Бандата на Оушън ряпа да яде,Февруарчетата банда сме х2 тема 15та

  • 9 925
  • 251
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Без официалноности, тъй като вече се знаем кой - кой е и децата какви са ангелчета и таласъмчета Simple Smile
Линк към предишната тема https://m.bg-mamma.com/?topic=1359707

# 1
  • Мнения: 16 874
Първа в новата тема! Благодаря за нея!

Само с приятни неща да я изпишем!

# 2
  • Мнения: 4 009
Благодарско за темата ❤

Относно лошите думи и нашия синковец след посещението на градината започна да ни заплашва , че ще ни убие 😆  някакво дете така му казало и сега мине ден два и го казва,обяснявам ама като се гледат едно друго така ще е.
Аз за момента няма да го пускам на градина. От 3 седмици го лекувам, направо ми писна от сополи,кашлица и лекарства. Даже не е на 100% оздравял. Той иска да ходи но докато не закрепне няма да е.Бяха ми казали, че им е задължителна градината но директорката каза,че от догодина така,че поне това да не го мисля ,като няма да е редовен.
За спорт на пролет (при навършени 5г взимат деца),ще го запиша на футбол негово желание да видим дали ще му хареса.

# 3
  • Мнения: 6 243
Благодаря за новата тема 🤗
Само с хубави неща да я изпишем и никви болежки 🍀
Градината май гласуваха 4 г. да е задължителна,ама май само трябва да е записан,имаше нещо ама ...

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за темичката и аз Flowers Hibiscus

Леле CoCo, сериозно ли така ви казва, ужас Scream Нашия още не е изявявал желание да ни трепе, но от време на време му се прокрадват разни други думички.

Предучилищната не навсякъде е задължителна за нашия набор. В общините, в които няма места става задължителна от догодина, не че догодина ще има места пак в нашата община, ама да го мъдрят Grinning Та една година може да се възползвате, да.

# 5
  • Мнения: 4 009
Казва той ама не му се връзвам, като не ходи известно време ще забрави😆 естествено, че му се карам и обяснявам, че така не се говори ама..

Нашата директорка,каза че е прието за 4год да е задължително посещаването на градина но влиза в сила от 2023г.
За предучилищна има време, при нас е задължителна едната му братовчедка, която вече е ученичка още по нейно време я направиха говоря за 6 годишните.

# 6
  • Мнения: 6 243
Баща му е пълно перде,като му каже че не го обича и той с драматичен и ироничен тон му отговаря,ама наистина ли или еми щом така си решил и той се шахва.Свикнал е,понеже имитира едно комшийче в тия циркове,от което страним,ама...Та онуй като се тръшне че не обича майка си ако не му угоди и оная почва да реве и му угажда на секундата.И това пред всички и то вече никой не им се връзва и на двамата.Ама лошото е че децата виждат и копират и очакват същия резултат.Та като не му се получи на нашия,спира,след някоя седмица пак вижда че минава номера при онова и пак се пробва.Абе наивен е още моя специално,хич не мисли понякога ни с логика,ни без 🤣

# 7
  • Мнения: X
Хихи хем са ни наивнички, хем се правят на голяма работа, сладурите ни те Simple Smile

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Освен маммаМария, има ли друг тук с три деца да сподели опит?
Не че ще мога да износя, предвид целия ми шев и кройка с номер две, но с ММ все по-често спрягаме въпроса и си личи че ни влече за още едно... Пък и нали аз си ги гледам, по-луда няма да стана, а той по-малко не се очертава да работи и все така би помагал вкъщи с децата Simple Smile...
Аз съм трето дете, но питам ли майка ми нещо, ще реши че съм бременна автоматично Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 243
С три като с две 🤣😘🤗.И ние мислим за момиченце,но ще е след няколко години,ако не са ни спряли тока диванетата 🤣.Не знам вашите дали ще го харесат и падате ли си по идеята,но аз съм на вълна коледни подадъци.За малкия поръчах бизиборд,за баткото харесах това и още се чудя баш на коледа какво да е.Майчинство+ кротко бебе=празен портфейл 🤣🤣🤣


https://www.ozone.bg/product/praznichni-istorii-koleden-kalendar/

# 10
  • Мнения: 1 406
Скк дерзайте. Колкото повече, толкова повече.
Това лято се запознахме с едно семейство с 5 деца. Бяхме на палатка една вечер с тях.  Пълна къща! Много готини хора. Жената сподели -има и трудности, но е весело и хубаво с повече деца.
Моя приятелка след близначките сега има трето, пак момиче. Ще прави 1 година. Каза, че е хубаво с деца...повече деца. Финансите...не са за подценяване, но се справят.
Размечтах се и аз за трето, четвърто...ама надали. 4 години след близнаците...не стана, няма и да стане. Вече влизам в зона на комфорт и май ще ми е неприятно да изляза от нея и пак да не се наспивам. Не че сега спя много Joy...още спят при нас диваците. И двамата с мъжа ми май не щем да се местят хахаха...

# 11
  • Мнения: 4 009
лещичка,видях го този календар но доколкото разбрах вътре книжките са мънички и с текст 2-3 изречения специално  моя син няма да се впечатли. Чета му книги като за 2 клас задължителната литература тип Карлсон, Ян Бибиян и т.н. Ако вашия батко не ги хареса ще има кой да им се радва.

скк ,щом имате желание действайте докато сте млади😆

# 12
  • Мнения: X
И ние бяхме на вълна три в един момент. Мисля, че ни мина и колкото повече го обмисляме май ще си останем с две. Но знае ли се Stuck Out Tongue Winking Eye

# 13
  • Мнения: 6 243
Ние още четем само Каю,нищо друго не иска,а библиотеката му е по голяма от моята.Наскоро си хареса Малкия принц,новото издание.Оказа се че я иска заради лисицата,отказва да я слуша 🤣🤣🤣.Ся ясно че насила не става,и моите желания са различни от неговите,ама поне малкото ще се радва на картинките да се надяваме 😁.
Еха пет деца си е доста,имаме комшийка с четири,две баби и две прабаби и помагат,и двамата си работят иначе.Но са тризначета де,след неуспешни няколко опита инвитро,осиновяват и след три месеца забременява съвсем естествено с трите.Вече са големи и първокласници 🥰.

# 14
  • Мнения: 16 874
И аз искаХ три,  отдавна вече не искам.
Не мога да си представя 3 болни деца,  просто ми се плаче при мисълта. Да , няма винаги да са така, но.... Не мерси.
Не съм ра0отила от юни 2017, вече ми се връща на работа. Записах се да уча за надграждане и ново развитие.

# 15
  • Мнения: 641
Освен маммаМария, има ли друг тук с три деца да сподели опит?
Не че ще мога да износя, предвид целия ми шев и кройка с номер две, но с ММ все по-често спрягаме въпроса и си личи че ни влече за още едно... Пък и нали аз си ги гледам, по-луда няма да стана, а той по-малко не се очертава да работи и все така би помагал вкъщи с децата Simple Smile...
Аз съм трето дете, но питам ли майка ми нещо, ще реши че съм бременна автоматично Simple Smile
Това, което мислите е прекрасно, смело и изпълнено със смисъл. Въпрос на нагласа е, както е с две така е и с три деца.
Свиква се , задобряваш, учиш се заедно с тях.
Едно нещо мога да кажа със сигурност и с ръка на сърцето - децата ни са най - прекрасно нещо на света, най-скъпото, най-ценното, най-свещенното. Каквото и да кажа ще бъде малко. Пожелавам Ви го от сърце, ако го искате силно, действайте, ще се справите това е ясно . По-луда няма да станеш, можеш да станеш по спокойна, така беше при мен . И много по-щастлива! 🤗
П.п. след първото раждане бях много зле, шеф и кройка, както казваш , вътрешни , външни всякакви шевове, с третото - най-хубавото ми раждане.

Последна редакция: пн, 17 окт 2022, 13:11 от Mamma.Maria.

# 16
  • Мнения: X
Как сте момичета? Наближава ноември, а с него и датите за черен петък в Хиполенд и Комсед Grinning Какво сте замислили за подаръци тази година? Споделяйте идеи. Аз обикновено и за РД купувам подарък на коледното пазаруване. Тази година съм малко затруднена за Коледа, като го питам какво иска, казва не знам. Рядко се чува такова нещо от него Grinning Дано, докато седнем да пишем писмото да знае. Иначе смятам да взема нещо, свързано с рисуване, че това може да прави по цял ден и някакъв макет на човешкото тяло или нещо подобно, на такава вълна е. За РД не мога да измисля Thinking

# 17
  • Мнения: 6 243
Здравейте.Добре сме ние,стягаме се за едно дълго пътуване само тримата след седмица и ми е малко напрегнато.Едно че е нова колата и още не съм и свикнала,едно че е доста път,баткото последно не е повръщал,но беше за няколко часа,малкото никога не е пътувал повече от три часа,та не знам и аз как ще станат нещата,но трябва да идем.Не е опция да ни закарат до там,нито моя може да дойде та не знам и аз.Приемам всякакви съвети срещу прилошаване и на двамата,то е ясно че ще се спира на час два,но все пак 8-9 часа са си.
За подаръци съм в пълна мъгла,за малкото поръчах бизиборд,големия не знам.Сега е на вълна динозаври още,та ще търся някой джурасик парк сигурно.Той беше на рд миналата седмица и сега само говори за неговото парти.Довода че има още три месеца въобще не го притеснява 🤣.Поръчах и календари за догодина,правихме им снимки на двамата,иначе той сам си избра героите.Знам че е рано,ама после ще е лудница,а така като са ми готови,тамън ще подарявам на желаещите прабаби за коледа плюс другите неща.

# 18
  • Мнения: 16 874
Лещичка,
Кокулин или нещо подобно беше, хомеопатични,  против повръщане. Баткото много ми повръщаше, направо се скъсваше,  дори и на прав участък. Без храна, без вода, по-хладен въздух. И сиропи съм давала п/в повръщане. Не винаги действаха.

# 19
  • Мнения: 6 243
Не съм го пробвала,ще купя и видя по каква схема се дава,благодаря.Моят на завои много повръща,на Шипка луди ни беше направил преди няколко години,на път за Дяволския мост също,последно на магистралата оцеляхме със спиране на половин час миналата година.Сега ни чака Хайнбоаз та не знам и аз,дано оцелеем 🤣.

Последна редакция: пн, 24 окт 2022, 11:11 от лещичка

# 20
  • Мнения: 16 874
Дано да помогне!

За подаръците - купих поредната влакова композиция с релси, този път на влакът стрела. Ще купя един таблет многознайко, защото само той ни липсва от колекцията. За мен са много полезни. Още преди повече от година баткото знаеше и посочваше всички континенти, океани и всички животни от таблета, отговаряше на въпросите. На малкият ще взема бизи борд и едно образователно куче на фишър прайс.  И на баткото мисля още някакво камионче/кола/ пътна помощ и книжки.  Започнахме една поредица Ткриватели на изд.Фют, много интересна е на бати. Имам едно Лего дупло на което сйщо му е дошло времето. И от пепко големите конструктори също много вървят вкъщи, ще му взема още едно чувалче. Реално купувам от нас, от баба им, от прабаба им и отхдядо Коледа Joy
Играчки да искам, има много хубави, пари да има човек. Дано пуснат и книжки на черен петък. Ние сме големи книгомани и чакам с нетърпение.

Последна редакция: пн, 24 окт 2022, 12:15 от ver4eto_sv

# 21
  • Мнения: 6 243
Верче фишър прайс имат ново куче,наскоро го загледах в магазина,по голямо е и има повече неща по описание.Моят е малък,но за първи юни ще му взема сигурно такова.Иначе старото на батко му още е живо въпреки тормоза,гушкането,къпането и кво ли не още отнасяше тази играчка 🤣.

# 22
  • Мнения: 16 874
Точно голямото харесах. Само цената ми боде сърцето и затова чакам ЧП!

# 23
  • Мнения: 6 243
Комсед имат 30% ей сега към 15-30 ноември следи ги.Всяка година от тях пазарувам такива неща,озон също ще пуснат.Иначе да 100 лв е близо,но пък е двойно на старото,в тубата има клипчета виж ако искаш ревюто,на мен ми допадна.

# 24
  • Мнения: 1 406



Това съм давала, но веднъж.
Моите ги спуквам от пътуване от ден 12 след раждането им. Шипка ни е редовен маршрут. До 3 часа без спиране издържат в колата.
Когато им го купувах беше след някакъв чревен вирус с повръщане. Тогава единствено казаха: мамо лошо ми е, повръща ми се.... В конкретния момент дадох лукчета и спирахме. Следващото пътуване беше с Кокулин и после....не са казвали лошо ми е.

# 25
  • Мнения: 4 009
Момичета имате ли опит със спрейчетата за уши почистващи ушна кал? Моя син днес го водих на УНГ ,защото му заглъхна 1то ухо и д.ра каза,че има доста кал и ми каза да му капя олио няколко дни и следваща седмица да го заведа за да му ги изчисти попитах го за тези спрейчета но каза че само ще си дам парите на вятъра прекалено скъпи били а вътре съдържали зехтин но аз по съм склонна да купя такъв спрей отколкото да му слагам олио

# 26
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Coco, добре ти е казал! Ето състава на едно произволно Simple Smile

# 27
  • Мнения: 4 009
Да гледах и аз, и все пак се притесних така да слагам олио. Не ми се е случвало и затова реших да ви питам . Миналата година на мои близък чистиха ушите но направо д.ра . За детето е друго.

# 28
  • Мнения: X
Ние ползваме такова от време на време, когато се сетим. Почиства по-добре от клечки за уши. Иначе за сериозна тапа не знам дали ще се справи, май имаше нещо по-често да се приложи, но не знам дали ще има ефект. Иначе е натурално, т.е. от тази гледна точка няма нещо притеснително.

# 29
  • Мнения: 4 009
Бадемче,на коя марка е вашето?

# 30
  • Мнения: X
Оливо е нашето.

# 31
  • Мнения: 4 009
Мерси. Утре ще видя в аптеката какво ще има.

# 32
  • Мнения: 1 406
Коко, преди месец чистиха ушната кал и на двамата. Миналата година пак по това време.
Двана различни доктора казаха едно и също - да им капя капки за уши Офтакуикс или някакви други мазни такива. Тази година пак ползвах миналогодишните отворени и го питах лекаря може ли тях. Той каза нямат лечебен ефект, но размеква секрета, смело да слагам.
Та ако имаш някакви стари ушни капки може да ползваш тях.

# 33
  • Мнения: 6 243
И аз не бих рискувала с олио та те разбирам.По добре пари за спрей и ако не свърши работа доктор да ги изчисти.Не че съм против бабешки лекове,но с очи и уши не рискувам.Само на гърлото съм слагала компреси и на гърдите.До чорапи с оцет не съм опирала,но със сигурност ще ги пробвам преди хексалгин при нужда.
Благодаря момичета,взех го и утре ще му дам профилактично,че в понеделник тръгваме.За съжаление много повръща от малък,не сме ходили много с колата но пак сме имали няколко пътувания чак сега казва че му се върти главата,само ако спи пътуваме над два часа.Сестра ми беше така и докато не се научи да шофира не се качваше без хапчета.Иначе около мен масово пътуват без проблеми,явно моят е от изключенията.Ще видим и малкото как ще е сега,като спи по малко.

# 34
  • Мнения: 4 009
Да и на мен тази идея с олиото ми се вижда прекалено бабешка и нестерилна,не бих сложила в ухото. След малко като излезем и направо отивам в аптеката за такъв спрей иначе лещичка има и близалки пак против повръщане моя близка ги ползва. Аз съм така от дете не мога да пътувам по завой даже и с хапчета ми става зле.

# 35
  • Мнения: 6 243
Пробвахме близалки,сироп някъв и няква гривна дето уж действала на вестибуларния апарат ама нямаше голям ефект.Последното ни по дълго пътуване беше на 50 мин. от вкъщи.Три пъти спирахме да повръща,дали от по високата скорост с около 90 кара моя не знам.Иначе като ходим из града или до вилата няма проблем но са 10-15-20 минути и не е такава скоростта.Абе майтапим се с баща му че поне няма да се притесняваме че ще кара като луд след време 😁

# 36
  • Мнения: 4 009
А давала ли си  дъвка по принцип се препоръчва, аз винаги дъвча по време на път. Кога има ефект кога не.

# 37
  • Мнения: 6 243
Не иска,само бибата помагаше в някаква степен,но отдавна я махнахме.Иначе еволюира де,преди директно повръщаше,от година две казва лошо ми е и спираме при първа възможност.Казаха че е от вестибуларния апарат и при летене ще е така,та още не сме го качвали и на самолет.Уж ще го израсте,да се надяваме.

# 38
  • Мнения: 4 009
Другото за което се сетих е Антиметил ,когато бях бременна и един-два пъти ми се наложи да пътувам и го пих и имаше ефект става за деца има и за пиене и за смучене

# 39
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз тотално ви изпуснах. Хич не съм разбрала, че има нова тема. То от работа не остава ред да отворя и форума де. Надявам се децата да са добре. При нас вече магазините и из града е коледно украсено, коледно заредено. Аз не съм мислила още за подарък, той хич не е по играчките от доста време насам. Иска да вадим елхата, гледаме съседите светят вече. Още 4 седмици и учебната година приключва. Лятната ваканция е на прага, как се изниза това време не е истина, изтъркаля се и тази година. Чакаме топлото време и да мятаме плажа, че аман от дъждове, то не се спря да вали 3 месеца. 

