233 Уау! и Наздраве! в лятната НЕМСКА тема

  • 18 446
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 281
Благодаря! На работа съм от тъмно, днес половин проект предаваме.
Чак довечера мога да се включа:

# 691
  • Germany
  • Мнения: 7 968
Честита да си Глоу! Здрава, щастлива и  обичана!

# 692
  • Мнения: X
ЧРД, GlowFlow! Flowers Four Leaf CloverBirthdayChampagneTada
Вече много рожденици на днешната дата знам/познавам!

И тук е хладно, набързо се прибрах вътре. По-късно ще изнасям офиса навън.

# 693
  • Мнения: 6 790
Честито Глоу! Да си изкараш супер празник!
Едни индивиди ме страхирата днес с новината, че при поръчката на нова кола им казали към 2г. вартецайт. И да си имали в предвид, че според БГХ ако една поръчка се забави повече от 6м. може да преизчислят при получаването цената на актуалните цени. Т.е. на тях им казали че ще го направят.
Затова ли ползваните коли са станали почти на цената на новите ?

# 694
  • Мнения: 9 383
Какво означава "страхира"?

# 695
  • Мнения: 6 790
Deni aми идва за мен много логично от страхоза . От друго не знам как би могло да се получи. И аз не я знаех тази думичка, но сега забелязвам колко е актуална Simple Smile
Как сте Дени, започнахте ли ваканцията? Чух че РайландПфалц имат още само 2 седмици. Ние май имаме цели 4.
Аз уикенда получих много лозови листа и сега си ги правя, като ще дам от направените имам на кой. Лошото е че ми свършиха бурканите и имам още необработени листа.  Знам къде имам още един голям буркан, но ми е далеч, уикенда ще го взимам.  Из къщата не държа, хвърлям Sad

# 696
  • Мнения: X
Глоу, честит рожден ден.💐

Много бавно изпълняват поръчките за нови коли в момента, но за две години не бях чувала. На сина ми в България преди няколко дни му казаха, че осем месеца се чака. Отказа се и взе върната от лизинг кола.
Цените на употребяваните автомобили скочиха отдавна. Четох, че причините са дългото чакане за нови, но също и намаленото купуване на нови покрай пандемията. Малко е парадокс, но за нови се чакало много заради липсващи части, особено кабели от Украйна. БМВ затвориха производство заради това.

# 697
  • Мнения: 6 790
Не само БМВ . И дна руги модели отпадат. Аз разбрах че имат ниска квота за на горива и бързо се запълва , та човек чака на листата за следваща и по-следваща година. Същото и за колела чух поръчки за 2023 ... Как да е. Ще е хубаво да имат кабели поне за самолетите. Че не е добре да започнат да падат от небето.

# 698
  • Мнения: 9 383
bella-ciao,

Добре сме. Децата са до 22 юли на училище, но оценките вече са поставени.

# 699
  • Мнения: 6 790
22 Юли е само 1 седмица преди нас май. Или седмица и половина. При нас се получи тъпо тази седмица, защото имаше учителки, които бяха отсъствали дълго и им казали  че изостават с материала. Така че направиха класните не на отработен материал, а на цели юнити набързо нахвърляни преди уикенда ... т.е. оставиха на родителите да преподадат . И това не е чак толкова за оплакване, колкото че иначе на този материал щяха да слагат отценки поне на 3 пъти, с две контролни и едно класно. Сега всичко е на едно класно и децата реално нямат възможно да си направят отценките последователно. На толкова мног оматериал, думи, граматика, съчинения и пр. наведнъж ... ще видим.   Днес е последното. Но оценките още не са поставени, ще имат още някой и друг вокабелтест и пр. В неделя стартират за 1 седмица класенфарт и ще си починем малко и ние и децата.
Някак си се чувствам като декември преди Коледа. Всякакви приключвания. Тенис турнири, спортни мероприятия за приключване на сезони, ученически лагери , последни класни и препитвания ... Много нещо.
А при този класенфарт се проявява отново моя проблем с подреждане на багажа ... 

Последна редакция: чт, 07 юли 2022, 11:55 от bella-ciao

# 700
  • Мнения: X
И при нас много учители отсъстваха напоследък. Класната не я бяха виждали от преди ваканцията (ковид); вчера се е появила и днес пишат многократно отлагана класна работа по математика. По всичко друго оценките май са оформени. Усещам, че голямо размотаване ще пада до края на месеца. Вчера имало Abiturientenstreich(!) и не са учили изобщо.

# 701
  • Мнения: 1 472
При нас времето е толкова променливо,че вече втори път от училището отлагат спортни мероприятия и децата много се ядосват! Да не говорим за майките,които се натискаха да пекат кухени и накрая си ги ядат сами! Joy

# 702
  • Мнения: 6 790
Синьо предпочитам да се размотават, отколкото на юруш да наваксват с някакви пропуснати юнити и то с отценки.
sunny:*kiss Като си помисля колко са се постарали. Никакъв кухен не се наемам да пека. Отивам до бекерай и купувам един. Моите не стават. Или купувам плодове и правя едно голямо комби шале.

# 703
  • Germany
  • Мнения: 2 012
Здрава и щастлива да си Глоу! Весел празник🍸
Вече ми е мъчно за моето хлапе. За пръв път толкова дни не съм го виждала и нямам търпение да го нагушкам утре (не че ще ми даде😉). Но то пък се забавлява в Италия и не сме му залипсвали. Още миналата седмица ги оформиха, на тъгъдък три класна и едно контролно и край. Кой, каквото е направил (моето малко омаза пейзажа накрая, но хайде сега, няма да бъдем максималисти 😆). Сега цял юли само хойкане и спортни събития.

# 704
  • Мнения: 1 093
Глоу, честито и от мен! Жива и здрава бъди!

 При нас престоят доста събития до края на учебната година, направо е по-натоварено от декември преди Коледа. В началото на август летим за БГ, ако има проблем с полета, решихме, че ще караме  с колата. Ще видим...

Общи условия

Активация на акаунт