Неприятен обрив след бръснене

  • 2 068
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 29 711
Имаш нашето разрешение и благословия..... Запиши си час за кола маска.

# 46
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Като си готов на всичко, защо не започнеш с миене на лицето? Joy

# 47
  • Мнения: 29 711
Той го мие, ама само с вода. Понеже генът си казва думата. Сега се е решил на коламаска....да не му трошим хатъра! Ама тука една снимка трябва да сложи - преди и след.

# 48
  • Мнения: 36
Хора, наистина е по добре да се рискува.

По добре с  минато лице с кола маска отколкото цял живот с пъпки и обриви.

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 418
Ама ти наистина си трол... не може да има такива хора?!
Защо смяташ, че пъпките магически ще изчезнат след кола маската? Даже ще стане още по-зле.
Да не говорим, че аз ако съм козметик, и видя едно пъпчиво лице, цялото на рани, в никакъв случай няма да се съглася да направя такава процедура.

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 014
Без брада и пъпки е по-добре от брада и пъпки...
Нали ти разрешихме да си направиш кола маска, що продължаваш да се обясняваш?!

# 51
  • Мнения: 36
Без брада и пъпки е по-добре от брада и пъпки...
Нали ти разрешихме да си направиш кола маска, що продължаваш да се обясняваш?!


Ще се консултирам първо с козметик дали е добре да се прави кола маска на такъв голямм обрив с пъпкии.

# 52
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 014
Какво ще се консултираш, нали вече си взел решение. Цял ден ни убеждаваш...

# 53
  • Мнения: X
Даже е по-добре да пуснеш 2-3 см брада. Та хубаво да те дръпне кола маската. 😂

# 54
  • Мнения: 36
Даже е по-добре да пуснеш 2-3 см брада. Та хубаво да те дръпне кола маската. 😂


В интерес на истината бих си пуснал и 5-6см брада така че да се скрие по добре обрива и ужасните пъпки. Но нали целта ми е да си премахна завинаги тези гадни пъпки.

Както казах всичко е от гена. По добре да рискувам с кола маската отколкото цял живот да съм пъпчив. Мацките едва ли ще ме харесват като прилична на урод.

# 55
  • Мнения: 4 804
В първия пост пишеш, че обривът е след бръснене. В последния пишеш, че ще пускаш 5-6см брада - процес, който отнема 3-4 седмици - за да скриеш пъпките. Типичният razor burn не трае повече от няколко часа до ден, камо ли седмици.

Ако темата не е пързалка:

1. Оправи си хигиената (започни да си миеш лицето). На “мацките” покрай теб не знам дали им е фактор проблемната кожа, но най-вероятно не харесват мъже с лоша хигиена.

2. Вземи си гел/пяна за бръснене за кожа склонна към обриви (Gillette, Nivea имат Sensitive продукти; аз ползвам на Avene и не го заменям за нищо).

3. Вземи си електрическа самобръсначка (има период от 1-2 седмици, в които кожата “свиква”; после е по-щадящо). Свестен вариант за начинаещи е OneBlade.

4. Спри да се бръснеш до гладко - пъпките няколко дни след бръснене често са резултат от врастнал косъм. Дръж си брадата на 1-2мм и, ако проблемът наистина е в ножчета/твърде къси косми, ще изчезне.

5. Залагам 100 лева, че на първата дръпка кола маска ще ревеш на изхода. 

Финално, ако имаш друг проблем с кожата - все тая с какво/как ще се бръснеш. Пак ще стигнеш до дерматолог при желание за подобрение. Дали ще спазваш лечението за повече от 2 дни - от теб зависи. “Генът” е просто оправдение за липса на воля/дисциплина.

# 56
  • Мнения: 36
Аз мисля че всичко е до ген. Едва ли съветите ти ще имат ефект. Дал съм куп пари за скъпи препарати без ефект.

Мразя лицето ми да е обримннато с пъпки и обриви. Отвреме навреме се появяват и гадни люспи. Кожата ми се белеше на места. Дори и водичка е текло. Все едно бях залят с киселина. Болката беше непоносима.

Затова смятам да се обърна към кола маска.

# 57
  • Мнения: 5 309
Прави каквото искаш . Ама имай в предвид , че колата маска може да отскубне от корена и повече да не ти пораснат косми или брадата ти да стане по рядка . А това едва ли го правят хора с твоя проблем . Рискуваш да си обезобразиш лицето .
Набий си го в главичката ,че след като не полагаш никакви грижи за лицето си няма как да се оправи . Трябва да го почистваш , дори да го почистваш всеки ден пак ще има мръсотии .. Разбери го преди да съжаляваш . И не винаги скъпите лекарства могат да ти помогнат .
Ами, що кола маска съм ползвала, как един косъм не спря да расте....ни един фоликул не се затри 😁, а какви надежди имах, породени от фантасмагориите на ЕЖК. Ама ей на, не стана.

Ахаааа, палачинката се била обърнала в последната страница. Козметик гледам се намесил. Че кой козметик ще се хване да епилира разранена кожа? Това и на обикновената кола маска от магазина го пише.
Ех...жалко, няма да има лайв.

# 58
  • Мнения: 2 557
Олей, записвам се и аз в тази забавна тема 😁.
То ясно, че ще правиш кола-маска, ама замислял ли си се какво ще стане СЛЕД като почнат да растат космите след това? Дали няма да стане пак обрив и възпаление (то че от самата кола-маска ще пламнеш с пъпки още на следващия ден ми е ясно)? Защото след 2 до 3 седмици макс космите след кола маска почват да растат отново, не знам дали го отчиташ този факт… и при възпалена кожа, простооо не искам да ти описвам каква картинка си представям.
Слушай, сега сериозно, явно страдаш от някакъв фоликулит/акне или нещо от тоя род. В такъв случай горните съвети за машинка и хигиена са съвсем смислени, пък ти, ако не искаш да слушаш чуждо мнение и си си навил на пръста, че с една кола маска ще си решиш проблема, прав ти път - имаш си глава на раменете, както казваш сам - проба/грешка. Но ние тук в този форум имаме малко повече личен опит с кола маските и ни е ясно какво точно се случва като си правиш такъв тип епилация. Като не ти отърва чуждото мнение на хора, които са си правили многократно кола маска и без възпаление - какво се опитваш да докажеш като пишеш тук? Че ти си правия, а ние грешим?
Ама щото в интернет някакви мазохисти го правели, затова и ти.
Аз лично се отказах да си правя кола-маска именно, защото ми правеше пъпки и възпаления, врастнали косми и какво ли не. Разбира се не на брада, защото Слава Богу нямам, но имам предостатъчно опит на всяка друга част на тялото си с косми. За мен решението е лазер, но доколкото съм питала - на мъжка брада не правят, тъй като не е ясно къде ще хване, къде не и може да ходиш като проскубано пиле. Но не пречи да питаш в някой от големите дерматологични центровете, които се занимават с лазерна епилация.

# 59
  • Мнения: 29 711
То, ако беше толкова лесно да се отървеш от брадата, транссексуалните да го бяха открили това решение.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт