Да се ОПЛАЧЕМ и да поспортуваме ... през ноември

  • 86 052
  • 2 812
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 7 852
Този ДМ- ския с чайовете все не го сварвах. Взимала съм си техен с био- продукти/ снаксове. Биваше, но не съм повтаряла.
На щерката сме взимали на Дъглас и други козметични, доста неща ползва от тях (пинсети, пилички, глосове за устни и подобни). Каквото не й харесва, ми го дава, аз пък повечето хвърлям- някакви измислени сенки за очи, или моливи в гама, която не ползвам. О, имаше и едни серуми "подмладяващи"- измазах ги на деколтето. Blush
Говорейки за бан, випиен и "долна земя"- някой да има представа в реинкарнацията на последната? Някак никак не вярвам да не се е завърнала. Rolling Eyes

# 271
  • Мнения: 4 893
Начи,аз бича едни втори смени до мръкнало,отивам на разходка,връщам се и бум...Че не внимавам,не внимавам,ама ..
Уиш! Не мое си толкоз смотана,честно! На кого се сдаде?

# 272
  • Мнения: 7 852
Кло, сега се сещам, че съм взимала на ММ адвент календари с бира. Бутилчетата/ кенчетата бяха по 330, ако не се лъжа.

Кроте, на Андариел.

# 273
  • Мнения: 14 813
Разрових се за календарите. Има и тема тук,трета поред. Алкохолните са различни и грамажите също. Има с по 50 мл.,има и 187мл вино. Най-готин според мен е с шоколадови форми,пълни с алкохол! 😆 2 в 1. Но в БГ трудно се намират свестни май. Момичетата поръчват от чужденеция.

# 274
  • Мнения: 12 206
Аз съм традиционалист. Като харесам някакво вино на определена изба примерно, или определена реколта, придържам се към това, докато го намирам на приемлива цена. Благодаря съм за 20 лв. бутилката. Да си го пият.

Като ме чете човек ще каже, че съм най-върлия алкохолик, че и съмишленици във ваше лице съм намерила.

# 275
  • София
  • Мнения: 13 881
Легнах рано и ... се събудих. Много мразя. Сега ще търся скучен филм за приспиване.

# 276
  • София
  • Мнения: 2 072
Аз пък гледам мач и се ядосвам… То бива бива съдия, ама …. А можеше Лудогорец да победят.

# 277
  • Мнения: 15 356
Разрових се за календарите. Има и тема тук,трета поред. Алкохолните са различни и грамажите също. Има с по 50 мл.,има и 187мл вино. Най-готин според мен е с шоколадови форми,пълни с алкохол! 😆 2 в 1. Но в БГ трудно се намират свестни май. Момичетата поръчват от чужденеция.
Кой ти каза? Ние в Горно Уйно имаме. Да пратя ли по Спиди към Долно Уйно или да донеса лично?

# 278
  • София
  • Мнения: 10 367
Уиш напоследък по-запенена съм я чела само в темата за чутурата. Чак за доживотен БАН не беше. Ама аз и не чета особено много теми, та може и да съм опущила нещо друго. Фил, драсни едно ЛС и на мен.


С тези рецепти с кореноплодни ми напомни те за зимната ми супа, кремсупа. Трябва да я направя тия дни. Картоф, морков, ряпа, квото друго има, например пащърнак + лук. Правилото е четири + лук. С дафинов лист и сол. Без мляко. Редипда пасираш издирваш дафиновия лист из тенджерата. Мляс (по Уиш). Дъщерята си облизва чинията.
И яхнията с пиле и кокосово мляко ще се пробва. Оф, няма да съм слаба вече в тоя живот.

# 279
  • Sofia
  • Мнения: 1 692
Бъръльо, с каква ряпа? Май само такава крем супа не съм правила, а у дома е на почит този вид ястие. Хем лесно за мен, хем детето обича и не мрънка, че има "парчета" и "плуващи неща", които залепват за гърлото.
Уиш искам да се върне, не знам причината и не ме интересува. Обаче си искам вещерския прах, Уиш! Heart
Няма да се оплаквам, че то край няма.
Хубав петък!

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 08:03 от Child of June

# 280
  • Мнения: 10 912
Добрютру!

Адвентскалендар може и сам да си направи човек Simple Smile 24 от желаните неща, опаковани отделно с номер и готово. Особено ако е за подарък. За себе си малко се губи елемента на изненада, ама ей тук колко желаещи има, теглите номерче и правите календар за другарче и получавате такъв от другарче Simple Smile

# 281
  • Мнения: 12 206
Влизам да кажа Добро утро и отново рецепта, този път за крем супата на Бърльо. Дано не забравя довечера, да я метна, защото сега допивам кафето и бЕгам на тръстиката.
Хубав петък!

# 282
  • София
  • Мнения: 10 367
Джун, най-лесно е с дайкон - дългата бяла ряпа. Слагаш примерно една трета или зависи от казана, в който готвиш. Нашият ми прилича някъде на две-три кубиков Joy, та аз слагам и повече. Става и с нормална кръгла ряпа, една глава.
Ау, забравих още една вариация на зимната супа. Докато се варят кореноплодните, мушкаш пушено месо, например ребра, в тенджерата, придава аромат страхотен. После го вадиш и го сервираш още топло, с горчица. Ей ти цяло яденЙе. Супа за първо, мИсо за второ.
Аз я замразявам съща така. А ако си сготвила   повечко, на второто ядене можеш да сложиш лъжица заквасена сметана.

# 283
  • Sofia
  • Мнения: 1 692
Ей, чудесно, благодаря, Бър! А малко течна сметана не се ли слага? Да стане кремообразно? Аз не обичам прясно мляко в супа, но сметана слагам.
И това с ребрата ми хареса. Вместо да се мъча да правя пиле с ориз (никога не ми става сочно и вкусно), ще направя супичката.
Оф, не яла няколко дни, сега всичко ми се готви, яде и пие. Тамън ми залепна коремът.

# 284
  • София
  • Мнения: 10 367
Може и да сложиш, разбира се, както и бучка масло при желание. Аз избягвам, харесва ми текстурата на "постната" супа. Никаква мазнина не слагам, ако слагаш месо, то и си придобива.

Общи условия

Активация на акаунт