Нашите орхидеи – тема 40

  • 28 862
  • 748
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 22 860
Много харесвам паяка! Защо да е грозна?!
За съжаление, моята не я опазих.

# 706
  • Мнения: 2 853
Сакън, да не съм го чула, моята нe е паяк! Морска звезда е и точка! Grinning Stuck Out Tongue Winking Eye
Имам арахнофобия и с тази орхидея подозирам, че либето ми провежда скрита терапия. Joy Не съм му го казала, но съм убедена в това.
Със смесени чувства съм, хем ми е много необичайна и екзотична за цвете, хем като я гледам продължително време изпитвам нещо леко неприятно, чак тръпки ме побиват. Надявам се да свикна.
Но пък ухае прекрасно, та ѝ прощавам, че леко ме плаши. Simple Smile

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 20:16 от Sysly

# 707
  • София
  • Мнения: 3 922
Jaklinan, с картофа хващате не вредители, а инсекти, които се хранят с мъртва тъкан. И понякога някой и друг хищник, дошъл на обяд. Колембола е това на снимката.

# 708
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Спайдърчето цъфна. Simple Smile


И две ароматни. Лилавата е love ( нещо си), а другата dusty bell.

# 709
  • Мнения: 6 390
"Spider" е екзотично красив и с разкошен, като парфюмен аромат. Често минавам да го подуша Joy

# 710
  • Мнения: 23 079
Моята орхи с най-много цветове.Чакам още няколко да се отворят:


# 711
  • Варна
  • Мнения: 2 037
"Spider" е екзотично красив и с разкошен, като парфюмен аромат. Често минавам да го подуша Joy

Сериозно ли е ароматен? Този при мен е с 2-3 дом. цъфтеж и все още нищо не съм надушила като аромат да се стели от него. Но аз и за брасията ( паяка) чета тук в темата, че е ароматна, пък от моята нищо не надушвам. Явно ще да имам проблем понякога с обонянието. Grinning

# 712
  • Мнения: 6 390
Напълно сериозно Simple Smile Не е силен аромат, усеща се отблизо, но е мнооого интересен, парфюмен, както писах по-горе. Дай му време и на твоето Паяче да заухае.
В интерес на истината, при мен миришат и някои, които се водят ароматни, но чета, че не при всички се проявяват: Kaoda, Schilleriana, Philadelphia.
Моят "Summer song" обаче е фалшименто Joy

# 713
# 714
  • Варна
  • Мнения: 2 037
Напълно сериозно Simple Smile Не е силен аромат, усеща се отблизо, но е мнооого интересен, парфюмен, както писах по-горе. Дай му време и на твоето Паяче да заухае.
В интерес на истината, при мен миришат и някои, които се водят ароматни, но чета, че не при всички се проявяват: Kaoda, Schilleriana, Philadelphia.
Моят "Summer song" обаче е фалшименто Joy

Права си. Вярно,че ухае паячето, но ароматът е съвсем слаб. Трябваше да го преместя на слънце, че и да си завра носа в него, за да надуша нещо. Grinning
Сложила съм го дъсти- то и другата ароматна, пък те доста силно ароматизират и предполагам заради това пропускам мирис-а на паячето. Simple Smile

За Каода-та и аз четох, че не всяка е ароматна. Явно отново е въпрос на късмет на каква човек ще случи. Grinning

# 715
  • Мнения: 6 390
Радвам се, floren.

Семейна сбирка Simple Smile

# 716
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 832
Напълних очите. Порадвах се на красотите, които споделихте. Благодаря ви! Simple Smile
Скрит текст:
Ех, ако можех да усетя и аромата им. Relieved

# 717
  • София
  • Мнения: 3 922
Цъфнали са ми три Лиодоро. За двете е първи цъфтеж, за третата е втори.




# 718
  • София
  • Мнения: 22 860
Дълго чаках да отвори цвят. Ето малката орхидея от мисията "Спаси орхидея":









Споделям първо с вас. Simple Smile

# 719
  • Мнения: 13 850
Само да кажа, че Дедробиум Нобиле са листопадни, ако ненгреша. Та може да падат листата естествено.
 На жълтата красотичка - прилича на нематод. 40 градусова вода му вижда сметката.


Все едно аз съм го писала

Листопадна е но трябва внимателно да се наблюдава дали е листопад сезонен или е замръзнала орхидеята транспортно до мястото на продажба или й е студено на перваза или е с някаква болест.

И аз мисля че е нематод. Друг вариант е да е издраскано листото от нещо остро което е било в близост... но все пак бих предприела мерки като за нематод.

брасията много силно ухае и не сямо тя, обикновено сутрин без значение дали е на слънце( на слънце по-силно) но се изисква време на узрее цвета и да му дойде времето за опрашване.

Последна редакция: сб, 25 фев 2023, 10:12 от _re_ge

Общи условия

Активация на акаунт