Къванч Татлъту 💙- Yakamoz S-245/ минали и бъдещи проекти, партньори-102

  • 31 985
  • 738
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 18 563
Добро утро, дружки! Hug


Айре Heart Eyes благодаря за споделените снимки на Башачето, прекрасна е! Kiss
Интервюто с Йозджан почти го преведоха, но мен ме интересуват повече интервютата с Киво и Сетар. И ето : Фатима е превела това с Къванч Heart Дано преведе и това със Сетар.
Цитат
Интервю на Къванч за вестник "Оксиен" за филма "Празникът на влюбените".
Превод от Фатима Дудуева.

Kъванч: По време на първата ни среща присъстваха също и Йозджан Алпер и Кемал Варол. Имахме страхотен разговор за филма, след което прочетох сценария. Това е история за баща и син, която е много универсална. Можете да я носите където поискате по цялата планета. Но териториите, през които минава пътуването на Юсуф и баща му, народната музика, която съпровождаше филма, принадлежат на нашата земя, което ни сроди с нея. Има толкова много Юсуф и техните бащи в градовете, през които пътувахме, докато снимахме. Посетихме много места и се запознахме с много прекрасни хора. Природата е съвършена. Местата в които се осъществиха снимките, винаги добавяха нещо към лентата.

Журналист: Бяхте много впечатлителен, няма как да не се поддаде човек на вашето въздействие.

Kъванч: Между другото по време на работата разбрах, че ще ставам баща! Разбира се, всички тези фактори, както и фактът, че самият аз съм син, имаха голям принос за създаването на образа на Юсуф. Характерът на Юсуф е такъв, че очите му винаги са пълни със сълзи и ние ги виждаме, когато е с баща си. Той видя баща си 25 години по-късно, разказа за пътуване, в което се примири с миналото си по пътя.

Журналист: Прилича на опит да разберем: дали всичко се е случило поради небрежност на бащата или някакви принудителни обстоятелства? Виждаме Юсуф в трудни емоционални ситуации.

Къванч: Може би защото беше изоставен, третиран несправедливо, както си мислеше, затова стана силна личност и избра професията на адвокат, за да покаже, че е прав. Емоционално и психологически това е причината за сълзите му. В конфронтация с баща си след 25 години, очите на Юсуф са пълни със сълзи поради факта, че той не може да изрази чувствата и объркването на емоциите, които е таил в себе си от години, от депресията и объркването, причинени от пристигането му. Доколкото разбирам характера му, мисля, че той е разумен господар на живота си, практичен човек, който може да вземе драстични решения с едно мигване. Мисля, че макар и трудно, Юсуф успя да разбере и прости на баща си. Може би Али го е направил нарочно, години по-късно, вместо да му бъде простено, за да може Юсуф да живее така, както иска. Йозджан Алпер е режисьорът, чиито филми гледам с голямо удоволствие, възхищавам се на изкуството му. Беше абсолютно невероятно да разкажа тази история с него и да работя под неговото ръководство. Това беше положителен и солиден проект. Споделихме толкова много хубави неща с брат Сетар, за мен е голяма радост и щастие да работя с него. Беше късмет, че опознах опитния брат Сетар и работих с него.

Пожелавам ви прекрасен ден! Hug

Последна редакция: пт, 09 сеп 2022, 10:42 от queen_fenka

# 736
  • Плевен / София
  • Мнения: 17 828
Здравейте момчиета,
Да се включа на финала на темата и да ви благодаря за всичко споделено....За съжаление не успях да гледам нищо по време на отпуската....
Скрит текст:
диагностицираха баща ми с Алцхаймер... Cry и бях на село, а там интернета ми е много слаб....