# 40
  • Мнения: 4 009
Как сте банда?
Започвам да се оглеждам за коледни подаръци и набирам идеи за настолни игри? От реклама харесах една Lynx но и всяко друго предложение ще ми е интересно ако споделите на какво играете семейно. Вкъщи редим пъзели,Не се сърди човече (кутията е 4в1 с дама, змии и стълби май беше и шах) но само нея харесва и се опитват на шаха с баща му. Имаме карти Черен Петър но даже незнам къде са 😄
Иначе си е харесал няколко играчки като грамадан главан,машина за захарен памук,багер с дистанционно (имахме 1 но се счупи), някаква писта, на Пес патрул метална количка и не помня май имаше и още нещо като от всички тези незнам кое точно ще вземем защото е замлян с играчки и затова искам повече да наблегнем на настолните игри.
Книжките за занимавка, за оцветяване или четене са задължителни то от тях постоянно се купуват имам разни прибрани но със сигурност ще купя още.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 12:17 от CoCo`Milk 🥥

# 41
  • Мнения: 6 243
Аз отдавна съм на коледна вълна,нямам търпение на първи да почваме календарите и да извадим елхата и украсата.Гостуването ни мина страхотно,пътуването също,спаха доста и двамата,нямаше никакви проблеми.Кокулина ли помогна не знам,но съм доволна.За коледа съм приготвила един календар с книжки за малкото,три за баткото-с книжки,с лего и дървен с кутийки с разни неща вътре.Иначе като подаръци иска светещ цветен бластер,добавих и едно голямо лего,разни пес патрул неща и няколко нови книжки и пъзели,които още чакаме.На малкия лего дупло,новото куче на fp  взехме и една голяма низанка.Поръчах и коледни чорапи нови еднакви,още не съм решила с какво да ги пълня.Разни дрешки също чакам поръчани,абе развихрих се яко на тоя черен петък,май ще ни трябва по голяма елха 🤣.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 18:04 от лещичка

# 42
  • Мнения: X
И аз ги поръчах за Коледа и за РД, първа година подаръци по 2 и за малката Stuck Out Tongue Winking Eye За първа година баткото не пожела Лего. Поиска пъзели с планети и с Биг Бен, та му взех 3Д пъзел, да видим става ли нещо от него, досега не съм взимала такъв. Освен това взех един макет на човешкото тяло, че това го вълнува и спасителен хеликоптер искаше. За РД докторска чанта. За  малката - е, ами там е лесно, още сме на бебешорска вълна - сортери, рингове, книжки, обичайните неща Simple Smile

# 43
  • Мнения: 6 243
3D пъзели и ние пробвахме,доста е пипкаво и не винаги се получава,според мен самата изработка не беше ок и се отказах да взимам.Отделно моя иска да ги разваля като го направим,а те се правят само по веднъж,картонът не търпи много прегъвания да знаеш.Моят си реди обикновени пъзели,разнообразявам с картинките само.От настолните харесва шаха и таблата,не ги схваща още но си играе с фигурите и пуловете по дървената дъска.Не се сърди човечето не му харесва нещо.Иначе имаме доста,над 50 игри,половината са детски,преди да се роди баткото като имахме време си правехме събирания с приятелки семейства,имаме монополи,катан,скрабъл,велика България и какви ли още не.

# 44
  • Мнения: X
Ами поръчах го вече, ще го видим този 3Д пъзел, може и да ни е последен Grinning Обикновени има доста. По настолните игри не е много, и той разнася един шах без да се задълбочава и знае правилата, но му прави кеф да си подрежда фигурите. На настолни игри сме опитвали като сме били на гости, но той сякаш не се концентрира, не спазва правилата и т.н. По принцип това малко ме притеснява като тенденция, как ще е тогава в първи клас, но уви засега с малката не мога да му обърна по-голямо внимание.

# 45
  • Мнения: 353
При нас също са популярни пъзелите, карти уно, домино, змии и стълби. Играем и с мемори карти, а тя сама си реди мозайка. За Коледа взех таблет с разни факти за животните ( тук бяха споменати), няколко фигурки на jeco. Но да го мисли дядо Коледа, че има поръчка за триглав дракон, който бълва огън. 😀

# 46
  • Мнения: 4 009
Този ли?

Аз наскоро си мислех за него,имаме таблета многознайко и един с приказки и често си ги пуска. Та може и с животните да вземем .
Аз за момента нищо не съм купила.

# 47
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Ние сме вече на коледна вълна, дотолкова че да ме слушат. Ако не слушате ще получите от Дядо Коледа празни кутии!... Еми не ме слушат.
Големия иска мотор 125сс, малкия каквото иска големия Sad
Изобщо не ги вълнуват пъзели и образование, а само дивотии и щуротии Simple Smile

Една съседка им подари костюми на извънземни и стоят по тях от сутрин до вечер и мучат нечленоразделно, гледат ирландска музика и карибски пирати.. Изобщо им изтървах образователните ценности и морална система на моите деца Sad само да са здрави и добри хора да станат, а пък и глупавички да са все ми е тая Simple Smile

# 48
  • Мнения: X
Е, skk какви ги говориш Grinning Я ги виж какви са сладурковци двамата в тия костюми, пък и те момчетата не са по слушането, и моето по хиляда пъти повтарям. Вчера даже госпожата казала на баща му, че не иска да участва в репетицията за коледното тържество, да си направи танца и стихчето. Е, ами аз какво да направя Joy Говорихме снощи уж да се включва, ако иска подаръци, ама не си го слагам особено на сърце Joy

# 49
  • Мнения: 4 009
Ооо и моя не слуша! Все го заплашвам, че нищо няма да му донесе дядо Коледа защото го наблюдава с големия бинокъл от Лапландия и като го гледа какви ги върши нищо няма да получи, къде се хваща къде не. То и затова нищо не съм купила 😄

# 50
  • Мнения: 6 243
Супер сладури са извънземните 😘.
Моят да не мислиш че е много умен и послушен,пет минути заигравка са предшествани от един час динозавърски викове и последвани от един час пеене,скачане,викане с цяло гърло и търчене като вързан.Ама кво да го правя нека се забавлява,хич не ми е дерт,да са живи и здрави нищо друго не искам.Не го заплашвам аз че баба му го беше заплашила още миналия месец и много се разстрои как така нямало да има за него подарък,кво като бил непослушен.Това ще му е,още година макс ако вярва ще е добре,хич не обичам такива изнудваници.Като е прекалил директно предупреждавам и ако се повтори наказвам.Взимам тв или таблета или казвам че няма да го заведа на карате/плуване и още ми минава номера 🤣.То пак си е вид изнудване/манипулиране де,ама не го осъзнава така директно.Ние бяхме онзи ден на цирк сефте изкара два часа да гледа,много се впечатли от камилата и конете и на клоуна се смя много,абе хареса му.

Последна редакция: чт, 24 ное 2022, 18:03 от лещичка

# 51
  • Мнения: 1 153
За коледен подарък купихме голяма писта на Hot wheels.
Моята болка е друга и искам съвет от вас вие как бихте постъпили. Баткото е почти на 5, имам и бебка на 5м. Мин седмица баткото се разболя и ест бебка хвана и се почнаха едни приказки да съм го спирала от градина поне до март месец, че тя все ще е болна заради него. А свекито също работи в ДГ, но това никой не го гледа нали..
Та вие бихте ли го спрели? Хич не ми се иска, все пак това си е неговата среда, сред децата и занимавките.

# 52
  • Мнения: X
Това първо разболяване ли е за бебето? Според мен зависи от много обстоятелства. Ако постоянно са болни и двамата, може би бих го спряла. Мога да кажа как е при нас. Няма кой да го гледа и ситуацията е или аз, или на градина. Тръгна когато бебето беше на 2 месеца. Първите месеци, включително лятото баткото боледува всеки месец, но не тежко, в смисъл без антибиотик му се размина. Аз обаче ги разделям когато са болни и той горе-долу се съобразява и не ходи в нейната стая. Тя беше и по-малка тогава, но се е сличвало да влети да ме търси за нещо, докато кътмя и да си кашля без да се съобрази. Пак напомням и така. Играчките съм ги махнала от стаята и са в хола, за да си играе там и да не търси нещо от нейната стая. Бебка е боледувала досега 2 пъти в общи линии с хрема и единоя път с кашлица на 4 м, за която се бях притеснила понеже се оказа, че на толкова малко бебе за кашлица няма кой знае какъв избор от средства. Както и да е, и това мина. Вече е по-голяма, а баткото след боледуванията лятото, сега само веднъж имаше лека хрема и да чукна на дърво друго не и си ходи плътно на градина. Не знам докога ще е така, но е напредък, тъй като за толкова години не се е случвало толкова време да ходи. Ще видим как ще е натам. Но ако нещата се бяха развили по различен начин и при нас, т.е. бебка да боледува нон стоп, не знам честно, може би и аз щях да го спра. Но човек първо трябва да види как ще потръгне. При нас си мисля, че и кърменето помага. Две седмици се влачих аз с някакъв ужасен вирус с 39.5 в първоте няколко дни и я оставих горе-долу сама да си пребивава през това време в нейната стая като ходех да я кърмя с маска и не се разболя слава Богу. Дано да имаме още малко късмет докъм годинката  след това вече си е човече, може и повече лекарства да се изписват и т.н.

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Бих го спряла, да! Баткото не беше ходил от януари 2021 до април 2022г. Не съм го лишавала от контакт с деца, но на открито с всички или закрито с познати деца. Не е за подценяване и факта, че много пазя малкия, да не приема нищо лекарствено. Вярно е, ч и само аз си знам колко вече съм не в час с двамата, но все пак това е хубаво не в час. Дано някой ден започна да имам социален и трудов живот.

# 54
  • Мнения: 6 243
Баткото не е спирал да ходи на градина дори лятото.Малкият се роди април той тъкмо хвана някаква кашлица и на изписването си кашляше и го спрях докато се оправи.Никога не съм ги делила,няма и как физически въпреки че баткото си има детска,а малкото е в нашата спалня не бих го ограничила.Малкото е имало два три пъти сополи,но нищо фатално за щастие.Баткото също не е боледувал сериозно нещо.Не се заричам,ще видим как ще е тази зима.

# 55
  • Мнения: 641
Скк, децата Ви са прекрасни, ПУ ПУ ПУ , да са Ви живи и здрави!
Много са готини с тези костюми, много трябва да се радваш за тази искрена и пълна с въображение игра, това е наистина прекрасно.
Искам да ти кажа, че не си сама, всички минаваме по описаните от теб периоди почти съм сигурна.

# 56
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз ви чета и си мисля, как и на мен ми се ще да накупя подаръци, но това моето дете абсолютно НИЩО не го вълнува, освен игри на телефона/таблет. Нито лего вече, нито пъзели, коли, нищо. Сега бензиностанции Шел пуснаха колекция от коли, които вървят с игра на телефона и е като зомбиран да се състезава. Какво намирам положително е, че научи много от флаговете на държавите, благодарение на играта. Иначе абсурд да отворя атлас и да учим. На площадка не иска да играе. Имам чувството, че отглеждам тийн. И цял ден ако можеше, щеше да е на телефона. Добре че ходи на училище, че в чудо се виждам с какво да го занимавам. Днес продадох интерактивно куче, което му подарихме за втората му Коледа и всяка следваща го вадя, а той отказва да го отвори. Сега го измъкнах от тавана и естествено не пожела да го отворим. Що за дете е това?

# 57
  • Мнения: X
Ох, вечната тема. Аз го ограничавам доколкото мога, но не винаги успешно. Все пак успокоението ми е, че е по цял ден на градина, за там съм сигурна, че не гледат или ако гледат е рядко. После като си дойде гледа малко, но всъщност не е чак толкова зле, гледа интересни неща, и той оттам научи флагчетата, разни забележителности, частите на тялото. После му казвам, че времето му е изтекло и да ходи да си играе с нещо друго, иначе утре няма да има. В общи линии слуша ама понякога имаме и криволичения де Grinning Преди заспиване поне оправихме нещата с ритуала, че покрай бебето го бях оставила на баща му и той му пускал някакви неща ама се ядосах и ги насметох. Сега наложихме една рисунка, понеже той много си рисува и една приказка, е понякога са повече и ляга. Ако можехме да го направим и по-рано ама това ни куца още Grinning

# 58
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз също виждам, че доста неща научава от игрите. Научил се е как да изписва shell racing и си пуска да гледа, как други играят в ютюб. Обича да гледа Каю и едни авокадота, които правят образователни клипчета тип не говори с непознат и т.н. Имаме акаунт в ютюб и ограничавам какво може да се пуска.
Вечерното заспиване ми е мъка обаче. Не се изморява от нищо. И въпреки че става в 7ч, и е на у-ще до 16ч, преди 22.30-23ч не е заспивал. Познати деца на същата възраст заспиват в 20 - 20.30ч. Тукашните деца и от 19ч са по леглата 🫢

# 59
  • Мнения: X
Споко и нашия е към 23:00 редовно. Засега обаче дъм оставила на баща му да се оправя, аз съм пребита от умора и понякога, ако малката заспи до 21:00, и аз капитулирам до нея.

# 60
  • Мнения: 6 243
Горди явно това го вълнува,моят не е ограничаван никога,тв работи по цял ден втора година.Къде гледа,къде играе,по скоро второто.Таблет му взехме преди две коледи,и там не е ограничаван,но си има правила кога да го гледа и като се заблея повече от час гледам да го разсея.Покрай малкия беше малко пренебрегван,но баща му компенсираше със забавленията.Не го приемай лично,но цял ден не бих го оставила никога на екран.При вас нали е лято,не иска ли на плажа,някой курс или дейност,някаква активност извън вкъщи няма ли?Дори и да не иска първоначално,заведи го,да види,да пробва.Приятелка имаха сходен проблем,нейният беше отгледан от бабите и само на тв,после таблет му взеха и така до първи клас.Там учителката им обърна внимание,че е зомбиран буквално и изпадал в истерия,като му вземат телефона.Та правиха среща с психолог и той ги посъветва да му вземат домашен любимец,че бил самотен и така си изразявал мъката.Има някакъв напредък,от няколко месеца има куче,разхожда го понякога,вече не съм разпитвала в къщи как е.За мен са малки,дори и със специални очила,прекалено голямо облъчване е,пък нека съм задръстена,а той " изостанал" от модата.Около мен масово им се дават телефони навънка за да кротуват,моят никога не е пипал моя,таблетът също знае че само вкъщи може да го гледа.Ти си родителя и си знаеш най-добре,не го приемай като критика и нападане,споделям си моята гледна точка.

Последна редакция: сб, 26 ное 2022, 17:53 от лещичка

# 61
  • София
  • Мнения: 2 411
И Киселякът се зомбира на таблет/телефон, но като му хрумне да играе или намери компания - баба, дядо, тати, дори аз и го оставя. Самотен е, аз не мога да му обърна много внимание заради бебето, баща му работи, дядо му работи, а с баба си изкарват 10-15 минути преди да се скарат. Все се надявам, като поотрасне номер две да са си компания. Той отсега иска да си играят, ама онова няма и три месеца и не става.

# 62
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз си го обяснявам с факта, че ходи на у-ще,  там ги занимават нон стоп, пишат, рисуват, пеят, много интензивно. Като се прибере в къщи и вече не му се прави нищо. Иска да се опъне на дивана и да играе нещо на телефона. Като време реално не е много, между вечеря, баня, после с баща си бягат из къщи като гламави. Гледаме да го забаламосваме, колкото можем. Почивните дни сме все навън. Но все нещо трябва да му сложа под елхата. Днес пак го питах какво искаш, той каза незнам. Май нещо такова за двора ще е . 


Колко според вас струва този басейн с пързалка? Наскоро сравнявах цените тук и в БГ и ми се изправи косата 😳

# 63
  • Мнения: 6 243
Само вечер си е напълно ок по малко,аз те разбрах че не иска да излиза в почивните дни и иска само на таблет/телефон.
Ние имаме такъв,150 лв беше,та предполагам е доста по евтино при вас.

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Горти, лятото гледах такива за двора, но бяха към 300лв и ми досвидяха. Сега може и да са по евтини тук, все пак е извън сезон. При вас са по-скъпи предполагам...

# 65
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Много по-евтино е почти всичко тук в сравнение с БГ. Включая и храната, за играчки, детски стоки и дрехи да не говорим.
Басейнът от горната снимка го поръчах преди малко и е $37 като австралийският долар е почти 1:1 с лева.
Ето няколко пример на цените в момента
Басейн $69

Басейн с покрив $29

Писта за $49

# 66
  • Мнения: X
Хаха пълен абсурд за тук наистина. 37 лв. няма как да е никога този басейн големия тук. В момента инфлацията тук бие рекорди, но и преди това май пак нямаше да е 37 лв., ако са 1:1 австралийския долар към лева. Тук доста неща са скъпи, в момента особено доста продавачи са яхнали вълната.

# 67
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Курсът се мени ежедневно, но последно като пращах миналият месец беше 1долар за 1.15лв. И тук инфлацията е голяма, цените на почти всичко се вдигнаха,  но не и като в БГ. Австралийците се оплакват, че им е скъпо, но си купуват 4л олио на промоция за $9 и 4кг ориз за $8.

# 68
  • Мнения: 4 009
Весела Коледа! Нека със здраве,щастие и късмет е изпълнен дома ви! 🎄🎅🎁

# 69
  • Мнения: X
Весела Коледа! Здрави и щастливи човечета и мами и татковци Heart Eyes

# 70
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Весела Коледа! Да сте всички заедно, здрави и безгрижни Simple Smile

# 71
  • София
  • Мнения: 2 411
Весела Коледа! Много здраве, другото е лесно Simple Smile

# 72
  • Мнения: 6 243
Весела коледа и от нас 🤗.Здраве пожелавам на всички 🍀.Ние сме малко болни,иначе супер си изкарахме на коледа,малките се забавляваха това е най-важното.

# 73
  • Мнения: 1 406
Честито рождество и от нас! И нас ни изгониха от градината уж болни... Засега се влачат само със сополи...но явно няма да оздравеят до 3 януари...
Иначе весело беше на Коледа. Голяма радост за играчките, голяма игра... Сега сме си при мама и тук са приятелчетата им. Няколко дни навън, тичат дивеят...а бе весело.
Довечера сме на гости Blush.
Весело ви посрещане на новата година и нека на всички ни донесе здраве и благоденствие.

# 74
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
За много години, момичета!
Да сте живи и здрави вие, децата и близките Ви. Дано новата година е изпълнена само с хубави моменти и слънчеви детски усмивки! 

# 75
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Честита Нова Година! Хайде време е за 1, 2, 3, 4, 5!!!!!! Децата ни порастнаха направо! Нека всички бъде здрави!!!

# 76
  • Мнения: 6 243
Честита нова година момичета,пожелаваме ви да сте здрави и всичко най-хубаво за вас и семействата ви 🤗

# 77
  • Мнения: 4 009
За много години, момичета! Нека е здрава, мирна и изпълнена с много хубави моменти цялата 2023г.🎉
skk,права си съвсем скоро ще броим до 5 , кога мина това време незнам 😄 дано сме така задружни и в следващите години!

