Раждане с дула - възможности

  • 1 557
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 240
Здравейте,
Решена съм, че искам да родя естествено и по-възможно най-ненатоварващ и стресиращ начин за мен, разбира се доколкото е възможно! Simple Smile Бих искала да се възползвам от услугите на дула и раждането да се случи на място, където уважават първият контакт на майката с бебето, това то да засуче веднага и като цяло не бързат да го вземат веднага от мен.
Къде в София де практикува по такъв начин? Разбрах за Зебрите и Олга Дукат, но само това ли са изборите? В частните клиники с избор на екип как стоят нещата? Ще се радвам, ако някой сподели своя опит и препоръки ❤

# 1
  • Мнения: 5 096
Няма как да не го вземат веднага,трябва да го измият и прегледат.После ще ти го върнат,ако няма проблеми.

# 2
  • Мнения: 2 883
В другите градове и толкова избор няма 😭

Леко раждане желая и дано всичко мине по план.

# 3
  • Мнения: 4 853
Няма как да не го вземат веднага,трябва да го измият и прегледат.После ще ти го върнат,ако няма проблеми.

Това не е вярно. В чужбина първото нещо е да сложат бебето върху майката още с пъпната връв.

# 4
  • Мнения: X
Точно така, и не само в чужбина. В Св.лазар веднага сложиха бебенцето върху мен, а после го преглеждаха.

# 5
  • Мнения: 240
Моя приятелка роди в СВ. Лазар и има много негативно преживяване. Взели са бебето веднага, без да го види. После никой не ѝ е показал как да кърми. Като цяло отношението е било пренебрежително. Точно затова пуснах темата.. за да избегна нещо подобно.

# 6
  • Мнения: X
Моя приятелка роди в СВ. Лазар и има много негативно преживяване. Взели са бебето веднага, без да го види. После никой не ѝ е показал как да кърми. Като цяло отношението е било пренебрежително. Точно затова пуснах темата.. за да избегна нещо подобно.
Извинете ако съм ви заблудила. Просто коментирах, че реално ми го дадоха. Аз родих с Олга Дукат.
Иначе, абсолютно НЕ препоръчвам Св. Лазар като болница. Отвратително, кожодерско място, на което от алчност и бебето си човек може да изгуби.

Black mamba - включвам се към вашето търсене:) И на мен ми предстои второ раждане и аз бих искала да намеря такова място или екип.

Последна редакция: пт, 13 май 2022, 19:18 от Анонимен

# 7
  • Мнения: 240
Значи ще търсим заедно!

А може ли да попитам защо не раждате при Олга отново?

# 8
  • Мнения: X
Значи ще търсим заедно!

А може ли да попитам защо не раждате при Олга отново?

От Олга съм много доволна. За съжаление заради болницата не мога пак да се възползвам. Отникъде се появи проблем с бебето, което се роди доносено и в добро състояние. Уж първо получило кръвоизлив в стомахчето. После смениха на гърчове, даваха на бебето успокоителни, защото плачело от глад. Платихме им 8 хиляди. След 2 дена го прехвърлихме в педиатрията и там го държаха 19 дена. Накрая казаха че не виждат проблем с бебката и я изписаха. Това е накратко.

# 9
  • Мнения: 240
Благодаря за споделеното! Леле, какъв стрес.. и 8 хиляди 😳😳 ужас!

# 10
  • Мнения: 8 905
Търсете дула, която предлага  не само слагането на корема на майката, но  и  максимално късно да се пререже пъпната връв.

# 11
  • Мнения: 30
Трябва ви акушерка, а не дула.

# 12
  • Мнения: 8 905
Дулата е и акушерка, поне са обучени.
Ама акушерката рядко е дула т.е. не обръща внимание на психологическите потребности на родилката и не възприема този велик процес Раждане като такъв.

# 13
  • Мнения: 5 096
И кое му е толкова Велико на раждането?Естествен биологичен процес.Ако си платите на добър лекар и той ще в стои до вас и ще си приказвате и под ръка ще имате лекар,ако се полу че и усложнение.А със дула или акушерка при усложнение ще ходи да търси лекар.

# 14
  • Мнения: 8 287
И кое му е толкова Велико на раждането?Естествен биологичен процес.Ако си платите на добър лекар и той ще в стои до вас и ще си приказвате и под ръка ще имате лекар,ако се полу че и усложнение.А със дула или акушерка при усложнение ще ходи да търси лекар.
Е как какво....ще раждат извънземно Simple Smile Сори не се сдържах Simple Smile
Има си съответните общности за раждане с дула. Доколкото ми е известно всички частни болници могат да ви свържат, както и някои държавни.
А има и дула която би се наела за домашно раждане. Е тук вече за мен е великото Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт