Аденом на хипофизата неподражаем на медикаменти

  • 855
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм на 28 години и от 3 години съм с аденом на хипофизата 3-4 мм. Малък,но пък за толкова години лечение с медикаменти (достинекс,пародел и бромокриптин) не се повлиява от нито едно от изброените.От който разбира се пролактина ми е в пъти по висок от нормалното.Като съм достигала и най-висока доза от изброените лекарства.  В момента пия достинекс през ден по половин хапче.Ефект няма или от време на време свалям пролактина от 3500-4000 на 2000-2500. Правих консултация с неврохирург д-р Хаджиянев в Иван Рилски гр.София.Та въпросите ми са няколко:
 Има ли други момичета с този  проблем ,на които не им влияят лекарствата.
Мнения на вече оперирали  се за неврохирург и мнения за д-р Хаджиянев?
Благодаря!!!!

# 1
  • Мнения: 401
Здравейте! Аз съм на 28 години и от 3 години съм с аденом на хипофизата 3-4 мм. Малък,но пък за толкова години лечение с медикаменти (достинекс,пародел и бромокриптин) не се повлиява от нито едно от изброените.От който разбира се пролактина ми е в пъти по висок от нормалното.Като съм достигала и най-висока доза от изброените лекарства.  В момента пия достинекс през ден по половин хапче.Ефект няма или от време на време свалям пролактина от 3500-4000 на 2000-2500. Правих консултация с неврохирург д-р Хаджиянев в Иван Рилски гр.София.Та въпросите ми са няколко:
 Има ли други момичета с този  проблем ,на които не им влияят лекарствата.
Мнения на вече оперирали  се за неврохирург и мнения за д-р Хаджиянев?
Благодаря!!!!


Пролактинът е стресов хормон. Каквито и лекарства да сте пили, ако сте под непрекъснат стрес или емоции, все ще е висок. Аденомът ви е микро - много малки размери 3-4 мм. Ако не расте, не е добра идея да се оперира. Не знам ,  какво точно очаквате да се промени след приема на изброените лекарства. Аденомът няма да изчезне никога, може и да не си намали размерите, а да остане така. Лекарствата само го поддържат, за да не расте.
Помислете си хубаво преди да искате операция.
И си направете изследване, както е редно - пише точни инструкции на много места, трябва да сте изключително добре отпочинала, наспана, преди да ви вземат кръв, трябва да легнете или поне да седнете за около 30 минути и да стоите в покой.
Ако не спите добре, ако имате стрес, това обяснява високите нива на хормона на фона на един микро аденом. И колкото повече се филмирате, толкова по-лоши резултати ще получавате. Всичко е до психиката.

# 2
  • Мнения: 7
Здравейте! Аз съм на 28 години и от 3 години съм с аденом на хипофизата 3-4 мм. Малък,но пък за толкова години лечение с медикаменти (достинекс,пародел и бромокриптин) не се повлиява от нито едно от изброените.От който разбира се пролактина ми е в пъти по висок от нормалното.Като съм достигала и най-висока доза от изброените лекарства.  В момента пия достинекс през ден по половин хапче.Ефект няма или от време на време свалям пролактина от 3500-4000 на 2000-2500. Правих консултация с неврохирург д-р Хаджиянев в Иван Рилски гр.София.Та въпросите ми са няколко:
 Има ли други момичета с този  проблем ,на които не им влияят лекарствата.
Мнения на вече оперирали  се за неврохирург и мнения за д-р Хаджиянев?
Благодаря!!!!


Пролактинът е стресов хормон. Каквито и лекарства да сте пили, ако сте под непрекъснат стрес или емоции, все ще е висок. Аденомът ви е микро - много малки размери 3-4 мм. Ако не расте, не е добра идея да се оперира. Не знам ,  какво точно очаквате да се промени след приема на изброените лекарства. Аденомът няма да изчезне никога, може и да не си намали размерите, а да остане така. Лекарствата само го поддържат, за да не расте.
Помислете си хубаво преди да искате операция.
И си направете изследване, както е редно - пише точни инструкции на много места, трябва да сте изключително добре отпочинала, наспана, преди да ви вземат кръв, трябва да легнете или поне да седнете за около 30 минути и да стоите в покой.
Ако не спите добре, ако имате стрес, това обяснява високите нива на хормона на фона на един микро аденом. И колкото повече се филмирате, толкова по-лоши резултати ще получавате. Всичко е до психиката.
 



На мен това ми е напълно ясно,но все пак тези лекарства трябва да свалят пролактина ,нали така? А моя пролактин под 3000 3500 не спада.В такъв случай няма как да се планира бременност и съм с постоянно главоболие? Не мисля че е формиране както вие го описвате. Жива и здрава бъдете!

# 3
  • Мнения: 478
Здравей, надали ще мога да ти помогна, но не си сама при мен аденом на хипофизата ми откриха преди 2 години - 4мм също. Първоначалните симптоми бяха главоболие, липса на редовен менструален цикъл и за капак след направени резултати за пролактин беше 1800.
Започнах да приемам по едно хапче Достинекс (една половинка вначалото на седмицата, другата в края) и така вече втора година си карам.
Последните резултати от ЯМР показаха намаляне на аденома - 3,6мм и изследванията за пролактин варират близо до нормалната норма, странно защо няма ефект при теб.
Ендокринологът при когото съм държи на приема само на Достинекс дали по едно хапче или 1 и половина на седмица.
За оперативно намесване съм разпитвала - не се препоръчва, ако самият аденом е над 8мм вече тогава, но пак зависи.

Подкрепям напълно мнението на Lanarte.

Общи условия

Активация на акаунт