Боледуване на децата ни - тема 68

  • 74 711
  • 2 592
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 053
7дена Нурофен не бих давала за един сопол само.....
Моята си кашля,днес и утре ще я гледа дядо й после сигурно аз а изобщо не ми се отсъства от работа ама няма как.
Само т да няма че мн се шашкам там😒
Възможно ли е до петък да се оправи ...

# 46
  • Мнения: 5 293
Всъщност в него случай, когато беше изписан по този начин, дъщеря ни го пи около 4-5 дена по спомен. И не, не при всяка хрема сме до давали по тази схема. Но това беше последното й боледуване (по сериозно), след това вече не е боледувала. Разбира се, не е заради изписаното лечение, просто имунната й система израстна боледуванията. Не е пила антибиотик от 4 години, а всичките й хреми минават за около 3-4 дена. Кой кал избира да си лекува децата, си е негова работа. Аз приложих лечение, изписано от УНГ лекар. Смятам, че в случая помогна. След като ме "мятаха по върбите" че на 6 г. имала синузит (а се оказа, че на тази възраст децата нямат синуси все още).
И да, нурофенът беше изписан заради противовъзпалителното си действие. Влачи хремата доста време тогава (може би повече от 3 - 4 седмици), кашляше, правихме снимки на синус и бял дроб.

# 47
  • Мнения: 3 124
Нещата са индивидуални, подкрепям мнението за нурофенът, то може да не пие често аб, но ако се друса с др лекарства все тая, та от сопол до сопол, от организъм до организъм има голямо значение

Също така нещата се дават след преглед, а не фармацевт да ги изписва в аптеката, ако е добавка и без рецепта може

# 48
  • Мнения: 6 580
А какво значи "за една хрема"? При моите деца никога не е само хрема, обикновено е съчетана с гърло, след няколко дни започва и прокашляне. Стопирам с много чести промивки на носа, капки, в зависимост от хремата - течна ли е, задна ли е, от колко дни се развива, има ли червено гърло с нея, и препарат тип Авирон/Иновирон, плюс симптоматични лекарства за каквото друго има + ударни дози Коластра. Чукам на дърво, АБ пият веднъж годишно.
И аз с първото не знаех какво е "една хрема", там беше отит след отит на всяко подсмръкване. Но с второто разбрах - ходи 3-4 дена с течащ нос, после няколко дена с корички, и без никакви мерки след 7 дни няма хрема. Нищо не стопирам и не дава, но явно е до организъм. Първото се съдираше от боледуване, нямаше "просто хрема", ама никога. Второто и то беше тръгнало натам, бронхиолит след бронхиолит, но явно разви някакъв имунитет след боледуванията, защото вече имаме и светли периоди.

# 49
  • София
  • Мнения: 1 554
Майчета, темата е за споделяне. Нека всеки споделя без да бъде упрекван. Днес след поредното посещение в аптеката, фармацефтката ме посъветвам да промивам нослето на детето със сребърна вода поне по4, 5 пъти дневно. Някой изпробвал ли го и има ли ефект?

# 50
  • Мнения: 1 988
За пореден път си давам сметка колко е голяма разликата от дете до дете. Заминахме на море с две болни деца и няколко опаковки АБ, които им бяха предписани за всеки случай. Синът ми уж беше по- добре, а за дъщеря ми лекарите казаха, че са 90% сигурни, че ще стигне до АБ. Стана точно обратното. Дъщеря ми веднага се оправи, а синът ми се влоши, и беше на АБ през цялото време.

Последна редакция: вт, 19 юли 2022, 03:51 от Forest rain

# 51
  • Мнения: 2 540
Да питам и тук, ако някой случайно знае:

Някой с този инхалатор: http://medisana.bg/product.php?ProductID=17?

Пробвах го скоро за инхалация с физиологичен разтвор, разпрашва, прави си "облак", но разтворът така и не свърши както с другия ни инхалатор. Това нормално ли е? Грешно съм сглобила частите ли?

# 52
  • Мнения: 911
Аз ползвам, когато се сетя, сребърна вода да моите момчета (2 и 6 год.)
Специално за малкия съм питала и хомеопата ни, каза че няма проблем , а е бил на 1,8 г. Тогава.
Пръскам и в гърлото и в нослето..
Тя има силно дезинфектиращо, антивирусно действие.
По време на Ковид и аз се пръсках,  също и ММ по време на почивки.
Има и един спрей , който баткото е ползвал Силвъртус..мисля , че добре повлиява, започнат веднага..

# 53
  • Мнения: 2 127
Редовно при хрема с пипета промивам носа на малкия (на 2.8г е сега). Ползвам сребърна вода на Аркол 10мг/мл.

