Босилек

  • 1 792
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Помощщщ! Всеки босилек, който взема умира на 5 ден. Как да го спася. Какво да направя! Взимам саксия от лидл. Майка ми си го гледа вече не знам колко време и расте и расте. А моя умира.
Дайде съвети

# 1
  • Мнения: 12 790
Защо не питаш майка ти? Явно му е хванала цаката.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Изсъхва много бързо почвата, в която е посаден /точно от Лидл/ на терасата, на която го сложих. Докато опитвах да го поливам беше безнадежден случай и на път да мре. От 2-3 месеца е в тарелка саксията му и през много топлия сезон я пълнех сутрин до 1/2 с вода /към 0,5 л. за 2 саксии босилек/ и така си беше добре. Напоследък съм го позарязала. Даде едни супер високи клони нагоре, надолу листата са жълти, но на високото чак цвят си е пуснал. Много не ми се занимава с него напоследък и го поливам 1-2 седмично едва.

# 3
  • Мнения: 49
Странното е,че тя нищо не прави. Питах я. Поливала го била и толко.
Да го пресадя ли някъде другаде. Освен да поливам.

# 4
  • Мнения: X
Здравейте . Казвате , че растенията умират бързо . Ами извадете го от саксията и погледнете корена дали е увит в мрежа или хартия . Някой им слагат такова нещо незнам поради каква причина и растенията умират . Ако има такова като мрежа или нещо друго го махнете.


ПС : Цветята с купена тор изсъхват по - бързо от тия с пръст. Объркайте малко пръст и тор и пресадете босилека .

# 5
  • Мнения: 2 194
Начупи си клончета и сложи в чашка с вода, много бързо поникват корени.После го прехвърли в саксийка с пръст.Не оставяй босилека да цъфти.Така умира по-бързо.Като видиш цвят го махай.

# 6
  • Мнения: 49
Добре, сега така ще направя. Клончетата нямат нужда да имат цвят нали. Ще взема пръст и ще го присадя. Ше погледна и дали е увит в нещо.
Много ви благодаря. Ако знаете що босилек купих. Мъжа ми дори ме взе на подбив вече 😂😂😂

# 7
  • Мнения: 10 503
Позволявам си да ви посъветвам да не си правите труда тази година с босилека. Не обича студа и така или иначе скоро няма да стане по-добър и ще си мислите, че отново грешите някъде. Едногодишно растение е и при температура на въздуха 12-15 ° C растежът на растенията спира. При всякакви, дори най-незначителните студове, растението загива.

Общи условия

Активация на акаунт