Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 25 432
  • 799
  •   1
Отговори
# 30
  • Sofia
  • Мнения: 6 129
Дами, един сервизен въпрос - при Паскалева може ли да се плаща с карта?
Може.

# 31
  • Мнения: 44
Здравейте момичета.Ще бъда много благодарна ако някоя от вас може да помогне с мнение за резултатите.Имам два трансфера без имплантация.

# 32
  • Мнения: 236
Здравейте.
Бихте ли помогнали, моя преглед при доц.Дилева в НКБ е чак след седмица. Но много се претеснявам за дозата...

След прекаран ковид (който лекувах в МД 17.10 - 21.10) изписаха ми Клексан 0.6 до края на бременността.
Аз съм в 32 седмица сега.

Допълнително съм на Акард 150 съм от 9 г.с защото развих късна прееклампсия първата бременност.

Тромбофилии нямам, но съм хетерозиготен PAI и АСЕ.

Тази сутрин изместих клексан от 8 сутринта до 11: 30 - за да има поне 4 дни клексан в едно и също време и като дойда на преглед ще ми вземе анти-ха точно 4 ч. след инжектиране)

И тази сутрин в 9.30 си пуснах иследвания(тоест като мина 25 часа след последното инжектиране). Бихте ли погледнали, претеснавам се да не ми е много и клексан 0.6 и акард 150...
Много благодаря за мненията.

Това са резултатите.
32 г.с.


# 33
  • София
  • Мнения: 7 520
Елена,
моето мнение е, че си за терапия с НМХ при бременност. Но тромбофилията не е причина за липса на имплантация. Търсете проблем и другаде - имунология, качество на ембрионите, хормони, имплантационен прозорец и т.н.

SlanteNSt,
и д-димер, и фибриноген, и АПТТ са ти в норма за 3-ти триместър. За бременни референтните стойности са различни, виж в сайта https://www.perinatology.com/

Изчакай си прегледа следващата седмица.

# 34
  • Мнения: 44
Елена,
моето мнение е, че си за терапия с НМХ при бременност. Но тромбофилията не е причина за липса на имплантация. Търсете проблем и другаде - имунология, качество на ембрионите, хормони, имплантационен прозорец и т.н.

SlanteNSt,
и д-димер, и фибриноген, и АПТТ са ти в норма за 3-ти триместър. За бременни референтните стойности са различни, виж в сайта https://www.perinatology.com/

Изчакай си прегледа следващата седмица.


Благодаря за отговора.Сега следва хистероскопия и ендуметриална биопсия.Ще видим от там какво ще излезе.Хормоните са в норма.

# 35
  • Мнения: 258
Здравейте, момичета. Бременна съм в 24гс, на клексан 0.4 и флебодия 2х1. Преди 2 седмици АГ ми спря аспирина заради прокървяване. Това са ми изследванията от вчера, имате ли мнение?



Нещо съм изтръпнала с тази терапия. Според следящата ме АГ двете заедно (клексан и аспирин) са излишни и прокървяването е от това. Според АГ от феталните морфологии (на която имам повече доверие) едната маточна артерия е доста зле и само с клексан не е достатъчно проводима. От друга страна съм с рискова шийка, контракции и като имам болка или прокървяване и треперя.
Днес съм на преглед. Последния път бебето вървеше даже напред.
Имам Vegfa и Tafi хомозиготи, PAI хетерозигот.

# 36
  • София
  • Мнения: 5 520
Момичета,аз нещо се омотах,ако имам притеснения относно терапията и изобщо следене /превенция от прееклампсия и.т.н. към кога да се обърна,към ангиолог,кардиолог или хематолог?
Хетерозигот по Фактор 2 съм,а имам и други нискорискови мутации,имам успешна бременност преди 5 години с хепарин от ден 1 до края,но сега вече едно на ръка,че съм на възраст 30+,имам около 20 кг отгоре ,което си е рисков фактор само по себе си и много държа да бъде следено адекватно състоянието ми.
Не съм бременна,правим опити ...

# 37
  • София
  • Мнения: 7 520
*Bubble*,
Тромбофилията по време на бременността може да се прояви или като ДВТ, за която се ходи на ангиолог, или като проблем в коагулацията и/или кръвотока към бебето, което се проследява от фетален АГ и хематолог. На кардиолог се ходи ако имаш проблем с кръвното.

marta_r,
Изследванията са ти абсолютно в норма. И да, при прокървяване се спира аспирина. Вижда ли се причината за прокървяването?
Можеш да си направиш междинен преглед при фетален за второ мнение. Относно шийката, ако не си със серклаж, поинтересувай се от песар. И лежи повече.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 520
deli,благодаря!
А един тъп въпрос,как по правило се следи кръвно,кога и как се мери?
Колко пъти на ден,след/преди ядене ... изобщо има ли някакво правило?
Просто преди всичко ми следеше един лекар и му вярвах ,изобщо не съм се интересувала,ама сега ми се налага да влезна в час както се казва.
 А преди да е настъпила бременност добре ли е да мина през ангиолог/кардиолог и хематолог и да изговорим нещата?

# 39
  • София
  • Мнения: 7 520
При всички мутации е добре да минеш през специалист да ти изпише терапия, защото най-често се започва веднага след +тест.

Кръвното, ако имаш някакви опасения, се мери 3 пъти на ден, в покой, седнала, без да говориш и да мърдаш. Записваш резултатите за 10 дни и отиваш с тях при кардиолог.

# 40
  • София
  • Мнения: 5 520
Някой има ли впечатления от този модел апарат за кръвно?

# 41
  • Мнения: 405

Момичета как ви се струват изследванията,на Клексан 0,4 съм всеки ден,утре влизам в 6 г.с

# 42
  • Мнения: 258
Аз съм с по-стар модел на омрон, много съм доволна. Точен е и лесно се ползва.

За шийката сложна работа, ходих на 3-4 прегледа тия няколко седмици, спешни, планови, всякакви. Лекарката твърди че е от конизациото, защото нито има промяна покрай плацентата, нито се е отворила шийка, слава Богу. Тоест хем прицапва, хем е нормално и не е опасно. Щеше да слага песар, но засега се следим. Дължината е ок, дано се запази така.
Тя много ми се смя, че се филмирам, а според мен е съвсем нормално, с контракции и зацапване. Тя има ехограф и вижда какво се случва, а аз 10 дни вкъщи като не знам какво се случва и съм супер тревожна... Кой знае дали е нормално или е признак на започнало раждане, а няма как през ден да съм при нея.

Сори че разводних темата, шийките бяха в другата Simple Smile

# 43
  • Мнения: 356
Здравейте,  момичета.  След БХС съм със заключение, че мога да развия прееклампсия и имам препоръка, да пия Акард от 150 до 34 г.с.
Тъй като слагам и Клексан 0.4 вечер, изрично попитах как да ги комбинирам . Д-р Стратиева при която бях на работа на ранната фетална,  така и проследяващата ми лекарка твърдят, че няма никакъв проблем да си пия Акарда в 18ч и по-късно да си бия инфекцията, тъй като са с различно действие. До сега масово чета, че повечето от вас ги разделят на сутрин и вечер.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 520
Здравейте,  момичета.  След БХС съм със заключение, че мога да развия прееклампсия и имам препоръка, да пия Акард от 150 до 34 г.с.
Тъй като слагам и Клексан 0.4 вечер, изрично попитах как да ги комбинирам . Д-р Стратиева при която бях на работа на ранната фетална,  така и проследяващата ми лекарка твърдят, че няма никакъв проблем да си пия Акарда в 18ч и по-късно да си бия инфекцията, тъй като са с различно действие. До сега масово чета, че повечето от вас ги разделят на сутрин и вечер.
Може да пиете Акарда сутрин,а инжекциите да биете вечер.

Общи условия

Активация на акаунт