ДЕКЕМВРИ е сега - днес ли ще родя?!

  • 18 461
  • 288
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 323
Сара, Зизу и Ивето - Честито!
Брей - то заваля дъжд от бебоци!
Току що говорих със Сара - измъчила се е горката, чак накрая са решили секцио след 6 часа болки и никакво разкритие. Бебата е 3100 гр. тежка, не знам колко дълга щото Саричка едвам говореше, та не съм я разпитвала много.

# 31
  • София
  • Мнения: 6 807
Честити бебета на Зизу, Сара и Ивето!
ClanG, знаех си, че секциото е цивилизования метод.  newsm10 Видя ли че никак не е страшно и напразно се терзаеше! Hug

# 32
  • Мнения: 238
ЧЕСТИТО НА SARRA , ZIZU и  IVA-BEBE  много да ви радват малките съкровища и бързо възстановяване!!!!   
 bdbaloni  newsm51   bdbaloni

# 33
Честито на новите  mamma

# 34
Честити рожбички на Сара, Зизу, Ива, Цонка! Да са ви живи и здрави, да растат умни и добри!
Е, ама дамския отбор каква преднина взе...

По-напред в темата имаше питане кога идва кърмата:
При нормално раждане на 3-тия ден, мах на 4-тия.
И всички доктори и акушерки през първите два дни казват цедете се, ама тогава никой не пита как става номера. По този повод аз имах страхотни проблеми и на никой не го пожелавам.
С две думи: кърмата като тръгна, за една нощ при мене гърдите ми станаха като камъни, а как боли... Всички акушерки ми се изредиха да ме стискат, ама така и не разбрах как да го правя правилно. Накрая ми биха 2 инжекции и ми дадох да си капя капки в носа и тогава чак ми потекоха и двете гърди като реки. Цяла една нощ стоях будна да се цедя.
Така че момичета, питайте акушерките и ги накарайте да ви покажат как да се цедите и го направете навреме, за да не ви се запушат каналите.

# 35
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Здравейте мамчета!
   минавам набързо докато малкия спи за да поздравя всички които са родили - да сте живи и здрави и вие и малките ангелчета!
   Нас ни изписаха вчера, още всичко ми е много объркано, раждането ми мина много тежко - започна като нормално и завърши със секцио по спешност, за това няма да ви разказвам за него. Но вече съм забравила всичко като погледна към бебешката кошарка Heart Eyes
   За списъчето - мойто ангелче се казва Стефан Heart Eyes
   Обичам ви, до скоро!
    П.С. Verolinka,хайде мила чакаме малката да се появи за да я ухажваме Crazy

# 36
  • София
  • Мнения: 2 044
Честито бебенце на Iva-bebeАз най-накрая след хиляди размисли реших-на 22,петък влизам за секцио CrazyДнес говорих с лекарката ми,с бебчо всичко си е ок,води,плаценти ,абе с две думи няма шанс за скорошно естествено раждане.Другия четвъртък ще го видим бебчо пак как се движи с кг. и в петък вечерта живот и здраве влизам в болницата.Страх,не страх предпочитам така,отколкото някаква неизвестност до края каквото съм шубе EmbarassedЛекарката ми изписа и някакви хомеопатични за след секциото,списък ми направи за болницата-не че не съм подготвена с багажите още преди седмици,ама... LaughingСега имам 9 дни да се настройвам за срещата с бебо Heart EyesМама Шуши добре дошла отново  bouquetважното е че сега всичко е наред и сте си вкъщи с бебенце,а иначе много гадно  че ти е протекло тежко раждането SadПожелавам ти бързо възстановяване Hug

# 37
  • София
  • Мнения: 505
Честити бебенца на всички мами родили през последните дни /няма да изброявам поименно, за да не пропусна някой!/!
Да са ви живи и здрави, и само радост да ви носят!


Добре дошли на мамите, които вече са ги изписали!

Аз вчера бях на преглед - мериха тоновете на бебка и засякоха контракции! Лекарката се притесни да не съм получила разкритие и реши да ми направи и вагинален преглед  - нямах разкритие, но шийката ми била изцяло изгладена - незнам това какво означава, тя ми каза само, че било добре защото по-лесно щели после да изтекат лохиите! Та така, ако контракциите не станат болезнени по-рано, в петък сутринта ще вадят бебка - стискайте палци всичко да мине добре!

Леко раждане пожелавам на всички останали мами, които още са 2 в 1!

