Преместване във Варна

  • 12 502
  • 62
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 808
За мен най-кофти на Варна са ниските заплати. Преди година си търсих работа, с 6 години опит на сходна позиция, предложиха ми 700 лв стартова заплата в уж голяма международна компания. И подобни в други фирми. Докато накрая успях да намеря желаната фирма, позиция и заплата. Ами обидно е и нелепо да се дават такива заплати на фона на цените. Живеем целогодишно в скъп морски курорт... Също е кофти липсата на магистрала. Прииска ти се да мръднеш до Велико Търново и се влачиш 3 часа покрай села и паланки....

Позитивите са морето, разбира се. Живота кипи, барове, ресторанти. Да седнеш на плажа след работа и да изпиеш една студена лимонада. Има културни събития, туристи от цял свят. Лятото е кошмарно претъпкано, но за мен и някак очарователно. Има си и плюсове, и минуси. Не съм от Варна, живея от 15 години. Имала съм възможности да се преместя, но ми харесва за сега и със семейството ми сме тук.

# 16
  • Мнения: 7 269
Беше хубав град Варна преди много много години, в моите студентски години. Ако ще се местите изберете София. София няма конкуренция във всяко едно отношение.

# 17
  • Мнения: X
Беше хубав град Варна преди много много години, в моите студентски години. Ако ще се местите изберете София. София няма конкуренция във всяко едно отношение.

Замисляла съм се и за там.. но там не е ли препълнено с хора? Не е ли доста замърсен град..?

# 18
  • Мнения: 7 269
Нямам представа каква е класацията на градовете по замърсеност. Предполага се, че търсите по- добър живот, работа, образование и здравеопазване, тъй че замърсеността бих я вложила по- назад в приоритетите си.

# 19
  • Мнения: X
Замърсен е. Като се качиш на по-високо се вижда смога. Има трафик, Ганьо ходи с колата и до тоалетна. В последните години поне регулираха малко нещата със синя и зелена зона. Кошмарно е с детски градини, ясли и първокласници.

Квартирите са скъпи.

Иначе за работа има доста възможности, можеш лесно да намериш среда, а уикендите да забягваш на някъде на чист въздух.

То и София не беше това, което е преди 20 г, но се пренаселва непрекъснато. Според мен шансовете за добра работа са високи, но все пак зависи какъв е водещия мотив при теб.

# 20
  • Мнения: 10 808
Във Варна също има драма с яслите и детските градини. Има и вече сериозни задръствания.

# 21
  • Мнения: 1 574
От трите обсъждани града Бургас е най-добре уредения за живеене. Не че и там няма драми със замърсяване, детски градини и подобни, но като цяло е доста по-оправен от Варна и София и проблемите са по-малко. Във Варна съм родена и затова я обичам, но както изглежда сега града не бих живяла вече там. Проблема обаче и на двата града е, че заплатите са ниски, а цените високи.
В София пък заплатите са добри, но града е пренаселен, квартирите са скъпи и всякакви "екстри" като прилични общи части, добра инфраструктура, удобен транспорт, магазини, училища, правят квартирите още по-скъпи, а разпространения "аз съм мутра от гетото" манталитет на една не малка част от хората здраво къса нервите.

# 22
  • Мнения: X
Наистина повечето сте прави.. много е ниско заплащането.. получих предложения от два известни бранда за дрехи, заплатите са 700-800лв….
Не очаквах, че ще е толкова ниско заплащането..

# 23
  • Мнения: 1 399
Е, то ако ще се местиш, за да ставаш продавачка по-добре си стой където си. Виж, ако имаш желание да учиш и да се развиваш - тогава дерзай. Във всеки случай по време на сезона трудно ще си намериш хубава работа на морето.

# 24
  • Мнения: X
Е, то ако ще се местиш, за да ставаш продавачка по-добре си стой където си. Виж, ако имаш желание да учиш и да се развиваш - тогава дерзай. Във всеки случай по време на сезона трудно ще си намериш хубава работа на морето.

Не,не мисля да се задържам продавачка, но като за   първо време и докато опозная града и намеря по-устроена работа, защо не?

# 25
  • Мнения: 25 745
Хора, минималната е 700 лв.
Ако сте в този сегмент, не може да си мечтаете за местене.
Преди 2 години предложенията за заплата ми бяха от 1200 и малко от горе. Обикновена офис работа.

Има колцентрове, които постоянно търсят хора. Не е най доброто, но е начало. Човек създава контакти, и си намира нещо по сериозно.

# 26
  • Мнения: 10 808
За кол центрове се иска език. Немският в много вървежен и добреплатен. Имам приятелк, която работи с немски в колцентър. Заплатата е супер, но е тегаво да се разправяш с какви ли не луди хора. Но е по-добре от 700 лв за продавачка. А то с тези пари и наем ще се плаща, който ще е в добрия случай 300 лв. Половината заплата директно заминава..

# 27
  • Мнения: 1 399
То и за продавачка на дрехи по морето пак език трябва. Особено в момента - руски, че украинците пазаруват здраво. Като цяло в курортен град каквото и да работи човек, все ще му се наложи да комуникира с чужденци.

# 28
  • Мнения: 25 745
Аз не мога да си представя млад човек, да не ползва поне един чужд език.

# 29
  • Мнения: X
Кол център би бил по-добро начало от продавачка. Колкото да събереш опит и контакти. Разбира се , с език, с български сигурно ще е голяма мизерия.

Общи условия

Активация на акаунт