Помощ при вирус на файлове

  • 1 134
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 437
Здравейте. Днес по-рано вкарах флашката си на лаптопа и ми изписа, че файловете ми били заразени с троянски кон, а няма от къде да си ги изтегля и заместя. Какво бих могла да направя за тях? Благодаря...

# 1
  • Мнения: 1 242
Така както сте написали поста ( без никакви подробности ) едва ли ще се оправите но все пак...Да ви кажа няколко неща като обикновен потребител - първо, често пъти антивирусните може да подават фалшиви сигнали ( не казвате коя е програмата при вас която е засякла ,,троянци") ; какво бих направил на първо четене - да се види кои ( с какви разширения ) са тези заразени файлове.
След това да пуснете системата в безопасен режим ( за предпочитане с някоя външна Линукс дистрибуция на диск или флашка ) и да проверите конкретните файлове, или да пробвате поне да ги копирате на друг носител и да го занесете на някой който разбира, да се занимае той със тях.
Да допълня нещо - забранете автоматичното изпълнение на съдържание.

# 2
  • Мнения: 362
Аз бих занесла и лаптопа да погледнат. Като нищо може да се е заразил от флашката. И докато не съм сигурна че е чист му спирам достъпа до мрежата/интернета/. Ставала съм свидетел как вирус плъзва по всички устройства ползващи една мрежа.

# 3
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 114
Коя програма "изписа" съобщението? Ако антивирусна намери троянец обикновено предлага и разрешение на проблема. Файловете вие ли сте ги създали или са свалени от случаен сайт в интернет?

# 4
  • Мнения: 1 437
Коя програма "изписа" съобщението? Ако антивирусна намери троянец обикновено предлага и разрешение на проблема. Файловете вие ли сте ги създали или са свалени от случаен сайт в интернет?
[/quote
Антивирусната на Аваст, файлове създадени от мен са

# 5
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 114
Пробай с Malwarebytes, безплатна е, сваляш, избираш Scan -> Custom Scan, от там избираш адреса на флашката, която трябва да е закачена за компютъра и евентуално ще го намери и ще ти даде възможност да се почисти.

# 6
  • Мнения: 1 242
То и аз имам Аваст на лаптопа, но го включвам отвреме-навреме, че ми почиства разни необходими неща и блокира други.
Та затова да се внимава...Не разбрахме какъв тип са файловете?

Общи условия

Активация на акаунт