Раничка на шийката

  • 1 039
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 2 604
Поискай второ мнение за горенето. Преди повече от 10 години имах и я обгориха. Пуснаха ми изследвания за HPV, което показа високорисков фактор и казаха, че трябва да се обработи. Задължително поискай такова изследване.  Не съжалявам и мисля, че навременната реакция ми спести много големи проблеми. Години наред бях с 2ра група цитонамазка, откакто забременях за 1ви път и родих - станах 1ва. Не се притеснявай, няма нищо страшно, трябва да решиш дали да я махнеш, или да се следиш по-стриктно.

# 16
  • Мнения: 1 379
И на мен ми пускаха изследване за HPV, освен колпоскопията и биопсията, бях забравила. Моите резултати бяха отрицателни. Vondito е права, много е важно да направиш такова.

Последна редакция: пт, 08 юли 2022, 09:28 от Tessaria

# 17
  • Мнения: 51
Благодаря Ви за отговорите и успокояващите думи, ще видя в понеделник какво следва и ще кача тук резултатите. Ще разпитам и за това изследване къде бих могла да си го направя, по принцип съм още сега готова да я изгоря, няма да се замисля даже.
Но ще потърся второ мнение преди това, защото по форума като четох вчера, явно много доктори бъркат инфекции с ранички, та искам това да се потвърди от още едно медицинско око.

# 18
  • Мнения: 2 563
За инфо - изследването за HPV се прави от специализирани в ДНК изследвания лаборатории, например Геника. Но АГ трябва са ти вземе проба от цервикален секрет и да го изпрати в лабораторията или пък да ти го даде, за да си го занесеш сама.
За да е най-точно изследването е желателно да нямаш други инфекции, а ти имаш течение, тъй че по-добре направи курса лечение, което ти изпишат и на следващия преглед, независимо при кой ще отидеш - твоята АГ или друг - поискай да ти вземат за HPV.
Повече инфо:

https://www.genica.bg/laboratorni-uslugi/hpv-cervikalen-rak

Аз лично съм правила най-разширеното, защото моят тип не е от стандартните.

# 19
  • Мнения: 51
За инфо - изследването за HPV се прави от специализирани в ДНК изследвания лаборатории, например Геника. Но АГ трябва са ти вземе проба от цервикален секрет и да го изпрати в лабораторията или пък да ти го даде, за да си го занесеш сама.
За да е най-точно изследването е желателно да нямаш други инфекции, а ти имаш течение, тъй че по-добре направи курса лечение, което ти изпишат и на следващия преглед, независимо при кой ще отидеш - твоята АГ или друг - поискай да ти вземат за HPV.
Повече инфо:

https://www.genica.bg/laboratorni-uslugi/hpv-cervikalen-rak

Аз лично съм правила най-разширеното, защото моят тип не е от стандартните.

Разбирам, а реално, когато се определи вида какво се случва? То HPV лечение няма, чудя се дали не е просто да се стреснеш още повече ако излезе високорисков...
Не разбирам смисъла да се прави това изследване, ако може пояснение 🧐

# 20
  • Мнения: 2 563
Смисълът е да се знае дали раничката е причинена HPV, дали е от високорисков щам, за да се прецени има ли нужда от обгаряне или не на самата раничка.
Освен това, HPV не се лекува, но има препарати, които подпомагат организма да се изчисти от него, не е гаранция, разбира се, но аз лично съм пила доста време такива неща - схеми с Изопринозин, Кориолус и т.н.
Ако няма HPV такова лечение е безсмислено.

# 21
  • Мнения: 1 379
Разбира се, че има смисъл от изследването, ако се хване високорисков щам на HPV навреме може да се предотврати развитието на рак на маточната шийка.

# 22
  • Мнения: 51
Здравейте,
Има ли някой, който може да разчете цитонамазката?
Докторката била втора смяна и следобед пак ще ходя, но до тогава се чудя какво пише.

# 23
  • Мнения: 2 563
Това не мога да го разчета напълно, единственото, което виждам със сигурност е, че си 2-ра група, защото имаш повече левкоцити. Това по себе си не е ненормално, защото явно, че имаш някаква бактериална или друга инфекция.
Изчакай да видиш и МБ какво ще покаже.

# 24
  • Мнения: 51
Здравейте,
Резултата е Кандида. Изписаха ми Flucoric 150мг, което е една таблетка да капсулова червата ми казаха и Гино-Певарил 150мг 3 броя глобули.

Съвета от гинеколожката - HPV типизиране, след излекуването на течението. И ако има високорискови - горим раничката задължително. Аз мисля да го направя в Геника, чувала съм добри отзиви.
Въпроса ми е, в Геника има ли кой да ти вземе влагалищен секрет? Или каквото се взима за самото изследване.

# 25
  • Мнения: 1 379
За влагалищен секрет пробата се взима от гинеколог и после я носите в лабораторията. Обадете се в Геника да ги питате какъв материал ще се изследва.

# 26
  • Мнения: 2 563
Мнението на АГ е точно такова каквото е.
Излекувай си гъбичките и след това тя самата ще ти вземе секрет, който да занесеш в Геника.
Пробите за HPV се правят не от влагалищен секрет, а от цервикален, т.е. от шийката матката. Самата проба се прави с тампон (доколкото знам в суха среда), АГ си знае как, просто трябва да отидеш да ти го вземе и максимално бързо да го занесеш в Геника, т.е. координирай си часа с тяхното работно време.

# 27
  • Мнения: 51
Мнението на АГ е точно такова каквото е.
Излекувай си гъбичките и след това тя самата ще ти вземе секрет, който да занесеш в Геника.
Пробите за HPV се правят не от влагалищен секрет, а от цервикален, т.е. от шийката матката. Самата проба се прави с тампон (доколкото знам в суха среда), АГ си знае как, просто трябва да отидеш да ти го вземе и максимално бързо да го занесеш в Геника, т.е. координирай си часа с тяхното работно време.
А можете ли да препоръчате добър гинеколог, който да направи това в София? Защото ще бъда известно време близо до София и мисля тогава да посетя Геника. От гледна точка на парични средства мисля, че ще е разхищение да се върна до Стара Загора да ми вземе секрет и пак да се връщам до София.
Благодаря.

# 28
  • Мнения: 1 379
Аз харесвам д-р Оручева и д-р Дойчиновски от Вита. А и бонуса е, че от самата клиника може да пратят пробата до Геника.

# 29
  • Мнения: 2 563
То Геника имат клон в СЗ. Виж им контактите.
Иначе - в София - освен д-р Крумов от Вита, мога да препоръчам д-р Славкова от МЦ Фемина, тя е моята АГ, откакто забременях. Тя ме следи с колпоскопия всяка година.
Но и на двете места се плаща…

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт