Операция на миома - 8

  • 40 815
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Момичета,моля за съвет от вас,като по- знаещи. От две години имам миомвн възел с малки размери 1.2 до 1.8.. В момента вече са няколко възела, интрамурални. Не ми създават проблеми,освен често уриниране. Вчера бях при нов гинеколог и каза,че трябва да махам матката ,, защото щяла да ми създава проблеми само оттук нататък. Съмнява се за полип, но не беше сигурен дали е полип или възел миомен. Аз съм в шах,защо да махам матка,при положение,че нямам обилен цикъл,нямам болки.  Имам достатъчно операции и други проблеми,че да мисля и това сега. Какво бихте ме посъветвали? Налага ли се да махам матка при 4,5 малки миомни възела .

# 46
  • Мнения: 4 344
Отиди при някой от препоръчваните тук гинеколози.Аз съм с 12 см и още не съм я прежалила...

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Аз искам да споделя, че изминаха близо два месеца, откакто премахнах моята матка. Моля да НЕ се разбира поста ми като препроръка да си махате матките, просто споделям текущо състояние. Имах известни неприятни усещания в началото при пишкане, доста леки, но като прочетох епикризата - на практика разрезите на корема са изключително мънички, направо като пъпчици (при лапароскопия), но самото изваждане на матката май става през влагалището (моля някой по-запознат да потвърди), т.е имаше си нужда от време за вътрешни зараствания и възстановяване. Затова пък не чувствам никакви менопауза-симптоми все още, не усещам и кога би следвало хормонално да се отделят неща от яйчниците, цикъл очаквано нямам, което е една приятна екстра засега, за първи път не се налага да съобразявам морето. Килограми не съм качила, поне засега. Като цяло мога да определя като безпроблемно махането, поне засега.

# 48
  • Мнения: 4 344
NBM,благодаря,че споделяш.А на колко години си?

# 49
# 50
  • Мнения: 449
Лелка, мисля, че при теб не миомите са повод за притеснение, а съмнението за полип. Според мен е необходима втора консултация и евентуално хистероскопия. При мен с що се чудеха дали е полип или миомен възел и се оказа полип. След 1 година си махнах и миомата , която си я отглеждах от по-рано. Засега нямам новопоявили се миоми, следя се на 6-8 месеца, защото преди менопауза се случва да има рязко нарастване.

# 51
  • Мнения: 2 481
Момичета,моля за съвет от вас,като по- знаещи. От две години имам миомвн възел с малки размери 1.2 до 1.8.. В момента вече са няколко възела, интрамурални. Не ми създават проблеми,освен често уриниране. Вчера бях при нов гинеколог и каза,че трябва да махам матката ,, защото щяла да ми създава проблеми само оттук нататък. Съмнява се за полип, но не беше сигурен дали е полип или възел миомен. Аз съм в шах,защо да махам матка,при положение,че нямам обилен цикъл,нямам болки.  Имам достатъчно операции и други проблеми,че да мисля и това сега. Какво бихте ме посъветвали? Налага ли се да махам матка при 4,5 малки миомни възела .
Отиди и на друго мнение, питай за спирала  Мирена.
Засега съм доволна аз и се надявам  да не стигам до махане на матката или миоми, тъй като ми казаха, че ще е коремна операцията при мен, с 2 операции съм( едното е секцио де) Не искам да стъпвам в АГ, само за цитонамазка и това е. Надявам се до 3-4 месеца и цикъл да нямам.

# 52
  • Мнения: 11 094
Sanyabo, изпращам линк към рандомизирано контролирано клинично проучване за въздействието на екстракта от зелен чай (епигалокатехин галат, което е и активната съставка на Делфис) върху миомите. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3742155/

А ето и италианското (мисля, нерецензирано) проучване, на което стъпват производителите на добавката. https://aconstantinides.com/wp-content/uploads/2020/04/study-delphys-04-2021.pdf

(На мен също е изписан отскоро. Не му възлагам големи надежди, защото хранителните добавки са печеливша индустрия без особени регулации и гаранции за сигурност, но все пак наука зад хапчето има).

# 53
  • Мнения: 165
Здравейте някой може ли да сподели мнение за д-р Тодор Димитров от Надежда - работили още в болницата ,добър ли е в операциите

# 54
  • Мнения: 30
Здравейте!
Бихте ли препоръчали лечебно заведение и лекар за майка ми, която има миома и се налага да я оперират. Гинекологът, който я преглежда вече не оперира и предложи да отиде в Русе, Варна или София. Тъй като в нашия град няма кадърни лекари за операция. /от Силистра сме/
Благодаря

# 55
  • Мнения: 7
Здравейте!
Бихте ли препоръчали лечебно заведение и лекар за майка ми, която има миома и се налага да я оперират. Гинекологът, който я преглежда вече не оперира и предложи да отиде в Русе, Варна или София. Тъй като в нашия град няма кадърни лекари за операция. /от Силистра сме/
Благодаря
Здравейте за София бих препоръчала Майчин Дом
Аз се оперирах там при проф Иван Костов преди два месеца .
Успех .

# 56
  • Мнения: 11
Здравейте,  вчера при профилактичен преглед ми откриха миома с размер 9,5 см. Препоръчайте ми гинеколог в Пловдив за второ мнение и съответно операция.  В краен случай може и в София. Каква сума ви струваше на вас операцията?

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 724
Каква операция ти препоръчаха,  отворена или лапаро?

# 58
  • Мнения: 11
Лекарят ,при който бях не извършва операции.  Само препоръча да не ходя в държавни болници.

# 59
  • Мнения: 4 344
Диди,аз съм доволна от д-р Видева-Пловдив.Имам час при д-р Танчев -София (Токуда).Моята е 12 см (март месец).

Общи условия

Активация на акаунт