Covid и последствия?

  • 1 488
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 768
Здравейте момичета, бременна съм в 30 г.с. и от днес съм с Ковид. Не бих казала, че се чувствам зле, но като цяло имам лека суха кашлица, температура 37,1 и съм малко отпаднала, засега е това, но все пак ми е първи ден. Повече ме притеснява, че съм с тромбофилия на терапия с Фраксипарин…

Но най-много ме притеснява, а затова направих и темата, за да попитам мамите, които са боледували от Коронавирус през бременността, имаше ли някакви последствия за бебето? Независимо по време на бременността или след раждането? Най-много се притеснявам за това и да не му навреди нещо занапред, затова ви моля да споделите…

# 1
  • Мнения: 400
В момента и аз съм с ковид, в 28г.с съм. Говорих с много хора, питах АГ и всички ме убеждават,че няма да има негативни последствия за бебето, стига да няма и усложнения при мен. В момента варианта на ковид минава много леко. Имах ден у половина температура, падна ми гласа и имах лека хрема. За 3 дни всичко премина и само чакам да свърши карантината. Лекаря ми е фетален специалист и каза,че като отида на преглед ще прегледаме добре кръвотока за да е сигурен,че всичко е ок, но няма какво да ме притеснява и че всичко с нас ще е наред. Желая ти спокойствие и скорошно оздравяване Simple Smile

# 2
  • Мнения: 4 518
Миналия Великден бях с Ковид, бременна с близнаци в 12 седмица. Мина леко, бебетата са добре.

# 3
  • Мнения: 80
Миналата година боледувах от ковид в 5ти месец. Родих здраво дете, скоро прави годинка.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 010
Разболях се в 9 месец, родих в ковид отделение. И аз и бебето бяхме и сме добре, той даже се роди с антитела. Не се притеснявайте!

# 5
  • Мнения: 3 597
И аз като Лаленцето , родих и ни отделиха в Ковид отделение . Бебето също имаше антитела . С тази рязлика при нас , че аз го карах в 8 месец , но на кръвния при приемането дадох + , а на следващия ден имах отрицателен ПСР и ни махнаха от там.
Малкия се роди здрав и доносен в 38 седмица , почти 4 кг.
Масово бременни го карат вече , бъди спокойна , ако няма усложнения при протичането , всичко е наред !

# 6
  • Мнения: 754
Няма никаква доказана връзка за увреждания върху плода. Евентуално (далеч не задължително) може да има последствия върху кръвотока към бебето, но ти вече си на терапия - това е чудесно и само може да помогне Simple Smile

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Сега... Знам, че това е последното, което искате да прочетете, но аз февруари месец загубих бебето си в 18 седмица заради ковид. Нямах абсолютно никакви други симптоми, освен температура до 37.5. Гърди - чисти, сатурация 100, нямах кашлица, хрема - нищо. Тъпото е, че никой не ме взе насериозно и три болници ме подмятаха и никой не искаше да ме прегледа. Преживях огромен кошмар, има отстранен завеждащ отделение по моя случай, но няма да изпадам в подробности. Идеята ми да го казвам е да си настоявате за зелен коридор и преглед от гинеколог дори и при най-малкото съмнение, че нещо не е наред.

# 8
  • Мнения: X
Края на ноември 2020 изкарах ковид в 4,5-5 месец. Не съм пила антибиотици. След около седмица две получих нещо като силно увреждане на черния дроб и жестоки сърбежи по цялото тяло - нещо като холестаза, но не диагностицирано официално. Чернодробните ми ензими бяха десетки и стотици пъти над нормата. Бебето се роди миналата година 12 дена след термин, 3850 гр. Получи нещо като стомашен кръвоизлив, съвсем ни в клин ни в ръкав. 2-3 часа след раждането. Иначе се роди абсолютно здраво и жизнено, засука веднага. Уж казаха заради недостиг на витамин К. Нямам представа от ковид ли е или просто се е случило. Но тази холестаза май си беше баш от ковид. Сега съм бременна и силно се надявам да не ме повтаря и ковида и другите гадости.

