Екскурзия в Шотландия

  • 387
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 481
Здравейте, не успях да открия такава тема, затова я създавам. Бихме искали да посетим Шотландия с мъжа ми за няколко дни, макс седмица.Имаме и бебенце на 1 месец, като все още се колебаем дали да я взимаме с нас. Ако някой е пътувал с бебе до 1 година и това ще ни е полезно като инфо. Интересува ме всякаква информация, полети, настаняване в Airbnb или хотел е по-добре, забележителности, културни различия. Изобщо мнения от хора, които са били скоро в Шотландия!  Надявам се да се включат повече души.☺️☺️☺️

# 1
  • Мнения: 177
Ходих в Шотландия на гости, в района на Единбург. Като цяло Шотландия е страшно красива, но е много студено. Не те съветвам да водиш бебе на един месец, особено сега. За един ден се сменят 4 сезона, ветровито, дъждовно и студено, въпреки че съм била Август месец. В Единбург има паркове, замъци, един много голям музей в центъра, но му забравих името. Музеят си заслужава посещението. В околностите на Единбург също има замъци, но е хубаво да си проучите нещата. Влюбена съм в тази страна и се надявам един ден отново да я посетя. За мен си заслужава ходенето, но се пригответе за голям студ, вятър и дъжд.

# 2
  • Dublin
  • Мнения: 69
Шотландия е изключително красива, и много има да се гледа, но всичко зависи естествено с какъв бюджет разполагате и с какво време.
Можете да направите вариант с 2-3нощувки в Единбург и после с кола под наем да направите една обиколка - Пърт, Питлокри, Авимор, Инвърнес, Форт Уилям, Гленкоу, Стърлинг и обратно в Единбург.
Друг вариант е да останете само в Единбург за 4-5-6 нощувки и да направите няколко еднодневни организирани екскурзии, препоръчвам Рабис - пътувала съм с тях няколко пъти, супер са - https://www.rabbies.com/en
Относно хотел или AirB&B - вие си решавате, отново, зависи от бюджета ви. Имайте предвид, че много хотели или гости за къщи в Шотландия не приемат деца изобщо, ако решите да вземете бебенцето с вас, го имайте предвид като проверявате за свободни места.
В края на ноември обикновено започва коледния базар в Единбург, много е красиво особено вечерта и създава супер коледно настроение.

# 3
  • Мнения: 57
Единбург е магнетичен. Спуснете се от Замъка надолу по Кралската миля, ще изживеете незабравими моменти. Ако сте почитател на Хари Потър посетете заведението където е отсядала авторката. По принцип има опашка за влизане, но бързо се минава. По това време на годината е отворен за посетители дворецът Холируд. Но не мисля, че Единбург е подходящ за малко бебе. Времето е променливо, ако имате късмета за последователни четири невалежни дни, то сте случили на лято😀

Общи условия

Активация на акаунт