# 54
  • Мнения: 1 025
Не знам дали е подходящ въпросът ми, но ще го задам. Майките с по 2 или повече деца, как процедирахте когато се роди бебето? Спирахте ли голямото от ясла/градина? Педиатърът ми препоръча поне докато бебето не навърши 3м да спра голямото дете от градина. Чуда се има ли смисъл, не мога да я държа в клетка, ще ходи по площадки, там винаги има болни. Попринцип не я пазя, все пак ходи 1г. на ясла,а там знаете какъв бацилник е. Тази година започва и градина, ако я пусна твърде късно, тоест януари, имам притеснения,че децата там вече ще имат оформена среда, контакти..
Не знам има ли смисъл, попринцип мислех да си е 2 -3сидмици вкъщи заради адаптация към бъдещия член. Доста ме наплаши с боледуването на бебето до 3м....

# 55
  • Мнения: 1 144
Родих миналия септември, а баткото предстоеше да тръгне на градина. Спряхме го от ясла в края на Юли, а на градина решихме да тръгне в началото на октомври...ами на всичкото пазене, в деня след изписването на бебето беше болен. Тръгна на градина през октомври и се започна едно боледуване.. ходи 4 дена, болен 2 седмици и после пак така. Не е имал проблем с адаптацията, но той като цяло е много контактен.
Бебето за първи път се разболя на 3 месеца и половина,  като беше с много обилен сопол и кашлица от секрета. Отслабна с около 500 грама за 10 дена, което знаете за тази възраст е много. След това всеки месец докато не стана на 7 месеца е бил със сопол и още веднъж кашлица... аз лично не знам какво да ви посъветвам.

# 56
  • Мнения: 3 430
Струва ми се абсурдно да спираш голямото от ясла, защото имаш бебе!!
Все пак това ти помага да се грижиш за малкото без да ощетяваш голямото или да се побърквате заедно вкъщи.
Моето голямо си ходеше на ясла.

Всъщност и двете почнаха ясла от съвсем бебета.

# 57
  • Мнения: 7 053
И аз винаги съм се чудела ако имаме второ дали да спирам Моника от градина за известно време,но като му дойде времето ще видим 😃Но тя моята си прихващаше и без да ходи на ясла.

Ужасна вечер имахме,вчера я гледа дядо й аз се върнах от работа в 16ч -38.5/38,3/37.8...39 ад .....не пада и не пада до 23 часа чак в чудо се видях.....Омърлушена,няма сили,кашля сополи....
Яде само данонино....
Днес все едно нищо е нямало свежа,играе,яде❤️
Все пак мисля че няма да ходим в Елена уикенда да се закрепи хубаво.😇

Да ви попитам досега е оставяла празни място докк на бележката на две места отзад и на "до"сега обаче видях че и долу  на лекар няма дата 😳коя трябва да сложа...май тя е забравила-първия болничен ден или последния
 

# 58
  • Мнения: X
Ако имаш възможност го спри. Аз исках повече да го задържа вкъщи, но поради ред причини тръгна към 50-я ден на бебето. Боледува всеки месец по веднъж. Напрежението вкъщи е голямо, тъй като съм сама през деня с двете деца, деля ги в различни стаи, влизам при баткото с маска, давам му неща да се занимава в другата стая, но пак не винаги се съобразява и хиди при бебето, кашля и т.н. Все пак от общо 5-те му боледувания до момента, в т.ч. ковид, сеатра му успя да се разболее само веднъж сравнително леко, но бебетата бързо губят тонус и положението може рязко да се влоши. Освен това панадол може да се дава от навършен 1 месец, а нурофен от приблизително 3 м. Панадола и без това не върши много работа при нас. Казвам го просто информативно, за да помислите как ще сваляте температура, акк се наложи. При боледуването й и леко покашляше и ЛЛ каза тогава, че няма подходящ сирол за тази малка възраст, оправи се с малко калциев глюконат, но ако беше по-сериозно, не знам. Та мисълта ми е, че си има рискове ходенето на градина, може да се разболее бебето, може не, но трябва да имаш това предвид като взимаш решение.

# 59
  • Мнения: 3 259
Mimi9999, Бележката съдържа няколко цифри - от коя до коя дата ще си седи вкъщи (т.е. първия ден на отсъствие от градина до последния ден отстъствие от градина), както и отзад, на коя дата е прегледан и е здрав (няма контакт с болни) и важаща 3 дни. Логично е, твоята бележка отпред като дата (долу) да съвпада с тази дата, която напишеш отзад. Принципът е следния - водиш детето на ден 1 на преглед, преглеждат го, ала бала, излекува се и го водиш пак на преглед да се потвърди, че е здраво и може да ходи на градина. В този бъдещ момент ти се пише бележката и ти казваш - не е ходила от тогава до тогава (датите отпред) и се попълва отзад, че към тази дата е било клинично здраво, което съвпада и с датата на издаване на бележката.

Общи условия

Активация на акаунт