Термин ДЕКЕМВРИ -- тема 4, 2022

  • 31 327
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 706
Само краката си цопнах веднъж дваж и това ми беше. Иначе имах една по-дълга разходка от 20тина минути предния ден, но според лекарите тук просто си е имало да става..
благодаря и аз предните седмици имах и бях в болница пия магнерот 3х1

# 61
  • Мнения: 349
Butterfly_Lilly, стискам палци бързо да нормализират нещата и вярвам, че ще е така щом си под наблюдение. В никакаъв случай не се обвинявай, че си направила нещо - от разходката, от морето, от пътуването или нещо друго. Наистина тези неща не зависят от нас, когато не сме направили нищо застрашаващо.
И на мен в 17 г.с. със съвсем нормален режим ми се появиха контркации, но веднага започнах магнезий (Диаспорал 300) и повече (вече съм 22г.с.) почти не съм засичала втвърдяване на корема, може би мноого рядко единични, което е нормално, все пак тялото се подготвя лека-полека.

При мен усещания тип "пърхане" и "изтръпване на мускул" се появиха в 17-18г.с. на няколко пъти, а вече ежедневно ме побутва и е най-милото нещо. Признавам си, че вчера се стреснах, защото не я бях усещала от 24ч. и прибегнах до познатите на много мами методи - чаша кола след кафето - е наистина помогна. Smile На мен също ми се отрази добре малко повече енергия от обикновено, но знам, че не е препоръчително да се приема много кофеин, така че пак си се ограничавам до 1 кафе на ден.

# 62
  • София
  • Мнения: 319
Butterfly_Lilly, много неприятно, че се налага да минете през това, но пък така си следена отблизо и ще се погрижат за вас добре Two Hearts Пускай ни ъпдейти как си.

Виждам, че има неотговорени въпроси от време на време и да кажа на всички момичета: не е нарочно. Понякога просто нямаме знания да дадем мнение (например нямам идея аз до каква възраст се ползват сгъваемите кошари, pepinna), а после се сменя темата и така си остава в пространството.

Относно движенията, тези дни ми разказва играта, особено вечер. Чак леко болезнени на моменти почват да стават побутванията. Снощи имаше и едно-две преобръщания, които се усещат толкова странно. Ще ми се да имаше как да ги опиша на мъжа ми или да усети и той.

# 63
  • Мнения: 636
Здравейте , аз за сега се справям с жегите , но преди да вляза в болницата тоест 16 седмица ми беше много лошо в горещината и нямаме климатик....Сега ги издържам ама не излизам никъде и вратите щорите са все затворени 19+0/1.  Аз искам да питам има ли мами с нисък корем? П.п АГ ми каза , че плацентата е по ниско ,но всеки като ме види, о много ти е нисък корема ще родиш по рано....🥺


На мен не са ми казвали такова нещо,но аз го усщам супер ниско.Бебето имам чувството ,че ми е най-отдолу +тежест в срамната кост. Отделно скъсяване (30мм).При друга мама има ли такъв проблем? Към екстрите имам конткрации,менструални  болки ,абе пълна картинка.Всичко това води до стрес и притеснение.Явно почивката  не ми е достатъчна.Все правя нещо из нас-чистене,подреждане,готвене.Понякога се движа с кола,но и тогава коремът ми е твърд като камък...То ясно,че домакинската работа   не е от най-леките занимания.Поне на мен ми тежи и явно трябва  да прекратя всякакви дейности,а направо не мога да си представя мръсно,неподредено  и несготвено Sad  
Стискайте палци да не зазлеят нещата,защото болницата няма да ми се размине.

Само краката си цопнах веднъж дваж и това ми беше. Иначе имах една по-дълга разходка от 20тина минути предния ден, но според лекарите тук просто си е имало да става..

 Дано всичко е наред и с вас.Същото положение съм,но отказах веднъж болница веднъж.
Бременни работят  и тичат до термин,но явно ние няма да сме от тях Sad  Важното е да стигнем до финала,та дори и да лежим денонощно.

Последна редакция: нд, 24 юли 2022, 10:28 от Edelvais123

# 64
  • Мнения: 1 737
Момичета, бъдете спокойни и почивайте. Сега няма по-важно нещо от това да сте добре. Ако трябва ще пазите леглото, важно е.
За кошарата -не съм ползвала, не мога да изкажа мнение.
При нас днес ще бъде особено горещо (извинявам се, че не е в скрит текст):

# 65
  • Мнения: 231
Цитат
Може ли някой да ми каже сгъваемите  кошари до каква възраст могат да се ползват? Имах идея да спи бебка при нас в спалнята  обаче няма много място и с тази кошара ще е добре. Стискам палци на всички ! Grinning

Здравей Simple Smile и при мен е първа бременност и сега доста разглеждам за кошари и всичко свързано с покупките за бебето. Относно тези next to me, разбрах, че повечето са до 6 месна възраст и после трябва да се купува друго легло. Удобство са от гледна точка, че имаш постоянен контакт с бебето и не трябва да ставаш толкова често. Ние за сега сме се спрели на дървено легло с повивалник, което се трансформира, че да може да се ползва по-дълго. Ще видим как ще е Grinning

# 66
  • Мнения: 818
Благодаря ви, момичета 😊

# 67
  • Мнения: 153
Дадоха ми лист с резултатите - кога е последния цикъл, измерванията на главата, корема и т.н. По телефона ми казаха че искат амболаторен лист в коя седмица съм, на този в резултатите липсва това и не знам дали ще го признаят.
Аз пък разбрах, че искат предходен амбулаторен лист. Тоест лист от аг, което следи бременността. Аз съм на 09.08 и, ако не забравя ще искам фактура за да пробвам и аз да си възстановя разходите.

