Отговори
# 30
  • Мнения: 171
Ех, че хубаво начало на тема!
ММ Happiness, честита ви радост! Да наддават добре мъниците и скоро да сте си вкъщи заедно!
И аз съм накупила почти всичко. Много неща са ни дали или ще ни подарят. Май само съвсем бебешки неща (50-56) нямам достатъчно, та ще си накупя, плюс космонавт, че да ми е спокойно ако се наложи да излизаме зимата. Чак ми е странно, отрано съм се запасила, но и брак ще сключваме, та са доста задачи за отмятане. Сватба догодина до две.

# 31
  • Мнения: 349
Ние взехме видео бебефон от амазон.де, заедно с машината за бял шум и аматомично гнездо (след много чудене се спрях на такова, пък дано на бебка ѝ допадне). Тогава изчетох всички ревюта на бебефоните на Avent и масово клиентите пишат, че е много прехвален продукт - много скъп, а качеството не е каквото са очаквали. Не знам дали е така, защото аз си харесвам продуктите на Philips, но е възможно този да не им е сполучлив. Все пак поръчах някаква нечувана марка, но с много висока оценка. Като тези на Чиполино е - голям екран, въртяща се камера, добър обсег, хубаво нощно виждане.

# 32
  • София
  • Мнения: 319
А, да, бебефонът!

Влязла ми е една муха в главата... и не излиза.

Ама скъпа е тая муха да ѝ се не знае.

Та, къде ми трябваше да попадна на този бебефон: https://www.nanit.com/uk/products/best-sellers-bundle?mount=floo … d&color=white

...и сега само го мисля. То за "струва ли си" обективно мнение е трудно да се даде. Зависи от много неща. Конкретно този е страхотен с това, че следи дишането на бебето, има приложение за следене на качеството на съня и други разни екстри (като следенето на дишането ми е най-примамливо, разбира се).

Откажете ме, моля ви. Кажете ми, че е скапан и някой ваш познат не е доволен! 😬😁

# 33
  • Мнения: 705
И аз още разглеждам за бебефон. Sevda89 може ли линк на твоя? Дами как сте с контаркциите , май с най много контракци съм аз. Вчера изкарах  супер ден без тях, и бебка си ми много активна , когато ги няма.
АГ ми увеличи нош па на 4х1 и 3х2, каза че за контракциите най изчистено е Магнерота 😑 , ако съм имала много силни или съм забелязала някаква промяна в движението на бебчо за прием на венозно лечение. 
Тези дни все плача и изпитвам някакъв страх , че ще стане нещо с нея . Разбирам , че това е от хормоните. Карам се за всичко с ММ . На някаква вълна съм ама и аз не знам каква🥺.
Бяхте ми писали за една сол утре ще ходя до аптеката да питам за нея .

# 34
  • Мнения: 69
ММ Happiness ЧЕСТИТО! Сила и късмет желая на теб и твойте съкравища,бъдете здрави!

# 35
  • Мнения: 564
Tiffany A магазина е Слънчице на ул. Пискюлиев до . Той е там от години , но тъй като ми е първо дете не бях влизала никога да разгледам и много ми хареса .
Аз съм с някакви контракции , но си мисля че са нормални . Изобщо не им обръщам внимание . А и особено последната седмица толкова много обикалях , измарях се , пътувах ,че нямах време да мисля за тях . Сега вече ще почивам . Разбира се моите не са болезнени . Само ме стяга корема и кръста ,нищо повече но това се случва и като седя малко по дълго време на крак .
За бебефона си нямам никаква идея какъв да вземем . ММ иска да е задължително с камера , аз мисля че и без камера ще е достатъчно . Като цяло той е повече по покупките и все гледа да е най-хубавото с повече екстри , докато аз гледам да е по опростено всичко . Дори за дрехи не иска да взимаме от други хора дрешки , трябвало като ни е  първо дете ние да си ги купим . Изяде ми главата че взех космонавт от сестра ми , той бил харесал друг ето сега тъй като имало вече той нямало да може да го вземе този който харесал . Joy

# 36
  • Вестерос
  • Мнения: 38 249
Мерси, Кестенче, ще разгледам от любопитство.

Кадерай, не плачи, мила 🤗 и мен ме е страх, но гледам да не мисля лоши неща .