А за кърмата - тя започва да се образува под влияние на хормони след отделянето на плацентата - обикновено след 2-3 дни. Първите 1-2 дни майката има коластра - тя е безценна за бебето, така че дори в болницата да ви предлагат шише с адаптирано мляко първо слагайте бебето на гърда, за да посуче от коластрата, а чак след това шишето!

# 38
  • София
  • Мнения: 6 807
Дани,аз този петък ще видя док и ще уточним датата със сигурност, но мисля да е 18-19.12, т.е. ще се засечем в болницата с тебе!Кое е хомеопатичното, как се пие и от къде го взе?

# 39
  • Мнения: 143
оф да ви кажа и аз се пазаря за секцио с моя доктор и в понеделник ще му звънна да се видим и да решим какво ще ме правят, дано успея да го навия, не искам да чакам до догодина. Дано се съгласи

# 40
  • Мнения: 101
Офффф, и аз като чета вече два случая как се почва с нормално и приключва със секцио, много се замислям дали не е по-добре секциото. Пък и бебка върви доста едричка и пъпната й връв минава близо да вратлето - дали не е по-добре да не рискувам  newsm78. И Iva-bebe каза, че ми пази съседната стая във ВИП-а - да взема да се възползвам май  Thinking Довечера съм на преглед, доктора ми е дежурен и мисля сериозно да си поговорим с него. После ще разправям  Peace

# 41
  • София
  • Мнения: 2 044
Клеми и аз смятах че с теб ще се засечем Laughing-лошото е че аз събота цял ден ще съм в реанимация ConfusedХомеопатичните са 4 вида-ARNICA MONTANA  15CH -3X10,STAPHYSAGRIA 15CH- 4X5,RICINUS COMMUNIS 5CH-3X5,HUPERICUM PERFORATUM 15CH 4X5. Всичките са на  BOIRON,взех ги от една аптека до нас,ама предполагам че ги има на доста места

# 42
  • Мнения: 361
Честити бебчета на мамите Сара,ива-Бебе,Цонка и Зизу!Да са ви живи и здрави съкровищата!
Аз тези дни се побърках от движение напред назад,разпореждам се с последното почистване преди появата на чаканото човече и вечер съм ужасно уморена.Имам контракции много на често,но не са болезнени и незнам кога ще дойде момента!
И да се оплача:в последния момент решихме да променим името на нашата девойка и таткото беше много щастлив до вчера.Решил и споделил с майка си и познайте какво-свеки казала че това име било комунистическо и дала предложения от нея/ Милена или Елена/ и той като се пребира и като ми казва избирай направо побеснях newsm61 smile3511Нали това е нашето дете от къде на къде той ще я слуша.Иска ми се направо да го  #2gunfireи така си остана първоначалния вариант.Е олекна ми щом ви споделих.Лека вечер от мен!

# 43
  • Мнения: 3 376
Честити бебета на  Сара,ива-Бебе,Цонка и Зизу!!!!!

И на всички останали,които съм пропуснала Heart Eyes Темичката се развива много бързо и за два дни съм пропуснала толкова много бебоци и новини.Да са живи и здрави и много да слушкат малките сладури!!!  bouquet  bouquet  bouquet
Снощи слушахме тоновете на бебето,казаха,че били много добри,но нито една контракция.И днес,когато ходих в кабинета на доктора акушерката каза,че бебето много се било смъкнало вече и се опасяваше да нямам разкритие вече и  след като ме прегледа доктора каза,че нямам,но шийката на матката ми почти се била изгладила.До понеделник прогнозираха,че живот и здраве може да се обебя,но това си е Божа работа Hug

Успех момичета,стискам ви палци!!!! Peace  bouquet

# 44
  • Мнения: 2 149
Здравейте!
Преди малко говорих със Zizzu, каза че са добре със Сарра, както някой е снесъл новината - имат момиченца!!!
Моят Тони може да се похвали с приятелка, ще се казва Росица, редим я за снахичка  Mr. Green
Роси се роди вчера вечерта, секцио, защото се е омотала немирницата в пъпната си връв. Отсега е поврътлива, какво ще я правим не знаем! Joy След 3 дни контракции, няколко прегледа и мерене на тонове лекарите вчера казаха, че не е раждане, пък след няколко часа баш раждане се оказа. Заедно отидохме с бавна крачка към болницата, засичах й контракции на 7 минути, замериха й тоновете и казаха, че е фалшива тревога. После отидоха при Колева, която я прегледала и се оказала с 5 см разкритие hahaha, а бебаната не искала да излиза, затова по-късно са я размотали като пухкаво кълбце  Hug
Изпращат ви поздрави от Св.София и ви желаят всичко най-най!

Общи условия

Активация на акаунт