Евровизия (Тема 29) Kъм Ливърпул

  • 26 172
  • 569
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 317
Моите фаворити от националните финали досега:

Украйна:



Испания:



Норвегия:



Ирландия:



Хърватия:

# 31
  • Мнения: 4 355
И на мен ми харесва много песента на Мегара за Испания. Но като ги знам испанците какви тъпотии си избират и как миналата година бяха оставили Чанел с 4% вот, не съм обнадеждена. Нея журито я спаси, ама дали това ще се случи два пъти?

Подобен проблем имат и в Швеция от селекциите, които следя - те имат телевот от шведи и жури от други държави (няма шведско жури). Телевотът отива при изпълнители, които са харесвани в страната или песни, които звучат адекватно за техния контекст. Международното жури често е на съвсем различно мнение, но за щастие миксът от двете праща най-доброто в повечето случаи.

Като заговорих за Швеция, тази година отново кандидат за Евровизия е Лорийн - победителката от 2012. Това е общо четвъртото ѝ участие на Мелодифестивален, на второто спечели и си представи държавата, а останалото е история, както се казва. На третото участие отпадна още на първи кръг, но я върнаха за втори шанс, където не успя да си спечели място на финала. Шведите се шегуват, че е по-трудно се печели вътрешната им селекция, отколкото Евровизия.
Друго познато лице на Мелодифестивален 2023 ще бъде Виктор Кроне, който представяше Естония през 2019 с песента Storm.

# 32
  • Мнения: 4 409
Тази вечер Белгия избра тази песен. Може би най-лошата от цялата им селекция 🤣🤣

# 33
  • Мнения: 317
Мен ме радва. Joy Може би това ще ми е гилти плежъра тази година. Със сигурност е по-добре от албанската цигания. Но да, имаха по-добри опции.

1. Белгия
2. Украйна



-99. Албания

# 34
  • Мнения: 4 409
Израелската певица Noa Kirel, ще представи страната си с песента " Unicorn"

Парчето още не е излязло, но аз вече си представям, как звучи песен озаглавена "Еднорог" 🦄

# 35
  • Мнения: 9 197
Еднорог на Noa Kirel още не го знаем как ще чвучи,но тя има нова песен.

# 36
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Еднорог на Noa Kirel още не го знаем как ще чвучи,но тя има нова песен.



Много приятно звучи това парче!

# 37
  • Мнения: 9 197
Повечето и песни са приятни. Прави поп музика,понякога има етно елементи,понякога латино,понякога рапира.
Дано за конкурса е хубава песента,ама то след миналата година летвата е много ниска.

# 38
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Дано, преди да стане модерно, Израел имаха много много хубави песни.

# 39
  • Мнения: 317
Тази година в националните финали има много добри рок парчета. Надявам се поне едно от тях да се класира на Евровизия.

Обновен списък на любимите ми парчета (щото нали моя глас представлява 50% от вота Laughing):
Скрит текст:
Латвия:



Дания:



Финландия:



Португалия:



# 40
  • Мнения: 4 409
Две любими песни от селекцията на Норвегия,  които за съжаление не се класираха за финала.


# 41
  • Мнения: 317
Фрея не се е класирала? Тя май беше фаворит на феновете. Аз само на първия пф обърнах внимание, а на другите не. Май си гласят Улрика за Ливърпул, а песента ѝ е толкова скучна.

# 42
  • Мнения: 4 409
Интересен факт:
Ггрупата Vesna, участваща в селекцията на Чехия, се състои от няколко момичета, сред които и българката Танита Янкова.
Песента съдържа и фрагмент с текст на български.

# 43
  • Мнения: 301
И песента засега се очертава фаворит в селекцията.

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 20:55 от BronzeIce

# 44
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 674
Готино парче, обаче има нещо познато в припева - от Сестро красива... И естествено българката с рап Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт