Кога една връзка се разпада и защо.?

  • 7 082
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 11
Е, ние не сме толкова крайни като теб. Не искам тя да чувства вина, нито ще ми помогне на мен, нито на нея, просто искам да преодолея раздялата, а ако успея все пак да върна някакви изстинали чувства и да ги разпаля отново ще съм много щастлив. Споделих нещо, помолих за един вид съвети, получих други, нямам нужда от упреци.

# 76
  • София
  • Мнения: 35 312
Докато имаш надежди - няма да преодолееш раздялата.

А, че това няма да е лесно - няма. Плаши новото, не, че толкова липсва старото.

# 77
  • София
  • Мнения: 12 947
Е, ние не сме толкова крайни като теб. Не искам тя да чувства вина, нито ще ми помогне на мен, нито на нея, просто искам да преодолея раздялата, а ако успея все пак да върна някакви изстинали чувства и да ги разпаля отново ще съм много щастлив. Споделих нещо, помолих за един вид съвети, получих други, нямам нужда от упреци.

Кое в изказването ми е крайно или упрек? Давам ти реален поглед върху нещата, който ще ти е полезен, за да не забиваш в посоки, които в крайна сметка няма да те изведат никъде. Ключовото за което е да гледаш напред, а не назад. Погледът назад ще ти е полезен, единствено за да не повториш старите грешки, но това се случва на един бъдещ етап, когато си се успокоил и приел каквото има да се приема. В момента взирането ще ди донесе само страдание (твоята вина) и гняв (нейната). И това трябва да си го изживееш, разбира се, но е добре поне да се мъчиш да търсиш трезвата преценка.

А пишейки във форум, ще срещнеш и упреци, и крайни мнения, и нетърсени съвети. Опитай се да вземеш полезното и от тях, защото колкото да са прекалени, в тях не рядко има доза необходима истина.

# 78
  • Мнения: 12 889
Лошото е, че жената го е мислила това разделяне дълго, с години.
Ако беше се ядосала и в пристъп на гняв и обида се беше изнесла, тогава щеше да е по-лесно.
Но да седи тя години наред във връзката и да обмисля как най-щадящо да си тръгне... Това не е на добре.

# 79
  • Мнения: 11
Благодаря на всички, които взеха участие и ми дадохте ценни съвети. Мисля, че вече нямам какво да разкажа, просто ще опитам да гледам напред. Фактът, че ми се обади онзи ден в онзи тежък момент ми даде някаква, макар и нищожна надежда, а се бях отчаял.

Последна редакция: сб, 22 окт 2022, 12:39 от zxc007

# 80
  • Мнения: 8
Да, за съжаление, връзките се изчерпват. Причините могат да бъдат най-различни.

1. Когато сте заживяли заедно не сте се познавали добре и с времето сте открили нови, неприятни черти, от характера на половинката, с които е трудно да се примирите.
2. В живота на двойката се случва силно сътресение и единият от двамата (или и двамата) се променят много и вече се виждат в друга светлина.
3. С времето единият от двамата се развива, работи над себе си, трупа нови знания и умения, докато другият кара по инерция. И в един момент не могат да се разпознаят и възникват конфликти.
4. Прекалено силно фокусиране в професионалния живот, за сметка на личния. Синдромът на вечно закъсняващата и вечно отсъстващата половинка, която все няма време за връзката.
5. Занемаряване на външния вид. Най-често това се случва при мъжете, дамите се поддържат повече. Моите лични наблюдения сочат, че мъжете след 40-тте рязко се отпускат и правят кореми. Да не говорим за мъжете след 50-тте. Да, знам, има изключения, но аз говоря за най-често срещаните случаи. Занемареният външен вид обикновено е придружен с апатично и отпуснато изражение - нищо привлекателно.
6. Рутина и скука и неумение да се излезе от нея. Живот "по навик". И в даден момент този от партньорите, в който има живец и хъс за живот, ще поиска да напусне такава връзка. Или пък ще продължи да си вегетира в нея по финансови причини. Но без чувства и без желание за какъвто и да е контакт и взаимни изживявания.
7. Някои връзки се разпадат след раждането на дете. Тогава именно двойката открива, че ценностите на мъжа и на жената се разминават. Отглеждането и възпитаването на дете е силен стресов фактор и някои двойки не издържат на него, ако не се се опознали предварително добре.
8. Връзката се разпада и когато някой от двамата се влюби ненадейно. Това може да се случи на абсолютно всеки. Не се знае какво ще ни сервира животът. 
Като цяло, рутината, липсата на емоционална близост, липсата на секс, животът на бързи обороти, чувството, че другият ти е собственост и няма за какво да се стараеш повече, убиват много връзки.
Защото хората не разбират, че една връзка се поддържа, като всичко останало. И се поддържа ежедневно. А какво се случва, на практика? Влезе ли във връзка, масовият човек се отпуска и кара по инерция, гледа на другия като на придобивка. И така, връзката в даден момент се изчерпва.
Без усилия И от двете страни, връзка не се получава.
Въпросът е да имаме куражът да осъзнаем кога е краят. Или ще предпочетем да се самозалъгваме.

Общи условия

Активация на акаунт