Чужбина и дете!?

  • 4 747
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 46 518
Аз не бих се прибрала на този етап. Бих накупила помагалата за детска градина и бих работила всеки ден с детето.
+ излизане всеки ден на детски площадки/паркове.

Какво работи мъжът ти?

# 16
  • Мнения: 9
Аз не бих се прибрала на този етап. Бих накупила помагалата за детска градина и бих работила всеки ден с детето.
+ излизане всеки ден на детски площадки/паркове.

Какво работи мъжът ти?

Това с помагалата, познавателните книжки в различните образователни направления е приоритет за мен. Заниманията ми с детето са почти като в детска градина. Наистина давам всичко  от себе си в това отношение.

Съпругът ми работи във фирма за пътни строежи и озеленяване + така наречения, тук в Германия - "мини джоб" към друга почистваща фирма.

Скрит текст:
Ако мъжа ти е в Германия единствено с цел събиране на пари и връщане на заема, това ще стане по-бързо, ако той е сам. Ще плаща по-малък наем, може да живее по-икономично. Вероятно и той го е съобразил това, пък и вижда, че не се чувстваш добре там.
Ако вече е посъбрал част от заема и се вижда края на гастарбайтерството му, не мисля, че е драма да се прибереш, а той да си довърши започнатото. Ако и ти си завършиш образованието и започнеш работа по специалността ще се чувстваш хем полезна, хем реализирана.
Ако и мъжа ти иска да се прибереш не мисля, че ще е като бягство прибирането ти, а това със социализирането е дълъг и не винаги успешен процес /от опит/.
В Германия без немски език и без някакво образование възможностите ти за работа никак не са добри. Особено, ако сте в неголямо населено място. Безплатни курсове по немски има само за определени социални групи, не за всички. А и при условие, че детето не ходи на градина, то нямаш възможност ни за работа, ни за курс.
Разни занимални и забавачници струват доста пари, а целта ви доколкото разбирам е не да харчите, а да спестявате.

Точно това е идеята, събиране на пари. Преди да ни сполети тази беда (то си е наша грешка, разбира се) си бяхме едно нормално семейство със нормални доходи, напълно достигащи ни за добър живот, от който ние си бяхме доволни...
Имам възможността да му помагам и да се чувствам добре, но за жалост не в Германия, не и в друга държава..

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 11:22 от Не се сърди, човече

# 17
  • Мнения: 46 518
Ако наистина работи по 17 ч., това не е нормално. Помислете за здравето му. Пари ще изкара, но здравето после няма как да си върне.
За извънредно, няколко дни, да, но постоянно, аз лично се съмнявам да е истина, физически е невъзможно. Проверете, защото може да се окаже, че просто иска да се разделите.

# 18
  • Мнения: 9
Ако наистина работи по 17 ч., това не е нормално. Помислете за здравето му. Пари ще изкара, но здравето после няма как да си върне.
За извънредно, няколко дни, да, но постоянно, аз лично се съмнявам да е истина, физически е невъзможно. Проверете, защото може да се окаже, че просто иска да се разделите.


О не, изключен вариант. Достатъчно съм в течение с работните му места, работодателите му (единия от които е леля ми)



Щом имате определени дати, съдействие и отговорност, може и да се получат нещата.
На мен моят мъж ми обеща едни неща в началото на 2020, а през лятото вече тотално ги осра - замина за дълго без ясен срок за връщане, остави ме без пари и тъй нататък и тъй нататък.


За това с парите му имам пълно доверие, но ето там идва нотката страх, че има хора които свикват на материалното и се лъжат с още малко... И още малко... И още малко..
Естествено не бих го допуснала, но човек се тревожи когато не знае какво го очаква.

Последна редакция: чт, 02 юни 2022, 11:22 от Er.A.K

# 19
  • София
  • Мнения: 38 498
Не знам какво да ти кажа. Дано твоят мъж се окаже свестен. Моят, откакто замина, се промени тотално. За 2 г така и не успя да си оправи заемите. Не ме питай как и защо стана така, защото и аз не знам. И вече не се опитвам да разбера.  Все нещо се е издънил някъде, все нещо има да връща. Рядка трагедия.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 567
На 4 години още имаш време за наваксване с помагала и образование, на този етап аз мисля , че най-важното са игрите и разиграването на определени ситуации с други деца. Моето дете е на 4 и ходи на градина от миналата есен. Градината е чудесна и учителите са невероятни. Оценявам като най-полезно не това, че учат буквички, цветове и т.н. Тези неща той ги знае и от вкъщи. Виждам, че му е добре с децата там, прояде, радва се на всички дейности, които имат в градината. И изобщо още доста неща, които ние с баща му като работещи няма как да му ги осигурим. Иначе за след градина има и много други забавления и “уроци”, които вече са наша грижа. Успех, каквото и да решиш. Струва ми се, че клониш да се приберете в България и просто се разколебаваш от някои подхвърляния.

# 21
  • Мнения: 9
На 4 години още имаш време за наваксване с помагала и образование, на този етап аз мисля , че най-важното са игрите и разиграването на определени ситуации с други деца. Моето дете е на 4 и ходи на градина от миналата есен. Градината е чудесна и учителите са невероятни. Оценявам като най-полезно не това, че учат буквички, цветове и т.н. Тези неща той ги знае и от вкъщи. Виждам, че му е добре с децата там, прояде, радва се на всички дейности, които имат в градината. И изобщо още доста неща, които ние с баща му като работещи няма как да му ги осигурим. Иначе за след градина има и много други забавления и “уроци”, които вече са наша грижа. Успех, каквото и да решиш. Струва ми се, че клониш да се приберете в България и просто се разколебаваш от някои подхвърляния.

Ах, колко точно го казахте. Стигам до равенство в собствените си мисли и след ден вече нещо в мен започва да се клатушка..

Благодаря!

# 22
  • София
  • Мнения: 38 498
От друга страна, бъди малко егоист и гледай къде ще е най-добре за детето и теб.

# 23
  • Мнения: X
Аз си мисля, че вече си решила, че искаш да се върнеш тук дълбоко в себе си. Просто търсиш валидация на решението си.

В крайна сметка е важно да се чувстваш добре, каквото и да решиш.

# 24
  • Мнения: 7 268
В Германия няма проблем с детските градини, не е като в София, където внука ми втора поредна година не може да събере точки. Ти просто си решила да се върнеш, това е твое право, но трябва да си честна пред себе си, че не детската градина е причина. Аз не бих оставила мъжа ми сам, нито бих приела да работи толкова много.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Без да съдя авторката, без да задълбавам в детайли, но изказванията й ми звучат като опит да изкара вода от девет кладенеца в подкрепа на своето решение. Няма лошо, но просто да признае какво иска и да го направи. Не да търси оправдания.

# 26
  • Мнения: 9
Може би е така.. аз вече го казах, изпадам в положение в което дори сама себе си не разбирам, но все пак доста ми помогнахте да обмисля нещата отново и отново..

Благодаря ви, че се отзовахте!

Общи условия

Активация на акаунт