# 78
  • Мнения: X
За много години! Много здраве и късмет през Новата година! Ние съвсем скоро имаме РД, порасна момчето Blush

# 79
  • Мнения: 6 243
Вие сте първите да бадемче,какво подготвяте?Моят е краят на месеца,малко парти с десетина деца обмисляме,само да сме здрави всички до тогава.В парти център де,вкъщи вече не се наемам.Видях го тук във форума и много ми хареса пожеланието 🤗
Стара българска благословия💖
Да е Светлина в душата ти!🌞
Да е Слънце по пътя ти!🎄
Да е вдигнато челото ти!⛄️
Да тежи думата ти!🍀
Да е Огън в огнището ти!🎅
Да са от Радост сълзите ти!🎄
Да е верен другарят ти!💖
Да е Мир в съня ти!🌞
Да е споделена Обичта ти!🍀
Да е Мъдрост в избора ти!⛄️
Да е здрав коренът ти!🍀
Да пребъдат рожбите ти!🏡
Да Бъде!🌺🍀🎁

# 80
  • Мнения: X
Много хубава благословия Flowers Four Leaf Clover

Лещичка, нищо голямо. Ще се съберем и ние няколко семейства с 7-8 деца (ако изобщо всички дойдат, че в момента е болен до болния положението...). И ние в един детски център, но без някаква специална програма, просто ще си поиграят децата, ние ще се видим. Не съм доуточнила менюто още, но има време. Оттам ще е менюто де, въпрекк че то е под наем и може да си внесе човек, но въобще нямам кога да се занимавам с домашни приготовления Simple Smile И дано да е здрав де, че да се осъществи. Предните години ни бяха не особено добри, имаше и ред обстоятелства и все в къщи го организирахме РД в най-тесен кръг, но дойде време, надявам се, да го отбележим подобаващо Simple Smile

# 81
  • Мнения: 1 406
Малееее вие вече сте резервирали...  Аз още се оглеждам за заведения... Миналата година два рожденни дни правих... единият на домашно, другият я парка. Уцелихме супертопло време.
Бях изтръпнала, че реших да е в парка и ако е кофти времето у дома. Но уцелихме с времето. Тазии година  май ще е едно партито... Ще видим.

Честита ви нова година! Да сте здрави и засмени всички!

# 82
  • Мнения: 6 243
Нищо не сме резервирали още,към средата на месеца ще говорим с управителя има още време в края на месеца е той.Само плануваме за сега,за градината ще е торта от книжки този път и кошница за почерпка на персонала.И ние няма да се изхвърляме,само тортата ще е тематична и ще си донесем,украсата няма и да я отразят в парти центъра.Той е в едно огромно хале на първия етаж играчките и атракциите,на втория е заведението,та според менюто всеки ще хапва каквото си избере.

# 83
  • Мнения: 353
Честита Нова Година, момичета! Да сме здрави и да да имаме една мирна, успешна и добра година!
И аз тайно се надявам да организирам Рожден ден в заведение с детски център. До сега все в къщи само с близки роднини, че все болни сме били около рождения ден. И сега духаме саполи, но се надявам да сполучим със здраве и да имаме весел Рожден ден с повече деца.

# 84
  • Мнения: 641
Честита  Нова година! Да е здрава, щастлива, мирна и благодатна за Вас и любимите Ви хора!
И за всички!
Пожелавам Ви много сбъднати мечти!

# 85
  • Мнения: 16 874
Честита Нова година!
Живи и здрави всички!

# 86
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Почерпете се за здравето на малкия ми герой! Днес става по-голям и трябва да пиете поне по една чаша вино за негово здраве... Или бутилка Simple Smile
Чиърз на най-вярната банда тук :*

# 87
  • Мнения: 4 009
Ч. Р. Д. 🎂 Здрав и много щастлив да ви е малкия герой! Страхотни сте! Весел празник!🎉

# 88
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Ч.Р.Д на малкият сладкиш Виктор 💐 Да Ви е жив и здрав и все така лъчезарен!

# 89
  • Мнения: X
Честит рожден ден! Да ви е жив и здрав, весел и безгрижен!

На чаша ще съм аз Stuck Out Tongue Winking Eye, кърменето все още е в сила Grinning

# 90
  • Мнения: 6 243
Честит рожден ден на голямото борбено юначе,пожелаваме му всичко най-хубаво от сърце 🤗🍀❣️

# 91
  • Мнения: 16 874
Честит рожден ден! Живи и здрави!

На моето момче в понеделник падна първото зъбче. Много бързо растат....

# 92
  • Мнения: 6 243
Ся малко бабини деветини,ама помниш ли кога излезе като възраст и дали е същия първия паднал?На моят още не се клатят,но казва че го боли венеца отвреме на време отзад на кътниците.И се чудя ще пада ли,зародишите ли растат за другите 12 дето трябва да израстнат след време.

# 93
  • Мнения: 16 874
На 6м му повикаха долните два резеца за 24 часа. Сега точно кой от двата беше първи не помня. Но единия от тях падна. Съседното се клати, но много леко.

Няма да казвам, че не видяхме кога е паднал, нито че разбрахме късно и не го намерихме, да не си помислите колко сме калпави родители . Аз реших, че е станал инцидент в градината, та звънях на госпожата. Срам.

# 94
  • Мнения: 6 243
А той не си ли каза ? 😯
Иначе уж рано излезли,рано почват да падат и уж в същата последователност.И моят на шест месеца ги извади първите два долни,но през седмица.Да видим кога ще почнат,говори иначе за феята на зъбките и че ще си купи банан с паричката 🤣🤣🤣.Другото че колкото по късно излезнат,са по здрави също не е вярно при моя.На две години имаше всички 20 зъба,до сега един кариес само сме правили заради падинка,която има специфична единия кътник.Поизпили я малко и сега търка по старателно там и за сега няма проблеми,дано е и така за в бъдеще с постоянните.Малкото пък е на другата крайност.На девет месеца има едно зъбче само и от месец и половина е пробило,още е израстнало наполовина някъде само.От другите няма и следа 🤣.
И аз забравих да кажа наздраве,без алкохол още кърмя.Така като гледам баа още ще е 🙄.

# 95
  • Мнения: 16 874
Не, не ни каза, че нещо се е случило, а пък ние не му казахме, че му е паднал зъб Joy все още не знае.

# 96
  • Мнения: 4 009
Уоу не е ли много рано да падат зъбите? Покрай нас на по-големи деца все  преди 1ви клас падат.  
Сега отворих да видя малко преди да стане на 9 месеца му е излязъл долен десен зъб. И до годинка е бил с 2 долни .
Ся малко бабини деветини,ама помниш ли кога излезе като възраст и дали е същия първия паднал?
Лещичка,какво по-точно гласят в случая бабините деветини?

# 97
  • Мнения: 16 874
С 3 стоматолози се консултирахме, мнението им е, че не е рано.

# 98
  • Мнения: 6 243
Не е рано уви,след 4 г. каза нашата зъболекарка.В групата му има едно момиченце без горни предни два,много я е срам милата и само си крие устата.Иначе едно негово приятелче с година и няколко месеца по голямо 7 сменени има вече.Та и аз затова се вълнувам предстои.Имам снимки от първи клас и аз без предни зъби,тъкмо съм почвала явно,няма кой да попитам де,но явно и това се измества като възраст при следващите поколения.

# 99
  • Мнения: 4 009
Да и аз точно на снимката ми от първи учебен ден съм без 2 зъба. Явно новите поколения са и с това напред. След 20год сигурно тъкмо ще им излязът и ще почват да падат 😄 а след 40год направо постоянни ще им излизат... 🤭

# 100
  • Мнения: 16 874
Аз лично бях в ступор. Отне ми няколко дни да го проумея. Първата ми мисъл беше, че е станл инцидент в град3ната и нехса ми казали. Да видите как звънях на госпожата вечерта, а аз не обичам да притеснявам. Тя щеше да припадне от притеснение, че му липсва зъб. Ама кой да помисли, преди се паникьоса. Ако е бутнат/ударен нали и отвън ще има белези, че то какъв удар да е било. Мани, срам и резил. Явно още съм го вйзприемала като малкото ми бебе, пък той зъбите почна да сменя. Кога, кога стигнахме до тук. Изпускам живота нещо измежд увсичките проблеми дето ми сервира.
Ами утре ще се събудя и ще е абитуриент..  Flushed

# 101
  • Мнения: 6 243
Стига де,то аз като се имам за подготвена да не мислиш няма да се панирам като стане 🙄.Аз осъзнах че е вече голям,като се роди малкото.Някак за ден открих колко е голям и самостоятелен.Не можех да си спомня ,кога беше толкова мъничък и как изведнъж не е,сякаш четири години не съм разбрала как са минали 😊.

# 102
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Хахаах, аз бях в ступор, какъв гигант е баткото, когато се прибрах от родилното с малкия Simple Smile

# 103
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Ехаа, имаме и първо зъбче паднало, честито Верче, да му растът здрави.
Аз си признавам, че изобщо през ум не ми е минавало за това. По “моето” време всички бяхме без зъби първи клас. Ще взема да се подготвям психически значи Joy аз трудно приемам промяната, защото ми е много мъчно как бързо расте (колкото и налудничаво да звучи). Сега мина един номер по-голям обувки и направо ми се сви сърцето като купих новите, малките бебешки крачета вече носят 29 номер.

# 104
  • Мнения: X
Стига де,то аз като се имам за подготвена да не мислиш няма да се панирам като стане 🙄.Аз осъзнах че е вече голям,като се роди малкото.Някак за ден открих колко е голям и самостоятелен.Не можех да си спомня ,кога беше толкова мъничък и как изведнъж не е,сякаш четири години не съм разбрала как са минали 😊.

Хаха, май всички минаваме през този момент. Другият ми любим момент, когато осъзнах, че е пораснал беше като му обяснявах нещо какво да направи и той ме погледна с досада почти като тинейджър и ми вика: "Офф стига мамо, знам" Joy

# 105
  • Мнения: 641
Скк, Честит рожден ден на детенцето Ви. Пожелавам Ви много здраве, щастие, късмет и прекрасно безгрижно детство, пълно с игри и забавления. Бъдете благословени цялото семейство! 🎁🎈🎂🎊🎉🥳🎂🍀💐🤗

# 106
  • Мнения: 229
Честит празник! Жив и здрав да е рожденика!
Аз да ви питам... Дъщеря ми е с поставена ваксина Варивакс от ноември миналата година. Знам,че трябва да се сложи втора доза след три месеца,което се пада в началото на февруари. Знаете ли дали непременно трябва да е на третия месец,тъй като май се разболява и се притеснявам ,че няма да оздравее до тогава. Има ли проблем ако се сложи по- късно втората доза?

# 107
  • Мнения: X
Lili, втората може доста да се отложи май, така че със сигурност не е проблем да е точно след три месеца. Все пак в рамките на тази година би било добре, иначе ще кара на по-малък процент защита.

# 108
  • Мнения: 16 874
и ми вика: "Офф стига мамо, знам" Joy
Всеки ден по сто пъти поне чувам нещо подобна.
- не ми казвай, знам, че ..... 
Например: се прибираме и вечеряме, баня и лягам.
И тнт.
"Знам и не ми казвай" са вторите наю-употребявани думи след "няма" Joy
Пък какви разсъждения вади понякога ме измува. И как опитва да хитрува и философства.... понякога нямам сила да споря с него.

# 109
  • Мнения: 229
Момичета, малката хвана някакъв вирус с повръщане от детската градина ( засега без разстройство и температура). Какво давате за повръщане?

# 110
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Момичета, малката хвана някакъв вирус с повръщане от детската градина ( засега без разстройство и температура). Какво давате за повръщане?
Лимон със сол и захар на малки глътки. Гадно е, но помага!!!

# 111
  • Мнения: X
Вомитусхил, натриев цитрат. Като понамалее повръщането нещо за оводняване може да не се обезводни.

# 112
  • Мнения: 6 243
Смекта и хидратин алфа.Моят така изкара грипа,висока т и повръщане три дена,после кашлица и сополи една седмица.Дано се разминете леко 🤗

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 19:01 от лещичка

# 113
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Първите рожденици минаха, споделете как изкарахте Blush
Нашият се вълнува, вече иска да е на 5 и все пита коя дата е. Тази год се пада понеделник и след училище ще поканим две приятелчета да разрежем тортата, няма да има голямо парти. Подарък още не съм взела, иска голям батут  Flushed

# 114
  • Мнения: 6 243
Страхотно си изкара,с три партита се оказа 🤣.На самата дата мислехме да е в градината и вкъщи вечерта само ние,но в другата група имаше варицела и карантина и го спряхме от градина.Та празнувахме вкъщи сами,наду ни главата.После в детския център беше лудница,още един рд имаше в другата зала,отделно в неделя и други деца,но пък се забавлява много.И в градината мина,тя половината група я нямаше,но пак беше радост голяма.Батут имаме от миналата година,ако имате място взимай смело.Много подаръци получи,най се радваше на един магнитен конструктор,голямо сглобяване беше.

Последна редакция: сб, 04 фев 2023, 13:42 от лещичка

# 115
  • Мнения: 4 009
Нашия в момента е болен. Беше в петък на детски рожден ден и в понеделник цъфна. Онази нощ беше с 39.9 градуса, казвам ви беше страшно! 😔 Все още поддържа температура има и разтройство, не пие антибиотик. Утре ще го водя пак на преглед. Цяла седмица съм като зомби от безсъние и тревога. Та за рожден ден изобщо не мисля.

# 116
  • Мнения: X
Coco, бързо да се оправяте. Ужасно е с такава температура, но дано ви се размине антибиотика.

Нашият РД също мина, доволен беше, макар накрая да дойдоха само две семейства, останалите ги повалк варицела или грип. Та така две деца и моето три плюс едно бебе Joy Но пък вдигаха дъндания за 20, играха, щуряха. В градината също отбелязахме с картонена торта, но на следващата седмица, че го бях оставила вкъщи да не вземе да се разболее за РД точно. Тези магнитни строители са голям хит явно, нашият обясняваше, че в градината има такъв и искал, та взехме и за вкъщи. Мен не ме впечатлява особено, но него го кефи да си строи замъци, кули, кораби, нека Grinning

# 117
  • Мнения: 6 243
Бързо оздравяване Коко,какво показват изследванията,цяла седмица с т ли се мъчи 😢.И моят така изкара грипа 3 дена т и повръщане от храчките,после седмица кашлица и сопорляци.Горе долу и ние така,абе домъкне ли нещо всички сме в кюпа.
Иначе и около нас много болни,варицела,скарлатина,грипа,много е и топло,вчера и днеска по 10 градуса,как няма да вирее всичко.

# 118
  • Мнения: 4 009
4дни е с температура. Педиатърката не пусна изследвания, каза че за нея си е типичен грип. Аз взех от аптеката един бърз тест за грип и ковид но не дава да го направя. Той и с вземането на кръв е много сложен трябва ми една бригада да го държи ,че ще потроши лабораторията. Утре ще видим какво ще става на прегледа.

# 119
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Coco, бързо оздравяване на малкия, това с високата Т е ужасно. Моят първолак започна у-ще в сряда и снощи три пъти повърна. Още не са почнали и вече влачат вируси, хем са една шепа деца.
Бадемче, пак че и две деца са успели да дойдат с тези болести. Щом са се забавлявали, това е най-важното. На една приятелка миналата седмица нито едно от 7 деца не е отишло, ужас. Това е добра идея за магнитните строители, аз ги бях мярнала, май ще взема.
Браво на Мони, кой като него с три партита. Ама така подобаващо е отбелязал петия юбилей Joy

# 120
  • Мнения: 6 243
И моят не даде да му направя теста,ама нашите бяха положителни.Антибиотик не е пил,само нурофен и бронхостоп и виброцил една седмица.Но беше като парцал,не ядеше,само спеше,ужасен грип.При нас почти същото го изкарахме,малкото най бързо и леко за щастие.И при нас в детския център от 15 деца само 8 бяха,на другия рд само пет.Какво да правим,като са родени в най-болнавото време.Да са живи и здрави.Горди звучи интересно,или той от новото място се вълнува,не е ли със старите си приятелчета от градината?

# 121
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
При моят младеж учебната година започна на 1-Ви. Той е вече ученик на пълно учебно време Grinning от понеделник до петък 8.45 - 3.30ч. Не знам дали нещо вирусно прихвана за 3 дена ходене, но снощи бая повръща. 14 деца са в клас иначе, повечето са същите от миналата година. Същото училище, същите госпожи. Още свикваме с новият режим и сутрин, когато го оставям си поплаква, но казват че бързо се успокоявал. Няма как, ще трябва да се ходи всеки ден.

# 122
  • Мнения: X
14 деца е някаква мечта, кога ще стане и тук така, не знам. Ние на 14 деца в групата казваме, че почти никой няма, макар онзи ден да отбелязаха тотален рекорд - 5 деца за целия ден с моето, никога не е било досега така, ама защото са с варицела и вече няма как да заобиколят и да ги доведат болни.

# 123
  • Мнения: 6 243
Горди звучи страхотно,сигурна съм че дребко скоро с кеф ще ходи и няма да се разстройва 🤗.
Бадемче и ние така,групата ни е 35 деца рекорда е 9 миналата година.Тази даже за дядо Коледа 33 се бяха събрали.

# 124
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Лещичка, 35 деца в една група Flushed ? Аз защо си мислех, че по 20 е максимумът. За мен и 14 са много, стаята им е сравнително малка. Миналата учебна година бяха 16 деца, но разделени на две групи по 8 деца, посещаващи различни дни от седмицата. Сега са всички заедно. Аз съм споменавала може би, че училището реално се помещава във ферма. Имат много животни - коне, кокошки в двора, крави. Имат зеленчукова градина, прекарват по-голямата част от деня навън, карат колелета. Две учителки са плътно за 14 деца. Доволна съм, и за това пътувам общо 80 минути всеки ден да го оставя и прибера. Ако всичко върви по план, там ще изкара до 6-ти клас. Ще постна малко снимки да добиете представа, че е много различно от това, което си мислим като чуем училище Grinning




# 125
  • Мнения: 6 243
Уви толкова са,с две госпожи и две лели на смяна.Но цялата група никога не се е събирала,поне 10-а има отсъстващи или болни.На коледа беше изключение,затова и се натръшкаха всички,включително и ние след това с грип,някой ги пуснаха болни.За съжаление никаква отговорност и самосъзнание нямат някои родители,така възпитават и децата си уви,кръгът е порочен.
Страхотно е при вас и аз бих искала,селско чедо съм си и обожавам животните 😍.Моят уви ги е виждал рядко и на картинки главно,единствено кон повече и е яздил,имаме конна база наблизо.

# 126
  • Мнения: 16 874
Занесохме хартиена торта в дг и няма и 24 часа след навършване на 5г супер болен, следваха изследвания и антибиотик.
Цветя и рози вкъщи до откат Weary

# 127
  • Мнения: 4 009
Горди,това е супер яко! Все едно са на лагер а тук при нас постоянно са вътре поне в нашата градина! Даже и при по -топло време едната госпожа (по-възрастната)  не ги изкарва.
Ние бяхме на проверка има подобрение. Но ще продължавам да давам всичко до следващия преглед. Страшни станаха тия вируси!

