Съпруги на военнослужещи - 31

  • 30 005
  • 746
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 183
ДОБРЕ ДОШЛИ В ТЕМАТА С НАЙ-ГОТИНИТЕ СЪПРУГИ!


А сега малко полезна информация свързана с Министерството на отбраната

1. Министерство на отбраната на РБългария  - https://www.mod.bg/bg/
2. Вестник "Българска Армия" https://armymedia.bg/%d0%b0%d1%80%d0%bc%d0%b8%d1%8f
3. ИА "Военни клубове и Военно-почивно дело" - http://militaryclubs.bg/
                  -Телефони централа София - 02/92 21705, 02/92 21757, 02/92 21759 за почивки в страната
                                             02/ 92 21765 за почивки в чужбина

4.  Телефони на ВПД-та:
          - - хотел Хармония в Пампорово - 030958226
  - - хотел Олимп в Боровец  - 07128/3060 07128/3087

         - - ВПД Сарафово - тел. 056 /873015 - https://www.facebook.com/groups/387560963435/

         - - ВПД Несебър - https://www.facebook.com/vpd.nesebyr

         - -  ВПД Созопол- 0550/ 22389 - рецепция

          - - ВПК Рибарица - 06902 2301

          - - Военен санаториум КАЛЕРОЯ-Хисаря - http://hisarbg.com/Catalog.aspx

          - -Хотел Адмирал - 052/361924

          - - Хотел Флагман- 052/387695

ПРИЯТНО ПИСАНЕ!

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Я да се подредя аз най-отпред в строя.
МисЮ, благодаря за новата тема.
И след малко отлитам по задачи. Девойката ще си дойде днес, та тези дни ще си имам дете вкъщи.
Много топло при нас, какво е това чудо? 30 градуса на 2 ноември. Полудя това време.
Приятна вечер на всички. Прегръдки от мен.

# 2
  • Мнения: 965
Ехеее,не съм от редовните ама да се запиша и аз в новата тема. МисЮ благодаря за нея.Ние се стягаме този месец за рожденни дни на дребните и си е забава. Прегръщам Ви силно прекрасни!

# 3
  • Мнения: 2 413
Благодаря за темата на Мис Ю Flowers Hibiscus.
Дунди, как са нещата при вас?

И за да спазя традицията Simple Smile
“А какво повече му трябва на човек от това да знае, че е необходим? Та това осмисля цял живот!”
Цветана Манева

Хубава и споделена вечер!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 659
Ех, че хубава тема!!!
Не мога да преживея топлото време... Не обичам студа, ама и това не е нормално. В 20 часа беше 22 градуса в София. Аз и Малечка сме болни, с Т и на АБ... Ще се гръмна...

# 5
  • Мнения: 2 183
Добро утрооо,
Днес и аз съм с малкото другарче вкъщи, вчера сутринта още докато спяхме жужеше около ухото ми комар вкъщи (нямам идея как се е озовал вътре), явно е решил да нахапе и дребчето днес е с надуто око и зачервени 2 ухапвания по бузата, не сълзи, не я сърби, не я боли.. Нищо й няма, ама й е надут клепача
Ако някой се сеща за нещо, което мога да направя, освен да мажа с гелчето за ухапвания... Дадох и противоалергично снощи...
Дунди, поздрави на Дзвера Hug
Радинка, надявам се, че сте добре, ще чакаме снимки от рд на зетко ми
Маги, бързо да оздравявате, минахме и ние както знаете с това... И една кашлица си влачеше почти 2 седмици..

Наистина това време не е реално, много е топло... А ние даже на Димитровден точно бяхме на коледна фотосесия, то направо и тогава си беше за по бански Joy
Сега си чакам снимките, че станаха много готини Blush

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
magi_sveta, вирусите пълзят в това топло време. Пожелавам бързо да се възстановите. И моята девойка го изкара, беше един ден с температура и две седмици със страшна хрема.  
Дъщерята на приятелката ми се обзаведе с гниди. Препаратите по аптеките били на изчерпване. Как се чисти коса до кръста от тия гадини, не ми е ясно. Имам чувството, че някй нарочно ги пуска по децата, за да си продава стоката в аптеките.
Иначе ММ е с една торба илачи и много строга диета. За сега има леко подобрение. Има да прави и още едни изследвания, но сега е при баща си, че и дядото не е много добре. Иначе от това, което четох и обсъдихме с личната лекарка, ще е нужен режим на хранене и проследяване на показателите за доста дълго време. Чакаме документа от болницата и така. Засега Боровец отпада основно заради диетата. Ще се насочваме вече към санаториуми и билкари. Joy
МисЮ, видях проектографик за декември. Засега ММ ще празнува Коледа в казармата, но му е ред тази година. Да видим кой ще ни пази на 31-ви и 1-ви.  
Приятен ден на всички.

# 7
  • Мнения: 2 183
Дунди, ох посмях се с билкари и санаториуми... Ама то не е смешно де, че причината е здравословна... Дано се повлияе всичко и да е по-спокойно вече след време
И аз вчера минах през едни изследвания... Следва лекар и аз да се подлагам вече крайно време сериозно на режим, че мноооого съм се отпуснала последната половин година и изследванията вчера ми го показаха... Че не са на добре нещата Tired Face
Иначе за проектографика... Чакам го като топъл хляб за Декември Joy

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
МисЮ, ще почакаш още малко, началството е в отпуска. Другата седмица. И както ще е гладен и злобен заради диетата, да внимават да не го дразнят много много. Joy И с вафличка не можеш да го омилостивиш, не му е разрешено. Joy Добре че не са му спряли все още кафето и цигарите, че тогава положението ще е много, много зле. Joy
Ние с дзвера сменихме режима. Т.е. аз го смених, а тя започна, за да влезе малко в норма. На нея ѝ се отразява добре, има резултат, а при мен е много леко забележим. Чудя се как да комбинирам това хранене с интервалното на Фло. Аз преди си карах така - от вечеря до обяд на течности без захар и два пъти в седмицата и без обяд. И се чувствах добре. Но ще го измисля, нямам бърза работа. Първо да вкараме показателите на ММ в норма, доколкото е възможно и да спрат болките в корема.

