Дванайсет години - равносметка и избор

  • 56 267
  • 748
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 377
Набор 2003 опитните зайчета на "умните глави" в МОН

# 46
  • Мнения: 185
Може ли някой да сподели как така дипломите ще са готови на 27.06. примерно, а някои университети имат краен срок за онлайн подаване на документи, в които задължителен елемент е същата тая диплома 25.06?
Как точно се очаква да се случат нещата в тоя парадокс?

Резултатите от ДЗИ по БЕЛ имат ли отношение към печата на дипломите?

Имат, защото се вписват в самата диплома, макар и да не променят средния успех от гимназиалния етап.

# 47
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Как ще подаваме документи за кандидатстване като дипломите няма да са им готови? Дано университетите променят сроковете, предвид късното излизане на резултатите от ДЗИ. Много ми е криво, нищо не ми се прави .

# 48
  • Мнения: 6 706
Може ли някой да сподели как така дипломите ще са готови на 27.06. примерно, а някои университети имат краен срок за онлайн подаване на документи, в които задължителен елемент е същата тая диплома 25.06?
Как точно се очаква да се случат нещата в тоя парадокс?

Резултатите от ДЗИ по БЕЛ имат ли отношение към печата на дипломите?

Всяка година е било така.
Ако ви трябва дипломата, писах в предната тема, искате от класната/директора сериен номер, за да си изтеглите дипломата под формата на сканирано копие. (Това разбира се след като излязат оценките, сега не може).
  Университетите не ги интересува и нищо няма да променят. (Личен опит точно с МУ-София)
Те са си автономни, дреме им на... че МОН се бавят.

# 49
  • Русе
  • Мнения: 11 919

Ако ви трябва дипломата, писах в предната тема, искате от класната/директора сериен номер, за да си изтеглите дипломата под формата на сканирано копие. (Това разбира се след като излязат оценките, сега не може).
 
Обаче това ако са готови самите дипломи. А те ако са готови, какво пречи да се вземат при желание и възможност.Не знам колко техническо време им трябва на училищата да изготвят този документ. Според мен - час-два, ама дали е така.
   Започвам да се притеснявам обаче, ще сварят ли и утре да качат резултатите, доколкото това забавяне до последния момент е възможно да е свързано с някаква неуредица. Друга причина не виждам. Все пак тази година е по-различна структурата с трети матури, нива на езици , а не съм сигурна че навреме са си пренастроили софтуера.

# 50
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Ганис, шапка ти свалям. Ако можеш още да раздухаш темата...

Нали след 7-ми клас се кандидатства през същата платформа? Толкова ли е трудно да скачат тук и университетите и цялата база данни да е в МОН, като университетите също там да качват оценките от изпитите, а децата/ние да не бягаме от уни на уни да подаваме (знам, че е онлайн).

# 51
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Преди да е готова една диплома,минава няколко проверки и всякакви други процедури. Със сигурност не става за ден,камо ли за час два. Друга година едва успяваме при много повече време,а сега не знам .Все пак учителите имат и други часове ( повечето).Добре,че не съм класна на 12 клас.

# 52
  • Мнения: 377
За сметка на това пък от тази година в дипломата влизат оценките само от 11 и 12 клас, трябва да е по лесно и бързо.

# 53
  • вкъщи
  • Мнения: 2 458
Със сигурност не е по- лесно, защото профилираните предмети се изучават под формата на няколко модула и ооп,и дефакто преди един английски език,сега се изучава под формата на шест различни модула или предмета . Дори сумарно излизат в пъти повече предметите. Пишат се няколко приложения. Но реално това вече е написано в системата,чакат се само ДЗи.

# 54
  • Мнения: 8 078
За сметка на това пък от тази година в дипломата влизат оценките само от 11 и 12 клас, трябва да е по лесно и бързо.
Като вкараш таблицата за печат, дали е 15 реда или с 5 все е тая. Просто трябва всичко да е проверено, че е на правилния ред, в правилната клетка, после печата е най-бързата работа, не се пише на пишеща машина...
Т.е. първо трябва да излязат оценките от матурите, колкото и да е готово всичко си трябват няколко дни...
Колкото и да се бием в гърдите, че България е IT хъб на Европа и 1/3 от населението се шишат за IT експерти... всичко си минава накрая на ръчно въвеждане и проверка. Това синхронизацията на бази данни на местна почва не вирее Smiling Imp

# 55
  • София
  • Мнения: 5 131
Ганис, шапка ти свалям. Ако можеш още да раздухаш темата...


Утре ще дам интервю за България он Ер.

# 56
  • Мнения: 10 503
Ганис, благодаря ти! Детето ми е от 1500-те, т.е. прецаканите Sad

# 57
  • Мнения: 3 989
Ганис, благодаря Ви заради всички непознати за Вас неравнопоставени деца, за които се застъпвате. Едва след заплащането на високи обезщетения за неравнопоставено третиране ще се отучат от дебните си хитрини или избивани  лични комплекси за малоценност.

# 58
  • Мнения: 377
Сайта се бъгна. Дано да работят!

# 59
  • Мнения: 4
За съжаление за нашите деца няма да има промяна. Да се надяваме, че следващата година университетите ще вземат правилно решение за балообразуване.

Общи условия

Активация на акаунт