Последна редакция: нд, 10 юли 2022, 00:10 от Анонимен

# 9
  • Мнения: 3 597
Диди , съжалявам 😔 Каква се оказа причината и връзката с Ковид ? Някакъв тромб в плацентата , или ?

Алегра , не разбрах при теб , оправи ли се бебенцето ?

Много съжалявам … гадния Ковид .

# 10
  • Варна
  • Мнения: 3 251
Микронфаркти в плацентата, да. Генетични изменения нямаше. Пуснала съм сега и тромбофилии за всеки случай. Според мен ще излезе комбинация от тромбофилии и ковид, но ще видим. На своя глава ги пускам, трима гинеколога питах, и тримата казват - ковида е причината, няма смисъл да пускаш. Аз, между другото тогава за втори път го карах. Първия път беше юни 2020та и отново почти безсимптомно, единствено с липса на обоняние, което го нямаше около месец.
Иначе имам една успешна, прекрасна бременност преди 6г без абсолютно никакви проблеми и си бях толкова спокойна и тоя път... Но беше шок за мен да разбера, че 2г след началото на пандемията няма никаква яснота и организация какво се прави като имаш бременна с ковид. Подхвърляха ме 12 часа като краставо коте и накрая ме оставиха да родя в адски мъки на пейка в ковид кабинет без адекватен преглед цял ден.

# 11
  • Мнения: 768
Благодаря, че се включихте момичета! За съжаление вдигнах температура до 37,8 но с Парацетамол я свалям, започнах повече и да кашлям, боли ме главата, както и съм доста отпаднала, по цял ден лежа. Все още не съм на антибиотик, а и никак не ми се иска да започвам, но не приемам нищо за кашлицата и не знам дали няма да стане по-зле така…

Едит: А, приемам едни билкови хапченца за кашлица, но в ниска доза.

# 12
  • Мнения: X
Мери
Да, за щастие се оправи. От раждането стоя 19 дена в педиатрията. Правиха изследвания дали няма и кръвоизлив в мозъка, но нищо не се потвърди. Казаха че е абсолютно здравичка и я изписаха. Сега е на 1,3 месеца и да чукам на дърво си е супер.
Darling
Пожелавам ти бързо да се оправиш и да няма никакви проблеми.

# 13
  • Мнения: 3 597
Дарлинг , аз също го карах тежко , цяла седмица с Т и нямах сили дори да стана , но за щастие без кашлица , че както бях с постоянни кантракции , щях да си родя направо .
Според мен е важно при влошаване на състоянието да се ходи често на преглед , не само за бременните се отнася . В повечето случаи няма нищо притеснително , но за наше успокоение .

Диди , много съжалявам . Минимум е трябвало да изпишат кръворазреждащо за превенция .

Алегра , много се радвам , да ви е жива и здрава .

# 14
  • Мнения: 32
Здравейте!  Моята история не е точно за тук ,но само тук мога да я напиша.Преди пет месеца и половина майка ми ,баща ми,сестра ми и детето и се разболяха от covid .Тогава баща ми почина .А майка ми е в някакъв потрес изпитва постоянно затруднено дишане не може да ходи както преди има проблеми със ставите, коленете ,лактите я болят.Казват че е постравматичен стрес също така и постковид,но незнам .Ходихме на лекар не откриха някаква причина. Искам да попитам има ли някой, който е преживял същото ,който е загубил съпруг и може да поговори с нея .Споделяме с нея опитваме се говорим, но както ще я разбере някой който го е преживял ние не можем да и помогнем.Моля ви вече започва да и се привижда казва че стои зад нея не знам към кого да се обърна ,не може само да стой в стая.Ходихме на психолог изписаха и Диазепам и се приключи .Моля ако някой е преживял същото нека ни помогне.

Общи условия

Активация на акаунт