# 737
  • Мнения: 18 563
Гости Flowers Hibiscus
Скрит текст:
Ооо, много съжалявам! Трудно ще ти е, мила ... много! Cry Дано се развива по-бавно Hands Pray Че като зная какво и е на братовчедка ми, винаги съм много благодарна, че сме късметлии в това отношение.
Ето още няколко много хубави коментара за филма и Къванч:
Цитат
Masterful performance my Kivanc! I understand that this may not be for everyone, but this is definitely Kivanc’s forte. He evokes emotions with a skill few actors possess. I feel he is taking a different path now with his performance selections and is concerned more with his growth as an actor as opposed to what may or may not be a commercial success.
Майсторско изпълнение мой Kъванч! Разбирам, че това може да не е за всеки, но това определено е силната страна на Kъванч. Той предизвиква емоции с умение, което малко актьори притежават. Чувствам, че той поема по различен път сега с избора си на представяне и е загрижен повече за израстването си като актьор, а не за това, което може или не може да бъде комерсиален успех.
Цитат
I thought it was a beautiful movie. So much spoken without saying a word. Cinematography absolutely stunning. Once again, Kivanc demonstrates what a phenomenal actor he is.
Мисля, че е красив филм. Толкова много изговорено, без да се каже нито дума. Кинематографията е абсолютно зашеметяваща. За пореден път Къванч демонстрира какъв феноменален актьор е.
Цитат
I agree that it is a movie that needs to be watched more than once to be fully appreciated. I got so much more out of it the second time I watched it. There are so many subtle details that I missed the first time. I must say that the opening scene with Kivanc in it had in love with Yusuf.
Съгласна съм, че това е филм, който трябва да се гледа повече от веднъж, за да бъде оценен напълно. Получих много повече от него, когато го гледах втори път. Има толкова много фини детайли, които пропуснах първия път. Трябва да кажа, че началната сцена с Kъванч в нея, вече бях влюбена в Юсуф.
А това е коментар, който е споделила една подруга след превода на интервюто на Киво, много ми хареса! :
Цитат
Ето ясна оценка за филма от самия Къванч. Неочакван гост (който е чакал през целия си живот !!!) с мигване на окото обърна премерения живот на адвокат, пред когото трептяха стотици трагични събития и техните герои. Адвокат в криминалния свят, това не е шега, дори не е обвинител, защитата в престъпния свят никога не е лесна. И все пак, виждайки толкова много различни съдби, Юсуф не можеше да се сдържи емоционално, изплуваха всички спомени от детството, целият копнеж по баща му, всички чувства и обиди, които неволно са се натрупвали през всичките години живот без него, излязоха на повърхността. Разбира се, че е несправедливо, когато се изоставят деца, но въпреки това, това не е единичен случай. Разбира се, разбирайки какво е любовта на сина към бащата и за първи път разбирайки какво е синът за бащата, Kъванч не би могъл да играе по друг начин. Вътре в него има борба: „Как можа никога да не се обадиш, аз съм твой син !!!“ Но постепенно, бавно и мъчително, виждайки баща си до себе си, идва разбирането и усещането за прошка, което все още е непонятно за Юсуф. Цялата тази преоценка е на лице, играта е несравнима. Приятно е да се чете за отношението му към страната, към обичаите, към хората. Филмът се получи, браво на режисьора, браво на актьорите!
И още едно, което изразява моите усещания за Къванч.
Цитат
Фатима, много ти благодаря за превода! Винаги с голям интерес чета интервютата на Къванч, той е умен, многостранен, интелигентен, голям патриот. Оценява и уважава (точно оценява, а не ласкае) талантливите хора, работещи във филмовата индустрия. Изключително талантлив и харизматичен актьор. Шикозен Къванч!
Тази седмица Соципол

До после, отивам при татко.

# 738
  • Мнения: 18 635
Гости Hug
Скрит текст:
съжалявам...кураж и сили ви желая!! Hands Pray

Фенче Kissing Heart, Благодаря, скъпа за всички преводи, които носиш!! Flowers Rose


стигнахме до 50 стр...
Заповядайте в новата ни тема Blue Heart
https://www.bg-mamma.com/?topic=1480486#new


Общи условия

Активация на акаунт