Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 15

  • 37 755
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 751
Между другото, много фризьори са против ползване на масла и последваща термична обработка на косата. Терминът, който често ползват като описание на процеса, който се случва, е "пържене на косъма".
Дъщеря ми е почти права коса, рядко иска да я дооформя допълнително (обикновено преди някакви по- специфични поводи), за целта винаги имад ръка термозащитен продукт.

# 46
  • Мнения: 21 275
Да,и аз така знам.Затова маслата,след изсъхване на косата.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 009
Да питам някой водил ли е дъщеря си на ендокринолог, който се занимава с деца в пубертета. То и аз не знам гинеколог или ендокринолог, но по - скоро искам да видя има ли проблем с хормони и има ли опасност от поликистозни яйчници. Та искам евентуално препоръки за добър лекар.

# 48
  • вече Пловдив
  • Мнения: 1 976
Аз водих дъщеря ми през лятото - първо на гинеколог, а тя ни препрати към ендокринолог.
Причината - няколко месеца без цикъл. Понеже гинеколожката не откри проблем, ни прати на детски ендокринолог.
За София обаче препоръки не мога да дам, само за Пловдив.

Последна редакция: нд, 25 сеп 2022, 17:48 от Ваня1975

# 49
  • Мнения: 3 272
Аз слагам кристали на дъщеря ми след като и направя сешоар. Не знам добър ендокринолог. Знам само, че първата година е нормално да не е редовен цикълът.

# 50
  • Мнения: 786
Ние от няколко месеца практикуваме pre wash hair oiling treatment.
Има ефект , косата се съживява и расте.


Може ли малко повече информация за този метод?

# 51
  • Мнения: 21 275
Ние от няколко месеца практикуваме pre wash hair oiling treatment.
Има ефект , косата се съживява и расте.


Може ли малко повече информация за този метод?
Скрит текст:


Общо взето си избираме масла и преди да се мие косата нанасяме по скалпа и масажираме , после и по дължните и стоим известно време така - около час,два (зависи) , после миене на косата ,преди сушене - термозащита и след това пак слагаме - масла вече за оформяне и общо взето е това.
Аз с този метод си спасих 2 петна от алопеция и вече имам нова коса вместо гадните дупки.

# 52
  • Мнения: 269
Ние от няколко месеца практикуваме pre wash hair oiling treatment.
Има ефект , косата се съживява и расте.


Може ли малко повече информация за този метод?
Скрит текст:


Общо взето си избираме масла и преди да се мие косата нанасяме по скалпа и масажираме , после и по дължните и стоим известно време така - около час,два (зависи) , после миене на косата ,преди сушене - термозащита и след това пак слагаме - масла вече за оформяне и общо взето е това.
Аз с този метод си спасих 2 петна от алопеция и вече имам нова коса вместо гадните дупки.
Може ли да споделите, кои масла сте ползвали за скалпа и са помогнали за израстването на нова коса.

# 53
  • Мнения: 21 275
Ямайско черно рициново масло , бадемово , жожоба ,настойка с бадемово и скилидки чесън , розмарин.

# 54
  • Мнения: 269
Много благодаря! Предполагам, за мое съжаление, че чесъна има решаваща роля в тази смес. Все пак ще пробвам без него, защото не мога да го понасям.

# 55
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 420
Сиси, опитай масло от репей, то много помага. Аз съм доволна и от тази комбинация (по препоръка на Möß): Маска преди измиване и [ur=https://www.amazon.de/gp/product/B00R49PGYA/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o08_s00?ie=UTF8&psc=1l]шампоан[/url].

# 56
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
Да питам някой водил ли е дъщеря си на ендокринолог, който се занимава с деца в пубертета. То и аз не знам гинеколог или ендокринолог, но по - скоро искам да видя има ли проблем с хормони и има ли опасност от поликистозни яйчници. Та искам евентуално препоръки за добър лекар.
Аз водих дъщеря си на детски ендокринолог в Токуда - д-р деспотова. Много съм доволна от отношението, прегледа и насоките.
https://acibademcityclinic.bg/tokuda/lekari/detaili/d-r-vanya-despotova

# 57
  • Мнения: 19 302
Аз при д-р Галина Попова пак там. Също съм доволна.

# 58
  • Мнения: 5 134
Идвам от родителска среща и веднага да ви се похваля. Дъщеря ми е с най-добри резултати на тестовете за входящо ниво. Много съм доволна! И още повече, че сама се организира и учи, не се налага да натискам.

# 59
  • Мнения: 24 349
Браво на детето!!!! Оздравя ли?

Общи условия

Активация на акаунт