Къдрокоси красавици - 8

  • 32 767
  • 437
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 4 472
Отзив и от мен за пяната и lave-in, препоръчани от Iseis.
На моята коса резултата е супер като за първи ден, нататък ще видим как ще е. Напрактика за първи път постигнах толкова добър резултат - сложих след като бях седяла около час с обикновен тюрбан на главата, косата беше изцедена, но все още мокра .
Но далеч от мокрото, което до сега практикувах за гел - веднага след излизане от душа и със стичаща се вода.
 Сложих нормално и изсуших само в корените, че на мен там ми е вечен проблем. Все още е леко влажна на места, но резултата е много добър - косата е с оформени къдрици (доколкото въобще имам къдрици) и има обем, при това не е с голям каст като повечето стилизанти. Не лепне при мен.

От марката на пяната си взех и балсам за къдрави коси + балсам от серията на самата пяна. Не съм ги пробвала обаче, използвах обичайния си балсам.

Подарявам лосион на Марк Антъни, на Alfaparf спрея за къдрици - над половината са. Крем на ХМ за къдрици - само пробван и още един крем, който сега не мода да се сетя какъв беше- и той около половината.

# 421
  • София
  • Мнения: 366
Комплектът на Олиосета май не е и за моята коса. Направо ми я изсушава, а от шампоана и скалпа ме сърби.
Иначе от маската с ленено семе на същата марка съм много доволна.

На Алфапарф ползвам крема за къдрици, със средна фиксация е и стои много естествено.

И на мен ми изсуши косата комплекта на Олисета. Лесно я разресвам, но само това е хубавото за заплетената ми коса.
Кипра Маца, може ли линк за крема на Алфапарт, моля? Нещо не успях да се справя. Благодаря Sparkling Heart

# 422
  • Мнения: 5 511
Ама хора, внимавайте с комплекта на Олиосета. Първо се уверете, че косата има нужда от протеин и ако да - тогава го използвайте. Иначе ще си съсипете косите и ще обвинявате комплекта, а реално зорлем ще сте си прецакали косите. Ако косата няма нужда от протеин, е вредно да го използвате - изсушава, заплита, накъсва, втвърдява.

# 423
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Nel,

https://www.notino.bg/alfaparf-milano/style-stories-the-rangetex … duct_list-product

Аз не мога да преценя от какво има нужда косата ми. Понеже е суха, си мислех за хидратация - след хидратацията още по-зле. Слагам протеин - същата работа.

# 424
  • Мнения: 12 907
Тези от вас които използват гел за гъдриците си, бихте ли ми дали малко насоки ако искам да пробвам, какво трябва да гледам на гела? Последно съм пипвала такъв продукт преди мнооого години в пубертета, та идея си нямам по какво се избира Grinning

# 425
  • Мнения: 4 472
Аз не съм кой знае какъв капацитет, че съм накупила един шкаф неща, които са препоръчани от някой, а при мен не стават, но гела  го уцелих от раз.
От клип, в които момиче с моя тип коса го препоръча. Най-общо бих дала съвет така да търсиш.
Иначе моя е Curlsmith Hydro Style Flexi Jelly.

# 426
  • Мнения: 12 907
По-скоро чуденето ми беше дали трябва да е с по-силна или по-лека фиксация, ама аз и питането си как съм написала...
Косата ми е тънка и мека и поначало трудно задържа форма ако се разчита на продукти за това. Но пък и лесно натежава от  продукти, никак не е трудно да прекаля.

# 427
  • Мнения: 6 911
Според мен силна фиксация. Така и с по-малко количество може да се постигне по-добър резултат. Но като цяло от гела спокойно могат да се слагат и по-големи количества, аз мисля, че утежняването се получава повече от балсами и други продукти без отмиване.

# 428
  • Мнения: 12 907
Благодаря, ще взема някакъв да видим какво ще направя. Аз и не съм убедена че с гел ще е "моето", ама пък да пробвам и това Grinning Та вероятно ще повлека някой евтин гел от собствените марки на дрогериите и ще си поиграя някой ден като няма да ходя никъде, че ако не ми хареса да не ме виждат и други хора така.

# 429
  • Мнения: 6 911
За мен гелът е много важен, всъщност при мен разликата е от небето до земята със и без стилизиране, ако не я стилизирам нямам никакви къдрици. А при стилизирането слагам съвсем малко крем или балсам без отмиване, колкото мога повече гел и суша с дифузер.

# 430
  • Мнения: 12 907
Ще трябва да си поиграя няколко пъти да видя колко гел може да понесе изобщо косата ми, тя не е и досущ къдрава а между къдрава и чуплива, в зависимост от това как съм я изсушила и какво съм слагала по нея.

# 431
  • Мнения: 627
Здравейте, записвам се да следя и при вас! От около два месеца експериментирам и нося косата си чуплива, като варира между 2а и 2с, в зависимост колко усилия положа. Накупих си всякакви продукти от различни марки, и сега видях че Milkshake са пуснали два нови за къдрава коса - флуид и спрей праймер/ревитализиращ. От флуид нямам нужда, но спрея определено ме изкушава, в момента е -20% в Арлен. Дали някоя от вас вече го е пробвала и може да сподели мнение?

https://www.arlen.bg/product/28504/sprey-za-definirane-na-meki-i … primer-200ml.html

# 432
  • Мнения: 2 938
Ако косата ти е 2а - 2с, тоест чуплива, съветът ми е да внимаваш с продуктите за къдрава коса, даже изобщо не смятам, че са ти нужни. Взимай си леки продукти и ако косата ти не е твърде суха се съсредоточи върху фиксацията вместо хидратацията.

# 433
  • Мнения: 1 748
Момичета помагайте! Не мога да намеря хубава четка за коса, която да разплита , защото имам проблем със заплетени места главно на тила. Последно имах


,  на която буквално  се изкривиха зъбците от една седмица използване.
Купих и тази

 Една идея по-добре е , но и с нея се измъчвам.
Благодаря предварително1

Последна редакция: пт, 03 май 2024, 12:49 от Странджанска зеленика

# 434
  • Мнения: 4 595
Ползвам “кучешките” четки, ето този комплект за суха и мокра коса имам:

За къпане обаче ползвам гребен за лесно разресване с едри зъби (единия не го намирам онлайн), но другият е този (поръчан от мейкъп за допълване на поръчка за безплатна доставка за няма и 3 лв, а излезе успешна покупка):

Общи условия

Активация на акаунт