# 9
  • Мнения: 880
Здравейте, момичета. За малко да изпусна темата. Мис Ю, благодаря. Hug
Аз се разболявам за втори път последния месец. Първия път изгубих гласа си, сега ме боли ухото. Трябва да взема мерки.
Миналата седмица бяхме с моя клас на постановката "Железния светилник". Хареса им, сега предстои "Тютюн".
Фло, как е ТМ? Сигурна съм, че се грижиш за него повече от медицинска сестра.
Аз също трябва да спазвам накакъв режим на хранене, но ми е много трудно. Яде ми се сладичко...
Лека вечер от мен!

# 10
  • София
  • Мнения: 8 375
Добре съм ви заварила в новата тема!
МИС Ю, благодаря за това, че се грижиш за нас. Уводните картинки са много на място. Дано тази с настъпването не стигне до момчетата ни. Не че не си знаят, че навсякъде е така. Stuck Out Tongue Winking Eye
Болничките да оздравяват, колкото по-бързо, толкова по-добре. Ще ви викам пред строя да дадете отчет - ЛУННО ЦВЕТЕ, МАГИ_СВЕТА и компания.
Гаден е този есенен сезон. Като че всички вируси се наговарят и ни атакуват. Ей на и комарите още се вихрят.
РАДИНКА, да сложиш снимки от тържествата. Ти ходиш ли на работа?
ДУНДИ, бъди безпощадна към твоето момче. Щом трябва, ще спазва диета. Боровец няма да избяга. Все там ще си стои.
ЛУННО ЦВЕТЕ, гаджето е добре, ходи изправен като лейтенант. Опитва се да прави по нещо, но си имаме закачка. Възпирам го, че няма пак да даваме 3300 за ремонт. Grinning
МАГИ_СВЕТА, още малко и ще си имате лекар у дома. Как се чувства колегата?
ДАФИНОВО ЛИСТЕНЦЕ, не пропусна да ни заредиш с оптимизъм. Благодарности. Поздрави на синчето ти.
РОЗИЧКА не се явява на вечерна проверка. Предполагам, че се стягат за идване в София. А как ми се иска да можеше да се съберем на кафе и сладки приказки, да се запознаем, да укрепим колектива. На 8.11. ще стискаме палчета за нейното момче. Всичко ще бъде наред!
МЪНИЧЕТО го раздава дълбоко засекретена. Хайде, момиче, появи се.
СЕТИ_БЕТИ, как сте, миличка? Първолачето как се чувства? Вярвам, че се справя със задачите. Помагаш ли му?
Хайде сега, чао и до нови срещи! Hug

# 11
  • Мнения: 880
Фло успява за всеки да каже по нещо хубаво. Аз днес се прибрах по-рано от работа и сега си почивам. Радвам се на златната есен, събирам кестени.
Надявам се, че ще се порадваме на хубавото време още мъничко. После ще чакаме Коледа.
От известно време обмислям да си купя мултикукър. Чета, чета и не мога да се реша. Момичета, има ли някой, който ползва уреда?

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 9 709
Лунно цвете, девойката е с мултикукър в общежитието. Ами то си е една тенджера. Ако имаш котлон/готварска печка и съответните съдове, за мен това е излишен уред. Тя си прави супи, макарони с разни сосове, нейният не става за ориз, че залепва. Купата е гадна, но все не остава време да я изпратим да ѝ сменят покритието. И си прави зеленчуци или риба на пара. Но ѝ купих един китайски за не много пари, все пак е за общежитието. 

# 13
  • Мнения: 464
Тук съм Фло, явявам се на следобедна проверка. Стягам се за идването. Имам доста да организирам детето и  кучето да пребазирам у нашите, документи и изследвания да не забравим нещо.
Мерси и трогната съм до дъно за подкрепата.
Аз мислех да взимам мултикукър, но се спрях на еърфраер и съм много доволна.
Болничките да оздравяват бързо. И край нас има доста болни и комари.
Приятна вечер на всички. Прегръдки от мен.

# 14
  • София
  • Мнения: 8 375
ЛУННО ЦВЕТЕ и аз реших да е еърфрайър. Доволна съм от тази придобивка. Купих си и книжка с рецепти. Не мога да кажа, че го използвам ежедневно, но по няколко дни в седмицата го ползвам. Правя филийки на него, че стават много бързо. Децата ги наричат пицохлебчета. Разбърквам в съд яйца, сирене, колбас, домат на ситно и слагам върху филийките. За 6-7 мин. са готови на 200 градуса. Правила съм и други неща. Стават хубави. При това моя уред е марка куче SEG. Продаваха ги в Била на прИмоция. Май струваха по 80 лв. Бива си го. Подарих и на племеника. Ползват го и те.
РОЗИЧКА, споко. Всичко ще е добре. Ще ти пратя на лични моя тел. Ако искаш обади се, когато дойдете.
Време е да политам. Голямата внучка репитира в състава на мажоретките, та отивам да я прибера.
Лека и спокойна нощ! Hug

Общи условия

Активация на акаунт