# 68
  • Мнения: 12
Сгъваемата кошара я използвахме до година и четири месеца,след това го преместих в детската стая. Но спокойно може и до 2 години да се ползва,достатъчно е голяма и стабилна. Сега пак ще взема сгъваема но с падаща страна.

# 69
  • Мнения: 109
Сгъваемата кошара я използвахме до година и четири месеца,след това го преместих в детската стая. Но спокойно може и до 2 години да се ползва,достатъчно е голяма и стабилна. Сега пак ще взема сгъваема но с падаща страна.
И аз гледах с падаща страна, според теб по удобно ли ще бъде? Тъй като с първото бях с дървена, а сега ще е с преносима и доста се чудя има ли смисъл от тази падаща страна?

# 70
  • Мнения: 12
Една приятелка имаше с падаща и казваше,че е много удобно като я залепи до спалнята,защото не ставала на всяко мрънкане а само за кърменето .Нашата стая е малка и смятам през нощта да е до спалнята а през деня да си я местя.

# 71
  • Мнения: 174
Здравейте, момичета 😊 Скоро не съм писала. Виждам, че обсъждате кошари и исках да питам някоя от вас гледала ли е тези на българските марки next to me - Лорели, Чиполино и Кикабу, на мен ми изглеждат същите като на Чико, но с 300-350 лева по-малко ? Мисля, че ще са доста по-удобни първите месеци и ако е 200 лева ( а има такива и никак не изглеждат зле ) мисля, че си заслужава инвестицията за ползване половин година.

# 72
  • София
  • Мнения: 319
Мина и феталната морфология в 20-а седмица напълно в норма по всички показатели. Много е странно, че досега все чакахме някое голямо изследване, а сега вече са зад гърба ни и... май мога основно да се наслаждавам? 😁 Пу, дано така върви занапред и при нас и при всички ви ❤️

(А, да! И ми се е вдигнала плацентата! И кръвотока в маточните артерии е добре. Само хубави неща каза. ☺️)

Последна редакция: ср, 27 юли 2022, 19:20 от ZiggyStardust

# 73
  • Мнения: 1 737
И аз днес бах на ФМ, бебка не беше много доволна, че й нарушаваме почивката, но нямаше как... През цялото време си кри едната ръчичка и АГ не успя да я погледне, но го оставихме за другия път. Иначе всичко друго е наред с нея - и размери, и кръвоток, органите са добре. Но.... установи, че имам силни контракции. Проблемът е, че аз нищо не усещам -нито стягане, нито болки, нито втърдяване... от време на време ми се схваща кръста, но... е за секунда. "Скара" ми се, че не съм се спряла с разходките, а като й казах, че от петък до сега не съм излизала пеша (само веднъж имам към 5хил.крачки, и то измерени чрез гривна, на която докато изключа алармата сутрин прави по 23кр.) ме погледна учудено. Каза да си взема магнезий(който преценя) и да си пия дозата според самото съдържание...и да почивам повече.
Искам да ви попитам нещо тези от вас с нормална шийка и контракции - как сте с интимния живот, забраняват ли ви го? АГ нищо не каза, а и аз не попитах😳

# 74
  • Варна
  • Мнения: 504
Мина и феталната морфология в 20-а седмица напълно в норма по всички показатели. Много е странно, че досега все чакахме някое голямо изследване, а сега вече са зад гърба ни и... май мога основно да се наслаждавам? 😁 Пу, дано така върви занапред и при нас и при всички ви ❤️

(А, да! И ми се е вдигнала плацентата! И кръвотока в маточните артерии е добре. Само хубави неща каза. ☺️)
И аз днес бах на ФМ, бебка не беше много доволна, че й нарушаваме почивката, но нямаше как... През цялото време си кри едната ръчичка и АГ не успя да я погледне, но го оставихме за другия път. Иначе всичко друго е наред с нея - и размери, и кръвоток, органите са добре. Но.... установи, че имам силни контракции. Проблемът е, че аз нищо не усещам -нито стягане, нито болки, нито втърдяване... от време на време ми се схваща кръста, но... е за секунда. "Скара" ми се, че не съм се спряла с разходките, а като й казах, че от петък до сега не съм излизала пеша (само веднъж имам към 5хил.крачки, и то измерени чрез гривна, на която докато изключа алармата сутрин прави по 23кр.) ме погледна учудено. Каза да си взема магнезий(който преценя) и да си пия дозата според самото съдържание...и да почивам повече.
Искам да ви попитам нещо тези от вас с нормална шийка и контракции - как сте с интимния живот, забраняват ли ви го? АГ нищо не каза, а и аз не попитах😳

И ние я минахме всичко е наред така елиминирах едно притеснение и се радвам,че и при вас е така понеже освен тревоги трябва да споделяме и тези радостни моменти 🤗

Със сигурност чакаме мъж (не че някога е имало съмнение, но чаках този преглед за 100% сигурност) на 13.12 💙

Относно интимния живот и аз чакам някой усмелил се да попита АГ-то, защото сега бях с ММ и не посмях да попитам. Все пак пред двама мъже да изтърся този въпрос ми се стори леко неудобно 😔

Общи условия

Активация на акаунт