Гъбички! Писна ми...почвам да се лекувам сама - 14

  • 37 322
  • 764
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 2 534
Да, но е off topic.
То аз боледувам от всякакви инфекции, преди бяха много цистити, след това ринити, ангини, бронхити и в крайна сметка си направих консултация с имунолог преди няколко години. Направиха ми специални кръвни изследвания за състоянието на имунната система и се установи, че част от нея в частта, която се бори срещу вируси не работи добре. Сега тук вече не съм задълбавала да запомням цялата терминология, но са някакви НК клетки, Т-лимфоцити и разни ей такива.
Та преди много си правех разни терапии, схеми с имуностимулатори, вкл. и вливания на имуноглобулини, уви, обаче това последното удоволствие, което е наистина ефективно в момента е на цена от 1000 лв. и не мога да си го позволя. Иначе съм правила схеми с Изопринозин и една купчина добавки - витамини, минерали, антиоксиданти и т.н., както и с Биобран - което също е на ужасна цена. Та така - всичките тези неща работят, но не дългосрочно - ефектът е горе-долу около 6 месеца, а аз имам дете, което постоянно ми мъкне 250 вируса и вкъщи постоянно се въртят сополи и какво ли не. При някой, който не е изложен на такъв вирусен товар вероятно резултатът би бил по-добър, но в моя случай просто… чакам да порасне детето.
В връзката с гъбичките не знам доколко е полезна тази информация, но здрава имунна система = по-малко и по-леки боледувания = далеч по-нисък риск от бактериални инфекции  = по-малко АБ. За мен безразборното изписване и взимане на АБ е основна причина за гъбички. Особено като знам как редовно се изписват без противогъбично. Едно време като бях млада, млада никой не изписваше схеми с Микомакс и подобните при АБ, а някакъв Б-комплекс витамини, имаш гъбички от тая работа още като девствена тийнейджърка…

# 751
  • Мнения: 74
Не пия противозачатъчни. Хигиета е на макс, пера бельото на висока Т + дезинфектант + двойно плакнене после + ютия. Не ползвам тампони. Само памучно бельо, основно гледам да са бикини. Интимен гел сега си купих за първи пътот поне 10 години, попринцип се мия само с вода и не прекалявам. Мнооого рядко боледувам и АБ не пия. Сладко не ям, спортувам. Единственият фактор, който може би ми влияе е стресът от ежедневието.. знам ли.. Друго не се сещам 😀🤷🏼♀

При умерено лактобацили - 2 пъти в седмицата. При изобилно - 1 път в седмицата, но явно при теб не е проблемът в лактобацилите, а някъде другаде. По принцип липсата на лактобацили не се свързва чааак толкова с гъбичките, защото те могат да живеят в относителна симбиоза, тъй като и лактобацилите, и гъбите растат в среда с кисело ph. Но пък, ако няма лактобацили се появават други гадории - чревни бактерии, Гарднерела и други такива тъпотии.
Аз съм със сериозен дефицит в имунната система, доказано с имунологични изследвания. Обаче вагинални гъбички не бях получавала от 15 години, това лято за първи път. Това, което най-вероятно ги отключи бяха кортикостероиди.
Аз си имам проблеми с червата - там със сигурност ми казаха, че причината е кортикостероидите. АБ - то е ясно. Но фактори има и другаде - най-често хормоните, диетата, хигиената (понякога прекалената - също). Тъй че търси причината, махнеш ли я, ще се отървеш от гъбичките. Писала съм многократно за влиянието на противозачатъчните при мен, влачих се гъби нон-стоп години.

# 752
  • Мнения: 2 534
Ох, да, стрес.
За съжаление - ако си предразположена към гъби - това също ги прави. Аз лично имам и кожни гъбички - себореен дерматит и разноцветен лишей… Като се стресирам избиват яко.