# 37
  • Мнения: 1 736
MM Happiness, честито! Желая ви всички да сте живи и здрави, най-вече бебоците! Да растат силни и борбени! Нека бързо наддават, за да се съберете и да се гушите по цял ден! Всички в темата ще се молим за тях и им изпращаме чного любов и прегръдки!
Аз бебефон не съм ползвала, само 2-3пъти в началото да ми е потрябвало... и то когато с ММ сме готвели/ вечеряли в началото. Това беше от покупките оставени за след раждането или от подарък... но не взехме. Та за няколкото пъти, в които си мислех, че ми трябва си направих домашен бебефон: от моя телефон (в стаята с бебето) звъня на ММ по вайбър (в другата стая), изключва си той микрофона, за да не ни чува бебето, а само ние него, и си вечеряме на спокойствие. 😁 Бай-Ганьовка работа...

# 38
  • Мнения: 818
Kaderay27 от опит казвам, че притеснението и нервите са най-лошото нещо, което реално увеличава още повече контракциите. Забелязала съм при мен, че ако се притесня или панирам за нещо, веднага се увеличават контракциите. Аз също съм с такива още от 16та седмица и влизах три пъти в болница.. Наскоро послушах дамите тук и си взех шуслерови соли номер 7 и много добре ми се отразяват. Слагам си по едно хапче под езика 15 минути преди магнерота.

Спокойствието допринася за намаляване на контракциите, въпреки че имам проблеми със съня.. трудно спя заради големия корем и едни гадни болки в ребрата 😳 давам всичко от себе си и се опитвам да съм спокойна и положително настроена и да не се изнервям на нищо.

Осъзнавам че ММ дава всичко от себе си в ситуацията, в която се намираме и не се дразня на нещата, които не успява да свърши. Готви, подрежда, чисти от време на време, носи хапване, масажира ме, кара ме по прегледи и изследвания и не ми дава да шофирам. Та като пропусне нещо да свърши и вместо това се мота и цъка на телефона или плейстейшъна, си трая и нищо не казвам 😂

И аз още разглеждам за бебефон. Sevda89 може ли линк на твоя? Дами как сте с контаркциите , май с най много контракци съм аз. Вчера изкарах  супер ден без тях, и бебка си ми много активна , когато ги няма.
АГ ми увеличи нош па на 4х1 и 3х2, каза че за контракциите най изчистено е Магнерота 😑 , ако съм имала много силни или съм забелязала някаква промяна в движението на бебчо за прием на венозно лечение. 
Тези дни все плача и изпитвам някакъв страх , че ще стане нещо с нея . Разбирам , че това е от хормоните. Карам се за всичко с ММ . На някаква вълна съм ама и аз не знам каква🥺.
Бяхте ми писали за една сол утре ще ходя до аптеката да питам за нея .

# 39
  • Мнения: 174
Честито и от мен и много сили и положителни емоции за гордата мама и малките герои! Вярвам и ви пожелавам от сърце всичко да бъде наред и възможно най-скоро да си се гледате вкъщи! ❤

Вики, благодаря за бебефона - намерих го и ще го разгледам.
Аз съм от тези, които са готови с почти всичко и вече се отдавам да четене на книги основно. Имам още няколко неща, които съм оставила и не са толкова спешни . Ще ги изброя, ако някой случайно вече ги е взел или избрал и може да сподели, би ми било много полезно. ❤
- бебефон
- играчка/машинка за бял шум ( да не е с батерии )
- чанта за количката
- люлка/шезлонг
- гнездо ( Гледала съм само в страницата на “Сладък сън “ , но не съм търсила иначе - там бяха по 55 лева мисля, български са и има голям избор на разцветки )
- слинг ( и за по-нататък раница ) За слинг съм видяла, че хвалят на Ergo Baby, а за раница - Tula Free to Grow. И двете не са най-бюджетният вариант - ако някой има по-добро предложение, супер 😁🫶🏼
- активна гимнастика съм харесала тази на Kindercraft, май се водеше Smart Play и мисля да е тя.
Реално съм оставила тези неща за подаръци + столче за хранене  и килимче за игра, които ще трябват на доста по-късен етап, но съм избрала и сме взели всичко необходимо за в началото и излишни вещи не искам, а ще ни питат и близки и приятели и даже вече чувам, че искат и линкове за по-лесно. 😅 Затова си ги търся пак аз, като разбира се се съобразявам с цената и ако харесам нещо по-скъпо, не бих натоварила никого и ще си го вземем ние.

