ОКТОМВРИЙЧЕТА 2020 - Тема 6

  • 4 965
  • 91
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 449
Също ни обясняваха за мама и тати и оставянето и взимането и как е хубаво по време на адаптацията да го оставя бащата, за да не плаче. При нас обаче не важи, защото ММ работи от вкъщи и ни търси и двамата Neutral Face

За съня май не се притеснявам чак толкова. Той си спи на легло и заспива сам от известно време (единствено, че заспива с едно голямо куче, което ще е прекалено за яслата). Комуникацията също е ок, доста говори и се опитва да обяснява с 2-3 думи.

# 31
  • Мнения: 739
При нас положеноето с памперса е 50/50. Знае, че трябва там да върши нещата, но повечето пъти от инат не иска да сяда или сяда спокоен и нищо, а после като му сложа памперса и веднага. Преди малко му махнах памперса и малко голичък да е и поглежда надолу и леко почна да пишка. Аз го взех и го сшожих на гърнето и му говоря, че там трябва. Е не стана. Сецна се. Става и след 5 мин. пак поглежда надолу и леко почна да пишка и тоя път се хвана за атрибута и отиде сам към гърнето и седна и се изпишка. Аз само му казах да отиде бързо там и да се изпишка и този път се получи. Друг път след, като се събуди от обесния сън, ввднага го слагам на гърнето и доста пъти се изпишква, но за голямата нужда, ще видим май зора.Преди месеци постоянно казваше "ако, ако". Общо взето на всичко, че и дори, като му се приходи, но като го слагах и нищо. Та и аз мисля, че може в яслата съвместно да успеем и като гледа от другите деца да почне да го прави. Иначе нямаме проблем с биберона, понеже въобще не се е научавал.
Септември го пускаме на ясла и ще видим, как ще е. Дано привикне бързо и да няма много рев. Макар, че си е свикнал доста с мен, но пък много обича да си играе покрай децата на площадката.

# 32
  • Мнения: 376
Ехо здравейте на всички 😃 изгубила съм темата направо 😃 наближават рожденните дни , имате ли вече планове😃 вкъщи или с приятели детски рд? На ресторант или вкъщи ☺

# 33
  • Мнения: 196
Привет! Аз започнах подготовката вече, макар че има още месец. Ще тръгва на ясла Кая, живот и здраве след 2 седмици. Незнам как ще е с адаптацията, но психически се подготвям за голям рев. Тя е свикнала много с мен и ме търси ппстоянно. Единствено като е при майка ми, не се сеща за мен.
Как са зъбите при вас? Ние чакаме последните 4 кътника.

# 34
  • София
  • Мнения: 420
Девойката ходи от две седмици на ясла. Не е имало проблеми, тя е много общителна и от третия ден стои по цял ден. Някой път не спи, но обикновенно не е само тя. Водят ги в стаята за игра и ги занимават тихо.
В момента ѝ растат последните кътници. Два пробиха и ми се струва, че и другите са надути и готови.
За рождения ден не съм измислила нищо. Най-вероятно бабите вкъщи, а с приятелчетата в някой детски кът.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 449
За рожден ден - навън с още дечица ни се иска, но дано да се случат нещата. Още не съм мислила нищо. Без аниматори, просто ресторант с детска площадка.

На градина тръгна на 29.08. Ходи 2 дни (по цял ден директно) и от тогава е болен, все още не може да се оправи. Такова чудо не е било никога. Иначе първия ден е бил ок с леки приплаквания. Втория ден го оставихме в истерия и го прибрахме ревящ и хлипащ. Иначе спеше и ядеше там. Сега отказва и да играе с други деца, а за градина не иска и да чуе. Направо настръхвам как ще е като почне пак като оздравее. Иначе си е много социално дете, но тотален обрат направи сега.

За зъби - изби единия кътник. Много го мъчи втория долен и отказва всичко, което не е под формата на крем сума или гладко кремче. За последните 2 горе също са набъбнали венците. И със зъбите такова чудо не сме срещали до сега с останалите като избиваха.

# 36
  • Мнения: 274
Човекът вече трети ден ходи на ясла, геройски издържа до обяд, но му е много тежко. Плаче доста там.
Адаптацията явно ще е дълга, но за сметка на това трудна.

