Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 61 342
  • 609
  •   2
Отговори
# 570
  • Мнения: 5 898
Да не би да има някаква генерална промяна в Комат, че последните отзиви са положителни? Бяхме малко след отварянето му. Полупразен салон и забравена резервация. Не ми е типичен изискан ресторант. По скоро стандартен с опит за модерни елементи. Маси без покривки, менюто не ми беше изобщо вкусно. Ама изобщо. Използват много субпродукти и накрая за човек, който иска да хапне друго в късото меню трудно се намира нещо. Хаотично обслужване. Вкусен ми беше пататника.

И да похваля "Площадчето" и "Nest". И в двете много вкусно, на светлинни години над Комат и дори Фейк френча, без излишни претенции за елитарност и "изисканост", стегнати менюта и обслужване.  Добри готвачи стоят зад тях. Само с резервация. Дано да държат ниво по-дълго.
Великолепен език с манатарки в Площадчето. Ядохме пет неща там. Всяко беше шедьовър на вкуса.

Последна редакция: пн, 22 яну 2024, 09:13 от Fancy

# 571
  • Мнения: 578
Супер, записвам си Nest.
В Комат може да са се променили само парите за маркетинг... вижте, че отново говорим за катък и патешки сърца в ресторант без покривки, но с претенции за велика изисканост.

# 572
  • Мнения: 3
Големи фенове сме на Лампата. Много вкусно, пък дори и здравословно, а интериора е много уютен и особено готини са посещенията през лятото заради масите навън. Препоръчваме с две ръце!

# 573
  • Мнения: 11 091
Като се регистрирахте специално да напишете това, поне да бяхте уточнили дали става дума за "Лампата" - Лозенец или за "Лампата" в центъра Simple Smile

# 574
  • Мнения: 2 188
Моля, препоръчайте ми добри заведения в центъра, за обяд и за вечеря. Да е вкусно и с приятна обстановка. Нямам интерес към битови заведения.

# 575
  • Мнения: 15
За обяд препоръчвам Меза грил -готвят много вкусно имат и  обедно меню..,за вечеря Бричоле бистро ,много приятно малко италианско ресторантче с вкусна паста и неаполитански пици,цените са доста разумни в сравнение с останалите в района ,главния готвач е едно младо момче от Торино,който говори много добре български ,а тирамису то им е повече от невероятно .Друг хубав ресторант ,който също често посещаваме е Папус ,въпреки,че цените са малко завишени ,но пък е приятно и готвят вкусно.На мен лично не ми допада прехвалената лампа ,намирам ястията им за доста мазни .

# 576
  • Мнения: 513
Прегледах назад в темата, но не успях да намеря отизиви за Cinecitta Osteria Italiana.

Ако някой е ходил, как Ви се струва кухня, атмосфера, обслужване, цени?

# 577
  • Мнения: 7 573
Много го харесвам , като обслужване е топ , последният път имах забележки към храната ,но като цяло държи ниво.

# 578
  • Мнения: 1 804
Прегледах назад в темата, но не успях да намеря отизиви за Cinecitta Osteria Italiana.

Ако някой е ходил, как Ви се струва кухня, атмосфера, обслужване, цени?
Няколко пъти седмично сме там.Чудесно е,много вкусно,различно, атмосферата е приятна,обслужването също.
Може да отворите менюто и да разгледате.

# 579
  • Мнения: 513
Благодаря Marrietta, наскоро разглеждах онлайн, имат изключително интересни предложения, скоро ще пробваме и на място.

# 580
  • Мнения: 932
Имате ли наблюдение дали в различните локации на "Кривото"(София) има разлика в меню/качество/цена?

# 581
  • Мнения: 605
Кои пък да са тези локации? Кривото на ул. Св.  Климент Охридски 10 според мен отдавна не съществува - съвсем друго заведение е там. Дори не са си направили труда да го отразят в сайта.
Straight Bar and Dinner е сега, нещо такова.

# 582
  • Мнения: 198
Хубави стекове в София!
благодаря

# 583
  • Мнения: 40
Малко update за любими места за брънч. С тъга може да заява, че "Компанията", която се намира на Оборище и скоро отвори друга локация на Солунска, твърдо е в процес на западане. Качеството на продуктите е по-ниско, персонала в момента се състои от много млади дами и господа, силно незаинтересовани за случващото се. Последният път на Оборище малкият отказа да се дояде мекиците, което е събитие, защото бяха много мазни, отвън препечени, отвътре глетави, чака се много повече, за по-мало клиенти, видно контролът куца.
Втора локация, която също посещавахме, която разочарова е Taste Place на колелото на Хладилника. Беше много приятно зелено местенце с добра храна. В момента за съжаление са с намалени порции, повишени цени, покъртително обслужване и са станали любимо място на повечето кифли и нацепени хоризонталки в района. Последният път чакахме над 15 минути да дойде сервитьор, дойде кисел и снощен и крайно неуслужлив, донесоха авокадо тост, буквално две малки, тънки филийки с малко топинг отгоре и нищо отстрани, нито салата, нито украса., бяха пример за поширани яйца, сега са далеч от това.
Новите "попадения" са ни Френдли Беър/Славянска/ имат брънч събота и неделя до 16.00 ч. Готина градина, приятен персонал, вкусни предложения, прилични цени, менюто е малко по-кратко, но ще се справите.
Другото местенце е Форест/ул.Кричим/, до гората на горен Лозенец, на Джеймс Баучер. Малко е скрито, но се намира, неформално, но много приятелско обслужване, много приятни завъртяни брънч вариации, изпипват си нещата до ядливото цветенце в тостовете, цените са ок, има доста места за сядане, през седмицата има и обедни менюто, малко по-бавни са, но си струва.

# 584
  • софия
  • Мнения: 25 461
Френдли Беър няма промяна откакто отвориха преди години. Менюто им е сезонно. Чудесно място е, но летните вечери трябва да се запази маса. Добре известно и посещавано е.

Общи условия

Активация на акаунт