СЕДМИ КЛАС Трето класиране за щастие - късмет на смелите!

  • 54 919
  • 763
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 142
Като споменахте Вселената..., се сетих колко ми беше любима "Пътводител на галактическия стопаджия", но сега дори само да направя бегъл опит да я пробутам за четене съм убедена, че отговорът ще бъде "кви са тия допотопни книги, аз такива не харесвам." И дотам. Шанс никакъв.

# 16
  • Мнения: 34
Благодаря за новата тема! Едва смогвам да изчета, но затова пък с голям интерес.
Видях, че се завъртя хубава дискусия около СХН - има ли тема в която да се споделят наблюдения и полезна информация за тези паралелки? Предполагам, че има много деца със силна мотивация, които искат да се развиват в тази насока и е добре да има място където можем да споделяме и обменяме опит, полезни връзки и информация специфично за СХН.

# 17
  • Мнения: 9
Pure, става през системата, ако детето не е класирано или не се е записало след втория етап на класиране. Ако е записано и решите да теглите документи сега, трябва да се подава в училище-гнездо, защото системата няма да го е отразила като незаписано.

Извинявам се за нахълтването, но за това училище гнездо, в което трябва да се подадът док. за трето класиране трябва ли предварително да сме подготвени с класирането на училищата?

# 18
  • София
  • Мнения: 1 370
Pure, става през системата, ако детето не е класирано или не се е записало след втория етап на класиране. Ако е записано и решите да теглите документи сега, трябва да се подава в училище-гнездо, защото системата няма да го е отразила като незаписано.

Извинявам се за нахълтването, но за това училище гнездо, в което трябва да се подадът док. за трето класиране трябва ли предварително да сме подготвени с класирането на училищата?
Първо трябва да изтеглите документите от училище, в което е записано детето. След това отивате до училищното гнездо и там ги попълвате, предполагам по изготвен от Вас списък с паралелки.

# 19
  • София
  • Мнения: 1 535
Скрит текст:
Pure, става през системата, ако детето не е класирано или не се е записало след втория етап на класиране. Ако е записано и решите да теглите документи сега, трябва да се подава в училище-гнездо, защото системата няма да го е отразила като незаписано.
Извинявам се за нахълтването, но за това училище гнездо, в което трябва да се подадът док. за трето класиране трябва ли предварително да сме подготвени с класирането на училищата?
Да, подгответе си поредността на желанията по конкретни паралелки. Те завъртат екрана на компютъра и гледате с тях, докато ги избират. На финала ще ви ги изчетат пак, питат по 3 пъти, преди да натиснат финалната стъпка, но все пак, особено, ако пишете повечко желания, хубаво е да ги имате. Иначе ще стане много бавно.

# 20
  • Мнения: 1 479
Сега като ги разгледах местата отново и ми се иска да пренаредя пак желания, то където ти е кеф, там има места Simple Smile

# 21
  • Мнения: 60
Сега като ги разгледах местата отново и ми се иска да пренаредя пак желания, то където ти е кеф, там има места Simple Smile

И на първо класиране имаше места, където е кеф, но пак не за всички. Прекалено рисковано ми се вижда, стискам палци на куражлиите за 3-то.

# 22
  • Мнения: 1 479
Сега като ги разгледах местата отново и ми се иска да пренаредя пак желания, то където ти е кеф, там има места Simple Smile

И на първо класиране имаше места, където е кеф, но пак не за всички. Прекалено рисковано ми се вижда, стискам палци на куражлиите за 3-то.
Определено е рисково...
Добре, ако речем сега дете се отпише, мястото му бива обявено за директорско класиране. Детето прави подбор на желания за трето класиране. Имам два варианта - преимат го на трето и се записва в новото училище ИЛИ не го приемат и чака за четвърто, като неговото място със сигурност ще се обяви за 4то класиране и то отново кандидатства за там. По принцип, ако детето е с много по-висок бал от минималния за паралелката, не може ли да рискува? То почти сигурно, че ще го приемат на четвърто или?

# 23
  • Мнения: 142
Сега като ги разгледах местата отново и ми се иска да пренаредя пак желания, то където ти е кеф, там има места Simple Smile

И на първо класиране имаше места, където е кеф, но пак не за всички. Прекалено рисковано ми се вижда, стискам палци на куражлиите за 3-то.
Определено е рисково...
Добре, ако речем сега дете се отпише, мястото му бива обявено за директорско класиране. Детето прави подбор на желания за трето класиране. Имам два варианта - преимат го на трето и се записва в новото училище ИЛИ не го приемат и чака за четвърто, като неговото място със сигурност ще се обяви за 4то класиране и то отново кандидатства за там. По принцип, ако детето е с много по-висок бал от минималния за паралелката, не може ли да рискува? То почти сигурно, че ще го приемат на четвърто или?
Зависи на колко деца с висок бал не им стигне за съвсем малко да ги класират на третото и останат за четвъртото.

