда, защото съм сигурна, че никой няма да се съобрази със здравословните ми проблеми."
Имаш предвид в България? А в друга държава дали ще се съобразят? Не са ли решими тези проблеми - да се полекуваш и да продължиш с учението, когато се оправиш?

Не е за ТЕЛК. Говорила съм с двама различни специалисти. От доста време обикалям по лекари. Не е нещо фрапантно,но трябва хигиена на движенията до живот. Трябва да се навеждам по специфичен начин и не често.
В момента споменах,че не мога да работя, чакам си дипломата и уча немски. Скоро ще се запиша на курс и надявам се да достигна ниво оттук още. Хубавото е, че има влогове и толкова много интерактивни методи. Може би, никога не е било толкова лесно да се учи език
Искам (и в случая мога ) да работя в индустрията, което тук съвсем не го виждам да стане.

# 3
  • Мнения: 1 725
А защо Германия, ако немският ти не е на ниво? Говориш ли добре английски? В Ирландия има много фармацевтични компании и заплатите са високи, пък и езикът е по-лесен и по-полезен дори ако решиш да се занимаваш с научна работа.

# 4
  • Мнения: 12 790
В интерес на истината, в Германия може да се учи и на английски. В някои фирми даже в работата можеш да се оправяш с добър английски, докато научиш по-добре немски.

# 5
  • Мнения: 169
А защо Германия, ако немският ти не е на ниво? Говориш ли добре английски? В Ирландия има много фармацевтични компании и заплатите са високи, пък и езикът е по-лесен и по-полезен дори ако решиш да се занимаваш с научна работа.
Харесвам съм Германия, немският ми е около А2. Това ми е 3-ти чужд език и смятам, че ще се справя. Simple Smile
Но иначе да, чувам и аз добри неща за Ирландия

# 6
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Един съвет от мен - ако се насочваш към Германия, търси варианти в Берлин. Там е много по-вероятно да успееш да намериш работа само с английски, в много от другите големи градове ще искат немски и в началото.

Общи условия

Активация на акаунт