# 128
  • Мнения: 6 243
Верче ужасна серия,направо не знам как издържаш,голямо гуш 🤗
Коко и при нас над 20 градуса само ги вадят,каква е тази наредба не знам.Вирусите еволюираха,а в това топло време е рай за тях направо.Моят се скъса да боледува тази година,нищо общо с миналата.

# 129
  • Мнения: X
Не им се занимава просто, предполагам госпожите са възрастни. Нашите са по-младички и постоянно са навън, когато времето го позволява, зимата разреждат, но ако е 10 градуса поне са всеки ден навън, за пролет и лято пък няма ден, в който да не съм го прибрала от двора. Но как 35 деца в група? Явно в различните градове, различно. В нашата бяха 25, в един момент нямам представа как станаха 28, предполагам хронични заболявания или през работна група.

# 130
  • Мнения: 16 874
Лещичка, още не съм издухала сополи от предният вирус и вече нов. И аз на аб от днес,  че не издържам на борбата.

И нашите не ги извеждат в дг. Грехота е! декември беше топъл, нито 1 час нямат навън.  За справка - частната ясла извежда децата. Говорим за тази на малкото ми. Даже и на плуване ги водят. С бус ги събират икарат на ббасейн.в градината на баткото имат басейн,  но от ковид насам смо оправдания да не го ползват децата. Първо да не се смесват групите, ама иначе не пречеше да са сборни цяло лято и зима през "ваканциите. Сега пък токът бил скъп. Истината е, че не им се занимава грам. И пак нашата градина и с ециално гос очите са читави и се занимават с децата. Доволна съм. Човечни са. Може да има диалог с тях, влизат в положение. 

Във връзка с излизането, въпреки че е болен днес беше навън с тротинетката и хвърчеше с вятъра Joy луд умора няма. Но и ние винаги сме били навън, дори при минусови Т.

И пос.едно да се похваля, че и второ зъбче му падна. Вече е без два предни резеца Heart Eyes няма такъв беззъбатко. И феята му остави много жълтици, нищо че и двата зъба ги загубихме безследно.

# 131
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Да ви почерпя, моето момче днес е рожденник. Празнувахме след училище с няколко приятелчета в къщи, че навън беше 40 градуса, дърво и камък се пука.

# 132
  • Мнения: X
Честито, Горди! Да ви е бив и здрав, весел, щастлив и безгрижен!

Тортата изглежда много добре Simple Smile

# 133
  • Мнения: 6 243
Честит рожден ден на сладкия къдравелко,да е жив и здрав и страхотно детство му пожелаваме,изпълнено с безброй приключения и игри 🤗.
Страхотна торта,пожелавам ви весело изкарване и забавление и много подаръци разбира се 🤗.
Ние сме в подготовка на рд на малкия,знам че има още два месеца,ама подарък му харесах и купих вече,лека полека украса ще търся,дрешки тематични да му купя,абе трябва ми нещо да ме занимава и усмихва 😁.Баткото направи рекорд пета седмица е здрав и ходи на градина,изключвам там за рд дето го бях спряла.При нас иначе е лято,вчера цял ден бяхме по парковете,направо ми спряха тока.

# 134
  • Мнения: 641
Честит рожден Ден на сладура. Да е жив и здрав, много щастлив и игрив. Много да се гордеете с него. Весел празник! 🎁🎂🎉🎊🥳🍀🎈🍀🥳🎊🎉🎂🎁
Да ви почерпя, моето момче днес е рожденник. Празнувахме след училище с няколко приятелчета в къщи, че навън беше 40 градуса, дърво и камък се пука.

# 135
  • Мнения: X
Лещичка, къде ще е РД на мъника? На нашата госпожица май ще си го празнуваме семейно у дома. Иначе и аз съм намислила подарък, лека украса, за дрешки май не съм мислила Grinning И торта гледам, макар че са поскъпнали и те безобразно за някакъв малък брой парчета. Но мен не ме бива по сладкишите, свекървата прави хубави торти, но не искам да я ангажирам. Пък и друго си е да е с някаква детска украса все пак Simple Smile

# 136
  • Мнения: 6 243
О вкъщи ще сме,четиримата само,вечерта че е през седмицата.Сестра ми уж ще дойдат,ама не ми се вярва да успеят.Дисни ще е нашата тема иначе,много харесва Мики Маус и Том и Джери,види ли техни картинки е радост голяма.Баткото има дрешки и играчки и книжки с тях и от там ги знае.Иначе торта за него само ще направя да си се маца,доста лакомниче се оказа,с всичко е захранен без шоколад и захар 🙈.Като помня на големия колко му треперех,а той на 10 месеца си яде почти всичко и ми е супер странно на моменти.Иначе за нас ще поръчам обикновена торта,на неговата ще сложа само фигурки за снимката и така.Няма да се изхвърляме грам,един подарък от нас и един от баткото,малко украса,дрешки с Мики Маус и това ще му е.Абе с второто е доста по спокойно и различно всичко,или поне при нас.

# 137
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Благодаря ви момичета 💕

# 138
  • Мнения: X
Хахаха да, нали, като се сетя и аз за баткото колко се втелясвах. Сега и цяло парче торта да изяде ми е все тая, все пак е на празник, не редовно. С второ наистина човек не се впряга толкова.

# 139
  • Мнения: 6 243
Ох с него бяха едни схеми,без алергените до годинка,пък по три дена едно и също,дали няма да направи алергия и всякви био,еко,домашни неща само.Сега малкия си яде домашно от нашето без подправките някой неща,готови пюрета,бисквити бебешки,абе като се сетя каква бях,моят редовно ме подкача,мога ли да му дам да опита да не викнеш 🤣.
Големият иначе голям мерак има да го храни и носи,ама малкият е 9 кг.,големият 19,та малко зор го вдига и само му вика бухта 🤣.А той беше по дебел и висок на неговата възраст,нали всичко си записвам.Абе доста е забавно при нас на моменти,не мога да се оплача 😁

# 140
  • Мнения: 1 406
Честит рожден ден на всички февруарчета! Да са здрави и палави! Blush
И нашият РД мина..беше в големите студове, но все нямам време да пиша. Малка сватба беше Joy но пък много весела. Усетиха се, че освен обичайните приятели за рд...може и от градината. Та трябваше да наложат вето - до 4 деца от градината от всели... така от 17 деца поканени само 4 не дойдоха. Лудо парти! Една снимка нямам Joy...щото играх с децата и се забавлявах.
Този път не ми се размина с една торта...бяха 2...тематични. А бе добре че темите (украсите) ги бях подготвила от лятото. Тук видя нещо - хоп взема го, там харесам - и него взема... Ако бях поръчвала украса сега доста скъпо щеше да ми излезе наведнъж.
Нооо за тортите сте прави много са ги вдигнали...пак добре че аз си правих 3Д фигурките ( принта е от сладкарката). Иначе щеше още 30 лв да ми вземе... Пък аз от нея си купувам фондана Joy Макуин има още да се желае по него но детето много си го хареса Sunglasses нали е от мама.
За здраве няма да се хваля....да не дърпам дявола. Но общо взето 3 -5дни на градина - две седмици в бокса....две седмици преди РД ги бяхме спряли. Едната бяга болни, другата за по-голяма сигурност. Водих ги на сняг. И си ги върнах от призрачета на здрави деца с румени бузки. Директорката на дг ги вижда и им се радва - Ооо какви са хубави станалиии! Имат вид на здрави деца!  Викам ѝ градината няма заслуга за това!!! Румените бузи са от игра навън в студа, а не от седене в занималнята! Да видиш как следващия ден всички деца от градината бяха изведени вън, студ не студ...Joy
Е протести от учителите, че е студено имало, но мнозинството родители сме ЗА извеждане на децата вън дори и в студа. Оказва се че директорката подкрепя излизането, но учителите не им се занимава... Cry и трябва да ги ръчкаме...
Та такива страсти при нас...
Сега сме под карантина групата - скарлатина... За пореден път. Дано не я почваме, че после не ми се мисли как ще се сринат като имунитет. Че и повтаря....потретва...
Айде весело от мен!
Ето малко торта да се почерпите.

Последна редакция: ср, 22 фев 2023, 13:05 от vartoglava

# 141
  • Мнения: X
Екстра са ви тортите vartoglava! Аз имам някаква страст да гледам торти, мога да си разглеждам така каталози и картинки на торти много време за разлика от дрехи примерно Grinning Ама само гледам, с правенето не съм на ти Grinning

За извеждането при нас ги извеждат, не мога да се оплача, но температурните амплитуди тук сега са някакви големи. Сутрин 0 градуса и до обаяд студено, следобяд и привечер 18 градуса. Предвид че понякога ги извеждат към 10 и после към 16 ч. вече направо се побърквам как да го облека адекватно.

И нашата група е под карантина за варицела вече втори месец. Но това ми беше най-спокойното време, не ги смесват дори да са 4 деца останали. И не ми е носил друг вирус. 4 седмици успя да направи плътно, пу-пу да не се хваля и аз много. За сметка на това аз отнякъде лепнах нещо с хрема и гърло, но е леко и само чакам да приключи, че уж и на мен да ми мине.

# 142
  • Мнения: 6 243
Да са ти живи и здрави 🤗.
И аз не мога да правя торти,освен бисквитена.Тук цените са горе долу нормални,плюса на малкия град.Голямата беше към 60 лв.,малката за вкъщи към 35,но само с фотоплака.Не помня показвах ли ги 😝.
Аз не се хваля,радвам се че от октомври серията от болести приключи,вярно с тежкия грип,но отдъхнахме малко.И ние се каним да отскочим малко на вилата,да видят сняг,но сама няма да мога да се оправя,с камина е там,а моят все му изскача нещо в работата.Обеща уж сега за осми март да идем и без друго ще са без тържество тази година,много се бях ядосала.При нас също е топло,следобяда ги извеждат като не вали,отделно пеш го водим и прибираме,при всяка възможност сме навънка.Много рано дойде пролетта,да видим баба Марта дали ще е съгласна 😊

# 143
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
При нас цените са жестоки! На големия тортата мина за евтина, а на мен пак ми се видя скъпа, може и аз да не съм в ред.

# 144
  • Мнения: 6 243
Но пък тортата ви е страхотна 😍,както и празнуващите сладури 🤗.Тук за такава и на мен ще одерат кожата,ама обикновените са поносими.Моят така или иначе от свещите се впечатлява,та още минаваме тънко 😂.

# 145
  • Мнения: 1 406
Ооо Скк това си е бутикова торта. Кожи дерат от всякъде. Съседката ми работеше в сладкарски цех и горе долу знам цените.

Нашите торти бяха две по 12 парчета, вътре шоколадов блат и ванилов крем....трябваше да ѝ дам карт блнш на момичето да разнообрази малко пълнежа, ама моите тропнаха с крак такава искали... Тясе смее и вика те още не знаят, но изпълни желанието им. Пак бяха вкусни, но и мноооого по хубави съм яла от нея.
Вън измазани с маслен крем и отгоре полети с шоколад. Исках принтирани те картинки да ми ги залепи на медени платки (меденки/бисквитки - залепен бял фондан и отгоре фафлената хартия). Но сладкарката отказа... Не ѝ се занимаваше, каза си го момичето, а и смяташе че платките ще потънат. До някъде беше права, защото това нещо е хубаво да се сложи преди поднасяне или същия ден, за д не се размекне меденката... А ние празнувахме в неделя, тортите ги взех в събота.
Та за тези две по 12 парчета ми взе 95 лв. Украса още 20 пари ( принта на Елза и Ана, снежинките на клечка, принта на Матю и Макуин и звездите на клечка плюс поръчка с перли за синята). Всичко 115 лв. Фондана си го купувах от нея и с децата ( те гледах и ядоха изрезки Joy) правих 3д фигурките. Още ме е яд, че нямах време да направя повече....исках елена Свен да е "затиснат" от тортата..но не ми стигна времето. Някоя друга екстра от Frozen...освен Олаф..шейната, леденото конче...или стилизирани фигури на сестрите... Евентуално можеше и Круз, Джаксън Сторм и някой друг герой да барна... Ноооо с работата не стига време и организация...за жалост.
Ние си "рисувахме" тортите на картинка и по тях прави. А аз колко торти преди това гледах .... Цял албум събрах. Накрая от няколко съчетах искането в картинки. Хем да са еднакви, хем н всеки по темата. Това ми беше най-трудно...за да няма сърдити...

Ето ни картинките. Евала ѝ на момичето ..

# 146
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Много са хубави тортите! СКК Вашата си е цяло творение за такава тук около $500 не ти мърдат. Нашата я взех готова за $20 и дребния искаше да я украсява с шприца. Ние имахме общо 8 госта, двама изядоха цяло парче, всички други само близнаха и естество всичко отиде в коша.
Миналият месец моя приятелка плати $200 за тази торта, направо ми падна ченето. Космически цени за този тип торти. Тук повечето се правят от дами работещи от вкъщи и въпреки това е непосилно скъпо.

# 147
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Не я водят някаква луксозна. 20 парчета 80 лв заедно с целия фонда и форми.
На малкия беше 20 парчета 100лв.явно не са скъпи, като чета за другите цени.

# 148
  • Мнения: 1 406
Не я водят някаква луксозна. 20 парчета 80 лв заедно с целия фонда и форми.
На малкия беше 20 парчета 100лв.явно не са скъпи, като чета за другите цени.

Оооо това ефтинджос....
3,50 - 4,00 лв върви парчето  на торта с фондан. В зависимост от сложността и украсата отгоре вече се качва цената... А понякога и пълнежа хвърля много... За първия им РД бяхме поръчали брауни с малини...24 парчета, нищо и никаква украса - два етажа торта, с едни изрязани от разточен фондан мечета, нарисувани с шоколад, балончета на клечка и буквички с имената.... Моя мъж ми се зави свят тогава... Бутикова торта пишеше на сертификата...цена, ще питам и ще се редактирам...
Наистина на вкус беше невероятна, но на на двамата ни присядаше... Добре че беше за 1-я РД..че н децата не рязахме, само на възрастните и всеки си го изяде. Иначе щях да получа удар.
Ще ви потърся снимка. Водят ги от най-добрите тук в града, ама ние не потретихме....първия път беше на кръщенето и беше подарък от кръстницата. Затова поръчахме същото, 'щото много ни хареса. Вече търсим по-евтиното...

# 149
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Включвам се, може би в разрез с правилата тук, но моля ви, ако имате възможност дарете за това дете! Знаете, особено вие тук в темата, че преди 2г и аз бях в същото положение. До момента с онкохематологята в ИСУЛ, сме вървели по едни и същи лекари и кабинети, няма как да не взема кампанията присърце.
https://pavelandreev.bg/campaign/da-varnem-usmivkata-na-iren

# 150
  • Мнения: 229
Здравейте,момичета! Реших да питам първо вас преди да започна да се ровя в Гугъл😀. Дечицата задавали ли са ви въпроса какво значи, че някой е умрял? Какво сте обяснили? Дъщеря ми ме пита не веднъж и аз все гледам да сменя темата.

# 151
  • Мнения: 6 243
Моят ме пита още миналата година.Защо няма баба и дядо.Не съм го лъгала,казах му че има разбира се,просто са починали.Не сме го водили на гробищата разбира се,но е виждал катафалки.Обясних му че са на едно по добро място,показвали сме му техни снимки,според мен ги възприема като хора които са далеко и не вижда.Не знам дали схваща цялата идея.Прабаба му преди време му беше говорила да не се кара на брат си и да му дава играчките си,че някой ден мама и тати няма да ги има и ще си има само него.Не ми стана ок,не съм била там,но той беше в недоумение къде ще ходим без него,че да е сам с малкия.Обясних му че е говорила за след много години,когато ще са големи и ще си имат техни семейства.Според мен бъди честна,някои деца от неговата група знаят за звездичките,ние решихме друг подход да имаме.Прецени какво ще я задоволи като инфо,тепърва ще има такива въпроси от любопитковците.

# 152
  • Мнения: X
Не са задавали, но се наложи да обясним защо повече няма да вижда баба. Може би не сме дали най-перфектното обяснение и със сигурност някой психолог би се справил по-добре, но обяснихме, че идва момент, в който, когато човек е много, много стар и болен се мести да живее на небето, където вече нищо не го боли и там живее по-добре с нейните мама и татко, които я чакат. И оттам има специални сили да ни помага и да ни наблюдава и ако му е много мъчно може да погледне звездичките и тя е някъде там. Вкъщи има снимка на майка ми, знае коя е, понякога говори нещо за нея, пита не можем ли да отидем на гости, обяснила съм, че небето е далече, като другите планети, за които знае и на които хора не могат да отидат, защото живеят на Земята. Това за близък човек. Иначе по принцип знае какво значи да умреш, че престава да те има и че обикновено се случва след много, много години, но има опасни ситуации, в които трябва да се пазим много, например при пресичане на улицата и т.н. На гробища не съм го водила и не искам засега.

# 153
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Не помня точно кога и какво съм обяснила, но от Цар Лъв книжката е запомни, че има кръговрат на живота и хората(лъвовете) стават звезди, за да има място за нови. Едва ли осъзнава значението на кръговрат на живота, но е запомнил, че починалите стават звезди и пазят и гледат децата си.

# 154
  • Мнения: 1 406
Мноооого тегава тема. Повече от две години я дъвчем. Аз съм силно емоционална и рева всеки път. Особено пък като ме забият ни в клин ни в ръкав мамо баба кога ще умре?
В библиотеката търсихме и изчетохме всичко налично по темата. Рових в три библиотеки, че не навсякъде ги има.
Моите са "срещали" така да се каже няколко пъти смъртта. Бяха на 2 г и 5-6 мед когато за пръв път говорихме. Тогава ги водех при една психоложка на занимания за дечица. Питах я рано ли е да обяснявам. Тя ми каза не и че мога всеки един удобен момент да го правя. Тогава беше починал мой много близък приятел, който и те познаваха Аз бях много разстроена няколко дни и те знаеха. На другата година почина майката на тяхно приятелче и моя приятелка. Чак няколко дни бях извън релси, дет' се вика. Имат и едно друго приятелче с разлика 3 мес...там майката е починала още като е бил бебе. Тааа версията е със звездичките.
Но в прав текст им го каза баба им - умираш, душата е горе ( тя не веРрва в това, но заради тях го казва), тялото в пръстта или те изгарят. Живеят само спомените.
После няколко котенца поумряха...едното го спасохме и е живо и го гледаме у дома..голяма гад стана и проклетия 😂😂. Прасетата всяка година знаят че ги колим и умират.. За тях обясняваме че ги гледа дядо за да ядем пържоли. Но хората не ги ядем. А бе всеки път като имам сгода обяснявам. Особено като водим умряло животно..или смажат бръмбър, червей...
Не ги жалете, обяснявайте. Това е живота и кръговрата - едни умират, други се раждат. Децата имат друга представа и приемат темата много по-леко и философски от нас възрастните. Ние сме обременени от много неща.
Ето ви книги по темата - някои са за по- големи, но не значи че не можем да ги четем и да обясняваме. В някои темата е засегната по-деликатнозавпалорано  и трябва да се обясни от възрастен.
Книга за смъртта, Островът на дядо, Братята с лъвски сърца, Паяжината на Шарлот ( май така се казваше).
Темата за мен е гадна, но я дъвча всеки път като ме попитат. А напоследък все по-често.

