Ендокринлогичен проблем, моля за помощ?

  • 420
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Малко е дълга историята. Но товя е к.аткятя версия:

През далечната 2014 изведнъж започна да ми прилошава, виене на свят, причиняване, такива неща, също без никаква промяна в начина ми на живот качих 30 килограма за около 3 месеца. Естествено, това ме притесни и си пуснах пълна кръвна картина. Оказа се, че имам високи хормони , но ендокриноложката, на която отидох тогава ми каза "това е от пубертета, яж зеле". Отидох и на гинеколог, който ми откри поликистозен яйчник, но ми каза, че ще го израста, за това няма да ми изпише нищо. И така ядях си зеле, ходех на фитнес с треньор - нищо.

На 16 години симптомите ми започнаха да се влошават. Отново - изследвания, ендокринолог. Поставиха ми диагноза хиперглекимия и нисковъхлидратна диета. След 7 месеца на глюкофаж и нисковъглехидратна диета, не можех да стана от леглото, през целият месец май отидох може би два пъти на училище. На 17-ият ми рожден ден бях в болница да ми правят пълни изследвания. След като видяха високият пролактин и кортизол (около 750, като нормата е до 300) заключиха, че кортизолът е висок зареди стрес от училище.
Както казах вече ми беше толкова зле, че не можех да стана от леглото и последва 3- годишна борба с агорафобия. През това време си продължавах със салатите, глюкофажа, даже намерих треньор, който прави домашни посещения. Резултатът беше само килограми нагоре.
Ето го и най-скорошният ми опит с лекари: правя си пълна кръвна картина, защото лекарката във Вита мисли, че положението е много страшно. Като и представям кортизол 1100 и други  високи хормони, ми заяви, че това е защото съм дебела и нямала смисъл да ми предписва лекарство. А поликстозният яйчник? Той не е най-големият ми проблем, майната му.
Отчаяна от България, реших да потърся помощ в Турция. Пращам изследванията в клиниката, обяснявам положението, докторът казал, че било много страшно, че в България нищо не разбирали, да съм идвала в Турция. След среща със същия доктор, изследвания, които излязоха около 1000 лева (така и не ми дадоха да ги видя), ми заявиха "нямаш диабет".
Реших последна надежда, да отида на гинеколог в България. Показах й изследванията, ЯМР на главата и скенер на нядбъбречнатя жлеза (никакви тумори), плюс изследвания. Каза ми, че поликистозният яйчник е най-велоятно причината всичко да е извън контрол, но не ми изписа нищо. Каза ми с висок пролактин няма как да отслабнеш, но не ми изписа нищо. Това беше доктор Йоли Братоева. На този етап съм обиколила всички препоръчвани лекари от този сайт и вече не знам при кого да отида.

Пиша този пост и аз не знам каква цел. Отчаяние? И може би надежда, че ще попадне при някой доктор, който ще каже "знам какво да й изпиша". Не вярвам, че само едното хапче ще ме оправи. Естествено няма как да седя ня дивана, да се тъпча и да искам да отслабна, но говоря за това, че при тройно, двойно високи хормони и явен полшкстозен яйчник, всички лекари отказват да ми изпишат лекарства.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 16:26 от HollyGolightly

# 1
  • Мнения: 76
В Майчин дом има много добри гинеколози и ендокринолози. Не се отчайвай! Бори се! Ще се справиш! Успех😊😊😊

# 2
  • Мнения: 1 600
Щитовидната изследвала ли си? И както са писали и преди мене, не се отчайвай. Много хора са се въртели и се въртят в такъв омагьосан кръг с неясни диагнози, но с много обикаляне човек рано или късно намира кой да му помогне.
За ендокринолог аз съм много доволна от Адрияна Маркова в Софиямед. Само тя преди време започна да лекува бъбрек, за да свали кръвна захар, докато другите ендокринолози преди това само увеличаваха и сменяха инсулини и лекарства и ефект нямаше.

# 3
  • Мнения: 2
Щитовидната изследвала ли си? И както са писали и преди мене, не се отчайвай. Много хора са се въртели и се въртят в такъв омагьосан кръг с неясни диагнози, но с много обикаляне човек рано или късно намира кой да му помогне.
За ендокринолог аз съм много доволна от Адрияна Маркова в Софиямед. Само тя преди време започна да лекува бъбрек, за да свали кръвна захар, докато другите ендокринолози преди това само увеличаваха и сменяха инсулини и лекарства и ефект нямаше.

Здравейте, благодаря за отговора. Щитовшдната жлеза я изследвах. Когато бях тийнеджърка нямах проблеми, миналата година също, но сега тази година имам само един хормон повишен.

# 4
  • Мнения: 12 411
Пуснете си ТАТ и МАТ те са платени - 25-30лв струват общо.

Общи условия

Активация на акаунт