# 24
  • Мнения: 7 391
То почти сигурно, че ще го приемат на четвърто или?
                   На 4-то ,ако има места,отивате директно в конкретното у-ще и подавате документи на място.И понеже искат оригинал може да кандидатствате само на едно място.Всяко у-ще има срокове и понякога те съвпадат,освен това са много кратки.И "почти сигурно" не е сигурно! Зависи и от това колко желано е у-щето.

# 25
  • София
  • Мнения: 12 231
и чака за четвърто, като неговото място със сигурност ще се обяви за 4то класиране и то отново кандидатства за там. По принцип, ако детето е с много по-висок бал от минималния за паралелката, не може ли да рискува? То почти сигурно, че ще го приемат на четвърто или?
Не знам какъв е вашият бал, но всяка година, предполагам и тази, има деца с доста висок бал, които пишат само топ гимназии и не успяват никъде да влязат на първо и второ класиране. Така че те реално се появяват на трето и четвърто класиране и се борят вече и за по-нискобалови паралелки. Затова не е сигурно, че след като му е стигал преди това бала за паралелката и сега ще му стигне. Разбира се, ако аванса е наистина голям или ако балът не е много нисък рискът е по-малък, но все пак го има.
При мен с бал 330 точни едната ми дъщеря преди две години и аванс от 11 точки за едната паралелка и повече дори за другата, на трето и на четвърто не успя да си се прекласира нито в нейната, нито в по-нискобалова в същото училище. А беше записана на второ класиране там. Просто бала скочи с 30-50 точки за свободните места, става въпрос за 127-мо. Макар да не е добър ориентир, все пак може да видиш ако и миналата година е имало свободни места при вас, каква е разликата и нагоре или надолу е между второ и трето класиране за паралелката в която сте или за която се интересуваш.
Успех на всички с 3-то класиране!

# 26
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
И аз като видях едно място в Испанската, изведнъж хазартното дяволче в главата ми се обади. Детето отдавна забрави за нея, харесва си 2АЕГ. Не знам защо аз така съм се запънала, но знам колко много си мечтаеше за нея, въпреки че отдавна не е така. Даже сънувах, че отивам тайно до училището да и изтегля документите и не и казвам. Бррррр.
Успех на всички на 3то класиране.

# 27
  • Мнения: 1 479
Скрит текст:
То почти сигурно, че ще го приемат на четвърто или?
[/quote]
                   На 4-то ,ако има места,отивате директно в конкретното у-ще и подавате документи на място.И понеже искат оригинал може да кандидатствате само на едно място.Всяко у-ще има срокове и понякога те съвпадат,освен това са много кратки.И "почти сигурно" не е сигурно! Зависи и от това колко желано е у-щето.
[/quote]
Ааа това не го знаех, че само на едно място може....

# 28
  • София
  • Мнения: 4 560
Ако има смели за 3-то, стиснати палци!

Аз не съм смела. До трето нямаше да добутаме с моята. Не че се наложи да мислим в тая посока.

Моята не е бутнала нищо, ама съвсем нищо. Почивала си била. Май и аз ще тегля филми.

Иначе 'дон кихот' е една от малкото книги, които четох с много зор навремето. Накрая си спомням с какво задоволство изчетох последната страница и метнах книгата настрани.

# 29
  • Мнения: 142
Не знам какъв е вашият бал, но всяка година, предполагам и тази, има деца с доста висок бал, които пишат само топ гимназии и не успяват никъде да влязат на първо и второ класиране. Така че те реално се появяват на трето и четвърто класиране и се борят вече и за по-нискобалови паралелки. Затова не е сигурно, че след като му е стигал преди това бала за паралелката и сега ще му стигне. Разбира се, ако аванса е наистина голям или ако балът не е много нисък рискът е по-малък, но все пак го има.
При мен с бал 330 точни едната ми дъщеря преди две години и аванс от 11 точки за едната паралелка и повече дори за другата, на трето и на четвърто не успя да си се прекласира нито в нейната, нито в по-нискобалова в същото училище. А беше записана на второ класиране там. Просто бала скочи с 30-50 точки за свободните места, става въпрос за 127-мо. Макар да не е добър ориентир, все пак може да видиш ако и миналата година е имало свободни места при вас, каква е разликата и нагоре или надолу е между второ и трето класиране за паралелката в която сте или за която се интересуваш.
Успех на всички с 3-то класиране!
Как сте оживели после? Аз сигурно щях да се гръмна.

Общи условия

Активация на акаунт