В първи клас 2022/ 2023 г предизвикателства

  • 1 570
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 373
Обръщам се към родители, на които децата вече са били първокласници.  Първо да кажа знам ,че присъственото обучение е незаменимо и задължително. Притеснението ми е в следната насока. Предвид днешната пандемия, дист. обучение може ли дете , първокласник да бъде дистанционно за ден -два по различни причини докато другите ученици са в клас? Под причини имам предвид - например зъбобол, болки в стомаха, главоболие и тн. Дано съм разбрана.т.е.детето да е дистанционно за няколко дни с други ученици в клас.
Пак казвам,че присъствието е задължително.

# 1
  • Мнения: 3 652
А защо трябва да е дистанционно, ако детето не се чувства добре. По добре да си почине и да се оправи. Взимате бележка от лл и си стои в къщи да се излекува.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Когато тази година децата минаха дистанционно,на учителите бяха раздадени лаптопи,от които преподаваха от къщи.Имаше няколко деца,на които родителите отказаха да бъдат тествани и минаха на обучение от дистанция заедно с класа си в реално време.Тоест учителя пуска лап топа и едноврененно преподава на учениците в класната стая и на тези,които са вкъщи.Когато някое дете се разболееше и останеше вкъщи,ествествено не пропускаше часовете и влизаше заедно с тези,които си бяха на дистанциооно обучение.Но когато ковид ситуация се успокои и децата се върнаха в час без тестване,взеха лаптопите на учителите.И вече нямаше как те да преподават от класната стая на някое болно дете,което си е вкъщи.

# 3

Общи условия

Активация на акаунт