# 155
  • Мнения: 16 874
Когато татко почина м.г. му казахме, че ядро е на небето и ни гледа от там.
Тегани въпроси - защо не слезе да ни види и защо ние не отидем - казахме, че е много далече небето.  Има планове да строи стълби до там или да отлети с ракета.
Водила съм ги с мен на гробища, особено бебето, докато спеше в количката, аз съм ходила. Няма проблем с това, не се потиска или нещо подобно, нито му всява страх.
Аз като малка имах голям страх от гробища и имах паник атаки, че умирам Rolling Eyes

# 156
  • Мнения: X
На въпроса защо не можем да идем и аз онемях първия път, много мъчно ми стана. Отне ми няколко минути да прерабоят информацията и да кажа, че е далече като с другите планети. Абе трудно се водят такива разговори особено, когато е за близък човек, но едно време много повече ни потъпкваха емоциите и не ни жалеха, сега мисля, че се справяме една идея по-добре. Да не говорим колко нескопосани бяха обясненията за цикъла, за секса, ако изобщо ги има. Сега аз бих седнала да обясня по по-приемлив начин на дъщеря ми за цикъла например и да отговоря на въпроси, ако има.

# 157
  • Мнения: 16 874
Аз разговор за секс не съм имала, слава Богу. Адски неудобна тема. Мм гордо каза, че ще поеме тази тежест с момчетата Joy

За цикъла нямам никакъв спомен

# 158
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Ние имахме челен сблъсък със смъртта преди два дни, когато ни умря рибката, която му взехме за РД. Добре го прие де, обясних че сигурно е била болна или много стара и вече е на небето при другите рибки.

# 159
  • Мнения: 353
За мен най- трудния въпрос за сега, на който трябваше да отговоря беше "мамо, ако умра ти какво ще правиш". И тъй като по изражението на лицето ми откри, че се разтроих, сега го задава от време на време, за да усети значимостта си за мен. За сексът, ми се наложи да обясна защо трябва и татко за бебе като майката го ражда. Смутолевих нещо и почти нищо смислено не казах. Разбрах, че нямам идея как да обясна и ще трябва да се подготвя. Май времето на смущаващите въпроси идва. Аз съм на мнение, че всичко трябва да се обяснява.

# 160
  • София
  • Мнения: 2 411
Мен ме затапи с въпрос, аз, като съм била дете, той в коремът  ми ли е бил. Три пъти го накарах да повтори питането, накрая ме пита, като не в бил там, къде е бил… Как да отговоря на това Simple Smile В ступор бях.

# 161
  • Мнения: X
Ми с истината, не е бил, като пораснат децата и станат големи майки и татковци, тогава могат да си отглеждат бебета в корема, нещо такова Stuck Out Tongue Winking Eye Моят беше много свикнал с корема ми като бях бременна и като родих вече след няколко месеца, носи рисунка на "моето семейство", правили в градината. Аз съм нарисувана с още едно личице някъде на нивото на ръцете, гърдите, корема хахаха. И аз викам, маме, ами ти нали знаеш, че бебето се роди,ето го, не е вече в корема. А той вика неее, ти я държиш на ръце, не е в корема тя. Хахаха и аз викам ооо грешно съм видяла, много ясно, че я нося на ръце Joy

# 162
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Мен ме затапи с въпрос, аз, като съм била дете, той в коремът  ми ли е бил. Три пъти го накарах да повтори питането, накрая ме пита, като не в бил там, къде е бил… Как да отговоря на това Simple Smile В ступор бях.
Хаха същият въпрос и на мен ми се задава. Къде е бил той, когато аз съм била малка. Като му разказвам нещо от детството ми, всеки път пита, а той къде е бил. Питал ме е и как влиза бебето в корема. Интересно му е и ми задава много въпроси за България. Дано успеем да се приберем догодина, че порастна без да е виждал близките ми 🥲

# 163
  • Мнения: 16 874
Включвам се, за съжаление с мърморене, ще ме прощавате, но имам нужда от помощ. Не издържам психически на напрежението.  Децата са постоянно болни, постоянно.  Нямам бял ден, или максимум 1. Не знам какво става, наистина. Не мога да дишам вече, изпадам в паника, не мога да мисля трезво, постоянно съм на ръба - на отчаянието най-вече. За последния месец и половина баткото направи зверски бактериална инфекция и пи 7 дни Аб, остана вкъщи, излекува се, ходи на градина 1 ден и на втория беше със скарлатина. 10 дни изкара на втори аб. Температури, изследвания, лекари. Задържях го вкъщи, после го пратих за 2 дни при майка ми, да седна да прочета, че имам изпити и познайте, малкото избухна с температура- 6 дни държа 40+ градуса - през ден изследвания и лекари, един антибиотик,  втори антибиотик,  14 дни носът му беше непроходим! Аха, аха се опитва да се стабилизира. От миналия понеделник,  записахме баткото на частна градина. Взехме решението, там са 10 деца в група и тн. Тръгна и ходи точно 5 дни. Познайте - събуди ме преди 2 часа с брутална суха кашлица, гърдите му кънтят и субфебрилна Т. Естествено за исах час и в 9 сме на лекар.
Хора, не издържам,  не мога да тръгна на работа, животът ми е едно постоянно напрежение от къде ще пи удари и какво. Плаче ми се. Малкият беше 9 дни на аб, и като видях 37 на термометъра не издържам и започнах да плача неукротимо.  Баткото идва и ме прегръща и не знае какво става и защо плача, защо на бебето не му минава.
Не знам какво да направя вече. Ей така сме от година и половина. Баткото не ми е боледувал в яслата толкова. Това нашето не е нормално. Независимо колко време след боледуване е вкъщи, още на втория ден на градина почва да си търкя носа, ясен знак да очаквам да избухне с нещо. Месец и половина беше в домашна обстановка. Колко да го държа повече?! Той полудява, скучно му е, почва да се изнервя за всичко. Аз съм вързана вкъщи, като го пусна и се разболее, пак аз вкъщи да се боря.

Ттолкова съм отчаяна. Кога се израства това нещо, кога светлината в края на тунела не е от идващ да те смачка влак Cry

# 164
  • Мнения: X
Верче, съжалявам, че при вас така се случва Sad  Дано скоро има светлина в тунела.

Понеже след загубата на мама аз бях много разклатена и ходих на психолог известно време, ще си позволя да ти дам няколко съвета, дано не са твърде непоискани Blush :

- По възможност гледай по-философски на боледуванията. Значи знам как звучи, защото и на мен някой като ми го каже, побеснявам и започвам да обяснявам какъв батак ми е. Обаче прекомерното фиксиране в болестта също не върши добра услуга. Т.е. колкото и разочароващо да е след 2 дни на градина, не се фокусирай върху: ех, как е възможно, няма край, а върху конкретни стъпки, т.е. приемаш го и започваш: кой ще го заведе на лекар, колко време ще чакат, да вземем лекарства, да направя режим на лекарствата, колко време да го задържа вкъщи, да взема бележка и т.н. В известна степен това помага за ситуациите, които не можем да променим
- Ако искаш, можеш да опиташ да подкрепиш имунитета с нещо. Тук вече е до твое предпочитание дали искаш да даваш нещо или не. Приятелка казва, че е доволна от Бронховаксома
- Търси помощ активно, т.е. дали таткото ще си вземе някой ден, независимо, че и ти си вкъщи, дали някоя баба (не помня как ви беше положението с бабите, извинявай), почасова детегледачка, позната, съседка, все е нещо
- По възможност започни работа и смени средата. Значи няма да лъжа, че напрежението се покачва. Ако сега е трудно, с болни деца и работа е още по-трудно. В началото съм се чудила има ли смисъл. Постоянно са схеми - въртим болнични с таткото, но гледаме да не прекаляваме, след това хоум офис и гледане вкъщи - също много трудно, доработвала съм си вечерите, детето е дресирано да си играе само, че мама е по колове и т.н. И пак, ако има кой да се включи баба, детегледачка, докато си работиш отвкъщи е помощ. Много е трудно, но след първата година човек свиква. А най-важното е, че всъщност ти се измества фокусът, т.е. не се вглеждаш, както преди изцяло в децата, а трябва да се справиш със ситуацията покрай всичко останало. Но наистина започваш да не мислиш по начина, както преди просто защото няма време за това. Освен това контактите на работа влияят много благоприятно, т.е  връщат те към усещането какво е нормалността. За удовлетвореността от работата вече зависи дали човек си я харесва, но пак започнеш ли работа човек доста се откъсва от предишното си ежедневие и мисли. Ключово обаче е да се ползва всяка налична помощ във всеки един момент и да помислиш предварително поне за първата половин година като започнеш, кой ще помага и ще се върти наред с вас. Ако тотално нищо не се получи от работа и гледане на деца, винаги може да напуснеш
- Спорт, искаш, не искаш си го налагаш без оправдания имам, нямам време, няма как (щото аз бях същата Grinning). Не за фигура и не за преследване на някакви резултати. Може и вкъщи, може и кратки тренировки по половин час вечер, в който да кажем мъжа ти ще погледа децата. Когато тялото е заето, мозъкът почива и презарежда и когато това стане системно дава позитивно отражение
- Ако звуча твърде философски, то е защото психоложката вече ме е повредила Joy Шегувам се, де. Но може да потърсиш наистина психолог, онлайн, ако нямаш време. Ще ти помогне да видиш нещата отстрани, да ги обмислиш и да намериш начин как да ги обработиш Simple Smile

# 165
  • Мнения: 16 874
Да, имам нужда от психолог. Време няма.

 Мм ако не ходи на работа, няма кой да изкарва пари. Аз от 6 г не работя.

Пожарът лятото ни върна в детската градина...

Не зная как да поема ангажимент за нова работа, при положение,  че аз имам 1 ден максимум в месеца без нито едно дете. Кой ще ме вземе?

Уча, защото искам да сменя работата. Приспивам децата, дремвам с тях и към 00 или 01ч започвам да уча.

Какъв спорт? Толкова мразя и време от къде. Едва смотвам да се изкъпя. Нищо не ми се прави, нищо. Само ходя с термометъра, да видя дали детето е спаднало около 39.- 39.5. Това пък беше някъв кошмар. Няма ден,  няма нощ...

За имунитета съм говорила с лекари - не може постоянно да се дават неща. На пазара има 3/4 с основна съставка, но не може постоянно да се въртят. Честно казано, вече и нищо не искам да му давам, защото от всичко съм пробвал за това време. Ефект 0.

# 166
  • Мнения: 6 243
Голямо гуш Верче 🤗.
Аз бих препоръчала да смените средата,малко балкан или море,друг въздух,малко разнообразие.Колкото до изпитите отложи ги с година ако можеш,децата са най важни.Иначе съм съгласна с бадемчето,ако можеш открадвай си половин един час за теб си с някой помощник.Дали ще излезеш сама или с книга,нещо което те презарежда.С баткото така бях изпушвала първите години,страшно ревлив и тръшкащ се за всичко,будеше ни с викове и писъци по сто пъти на нощ почти до третата година.Не искаше никой,дереше се с глас дори и от баща си понякога.Имуностимулатори и аз не съм давала никога,ако можеш заложи на разнообразна храна.Също така не съм против плача,щом ти олеква дори и пред децата плачи си.Аз също съм плакала понякога,от безсилие и отчаяния или когато се е случвало големия да ме удари или нарани с думи.Това са нормални неща,не виждам нищо лошо да му обясниш че си уморена от безкрайното им боледуване.И има светлина и не от насрещния влак,сигурна съм че скоро ще излезете от този порочен кръг 🤗

# 167
  • Мнения: X
За спорта, аз сега съм на вълна майчинство и корем. Бях се записала преди време в една програма за прибиране на диастазата, нищо не направих от нея, понеже малката беше дребна и постоянно изискваше внимание. Сега откакто пълзи се присетих за нея и си я пуснах отначало, вече я привършвам вкъщи. После ще видя какво ще измисля. Времето се затопля, мога да вкарам и малко бягане уикендите, когато таткото е вкъщи, през останалато време пак нещо кратко вкъщи, пилатес или ще видя. Пак казвам не гоня тяло и ефективност, нито интензивни тренировки, но ми помага да си проветря мозъка.

Всичко останало идва с промяната в мисленето и е теудно определено, но не невъзможно. За работата се иска пускане в дълбокото, иначе все ще ти се струва, че няма как. Но не през глава де, обмислете как ще се въртите, болнични, хоум, мама, татко, друг. Хипотетичен сценарий, ако трябва, въпреки че ясно, че ще се промени в движение. Като грешка първия път като се върнах на работа отчитам, че нямах никакъв план за действие, даже като бегла идея. Мисля, че повечето майки са така. Мислех, че ще разчитам на болнични, основно аз, но много скоро се оказа, че няма как да избутаме така. После схемите ги мислехме в движение вече, което беше по-натоварващо.

Последна редакция: пн, 20 мар 2023, 09:05 от Анонимен

# 168
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Точно това обсъждаха в моята местна група на майките. Как голяма част от децата ходещи на градина са вечно болни. Процентът на майки оплакващи се е огромен. Това е и една от причините жените да не ходят на работа. От това което чета става ясно, че повечето деца спират да боледуват толкова често, след като приключат с ДГ и тръгнат на училище. Една от майките споделя, да се обърне внимание на чревната микрофлора, тя казва че около 80% от имунните клетки се намират в червата и полезните бактерии там имат голяма роля за здравия имунитет. Ако няма благоприятни бактерии в червата, се развиват повече гъбички и лоши бактерии и това води до повече заболявания. Може би е нещо, на което можеше да обърнеш внимание?
Искрено ти съчувствам Верче на теб и на децата. Дано отмине този период и да си поемете глътка въздух.

# 169
  • Мнения: 353
Верче, искрено ти съчувствам и искрено ти пожелавам идващото лято да е вашия сезон на промяната, всички да сте здрави. Не знаех, че има онлайн консултации с психолог и го намирам за спасителна сламка.
Моето момиче е като часовник, на всеки две седмици болна. В къщи най-големите караници са кой ще я гледа и на кой работните ангажименти са неотложни. Лошото е, че вече и нея почвам да обвинявам за боледуванията, вървя и като на запис повтарям "защо си боса, защо не си се облякла..." Понякога ми се иска да изчезна, а след това си казвам "сега е така, утре вече ще е по - добре".

# 170
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Момичета, искам да ви попитам дали сте купували зимни обувки Геокс за децата? Номерацията дали си отговаря? Искам да поръчам от БГ, че тука при нас никъде не съм срещала да се продават. Дребния носи номер 28-29 и се чудя дали да взема 29н или 30н боти, страх ме е да не са му тесни, че няма да мога да ги върна.

# 171
  • Мнения: 6 243
Ние имахме миналата зима едни боти,отговарят си,но аз винаги взимам един номер по голям защото моят е с широк крак.Та според мен заложи на малко по големи и с дебел чорап,отколкото тесни или малки.Иначе носи 30-31 моят в момента.

# 172
  • Мнения: 1 406
Верче, минава...но при различните деца на различен етап. Бивша вече колежка от офиса и новата ми работа ми каза - 3-4та Груп сина някакво намаляване на болестите. После първи клас като смени биома наново почва кошмара, но там нещата по-бързо отшумяват. Каза ми - да не ти пука!!!! Ако не ми отърва на работа -напускам и търся нова. Скоро ще стане 1 година от как съм на работа. Нямам пълен месец. Ако не са болни децата аз съм болна. Хоум офис с тях е ад. Пипат ми компютъра, крещят не мога нищо да направя. Аз съм къстомър съпорт и успоредно това помагам на колегите при разработване на сайтовете, които поддържаме. Връщам се парцал от офиса. Оглеждам се за спорт (йога е моето нещо) но не стигам до него. И все пак си открадвам някоя друг а практика. Тогава се зареждам много.
Ще те забия с въпрос, но на мен също не ми го спестиха и после разсъждавах и почетох...може и да е вярно според моята изпушила глава.
Как са отношенията с мъжа ти? И сексуално и като разбирателство?
Не ми отговаряй. Отговори си на теб си. Моята приятелка (психолог е) задала ми тези въпроси ми го обясни так - Ако има проблеми между партньорите това рефлектира върху децата и върху здравословното състояние на най-слабите брънки в семейството ( не е задължително да са децата). Кашлицата са неизказани думи, кокоши тръни ( сина ми 5 има) гняв и протест към нещо, пневмонии, бронхити - също неразбирателство между партньорите. Чревните не помня как ги описа.
Замислих се и да ти кажа ли намирам логиката и връзките. Много се караме с мм. А намеси ли се свеки да му дава съвети или да му мърмори става страшно.
Понякога като ми писне нещо у мислено си казвам като бях с децата да си ги гушкам в къщи...хоп до два дни са втасали. Затова вече не смея дори д Аси помисля някой ще се разболее ли. И другата ми тактика - ВЪН. Без значение от времето. Трещи гърми, пече, духа, студ, жега - ВЪН. Поне за час. Това калява. Изпокарала съм се с директорката ( а тя ме поддържа уж за излизанията) и госпожите да ги извеждат всеки ден навън. Госпожите мислят че е прищевки на директора. Една в градината е само дето ги извежда навън, нас е на трета група. Другите все иим Студено. Заплаших че ще си местя децата в друга градина или в горната група Joy...ама знам че на директорката не ѝ пука ...
Поддържа сайта на аедн психоложка. Знам че прави онлайн консултации, ако искаш пиши ми да ти дам координатите ѝ. Не знам колко е добра...хвалят я... Но то и за докторите има 50-50 мнения.

# 173
  • Мнения: 641
Мен ме затапи с въпрос, аз, като съм била дете, той в коремът  ми ли е бил. Три пъти го накарах да повтори питането, накрая ме пита, като не в бил там, къде е бил… Как да отговоря на това Simple Smile В ступор бях.

