Премахване на бенка – стандартна манипулация (със скалпел) или с лазер? – Тема 3

  • 18 559
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 264
При мен е изрязвано на равно скожата. Белег почти няма. По-точно само аз си го виждам. В предни теми някой беше пускал снимка на шито, също много добре изглеждаше. Но все пак зависи и от уменията на дерматолога.

# 16
  • Мнения: 1 118
При мен е изрязвано на равно скожата. Белег почти няма. По-точно само аз си го виждам. В предни теми някой беше пускал снимка на шито, също много добре изглеждаше. Но все пак зависи и от уменията на дерматолога.

Благодаря. Точно това наричам почти незабележим дали само вие си го виждате Simple Smile

# 17
  • Мнения: 10 264
Да, в моя случай след 5 години вече, само аз си го виждам. По принцип съм чела че на лицето по не остават белези, в сравнение с други места по тялото. Като махах тази на лицето, махнах и една по тялото. Ами откровено казвам че тази от тялото въобще, ама въобще не може да се забележи. Няма белег въобще. ДОкато белега на лицето е по-забележим. Очаквах да е обратното. Моя мъж маха също бенка на лицето. Също няма грам белег. При мен обаче този на лицето си е по-забележим (макар и аз да си го виждам само).

# 18
  • Мнения: 1 118
Ясно благодаря Simple Smile Simple Smile. Значи с вътрешен шеф ( или скрит, незнам точно как се нарича) , също би трябвало да няма белег Simple Smile

# 19
  • Мнения: 10 264
В предни теми някой си беше снимал белега от премахването с шев, мисля че резултата беше много по-добър от моя, т.е. белега беше по-незабележим (ако трябва да ги сравня). Но както казах всичко зависи от уменията на този който ще маха и вече как кожата ще реагира индивидуално. При мен и двете бенки ги маха един и същ доктор, по един и същ метод, но белега на лицето е по-забелеим от този по тялото.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
Но както казах всичко зависи от уменията на този който ще маха и вече как кожата ще реагира индивидуално.

Точно така е. Само ще дам пример с мъжа ми, който преди 3-4 години си махна няколко бенки по тялото – с изрязване и после шевове. На мястото на най-малките образувания, чиито диаметър беше не по-голям от 1-2 мм., в момента се забелязват съвсем леки по-бели петънца, нищо драматично – ще се види, само ако се загледаш. Обаче, ММ си махна и 2 по-големи бенки (големи, като за него, не че обективно са били с внушителни размери) – техният диаметър беше около 4-5 мм. Е, казвам ви, тия неща едвам заздравяха, а на мястото на двете отстранени образувания в момента има такива белези, все едно ММ е бил стрелян с куршуми. Не се шегувам! Той често си прави бъзик с това – казва, че на плажа изглежда по-страшен и всява респект. Joy
Ние, всъщност, като видяхме, че раните не заздравяват правилно, се върнахме при хирурга за помощ, защото леко се притеснихме. Той добронамерено си каза, че не знае каква би могла да е причината за лошото зарастване. Аз също не съм сигурна, че вината е изцяло в него, затова не искам да споменавам името му.
В продължение на цели 2-3 седмици, по няколко пъти на ден му слагахме превръзки с йод. Абе, ужас беше, докато се възстанови кожата. Много трудно станаха нещата с тези две конкретни бенки.
Та, наистина всичко е много индивидуално.
Но както казва и vici, действително лицето се регенерира по-бързичко от тялото.

# 21
  • Мнения: 10 264
Black Cat, аз очаквах по-добър резултат при мен (тази за която говоря беше под носа при мен). От толкова махнати бенки при мен и мъжа ми, тази зарастна с най-забележим белег. Но каквото такова. Само аз си го виждам, но понякога се чудя каква беше причината да има разлика. Особено тази на тялото сякаш по-душманската ми я изрязаха. Но няма и помен от белег. Но аз се пека на слънце доста лятото, освен кожата там да е потъмняла и белега да се е слял. Докато лицето го пазя много. Там съм целогодишно с 50+ фактор.

# 22
  • Мнения: 1 896
Здравейте! Имам проблем с бенка/образувание от няколко години,което 2-3 пъти е ставало като коричка на рана, по-тъмно и се е обелвало(без аз да го чопля). Отдолу остава гладко с някакъв бледо розов или кафяв цвят. След това пак става леко издадено,грапаво и кафяво. Глупаво от моя страна,но никога не съм обръщала голямо внимание. Отдавна не се е случвало да се обели. Понеже е на гърба ми е трудно да го следя, наскоро го напипах и е леко грапаво, така изглежда. Бременна съм в 8гс, мисля да си запазя час при дерматолог онколог. В този период много повече мисля за здравословното ми състояние и реших да обърна внимание най-накрая,  но искам да попитам някой махал ли е бенка по време на бременност? Какво се случва ако след хистология се окаже,че е била злокачествена?

# 23
  • Мнения: 47
Здравейте, интересувам се премахване на бенка от лицето на дете, вече на 12г. Бенката не е релефна, прилича на родилен белег, преди години го водих и ми казаха, че е бенка, но беше твърде малко детето за хирургично премахване.
Някой има ли опит с детето му, или информация, съвет къде да го заведа?
От Токуда аз лично имам опит със себе си за две различни неща, и не бих отишла там, никога повече. Така че може да я пропуснем тази болница Simple Smile
Тук попаднах на добри мнения за др. Литов?

Благодаря!

# 24
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
marina_ogun, точно в тази тема попитах същото, детето ми е на 12г и докторката отговори, че трябва да приключи пубертета, чак тогава да се маха и да се изследва. Нашата е на контура на горната устна. Не е релефна.

# 25
  • Мнения: 47
marina_ogun, точно в тази тема попитах същото, детето ми е на 12г и докторката отговори, че трябва да приключи пубертета, чак тогава да се маха и да се изследва. Нашата е на контура на горната устна. Не е релефна.

Да, и аз помня че ми казаха 15г, обаче до тогава детето вече натрупа сумати комплекси от коментари в училище.
Вие къде сте ходили, иска ми все пак да го заведа и някой да каже какво и кога може да се направи?

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 15 554
В световен мащаб, се премахват бенки и в ранна възраст. Не е изрично забранено.
Естествено, различните лекари ще имат противоположно мнение по въпроса. Един ще откаже, докато друг ще се съгласи да извърши процедурата.
Както и с много други неща, тук също финалното решение е на пациента. На кого и кога да се довери.

# 27
  • В.Търново
  • Мнения: 6 688
marina_ogun, точно в тази тема попитах същото, детето ми е на 12г и докторката отговори, че трябва да приключи пубертета, чак тогава да се маха и да се изследва. Нашата е на контура на горната устна. Не е релефна.

Да, и аз помня че ми казаха 15г, обаче до тогава детето вече натрупа сумати комплекси от коментари в училище.
Вие къде сте ходили, иска ми все пак да го заведа и някой да каже какво и кога може да се направи?
Не съм го водила никъде. Ще чакаме да порасне, тогава ще помислим дали да предприемем нещо. Само, ако той го иска наистина.

# 28
  • Мнения: 350
Доктор Денчева!

# 29
  • София
  • Мнения: 1 677
Колко струва премахване на бенка?

Общи условия

Активация на акаунт