# 40
  • Мнения: 159
И аз още разглеждам за бебефон. Sevda89 може ли линк на твоя? Дами как сте с контаркциите , май с най много контракци съм аз. Вчера изкарах  супер ден без тях, и бебка си ми много активна , когато ги няма.
АГ ми увеличи нош па на 4х1 и 3х2, каза че за контракциите най изчистено е Магнерота 😑 , ако съм имала много силни или съм забелязала някаква промяна в движението на бебчо за прием на венозно лечение. 
Тези дни все плача и изпитвам някакъв страх , че ще стане нещо с нея . Разбирам , че това е от хормоните. Карам се за всичко с ММ . На някаква вълна съм ама и аз не знам каква🥺.
Бяхте ми писали за една сол утре ще ходя до аптеката да питам за нея .

https://www.emag.bg/bebefon-mappy-audio-video-wireless-cam-vbm20 … earch-Action=view

Този е, но го взех 72 лв мисля, с 3 пакета мокри кърпи, постоянно намалят цената

# 41
  • Мнения: 282
Честито, MM Happiness и добре дошли на малките-големи герои!

# 42
  • Мнения: 625
SunshineSt и мен ми липсват някой от тези неща, но ще драсна каквото имам и какво съм харесала
бебефон - тук търся и аз
- играчка/машинка за бял шум ( да не е с батерии ) - ние взехме бухалчето Оли,приятелките ми казаха че е страхотен и да ти кажа ми допадна. С адаптер е, има лека светлина,която мога да пускам на бебето и три различни варианта на шум.
- чанта за количката -моята количка си има чанта доста удобна и не търся друга
- люлка/шезлонг -и аз търся
- гнездо - много съм харесала на cotton hug, но са страшно скъпи  и май няма да е от там
- слинг - на мен ми казаха да изчакам бебето да се роди и тогава да видя,защото не всяко бебе харесвало. Нашия татко е голям мераклия за слинг и сме гледали и ние на Ergo Baby, но цените са....
- активна гимнастика- аз май искам от тези дървените и да си слагам каквито висулки искам аз. Някой ако има наблюдения над такава моля да даде мнение 🙂
Момичета,а ще купувате ли черно бели карти за началото и избрали ли сте?

# 43
  • Варна
  • Мнения: 504
SunshineSt и мен ми липсват някой от тези неща, но ще драсна каквото имам и какво съм харесала
бебефон - тук търся и аз
- играчка/машинка за бял шум ( да не е с батерии ) - ние взехме бухалчето Оли,приятелките ми казаха че е страхотен и да ти кажа ми допадна. С адаптер е, има лека светлина,която мога да пускам на бебето и три различни варианта на шум.
- чанта за количката -моята количка си има чанта доста удобна и не търся друга
- люлка/шезлонг -и аз търся
- гнездо - много съм харесала на cotton hug, но са страшно скъпи  и май няма да е от там
- слинг - на мен ми казаха да изчакам бебето да се роди и тогава да видя,защото не всяко бебе харесвало. Нашия татко е голям мераклия за слинг и сме гледали и ние на Ergo Baby, но цените са....
- активна гимнастика- аз май искам от тези дървените и да си слагам каквито висулки искам аз. Някой ако има наблюдения над такава моля да даде мнение 🙂
Момичета,а ще купувате ли черно бели карти за началото и избрали ли сте?
И на нас ни остават тези покупки. Само за гнездото вече е решено да е Cotton hug и днес ще го поръчам.
Бебефонът ще изчакаме промоциите.
За активна гимнастика избора ми е Kindercraft  Smart Play, но и тя ще почака още малко.
Бял шум за момента ще се боря без него, а ако е невъзможно ще се търси на момента (най-разпространено е Оли, но в mamo.spi.mi.se съм виждали и други)
Слинг нямаме и може би ще пропуснем, но сме взели раницата още май месец по желание на ММ.
А за черно - белите карти аз сама си направих от този сайт  https://megamama.bg/2358-2/. Използвам кашоните от покупките, изрязвам и лепя. Мисля, че и други картинки могат да се намерят срещала съм и с животни, може да добавя и тях

# 44
  • Мнения: 174
За черно-бели съм взела една книжка. Казва се “ Точната книжка 0-3 месеца “ . Беше около 6 лева. Вчера ми излязоха някакви карти, които бяха 5-6 броя за 40 лева и ми се стори абсурдно … не съм се сещала, че мога да си направя и ще видя и този вариант.

Общи условия

Активация на акаунт