СЕДМИ КЛАС предизпитна високоефективна!

  • 40 001
  • 895
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 12 409
Пипилота, много яко го е измислил сина ти. Вземете ме и мен да помагам на лозето. Ох, Италия. Laughing

# 46
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Хахах, сега ще се заформи опашка към лозето в Италия. И аз искам!

# 47
  • София
  • Мнения: 3 061
...Госпожата й е казала, че повечето от половината й ученици са от испанската паралелка. Девойката беше страшно разочарована. Не знам как си представя, че испанката ще я търсят тези от немската паралелка.
Аз ще защитя детето. Как така половината испанска паралека ще ходи на уроци по...испански? Един език, изучаван интензивно в 8 клас е по 4 учебни часа на ден. Взима се (почти) цялата граматика и значителен обем лексика. Че колко още ще се добави с уроци и какво ще постигнат 1-2 часа седмично допълнитено? Аз виждам смисъл от уроци за изясняване на граматика, която е останала неразбрана/ненаучена в училище. Сигурно има такива деца, може да се окажа и аз с такова дете, предвид скоростта, с която учи по принцип, но моето дете е с проблеми и не би трябвало да е част от правило, а изключение.
Така че, разбирам го детето, бориш се за бал, за училище с едикакъвси език, а накрая се озоваваш на уроци (пак и отново) да си доучваш това, което уж се преподава в училище. Ами, не е логично Close

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 3 624
мандаринка, госпожата не е уточнила дали са от 8 клас децата. Може да има и от 9, и от 10клас. Тя ходи на уроци по англ при учител от английската. Няма да й спра уроците при този човек, ако реши да пише гимназията.
Не знам как е в другите градове по езиковите гимназии, но едва ли е по-различно. Вече не излизат с ниво С ,а с B2, доколкото съм информирана. Нямам познато дете от английската, което да не ходи на уроци, за да може да покрие С. За немски и другите езици нямам идея как стоят нещата.

# 49
  • Мнения: 4 204
Тя сякаш логиката отдавна е избягала от образователната система и отдавна всички се спасяват поединично. Системата няма как да бъде преборена на парче, остава спасението на давещите се, което е в ръцете на самите давещи се. Едни купуват пояси, други салове, трети разчитат да плащат на спасители.... А целта е да могат да плуват сами. Но.... "няма влак в конспекта", както се казваше навремето.

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Към мамите от Пловдив:
В СУ"Св. Паисий Хилендарски" в план приема има  специалност "Програмиране на изкуствен интелект".Има ли някой наблюдения и мнение за  самото училище като база,преподаватели?На теория  нещата  изглеждат добре,но  реалността  може да е съвсем различна.

# 51
  • София
  • Мнения: 4 560
Тя сякаш логиката отдавна е избягала от образователната система и отдавна всички се спасяват поединично. Системата няма как да бъде преборена на парче, остава спасението на давещите се, което е в ръцете на самите давещи се. Едни купуват пояси, други салове, трети разчитат да плащат на спасители.... А целта е да могат да плуват сами. Но.... "няма влак в конспекта", както се казваше навремето.
За съжаление е точно така...

Моята има тема по физика 'Земята в миналото'. От физична гледна точка - какво може да се включи тук? Някакви подсказки?

На който му е интресно, 2-ри модул на пи на смг от вчера (щерката се е озъбила на 22 задача, не е успяла на нагласи уравненито):


А за изпита на регалия ми каза, че бил лесен, каквото и да значи това.

# 52
  • Майничка
  • Мнения: 12 582
Princess Leia, специалността е съвсем нова, директорката каза уж, че има преподаватели за нея, но няма гаранция. Иначе тя също е нова, идва от МГ.

# 53
  • Сф
  • Мнения: 10 664
Цоп и аз тук .Благодарско за темата!
 Вчера минахме с колата покрай няколко от набелязаните резервни училища. Принцесата много държи да ги види визуално. Хубавото е, че видяхме един резервен вариант, който много се хареса на външен вид. Също и като паралелки. Не е много близко до нас и не е център , но пък е само на 3 спирки с метрото още от сегашното ни училище. Там мисля ще можем да влезем спокойно.
Учителят ни, много се е загрижил  и той за момата ми. Той изпрати неговата дъщеря успешно  вече 12 ти клас и казва..остана ми само Н. Брои дните до матурите миличкия ( за разлика от нас с баща и особено). Сега ,ще я бомбандира с математика ударно! Съвсем съм спокойна, ако той не успее , няма кой. Сигурно се вълнува повече от мен. Езика го спираме временно, въпреки че имаме вътрешен изпит. Той казва, много била над нивото за 7 ми клас ( а почна в 5 ти) и хич да не го мисля.
Така.. аз ви предупредих за тъпите въпроси , но може ли някой да ми напише какво се носи за матурите? Черен химикал, л.к. само може ли? Триъгълник и транспортир ли беше? Вода нещо, листа ? Формули ? Ние не сме от ящните Simple Smile Тя със сигурност преди изпити и състезанията преди, гладна тръгва. Едвам преди 600 те метра хапваше нещо сладко,че щеше да яде бой иначе от треньора.

# 54
  • Мнения: 21 455


Вода може. Всички видове листове, които ще използват, включително и този с математическите формули, им раздават на място.

# 55
  • Мнения: 9 699
Дали може и първи модул смг да споделите?

# 56
  • София
  • Мнения: 4 560
Дали може и първи модул смг да споделите?
Разбира се, само трябва да видя как да си поиграя, за да зачистя драсканиците на момата Simple Smile

ПС. Получи се зачистването.


Последна редакция: пн, 30 май 2022, 15:25 от ves+

# 57
  • София
  • Мнения: 759
Еййй, bora, благодаря за темата и браво за името !
Ха, дано да е такава и групата и седмиците до НВО.Simple Smile
Страстите се увеличават и сте изписали доста.
Дидева, благодаря за инфото!. То си го пише в инструктажа на ученика, ама на нас ни е много по-лесно ти да ни го кажеш, че да не го търсим.
Ние още не сме обикаляли училища, че да ги видим на външен вид. Веднъж го погледна списъка с баловете от миналата година и се поотчая малко Stuck Out Tongue Winking Eye Ама няма как, все нещо ще трябва да се избере, но първо да видим резултата, че да знаем какво да гледаме. Joy
Нещо започнах да се събуждам нощно време,  от напрежение ще да е .... явно ме хваща истерията. Ще трябва да пия повечко, защото вечерната ми дозичка алкохол не помага. До миналата седмица държах фронта, ама сега след  тези пробни започна да ме налазва тревогата, а може би и наближаването на датите.
Днес ми цъфна 5 на класното по БЕЛ. Добре, че е наредил повече 6-ци, та да не се тревожи. Не му стана приятно, защото обикновено се справя добре. Ще правим разбор на грешките, като го донесе. Simple Smile Утре имат класно по математика.

Рени, бързо оздравяване на мъжа ти. Дано няма последици за вас. Поне е доста преди НВО-то /пу-пу/.
Нинка, чакаме да се похвалиш, че вече си по-добре. На всички болни - бързо възстановяване!

# 58
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
Нашите днес правиха класно по математика и пробен изпит в един ден. Тъпо са го измислили, според мен, но то няма и много време вече.
От класното е доволна, всичко е решила вярно според нея. От пробния още не се е върнала, за да разкаже.

# 59
  • Мнения: 290
Благодаря за споделените 2 модула на пробния изпит в СМГ.
Ще помоля ако някой ги реши задачите и е сигурен в отговорите да ги сподели.😊

Общи условия

Активация на акаунт