# 37
  • Мнения: 878
Нямам план за РД, вкъщи нещо ще е. Чудя се в яслата дали трябва да го отбелязваме по някакъв начин, той ще е тръгнал преди 2 седмици, не знам дори още дали ще е минал периода с целодневния рев (така си го представям, сърцето ми се е свило). Той толкова е свикнал с мен, че напоследък дори и с баща си да остане, а аз да се отдалеча дори на видимо разстояние пищи....

# 38
  • Мнения: 4 852
Искам да попитам тези, чиито деца вече посещават ясла (държавна) - с какво се хранят децата там? Попаднах на много стари теми, в които се споменават пържени храни, кренвирши, филии с маргарин и колбас, вафли, сокове и подобни, които аз все още избягвам вкъщи и за мен не са подходяща храна за 2-годишни деца.
Ще се радвам, ако споделите примерно меню и дали сте доволни от храната.

А как стои въпросът със спането? Моят син никога не е заспивал сам, а и спи по-малко от другите деца, а май имат 3 часа за сън, ако не се лъжа.

# 39
  • Мнения: 878
Моят скоро тръгва, но на вратата видях менюто за седмицата. Честно казано май нито едно от изброените не видях, освен сандвич с шунка и кашкавал единият ден за закуска. Чак вафли и кренвирши май няма (или и аз се надявам Grin) следобедните закуски много не ми допаднаха, но и аз малко съм свикнала на разни мъфини, бисквитки, плодове, палачинки, там са повече разни кремчета, мляко с грис и подобни блякс неща Joy

Сънят и мен ме притеснява най много след реването. Той никога никога не е заспива сам, само с мен и то все по-дълго (поне от гърда го отучих), но чета книжки до припадък Joy

Ще се радвам да споделяме опит, нашия тръгва другата седмица Bowtie

# 40
  • София
  • Мнения: 420
На вратата ги слагат менютата обикновенно. Или в сайт, ако има яслата. Сънят е от 1 до 3, поне в нашата.
Девойката е със сополи и си остана тая седмица вкъщи. Първите дни искаше да ходи на ясла, обаче сега като я питам вика не. Дано няма проблеми другата седмица като се върне.

# 41
  • Мнения: 105
Искам да попитам тези, чиито деца вече посещават ясла (държавна) - с какво се хранят децата там? Попаднах на много стари теми, в които се споменават пържени храни, кренвирши, филии с маргарин и колбас, вафли, сокове и подобни, които аз все още избягвам вкъщи и за мен не са подходяща храна за 2-годишни деца.
Ще се радвам, ако споделите примерно меню и дали сте доволни от храната.

А как стои въпросът със спането? Моят син никога не е заспивал сам, а и спи по-малко от другите деца, а май имат 3 часа за сън, ако не се лъжа.

Здравейте!
И на моето дете му предстои да тръгне на ясла и горе долу съм запозната с менюто.
Няма кренвирши, вафли, кроасани. Имат рецептурник, по който изготвят менютата за седмицата. Медицинско лице, готвач и човекът, който отговаря за доставките съвместно го правят. Смятат се калории за всеки ден. Захар се слага минимално количество - пример нещо от сорта на 40-50 гр на литър мляко. Често присъстват овесени ядки, грис, кремчета и друг е въпросът дали децата ги харесват. Нещо подобно е на общинската кухня, която се предлага във всеки град. Моето момиче ядеше супа и основно, но десерт не.
Въпрос на вкус е, но със сигурност няма изброените горе неща. Не им позволяват да поръчват от тях. Сега за качеството на продуктите не мога да говоря ....

# 42
  • Мнения: 3 051
Наскоро тръгна. Трудно се адаптира, всъщност не се все още. Плаче доста, иначе играе с децата, до обяд е, отказва да яде там.
Вие как сте с болничните в работата (ако работите)? В смисъл правят ли ви проблем работодателите?

# 43
  • София
  • Мнения: 3 449
Болнични още не съм взимала. Надявам се с помощ от помагащи баби да избягвам максимално (едната е работеща, другата не и разчитаме предимно на нея). Почти месец не ходи на градина (още подсмърча и кашля). Ще го вземат пак чак на 10ти октомври (не се е адаптирал от 2та дни ходене). Аз започвам интервюта и надявам се нова работа (не се върнах след майчинството) и ще гледам поне първите 6м да не взимам болнични и да не отсъствам. Трудно ще е, но ще мислим нещата как ще са.

# 44
  • Мнения: 878
Аз още съм майчинство, после отпуска, но имам някакви надежди, че при нужда ще мога да съчетавам с хоум офис, но да видим...

Общи условия

Активация на акаунт