🤣😂😅 Добре, че не си казала в топките на татко ти. 🤣😂😅

# 174
  • Мнения: 16 874
Благодаря за подкрепата!
Имам нужда да си поплача и някой да ме разбере. Ама наистина да ми влезе в обувките, а не да ми казва спокойно.  Правих курс с живи пробиотици преди мисля няма година. Обмислям отново да пробвам, защо пък не. Всъщност се колебя.  Много неща опитах, освен НИЩО, та може от там да излезе заекът.

# 175
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Верче, аз лично не вярвам в пробиотиците и никога не съм давала на детето, нито аз съм ползвала. Тук дори не са популярни, нито се изписват и препоръчват от лекарите. Има много, много инфо по темата , защо не помагат и т.н. В ютюб има много хубаво обяснени видеа със съвети от специалисти, ако ти се занимава да гледаш за здравето на чревната микрофлора (gut health, че повечето са на англ)

# 176
  • Мнения: X
Момичета, има ли някъде, където се прави бавния тест за скарлатина? Като че ли само бърз се предлага напоследък, а той май не е много сигурен? Къде сте пускали вие?

# 177
  • Мнения: 1 406
Момичета, има ли някъде, където се прави бавния тест за скарлатина? Като че ли само бърз се предлага напоследък, а той май не е много сигурен? Къде сте пускали вие?
Какво значи бавен и бърз тест?

Вторник сутринта ми звъннаха от градината че били зачервени. Да съм ги водела за бърз тест при педиатър да изключим скарлатина. Личната падна да се смее и каза такива глупости не ползвам и не им вярвам. Прати ме на микробиология. Бръкнаха им в гърлата във вторник в 16 часа и в четвъртък след 15 ч излязоха резултатите - отрицателни, но пък с друга бактерия на момата Joy

# 178
  • Мнения: X
Да, микробиология се оказа, не във всяка лаборатория май правят. Както и да е пуснахме в Рамус вече и чакаме. За втори последователен път циркулира в нашата градина, защото не се тестват децата и се самозаразяват след първия път отново понеже има нелекувани. Нямам думи просто, ще видим какво ще излезе сега.

# 179
  • Мнения: 1 406
Бадемов, не се гнервирай...няма как да стане. Първо педиатри и лични лекари МАСОВО отказват да доказват скарлатина с микробиология, а поставят диагноза н база клинична картина и опит от практиката. Три случая имахме досега в нашата група на диагностицирани със скарлатина и БЕЗ пуснати микробиологии... Второ едно дете може и да носи бактерията, но д Ане развива никакво симптоми. Не става. Няма как да АСЕ тестват постоянно. Аз вече отказвам д син бъркат в носовете, освен ако не трябва да избираме антибиотици. Пред последния път разраниха носа на сина ми - няколко дни само да духне и текваше кръв.

# 180
  • Мнения: 16 874
Бадемче, разбирам те. Стискам ви палци.
Направила си в рамус, но навсякъде взимат гърлен секрет за микробиология.
Бонимед, Кондиларов, Исул, Токуда, Вита и тн.
Аз По тази причина не върнах големия в градината.  Пределя ми от незаинтересовани родители и директорка и мед.сестра, което се крият и си бъркат в носа.
Приключих аз с държавните градини. Големият го отписва,  малкият въобще няма да го пробвам.

# 181
  • Мнения: X
Верче, да, за съжаление не мисля, че и в частни е различно, но това е друга доста обширна тема и там е всеки според опита си. В момента няма кой да упражнява контрол над скарлатината, официално са абдикирали. Сега си чакаме пак резултата за втори път и пак ще се лекува, за съжаление мисля, че голяма част от родителите не осъзнават последствията. Аз също съм притеснена в момента, ако за втори път излезе положителен, но не ми се говори особено по темта вече и не знам как да постъпя.

# 182
  • Мнения: 16 874
Да, наистина са абдикирали,  така и не разбрах защо.
Съчувствам ти, най-искрено, наистина.

Пиши ако имаш нужда,  поне да си разтовариш душата.

# 183
  • Мнения: 6 243
Кураж момичета 🤗.При нас тази година сефте има частна градина,за съжаление е събрала " елита" на града,всички глезльовци и родители с претенции до небето,та не бих си го причинила.Но ние сме си и доволни от нашата държавна.

# 184
  • Мнения: X
Не бих казала, че може така да се обобщава, в частните има всякакви деца и родители, просто тук няма места и голяма част от семействата са на частни. Но на моя приятелка там още повече липсваше филтър, да не говорим, че скоро четох за частна градина, в която даже не са ги уведомили за болно дете от скарлатина от колектива, та все тая. Вярвам, че е възможно да има и места с по-строг контрол и филтър по принцип, но съм силно скептична. А към момента ситуацията със скарлатината е толкова изтървана тук, че може и да не ходи на градина и пак да се зарази, т.е. освен ако не сме на Марс няма спасение. Здравните органи не правят нищо за овладяването на епидемията, не че е нещо неочаквано, де.

# 185
  • Мнения: 6 243
Аз говорех за нашата в града,разбира се че не всички частни са такива.Просто при нас така са ги събрали,не че е няква цифра скъпотия или нещо особено.Колкото до скарлатината,според мен и самата хигиена си оказва влияние.Нашата градина са 180 деца,моят ходи трета година,единствено заради ковид са били карантина.Нито варицела,нито скарлатина или нещо е имало масово.При първи случай се дезинфекцира всичко и двете сгради,директорката е доста безкомпромисна за хигиената.

# 186
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Интересно ми е да чуя мнението ви децата са на една възраст, та в класа на сина има момче, на което позволяват да носи рокли, плитки, брокат и всичките момичешки неща. Детето е на 5г. и от дребния разбирам, че учителката им е казала, че и момчетата могат да носят рокли. Сега, аз не съм някоя старомодна, забита майка, но това ми идва малко в повече. Какво мислите? Позволявам си да кача снимка, понеже майката я публикува в публичен форум.
Скрит текст:

# 187
  • Мнения: 1 153
Е, не.. И аз не съм някоя забита, но това ми идва в повече.. Или е имала несбъдната мечта за момиче..

# 188
  • Мнения: 6 243
При нас го няма за щастие,признавам си не съм толкова широко скроена.Всякакви такива модернизации не са моето нещо.Моят е искал да си сложи гланц/червило или да му лакирам ноктите,защото момиченцата били с хубави нокти,но съм му обяснила и направила с безцветен гланц/лак.Видя че не е нещо интересно и му мина интереса.Нормално е да се интересуват от другия пол,но абсурд да позволя такова нещо.Честно казано не бих се намесила,само ще обесня на детето.Кой както иска да си "разваля" децата,аз съм си традиционалист.

# 189
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Тя майката има по-малко момиче. Аз днес разбрах от публикацията й във ФБ, която беше с въпросната снимка и молба за търсене на фризьор, който да прави редовно плитки на синът й, защото той много искал и се чувствал страхотно с тях. Очевидно той иска да се облича като момиче. Аз опънах вежди и попитах дребния, това дете от неговият клас момче ли е и той каза да. Аз честно до сега си мислех, че е момиче. Фактът, че учителката им е казала, че е окей момче да носи рокля, най ме подразни. Сега се чудя дали да не разговарям с нея, защото това за мен не е нормално.

# 190
  • Мнения: 6 243
Според мен ще излезнат с оправданието за самоопределянето,но не пречи да поговорите.Имам братовчедка живееща 20 години във Холандия с две момчета.Оплаква се че в училище ги наричат То,организирали им игри и състезания да обличат дрехи на другия пол,да видели как се чувствали и това тийнове.Яко е отвратена и обмислят да се местят из Европа,вика всичко живо е полудяло с тва самоопределяне.

# 191
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Да абсолютно е така. Откачена работа. И най-интересното е, че много хора подкрепят. Ако видите коментарите под снимката - овации и аплаузи, колко добре изглеждало детето и колко добра била майката, че позволявала на детето да бъде и носи това, което то иска. Не е моя работа да се меся, ще трябва да седана и да говоря с дребния и да му обясня. Това е бъдещето явно, горко ни  Rolling Eyes

# 192
  • Мнения: X
За мен също не е ок, но в България сме консервативни и е абсурд това да се случи тук, детето ще отнесе също така доста обиди, подигравки и т.н., което също не е ок, но е показателно за ширините, по които живеем и че това няма как да се случи. При вас, в Щатите и въобще в Западна Европа това се нормализира, вече е коректно да има включени такива герои в детски филмчета, книжки и т.н. Преди време се възмутих точно на една такава книжка, в която беше вмъкнато постижение на дете момче, което искало да посещава момичешката тоалетна и му било разрешено. Без коментар. Мисълта ми е, че в повечето страни това се налага целенасочено като новото "нормално" и околните не могат да изразят несъгласие, тъй като се счита за крайно нередна намеса. Ние, за щастие, сме по-изолирани в това отношение и тук рядко би се случило. Бих приела момче да има дълга коса примерно или плитки, малки (тип расти), а не такива като на показаната снимка, които са си момичешки и с панделки. Бих приела и друг цвят коса, въпреки че на тази възраст боядисването е крайно вредно, но тип пънк прическа в друг цвят бих приела стига да си е момче. Бих приела да си играе с някоя друга момичешка играчка. Даже и лакиран нокът в тъмно бих приела като опит за някакво бунтарство или част от семейство метъли примерно Grinning И татуировка ще асимилирам, въпреки че според мен не са за малки деца, но хайде да кажем, ок. Но рокли, плитки и  среден род "то", е стига наистина...

Последна редакция: сб, 08 апр 2023, 12:05 от Анонимен

# 193
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Е, не! От толкова рано ли? Ми и цигари ако иска да си пафка, малко амфети когато му доскучае и готово! Какво да се ограничават децата.

# 194
  • Мнения: 641
В групата на нашия син има момче, което всеки ден носи от вкъщи момичешка играчка. Екшън герой: русалка, принцеса и т.н. , носил коронка на едно от тържествата, поставена от майка му, която работи в детската градина, но в друга група. Никои не играе с него, децата го отбягват. Може да звучи грубо, но слава богу, че го отбягват. Разговаряме често с нашите синове, за това , че момчетата са момчета и момичета момичета. Господ така ни е създал. Мъжете харесват жените и жените мъже и т.н. Да пази Господ. 🙏

# 195
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Ако го отбягваха тук, сигурно майката нямаше да го окуражава да се облича така. Но то толкова голяма подкрепа срещат. Как да си възпитавам детето на морал и ценности, като учителката му им казва, че и момчетата можели да носят рокли. Наистина съм много разочарована. В класът му има момиче, което се облича с момчешки дрехи. Моят син, му казва “той”, а аз все повтарям Шарлот е момиче, просто харесва момчешки дрехи, но тя му казала че е момче. Сега и това момче с роклите. 14 деца са в клас и ето две са вече със “сменен пол”.

Последна редакция: нд, 09 апр 2023, 10:16 от gordi

# 196
  • Мнения: 353
Днес четох, че в САЩ има предложение след раждане да не се вписва пола на бебето, за да може като порасне само да се определи. Мисля, че либералните разбирания излизат извън обхвата на нормалните човешки отношения. Аз лично не съм подготвена за тези обяснения, в които да изразя, че всички сме различни и трябва да се приемем такива каквито сме, но в същото време да предпазя от грешки от прищевки. Моята дъщеря играе с мечове и коли, никога не е играела с кукли и любимият й цвят е синият. Това не ме притеснява,  но го забелязвам. Знам, че ако се случи да поиска да е момче в осъзнатия си самостоятелен живот няма да се откажа от нея. Но съм и бдителна да не приеме твърде либералното поведение за лесна прищявка.

# 197
  • Мнения: X
Да, бдителна мисля, че е точната дума. Достатъчно организации и индивиди има, които с неясни подбуди дават наклон към разни отклонения. По-скоро мисля, че тинейджърската възраст ще е по-опасна, както винаги си е било де, децата са най-податливи на влияния в тази възраст.

# 198
  • Мнения: 1 406
Чета ви и установявам отново... Колко много консерватизъм има. Колко много се водим по даден стереотип...
Показаният пример и на мен ми идва туу мъч... Но като иска да носи. Имал плитки - да в доста момичешки стил са, ама като се харесва да си прави.
Ще се изкажа от опит.
Нали знаете че монетата има две страни? Някога някоя от вас говорила ли е с човек, който не е в кожата си? Човек който се е родил с пенис, но по душа е жена? С хора, които обществото презрително нарича гейове и лезбийки? Това са нормални хора също като нас. Счупеното е изначално. Още от утробата. Поправката е възможна на по-късен етап, но вредата, която се нанася на психиката през времето когато им е обяснявано че да друго, а не това което чувстват - тази вреда не е поправима. Още преди 25 години в университета имах колега и приятел ( не гадже да подчертая), който беше определян като гей. Нямате си представа колко сбъркани хора има около нас. Така наречените гейове с доста затворено общество. Въпросният мой приятел ми открехна малко вратата. Поясни ми някои неща. Разказал ми е от първо лице какво е усещането да си с различна сексуалност. И накрая се оказа че има МНОГО хора около нас със сбъркана психика. Мъже, които привидно живеят нормален мъжки живот, излизат с момичета, имат семейства и деца дори...но всичко това е само защото са подтиснати като малки, само защото ги е страх да не ги заклеймят и сочат с пръст.
Не знам, ако някое от децата ми поиска смяна на пола как ще реагирам. Но не бих се отказала от плътта си. Не бих сочила друго дете, което изразява по-различно желание от общоприетите норми.
Аз също играех с много момчешки играчки. Това не е ненормално. Носех се с момчешки дрехи - това също не е ненормално. Жена съм, чувствам се жена. Но и до ден днешен предпочитам  панталона и спортния стил. Не се гримирам, нямам маникюр и отглеждам дълга коса. Много хора около мен ме гледат странно. Странна съм и като човек. Но съм си АЗ. Това е моята същност. И не ми пука кой не ме харесва и какво говорят зад гърба ми.
Мъжът ми е метъл, с дълга коса е. Синът ми също е с дълга коса и си я Иска. Но напоследък много ограничени  хора наоколо му промиват мозъка да си я отреже ...приличал на момиче. Горещо му било лятото?!?!?! Моляяяяяяя? Айде да обръснем всички момиченца че им е горещо лятото и на тях!!!! Откачам казвам ви. Пред мен не смеят да говорят защото знаят че ще ги навра на кучето в г@за, без извинение. Говорили сме с него. Често искаше да му правя и малко по-различни прически, дори и плитки. Особено като беше малък и виждаше как кича сестра му. Сега вече говорим кое би било подходящо за момчешка прическа и кое не. Той самия забелязва модата в момента мъжете да имат по-дълга коса и ми ги показва.
И ДА - у дома се преобличат със сестра си постоянно. Маскират се. Не ги ограничавам. Онзи ден се беше облякъл като някаква леля. Голям смях се смяхме с мъжа ми. Играе с кукли, с кухнята и най-много с коли. У нас няма определение момичешко или момчешко. Няма определение това е момичешка играчка, това момчешка. Излизал е вън и с количката с куклите.
Признавам че Имам едно предимство - разнополови деца. Така, че навън не е било странно ... Представям си обаче ако бяха еднополови или едно дете как щяха да ме гледат че го позволявам Joy. В градината си играе с момчетата основно.
Всички тези игри подготвят децата за реалния живот някой ден. Вече не е ненормално бащата да изведе бебето с количка да се грижи за децата, да готви, да стане фризьор. Защо тогава момчето да не играе с кукли, тенджери и фиби? Това са ролеви игри. Защо момичето са не може да пипа инструменти? Коли? Нима ТО ( в бълг. език момче и момиче са в среден род, моля да се отчете факта 😜) някой ден ако пожелае няма да опита с истинските инструменти да направи ремонт на нещо? Отдавна човешкото общество е разчупило стереотипите. Не ги насаждайте на децата.
Та така дами.... Позволявайте на децата си да бъдат различни докато са малки. Момчетата да облекат роля или пола за да почувстват какво е да си от другата страна. Момичетата да се правят на господа, майстори...  Кажете им това е театър, ти сега играеш, маскирал си се. Навън в "обществото"  ще те гледат странно. По-добре не го прави. Но също помислете си, ако по душа се окаже различно това дете? Ще се отречете ли от него???? Ще го отхвърлите ли?


Сега може да ме линчувате, разпнете и каквото искате....все ми е тая. Това е моята гледна точка.
И пак ще кажа - въпросното показано дете и на мен ми дойде туу мъч...но това е негов избор и избор на родителите му...

# 199
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Познат, колега или някой от този порядък, бих разбрала и бих била толерантна. Но, сина ми на 5г възраст - Не! Това ми е буквално изгъзица и израз на тъпотията в бита. Толкова ли няма как родителя да отделя 30 мин на ден за жива игра с децата си, която да чакат с нетърпение, а има време да ги води на фризьор и пазар.
Консерва съм, добре, не го отричам. Предпочитам да съм праволинейна консерва, а пък нека когато пораснат достатъчно децата сами си поемат пътя. Силно вярвам, поддържам тезата, че ценностите се изграждат докато децата са малки..

# 200
  • Мнения: 6 243
Всъщност аз имам близък приятел и гей,мениджър на високо ниво.Роден мъж,на 16-17 г. се определя като жена и държи да го наричат Преслава.Не си е сменял пола с лекарства и терапии,единствено се облича и изглежда като жена.Понеже е доказал се специалист,всички го уважават.Е има и подигравки,особено ако се наложи да дойде в по малък град,но повечето дори не разбират че е реално мъж.Говорили сме си по темата,преди 17-18 години когато се е определил е било по трудно,но той няма баща,майка му го е подкрепяла и на него не му е пукало.Иначе е едно дете,майка му му е позволявала всичко,но в училище се е криел къде от срам,къде по негови си подбуди.Но пък сега си живее открито и е доволен със себе си,излиза с мъже ако това има значение.При теб е нормално като са от двата пола,всеки да иска да играе и да прилича на другия,още повече че са близнаци.Колкото до косата иска да е като баща си,нормално.Моят също иска да е без,баща му е гологлав от години.Така че при теб е по скоро детско любопитство или поне аз така го разбирам и виждам.Вкъщи си е вкъщи,вие си определяте правилата и знаете какво що.
Както казах и аз съм си консервативна,около нас няма такива деца,има няколко с по дълги коси,но при тях има проблем,страх,не си дават косата,не искат/имитират,няма прически или такива крайни неща.Лично за мен ще ги възпитам като момчета,моят е пробвал някой момичешки неща,главно имитирайки мен.Кукли няма защото не са му интересни,но има кухня,готви,с удоволствие помага за брат си,бута количката,пуска пералня,сгъва пране,чисти с мен понякога,абе всичко,което прави и баща му.Така че пример и говорене искат тия деца и утре ако решат да са с друга ориентация или визия разбира се че ще сме до тях,каквито и да са те са ни деца.Единствено убиец ако стане,не знам дали ще преживея.Казвала съм и преди,искам само да станат добри хора и да са щастливи.
Малчо стана на годинка,не знам кога мина това време 🥰.