# 753
  • Мнения: 80
Здравейте!Оралните таблетки гинофилус имат ли същия ефект като вагиналните?Вагиналните могат ли да се използват от девствени момичета?Лекувах уж гъбички  без ефект.След лечението нямам сърбеж както преди но пак усещам някакъв дискомфорт,особено по време на цикъл.Чудя се да опитам и с това,добри отзиви прочетох тук.

# 754
  • Мнения: 2 534
Не съм ползвала оралния, но не смятам, че ще има същия ефект.
И да, глобули се слагат и при девствени момичета, аз съм си слагала едно време, както и тампони.
Контролна МБ правена ли е? Според мен - направи си, за да си сигурна, че всичко е изчистено напълно.

# 755
  • Мнения: 28 676
Привет момичета. И аз в редиците на вечните гъбички. Юни бях с глабрата, правих проба след лечението, уж изчистени. После ми се наложи АБ лечение и айде сега пък с Candida nonalbicans. Просто вече ми писна. На изследването пише, че са резистентни на флуконазол, а с АБ ми беше изписан флукорик. Няма обаче понижение на лактобацилите! Та се зачудих този гинофилус ще свърши ли работа? Видях, че са пуснали глобулите.

# 756
  • Мнения: 2 534
Кандида ноналбиканс не е точно щам, а някакво название, което показва различен от албиканс… но след като има тест за чувствителност, там трябва да са показани другите антимикотици, към която гъбичките са чувствителни. Според мен - лекувай се първо според антимикограмата, а не си прави експерименти след като имаш достатъчно лактобацили. Най-много да си докараш свръхрастеж и на тях, което пък води до цитолитична вагиноза.
Аз приветствам профилактиката и лечението на бактериални инфекции с Гинофилус, да, лечение, защото като нормалните, които се съдържат във влагалището ги няма - съответно всякакви други бактерии избухват. Но не и в случая, когато има гъбична инфекция - тя се лекува само с антимикотици, Гинофилус е за възстановяване на нормалната флора СЛЕД лечение.
И аз бях с гъбички това лято, моите обаче си бяха албиканс, имах си достатъчно лактобацили. Проведох си лечението с глобули и хапчета, контролата показа отново достатъчно количество лактобацили и вече никакви гъбички.

# 757
  • Мнения: 31
Здравейте и една хубава новина, днеска звънях на фирмата, която внася Гинофилус и ми казаха, че другата седмица ще го имат наличен. Дано да е истина
   Здравейте момичета , някоя от вас успя ли да си купи вече гинофилус капсули, защото аз все още не ги намирам по аптеките

# 758
  • Мнения: 2 534
Ама няма как да ги намирате, защото все още официално не са ги внесли. След като ги внесат, първо ще заредят складовете, след това - аптеките.
Единствената аптека, която вече има и то промопакет с оралния е Атинамед, в Манастирскк ливади.
Поне още 10-ина дни не очаквайте по други аптеки.
Ако ти е спешно и ти трябват за точно сега - пиши ми на ЛС.

# 759
  • Мнения: 28 676
Гинофилус намерих он лайн, аптеки Фрамар!
Да във вторник съм при АГто и ще ми изпище антимикоцид, за след това ще пробвам гинофилуса.

# 760
  • Мнения: 1 670
За съжаление освен флуконазол, вече няма друг орален антимикотик на пазара. Итраконазол е спрян.

# 761
  • Мнения: 165
Има вкарали са Гинофилуса ама цената е доста по висока.

# 762
  • Мнения: 31
Здравейте,от много години страдам от сърбеж и понякога парене,ползвала ли е някоя от вас крем Иделин Белиема ,пише че помага за тези състояния,пила и мазала съм, какво ли не през тези години.

# 763
  • там, където ми харесва
  • Мнения: 1 254
Някои да пусне нова тема.

# 764
  • Мнения: 2 534
Пуснах нова тема:

https://m.bg-mamma.com/?topic=1607628.new#new

Моля, администратор да заключи тази.

Общи условия

Активация на акаунт