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 16:14 от лещичка

# 201
  • Мнения: 4 009
Темата за ЛГБТ е много болна за нашата малка България. Аз съм на неутрална позиция (Като цяло не ми пречат но Естествено  ако е прекалено пошло и скандализиращо поведение не бих го толерирала) защото никой не знае какво ще му поднесе живота свързан с неговите деца/внуци. И това е нещо което не се възпитава а състояние на духа най-общо казано. Естествено никое нормално семейство не иска да излиза от нормите и да бъде различно с детето си но тези неща не ги избираме ние.

# 202
  • Мнения: X
Не мисля, че на 5 г. дете може да реши и усети какво е. Да, има такава теория, не съм съвсем съгласна с нея. Нормално е да си играе с всякакви играчки, това не мисля че даже е въпрос на коментар. Вероятно ще прояви любопотство към дрехи или какво е да си момиче, но е твърдо вероятно това наистина да е нищо повече от естествено любопитство на тази възраст. И ако в този момент родителят реши, че е нещо повече от любопитство и валидира това на тази възраст да бъде като детето от снимката, например, то родителят е всъщност този, който решава на в какво да го превърне и моделира. А по-нататък дори и детето да иска да бъде в своя пол, вече има достатъчно снимки за обратното, достатъчно приятелчета, виждали обратното, дали има връщане назад и чия в случая е отговорността, че не е разчел правилно ситуацията на 5 г и кой всъщност е сложил етикета? Хипотетично си разсъждавам, не за конкретно дете или това от снимката.

Имах познат преди време, който под влияние на средата, в която беше попаднал и оставен за отглеждане на възрастна баба, реши че харесва момчета. Достатъчно снимки навсякъде, откритост, ок. После реши, че е би, ок. И като стана към 27-8 реши, че си е хетеро и иска семейство с жена. Само че която и да намереше, все се намираше да изскочи някоя стара снимка или някой доброжелател да разкаже за преди. Семейство със жена, даже дълготрайна връзка нямаше. Емигрира, после не знам какво се е случило.
А Азис примерно, медиен образ, скандално, а, у, а, до една възраст, сега не му се прави вече на чучело независимо каква му е ориентацията, но е известна личност и може да си позволи да наложи промяната, за някой друг няма да е възможно.

Мисълта ми е, че много, много трябва да се внимава с етикетите в ранна възраст.

Пак много се разписах, а уж нямах намерение да взимам много отношение по темата, ама все не успявам накратко Grinning

Последна редакция: вт, 11 апр 2023, 10:27 от Анонимен

# 203
  • Мнения: 1 406
Бадемче то и аз не мислех да простирам чаршафа ( ще ме прощавате)...но се улях тази сутрин докато ги чаках да се облекат и нагласят за градина, мотльовци Joy.
Даже, когато горди го сподели мислех да пиша, но се отказах тогава.
Та , бадемче, много си права в случая за определянето и самоопределянето. И пак има едно НО. И то е отново консерватизма на обществото. Ако е по-отворено и разсъждава трезво и мъдро, без подигравки, без сочене с пръст, без прекалена слободия, нещата ще са различни. Но такова идеално общество няма. И даже си мисля, че може да ни е скучно в него Joy
Всички сте прави, всяка за себе си и своето семейство.
Надявам се не сте ми се обидили че изказах моята по-различна гледна точка.
Коко също е много права - никога, не казвай "никога". Не се знае какво ще ни сервира живота...

# 204
  • Мнения: 6 243
Как сте момичета,как са дечковците?Моят домъкна някакъв мутант и втора седмица си е вкъщи,за съжаление и дребков прихвана и баща им,та трима болни мъже си е живо изпитание за нервната ми система тези дни.

# 205
  • Мнения: X
Моят кара скарлатина с ангина само, после някакъв вирус домъкна и от днес е на градина, да видим. Другото имаш кошмарни две седмици зъби - рев, лига, сопол, кривчо. Но пък я приеха на ясла, доволна съм. Не че ще спрат боледуванията и ще е лесно, ама поне да се върна на работа, малко хора да видя, че някои дни изпушвам Stuck Out Tongue Winking Eye

# 206
  • Мнения: 6 243
И ние чакаме дали ще го приемат,на 2-3 юни ще излезе класирането.Септември пък чакаме за учителката,която сме му харесали на големия за след две години,та така.Чудя се много дали да го пускам малчо на ясла,големият тръгна директно първа група.С тях вкъщи е невъзможно да свърша нещо понякога,уж съм на 4 работни часа,но някой дни не успявам и по нощите/събота/неделя наваксвам каквото мога.

# 207
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
И ние с дребния сме в групата на болните. Домъкна нещо от у-ще и така ни удари, вече 6 дни ужасна кашлица, която лекуваме само със сироп, защото нищо не ни предписаха. Принудих се вчера от няма и къде да купя инхалатор, уж да ни облекчи малко. Кашляме си двамцата от сутрин до вечер Cry

# 208
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Мамс, предстои ми връщане в живота и супер много се вълнувам, притеснявам и тревожа дори на моменти.
След общо почти 5г майчинство (с прекъсване за година и малко) се връщам към работа. След няколко седмици започвам нова работа, в друг град и оставям хайванчетата ми безценни, да се оправят. Първият месец и половина ще ги гледа майка ми, която е вече на години(70), а след това тръгват заедно на градина.
От средата на юни но юли ще гледа само малкото, а после и големия, тъй като градината е е почивка. Живот и здраве, от Август стартират заедно на градинка.
Февруарчето не го мисля, той и филии сам си реди и маже, дупето си бърше, но малкото съвсем нищо не умее. С памперс е още на обяд и вечер(останалото време си се напишква) , яде сам, заспива сам, говори разбираемо, но за всичко има нужда от помощ още. Как ще се справя майка ми не знам. Детегледачка отпада като вариант - никоя жена бе иска да идва, защото сме на село. Бабите от селото (тези които знам) ми казват "ох, те са палави момченца, няма да се справям". Имах една съседка, но тя е започнала работа и вече не е наличен вариант.
Мама ще ги гледа и толкова.
Аз не съм шофирала от повече от 2г, а ще започна и това, отделно работа в нова фирма - задължения, среда, отговорности.... Баси и сложното ми се струва, честно!
Очевидно мина домашния етап и бебе гледането, трябва да продължавам натам!
Мрънкам и се притеснявам, ала имам НУЖДА от среда, работа и удовлетворение от нещо свършено и постигнато, различно от ", изчистихме за 2ч,изглафих всичкото пране и т. Н.

# 209
  • Мнения: X
Skk, спокойно, ще се справиш Flowers Hibiscus В началото е трудно, всъщност постоянно е трудно и изтощително, но човек свиква в даден момент с новата рутина и влиза в ритъм. По-важно е наистина да го искаш и усещаш така, за да не ти тежи като избор. Успех! Flowers Tulip

# 210
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Честито ново начинание, CKK ! Ще се справиш, щом имаш желание. Имаш и план за децата, което супер. Стъпвай смело и късмет, дано случиш на колектив Heart

# 211
  • Мнения: 6 243
SKK звучи супер план,сигурна съм че всичко ще е наред,не се притеснявай излишно 🤗.Дечковците ще свикнат,не ги мисли,бабата ще живне покрай тях,не е толкова възрастна.
И аз лека полека се връщам в работна среда,почти две години направих вкъщи,странно ми беше в началото,малко като многоръкия Шива,нямаме и помощ и ние,но се получават нещата по един или друг начин.

# 212
  • Мнения: X
Аз сега най-накрая ще имам помощ, че свекървата не работи, но и аз не знам как ще потръгнат нещата. Но оправяли сме се и преди, ще се справим и сега. Този път съм си отпуснала обаче повече майчинство. С баткото се върнах на 1 г., с малкото ще изчакам есента да тръгне на ясла, че нещо не се чувствам на вълна връщане още.

# 213
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Благодаря, мамс!
Днес толкова се карах на февруарчето, че накрая ревахме и двамата. Тази вечер, тъкмо махам постелката от леглото му и виждам това.
Направо ми напълни сърцето и душата Simple Smile

Обичам те мамо, малко като еврейски ръкопис, в обратна посока Simple Smile

# 214
  • Мнения: 6 243
И ние имахме такава фаза,чупеше всичко наред,аз само се карам...Но вечер като му чета гледам да поговорим,да го гушна и му повтарям по хиляда пъти,че го обичам независимо от всичко.И той ми го казва понякога и е много приятно,вече са големи човечета и разбират,имат си тяхни драми и проблеми,просто не винаги ги разбираме правилно.

# 215
  • Мнения: X
Оооо, колко мило Heart
И аз понякога не издържам. Вашите февруарчета как се разбират с по-малките попълнения? Моите уж са добре в по-голямата част от времето обаче има от време на време проблясъци да я бутне или настъпи съвсем нарочно и аз издивявам. Обяснявам му, че така не е хубаво и т.н. обаче насреща срвщам един празен безизразен поглед и изобщо не съжалява, направо изпадам в отчаяние в такива моменти дало аз генерално съм изпуснала нещо. Много ми докривява Sad После пак почват да си играят и гушкат. Обаче на моменти какво му става и ме дразни  че ме игнорира напълно като му говоря да не прави така, просто не знам...

# 216
  • Мнения: 6 243
Ревност.Аз се отказах от говорене,нарочно го дразни на моменти.Взима му играчките,дърпа му от ръцете,крие го под одеялото че да го няма.А малкият гък не казва,сияе,с такова обожание го гледа,все едно е не знам и аз.Като е на градина,обикаля цялата къща по няколко пъти,ходи му в стаята и вика бате,бате,търси го.Излезем ли на разходка все вика бате,бате и се радва,понеже почти всеки ден ходим да го взимаме от градина и прави някаква асоциация.А обърне ли му внимание е на върха на щастието.Иначе големият в началото го беше страх,много мъничък бил.После взе да си подава пръста и малчо като го хванеше умираше от кеф.Имаше периоди на ревност,не го искал,няма да си дава стаята ( на малчо още не сме я направили),играчките,дрехите,но с времето го прие някак и се държи по добре и му се радва.Общо взето приятелчетата му се радват,нашия го приема за даденост и не го отразява освен ако не сме сами.Но за щастие агресия или да посегне не е имало.Обича да позира с него 🤣.Та период е според мен,може би защото са и различен пол при вас,но съм сигурна че е временно и за внимание и си я обича.И аз много се притеснявах в началото,но вече без проблем ги оставям сами да си играят и в кухнята си готвя или шетам нещо из другите стаи.

Последна редакция: сб, 20 май 2023, 23:43 от лещичка

# 217
  • Мнения: 353
Вълнуващи изживявания ти предстоят, СКК. Но са в мотото "всичко ще се нареди", защото друг начин няма. Смело на пред, момчетата ще са добре.

# 218
  • Мнения: 1 406
Боожеее, момичета... Кога ви пораснаха бебетата?
Само аз явно съм откачена и не искам да работя, а да си гледам децата и къщата... Една година откакто почнах работа и още не знам къде съм. Къщата ми е по-голям хаос от преди. Нямам време да се наспивам, а уж по 8-9 часа спя. А бе кошмар. Искам си безработицата и седенето в къщи или едно 4 часово раб време 🥴🥴🥴.
Вечер почвам в 21 да крещя да се оправят за сън, щото преди това половин час повтарям по 200-300 хиляди пъти оправяйте се, хайде да се гласим за сън... никой не ме отразява, гонят де, хилят се, дразнят ме... В 22:00 ако не съм ошамарила някой правя опит да приспя децата четейки, че приказките са задължителни и заспивам преди тях Joy преди края на приказката... Сутрин се будя в 6:39, но напоследък до 7 не мога да отлепя. Тях почвам в 7 да им се моля да станат, за да се нагласим....стават в 8 8 и нещо.. Аз вече в истерия крещя обличайте се....те се гонят, хилят...8:25 съм не в истерия и нервна криза а пред припадък ръгам две козлета, телета или там каквото искате си представете с остен ( аз с една туристическа щека, чадър, дългата обувалка или каквото хвана) и крещя айдееее, закъснявамеееее... В 8:35 - 8:40 се червя в градината че отново сме закъснели. Даскалицата ми мърмори. Ако съм пуснала пералня се прибирам до в къщи да простра... И установявам че услужлива детска ръчичка е натиснала пауза на копчето и трябва да седя докато Пепи изпере, щот ни да оставя прането накиснато, ни да доизпере и да виси цял ден да се вмирисва в пералнята... Та редовно закъснявам и за работа. Там малко си почивам, но от децата... Бая работа имам. И в 18 кошмарът отново започва... Тичам да готвя от магазина, тичаме с моя мъж ( преди се редувахме, но вече не винаги, че той сам вижда зор с дисциплината) да водим децата на тренировки и занимания три пъти седмично...в 19:30 20:00 сме в къщи, яде се квото има, най-често салта... В дните без тренировки сме в близкия парк, двамата, че инак не искат, за да потичат и уж да се уморят... ако вали сме у дома и виждам как къщата се срутва, всичко се вади от шкафове и гардероби и е на земята, щот играят...после никой освен мен не иска да подрежда .. Идва петък вечер. Опитвам се на не крещя от девет лягайте си... Играем на нещо с децата, нали уж на другия ден е почивен и ще спим поне до 8-9... Мечти, мираж... Зверовете заспиват в 11 и сутринта преди 6 часа ни будят да ставаме... Цял ден занимания и ходене с тях навън, да тичат или при едната баба, или при другата...къщата ми пак е зарязана на хаоса, а той става все по-голям... Събота и неделя - ми не си почивам в стандартния смисъл, но пък съм с децата си, вън по площадки или у дома да творим...играем.  Понеделник отново в матрицата.... Ако някой се разболее - хоум офис с две деца у дома - откачааааам.
Вече съм плужек 76 кила, повече от как родих...
Искам си майчинствотооооооо.. там поне спях с децата. 🥴🥴🥴 И излизах навън да тичам подир тях. Бях по-във форма. Раковска съм ти контактите и хората... Все намирах с кой да Аси говоря Joy
Тъй помрънках си момичета... Време е да грабвам лопатата и да изривам лапетата от леглото, че трябва да  подкарвам стадото към градината...рррр, ареее, върви бе, не се спирай да пасеш на оградата на съседа, рррр, ареее.... Не късай цвъятта на съседкатааааа, айдееее закъсняхмееее.  Scream( Селския говедар така вика по добичетата... Та и аз кат' него).
Успех на всички и повече позитивизъм в лудницата около нас.
Аааа и здрави деца! Нас, майките, кучета ни яли...но ще оцелеем.

# 219
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Oooo, въртоглава, колко хубаво си го написала!

# 220
  • Мнения: 6 243
Посмях се за твоя сметка,хич не ви е скучно 🤣.При нас също е забавно,но преспокойно баща им ги гледа и усмирява и извежда за да мога да чистя/свърша нещо по двора/излезна с приятелки.Но и аз съм само на 4 часа още,седмично отчитане хоум офис,та когато спи малкия или вечер след като ги приспя поработвам.И нашият големия само с книжка заспива,но баща му го приспива без проблеми често.Делегирай му повече неща,и на моят му се качват на главата,но проблемът си е негов 🤣.
Хич не ти трябва пак майчинство,без крака останах вчера от хойкане по парковете и след малкото ходещо човече 🤣.Иначе още имам 6-7 кила до преди първата бременност,ама и 61-62 ме устройват за момента,кърмя още и хич не ми ни до спорт,ни до диети.

# 221
  • Мнения: X
Хаха забавната реалност, в която всички си живеем Grinning Важно е всеки да е доволен от избори си, иначе другото ще ви се струва като тежест.

Дългото майчинство никога не е било за мен. След първото се налагаше да се върна, но не съжалявам, доста неща се случиха между първото и второто, и хубави, и лоши, това е животът. С второто не ми се налага да се връщам особено, приеха ни на ясла и ще изчакам да тръгне. Честно казано вече съм изперкала вкъщи и не ми се отразява добре, но ще си дочакам Grinning Иначе времето с децата е безценно и е хубаво. Като се върна не знам как ще се справям, трудно мелим със свекървата, пък уж тя ще помага, ще видим. У нас никога не е подредено и да има винаги сготвено, но не се терзая толкова, е, от време на време Grinning Натоварването с работата се покачва много, но е въпрос на добра организация и дали човек си харесва работата. В момента малко в повече съм затънала в Бг Мама, сериали, висене по градинки и т.н., имам време даже да правя тренировки, лежерно ми е, готино е, ама не като да продължа още дълго време.

# 222
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз си признавам, от как детето тръгна на училище всеки ден, се родих. Най-накрая малко почивка, малко време за мен, за къщата, за градинката ми. Аз свикнах на живота тук, който като цяло не включва много излизания с познати по кафета , площадки и тн. Някак си съм си самодостатъчна вече, не ми липсват контактите с хора, както беше в началото. Аз успях да си развия бизнес и си го работя от вкъщи, когато ми е кеф общо взето. Не за доход, а за удоволствие. Всеки изкаран долар си е в полза разбира се. “Нормална” работа няма как да започна, детето се води в 9ч и се прибира в 15.30ч няма кой да ми го взима и гледа след училище. И така де, да не се хваля ама ми е идилия Wink

# 223
  • Мнения: X
Gordi, много хубаво, че имаш такава възможност Simple Smile

По повод на малко време за мен и малко почивка, точно това си говорихме с моя мъж, че две деца са ни достатъчно и на предела, въпреки че е имало моменти преди, в които сме мислели за три. Но този романтизъм ни се поизпари и освен ако не се случи нещо изненадващо Grinning, тц мерси. Макар че човек никога не знае дали няма да си смени след някоя година мнението. Тук напоследък стана много разпространено семейства да имат три и повече деца, но наблюденията са ми, че имат и помощ солидна дали от баби, дали от външен регулярен човек. Но ние разчитаме основно на себе си и дето се вика тамън добутахме първото до някаква нормална възраст и на второто му мина бебешкия период. Остава да избутаме още някакви 5 години боледувания и тръшкания и оттам нататък разчитам и аз, че ще сме с повече време за себе си и по-самостоятелни деца и много си го чакам тоя момент. Виждам през годините разликата и в съседки и познати, които бяха с малки деца, когато аз нямах, а сега са с големи и дори само външно си личи тоя отдих, така да се каже Grinning

Последна редакция: пт, 26 май 2023, 18:39 от Анонимен

# 224
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Аз да ви кажа познавам семейство с 6 деца. Таткото работи fly in/fly out (изключително популярно) , което значи примерно две-три седмици отива да работи в мините и го няма и после се прибира за седмица да почива и така се върти. Незнам как тази женица сама се справя с 6. ММ работеше така една година и аз вече бях на ръба да си стягам куфарите и да се прибирам, не издържах нито психически, нито физически на умората и стреса. Ами ако падна и умра, кой ще ме намери, никой и какво ще стане с детето. Сама като куче. Абе такива ужасни мисли ми се въртяха в главата. Добре, той успя да си намери друга работа в града и така поне тази драма приключи. Но да,  3-4 деца в сем си е стандарта тук, и с 5 не са рядкост. И повечето си ги гледат сами, без помощ, дори без детски градини. Рядко има баби съгласни да помагат. Дажи ги чета да питат, колко е добре да се плати на бабата, за да гледа детето. Съвсем друг манталитет са. И хич не мислят, какво ще оставят на децата като имоти и тн. Да видиш как пенсионерите живеят, и какви коли карат със закачени лодки и каравани. Кой ти мисли за внуци, гледат си живота, но това определено не спира младежта да прави деца. Евала на тези многодетни майки. Аз ще си кютам с едно Laughing

Последна редакция: сб, 27 май 2023, 05:45 от gordi

# 225
  • Мнения: 6 243
Всеки си преценява за себе си,ние мислим за трето но след няколко години.Около мен масово са с по едно приятелите ни,единствено една приятелка имам с три и една с две.Но бабите им помагат и на двете.Не знам и аз дали бих се оправила с три,малчо за сега е толкова спокоен,кротък,нищо общо с голямата хала.

# 226
  • Мнения: 1 406
Ооо и аз искам много трето детенце... Децата даже и четвърто Joy..щели били да ми помагат...Сигурно да полудея...или да скоча от терасата. ММ обаче хич не е навит. Страх го е как ще изгледаме третото, пък ако повторим с двойка близнаци още повече....
Знам че тогава тотал щета ще съм...но знам и че ще мине. Въпросът е, че вече минаваме една възраст след която ми се струва трудно да догледаме трето детенце. Ако беше се случило до сега добре ..ама вече ми се види късно. Аз лично имам доста познати и приятелки с по три деца. Ми справят се. Кой с баби, кой с гледачки, кой сам.... Намираш му начина. И са весели къщи. Joy

# 227
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Честит празник на всички малки и големи слънчица! Да са живи, здрави и все така да ни радват Kissing Heart

# 228
  • Мнения: 229
Здравейте,момичета! Как са дечицата? Събирам мнения за безконтактен термометър. Ползвате ли ? Препоръчайте ми такъв, който да измерва точно. Може и друг вид термометри,от които сте доволни.

# 229
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 711
Myki care! Ползвам го и с двамата. Страхотен уред е, буквално ми е давал спокойствие и сън много нощи. Дори в детската болница много го харесаха лекарите, защото праща пълна диаграма как върви температурата по време на боледуването.

# 230
  • Мнения: X
Не препоръчвам. Много хора са доволни от различни, но аз повече не бих се доверила. Злополучния наш безконтактен беше Microlife и даваше отклонения с по 1 градус почти, но тогава му се доверявах. Баткото получи гърч след едно такова мерене на около 2 години, когато реално температурата е била по-висока от показаната. Сега използвам обикновени електронни (просто защото други вече няма, а и нямам доверие на децата, че няма да се врътнат и да ги счупят нещо, ако са от стъклените).

# 231
  • Мнения: 229
Здравейте,момичета? Отдавна не сме писали. Как са дечицата? Ходят ли на детска градина? Моята май лепна веднага нещо, трети ден е с температура. Давате ли нещо когато температурата е 37.1, 37.2?

# 232
  • Мнения: 4 009
Само хомеопатия при такава 37,2 а може и нищо.
Моя тръгна на 15ти само 1 ден и от вчера вечерта е с хрема,червено гърло а сутринта и температура. Направо незнам как ще ходи ако така ще я караме. Сега нали им е задължителна градината и изобщо много тегово ми изглежда с това боледуване.

# 233
  • Мнения: X
Ходи 5 дни и утре пак е на линия, ще видим докога. На малката ще ползвам малко отлагането и ще тръгне в началото на ноември на ясла, но тя така или иначе си кара, каквото донесе батко й.

# 234
  • Мнения: 6 243
Моят си ходи цяло лято със сборните групи и на 14 вечерта почна да буха и сополи.Та изтърва празненството,малчо и той прилепи,от днеска и баща им.Какви са тези вируси мутанти не знам.Аз под 38.5 не давам нищо температуропонижаващо,добре че рядко вдигат и двамата за щастие.Малчо като стане на пролет на две ще го пускаме на ясла,за сега само мястото пазим.Големият си ходи иначе цяло лято здрав изкара да не вярваш.
Бързо оздравяване 🤗.

# 235
  • Мнения: 353
Здравейте, при нас сополите са постоянни спътници. След 4 дни на детска градина момичето ми се разсополиви. Вашите дечица започнаха ли да сменят зъбките? Имате ли техника на махане на вече силно клатещо се зъбче? Аз се опитах да издърпам едно такова с ръка, но не успях и отидохме на зъболекар. Срещу 50лв й го извадиха и подариха в кутийка. После вечерта долетя феята на зъбките и остави 2лв метални, ама на Жоро от групата дала 5лв 😀 Изобщо голяма инвестиция ще дойдат тези зъбки.

# 236
  • Мнения: X
Нямаме сменени зъбки. Иначе веднъж годишно го водя профилактично на зъболекар, но и тя не е казала, че нещо вървим към смяна засега. С феята май не съм се запознала как върви курса, трябва да се информирам Joy

Баткото засега изкара две седмици на градина. Малката се разболя, откъде, не знам (тя не ходи още на ясла).

# 237
  • Мнения: 6 243
От площадката или вие може да сте донесли нещо,понякога без симптоми пак сме носители.
Моят си има всички зъби все още,но и той чака феята,в неговата група има няколко деца с паднали по едно две зъбчета.И аз го водя къде с мен,къде за него профилактика,една ни е семейната зъболекарка.Беше ми казвала да не ги вадя,сами да паднат.Иначе имам спомен с един мой,че го въртях така почти паднал и го въртях докато сам падне.На колко да съм била обаче.Връзвания за дръжките и насила дърпане майка ми не даваше,ама този много ме дразнеше и само го натисках с език и въртях да падне.

# 238
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Нашият младеж ходи плътно на училище от февруари. Сега тъкмо излязоха междусрочна ваканция. Още два месеца и приключваме учебната година. Вече чете свободно. Пише сам къде вярно, къде не, но се опитва.  Зъби няма паднали все още, но той много късно ги изкара. Боледуваше горе долу често. Все има болни в училище и болни ги водят и на никого не му пука. Едната майка съвсем без свян си казва, че детето е болно, но тя трябва да ходи на работа и за това го води. Слава Богу само сополи и умерена кашлица е носил. Сега е много щастлив, че ваканцията дойде. Вече плануваме рожденият ден. Поръчах hot wheels декорация от алиекспрес и сме подготвени. Поръчах кейк топър с името и годините и разни коли, само трябва да го разпечатам на картон и изрежа.

# 239
  • Мнения: 353
И моето момиче вече чете, не й е любимо занимание, но реших да я запиша на училище преди да навърши 7години и затова започнах да се занимавам в къщи с началното й обучение. Писането й са печатни букви и не винаги правилно изписани. Вярвам, че децата след пет годишна възраст имат голям потенциал да започнат обучение.

# 240
  • Мнения: X
Да, и нашия позачита това-онова. Не чете гладко, но със сигурност разчита надписи навън, вечер като четем приказки ми я дърпа и мерак да почете първото изречение, но бързо се уморява и ми я връчва обратно Grinning Интересното е, че ние нямаме особена заслуга за това, оснпвно в детската градина, дядо му и Ютуб Grinning За следващата година може би ще го пусна да кандидатства за предучилищна в училище и ако го приемат ще го запиша ПУК в училище, ако не ще си остане в градината.

# 241
  • Мнения: 6 243
Моят няма никакъв интерес,буквите пише,но английските,знае я цялата.Може би беше грешка,че го записахме на английски миналата година и ги научи преди българските.За четене не ми е направило впечатление,но обича да преразказва книжките къде по спомен,къде по картинка къде си измисля.Продължава си с плуването и каратето от седмица подновиха тренировките,с желание и интерес си ходи и двамата треньори много ги харесвам като отношение,въпреки че са колкото мен 35 годишни някъде.
На една приятелка малката няма шест чете и пише и започна предучилищна сега,ами всичко си знае,философства,госпожата все и прави забележки че разваля дисциплината.Къде е златната среда и аз не знам,важното е да се развиват с техните темпове и интереси.

# 242
  • Мнения: 16 874
Баткото започна да сменя зъби малко преди 5я си рд. За момента има 2 предни долни и 1 преден горен.  Изкара 3 постоянни кътника.
За боледуването не искам и дума да отварям.
Записахме го в предучилищна и догодина, на 6 и половина ще тръгва на училище. Ще продължи в частното училище към градината, в която ходят и двамата. Живи и здрави и малкият там ще продължи, да са си заедно.

# 243
  • Мнения: 1 406
Да се включим и ние 😄😄😄
На госпожицата ѝ падна първото зъбче и изби постоянното. Все реве от болки в ушите...и БАМ... два долни кътника избивали. УНГ направо ми разби илюзиите....каза че докато избият всички кътници вероятността да вдигне 39-40 градуса от нищото е голяма и ще я болят ушите 😂😂😂... Зъболекарката и тя потвърди...еййй върнаха ме в преди 5 години...
Младежа за сега няма индикации за смяна на зъби...ама има дълбока захапка и си трие зъбите. И двамата скърцат ужасно със зъби през ноща. ( нямат глисти, сигурно е, вече няколко пъти изследваме, дебнахме в гърне..няма). Препоръчват ни някакви протектори...изглеждат ужасно. Някоя сблъсквала ли се е с такъв проблем?

За четене... синът има повече познания, но не го уча и насилвам. Но пък смята до 10 че и нагоре. Сам се научи. Никакви ментални аритметики не сме водили.  Систъра я вълнуват смао танци, балет и худ.гимнастика... е и кифлеене пред огледалото ( ММА грам не се гримира, но тя без червило и спирала не излиза 🤣🤣🤣🤣🤣. Дървена спирала на ужким, да не си помислите друго???, а червилото са няколко мои балсама за устни, които ми отмъкна нагло....единственото което ползвах 😂😂😂😂😂).   Ходят си на плуване. На рисуването...тази година отказаха. Не харесват госпожата и няма да ги насилвам.
Все не ми стига времето с тях... искам си майчинството 😁😁😁😁
Но пък ни копират 1:1 в действия и изказ с мъжа ми. Ужасни сме.... трябва да вземам мерки да се превъзпитавам сама себе си и мъж ми.

# 244
  • Мнения: 16 874
Големият ми син скъпца много със зъбите. Ама толкова много, че си изпити единия кучешки до венец. За момента нищо няма да правя, освен на постоянните кътници да сложа (не помня как се казваше)  да не се появяват кариеси.  Ще говоря по нататък със стоматоложката ми и да видим. Но не искам за момента да го стресирам с това за устата през нощта, за да не скъпца.

Дали успяхте да разберете нещо от тоя пост Joy вярвате ли ми, че напоследък с малкия спя по-малко отколкото преди 1г. Какво е това чудо, не знам.

# 245
  • Мнения: 4 009
Това за зъбите се казва Силанти. Безплатно(но не всеки зъболекар го прави) е за деца от 5 до 9 години. Поставя се на постоянните дъвкателни зъби , когато са здрави преди първия кариес.

# 246
  • Мнения: 1 406
За много години, момичета!
Почти шест вече Joy
Как сте, как изкарахте празниците? Делниците ви как са? Станаха ли по-послушни февруарчетата или още повече изява на характери има?
Моите ме подлудяват с рождения ден. От половин година само това говорят....откачам вече. А от края на ноември (след рд-то на тяхна приятелка в кафенето дето го правихме миналата година) се броят дни, седмици... Списъци с гости прави дъщерята.... Торти рисува... Брат ѝ ту ще празнува, ту не... зависи от настроението му. Луднал съм.

А на нас мъж ми хич не ни е до парти... Свекито е болна, нещата хич не са розови... Отказва операция и да се лекува...не ще да яде/да пие вода.. кошмар. Битер малко дете. Дет се вика то да е дете ще му плясна два шмара и ще му налея илачите в гърлото, ще го завлека на лекар... Ама това възрастен човек и то уж с акъла си. На всичкото отгоре мед. Сестра е била... Вчера след поредната драма и молби да се оперира (ако вече се навие някой лекар) ми падна пердето и си изтървах нервите. Викам аз РД ли ще правя или погребение / помен???!!! Мъж ми яко се спеши. Ама не нея не ѝ пука...Пусна няколко сълзи и толкова. 

Иначе д Ане се хваля децата по-рядко боледуват. Изключвам градинския сопол и задната хрема, които са ни постоянни гости. Явно сме си ги осиновили. Е Коледа и Нова година ги посрещнахме с конюктивит. Ама 5 месеца не бяха отсъствали от градина. Моя мъж вика това е рекорд!
Те така.
Яяя сега пак по темата с рд-то...
Ще каните ли родителски тела на партито тази година? Нас ни каниха на един РД на 6 год близначки лятото и казаха без родители. Та ги зарязахме в къта. Но след половин час ни звъннаха да идем там. Ревяли. Причината беше че аниматора не им давал да играят на катерушките, а те не искали да играят игрите му... казах им да не играят като не искат, но да изчакат д асвършат игрите и ще ги пуснат на катерушката и драмата приключи. Нашите бяха на 5 и половина, най-малките. Все пак останах наблизо до детския кът, ако пак се разреват... но не. Даже не ни потърсиха повече. Не можем да ги изкараме после. Рожденничките правеха 6. Другите деца бяха на 6 г и 7 г.
Имаме едно момиченце от групата в градината - нея редовно я оставят сама. Майка ѝ ходи да си свърши някаква работа през тези два три часа.
Тъ тъй... Това са ми драмите на мен...

# 247
  • Мнения: 6 243
.

Последна редакция: пн, 15 яну 2024, 05:33 от Лещичка 💙💚

# 248
  • Мнения: 1 406
Лещичка, тя няма потвърдена диагноза  рак. Има миома на матката, която е капсулирала, демек не расте вече. По-точно две или три миоми, всяка с размери приблизително колкото тенис топка) . Едната притиска единия бъбрек, той не работи нормално и вече се е свил. От там пада хемоглобина и вторични проблеми с бъбреци и пр. Тъпото е че е знаела за тези миоми от поне 6-7 години и отказва да ги махне. Страх я било от операция. Лятото се беше влошила, вкарахме я в болница и я вдигнаха на крака, но пак отказа операция като се осафери и след като я стабилизираха.
Сега  ще я водим на скенер да се види дали има нещо на дебелото черво. В момента обаче операция не е възможна заради силно влошените показатели и хемоглобин 62...
А бе каквото сам си направиш друг не може да ти го направи.

Аз успях да си сменя работното време от 9-18 на 8-17 и сега ми е значително по-добре. Не търчим на бегом за тренировките на младежите и в дните без тренировки имам час повече с тях и за в къщи. Лятото и по площадки ще ходим повече.

# 249
  • Мнения: 353
Здравейте,  така се радвам че vartoglava писа, защото ми липсва времето на споделяне тук. Ние също подготвяме РД. Момичето ни даде един дълъг списък с деца от ДГ и тъй като не смея да го организирам без родители не ми се мисли за бюджета. На какви на спортове сте записали децата си? Аз избрах по някаква чешка програма, който е като различни игри. За сега е веднъж в седмицата и за повече не знам ще имам ли възможност да се организирам. Реших, че ще я запиша в първи клас преди да навърши 7 години. Така, че тази година живот у здраве момичето ни започва училище. Откъм здраве за първи път от септември насам боледуванията се разредиха. Момичето ни е високо вече 132см, което ме замисля, че може и по-ранно съзряване да й се случи. И ще трябва да започна да обсъждам теми за разлика момичета момчета. Ама хич не знам какво да направя. Ще използвам книги за помощ. В нас много четем. По скоро аз на нея, а тя по рядко. Купувам много книги до разорение. Сега е на етап рисуване. А с играчките почти не оцелвам. По нейно желание ги избирам, но рядко остават интересни. Вече 4-то зъбче сменя и преди дни ми каза, че нямало фея на зъбките. Попитаме така ли е и аз тъкмо да й потвърдя се замислих дали е рано на дете на 6 години да развалям магията. Казах, че е родителска тайна. При Вас дядо Коледа съществува ли още?

# 250
  • Мнения: 641
При нас дядо Коледа съществува! И тримата вярват в него, баткото им е на 10 години.
Фея на зъбките няма според тях, благодарение на филма със скалата! 😀Зъбчета още на са му падали. Учи трета и четвърта група за една година и на есен ще тръгне в първи клас! Рожден ден още не сме организирали не се вълнува и не говори особено много затова.

# 251
  • Down Under
  • Мнения: 1 130
Моето момче тръгва първи клас на 31.01. Вече трета година ще ходи на училище. Голямо дете стана, висок е и е вече 24кг. Носи дрешки 7-8г. Мъчно ми е, колко бързо порасна. Рожден ден ще празнуваме в тесен кръг. При нас нали е лято и ще е супер жега, хич не ми се организира нищо. Той е съгласен в къщи с няколко най-близки приятелчета. Дядо Коледа нищо не му донесе тази год. Той много харесва Коледа като празник, но не се вълнува от играчки и тн. Две зъбчета има паднали за сега, феята дойде и остави пари, той беше много доволен, понеже си ги събира. Обича да чете книжки, сега ваканцията всеки ден ми прочита по една, гладко чете на английски. Писането упражняваме още къде големи, къде малки букви. Тук странно в училище нямат тетрадки, пишат по разни листи. Странна им е системата. Сега ще видим как ще е като първолак.

Общи условия

Активация на акаунт