Любими и разочароващи ресторанти в София

  • 63 438
  • 609
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 5 903
Ами да броят 2 часа от сервиране на поръчаното и съм ОК.

# 556
  • Мнения: 19 518
Не съм ок да ми броят никакви часове. Като се видим с приятели, откарваме по 4 и повече часа в приказки. Сметка съответно правим достатъчно голяма, за да оправдае заемането на маса. И определено съм на мнение, че в повечето ресторанти няма бой за маси предвид цените в менюто, така че не може да ми слагат лимит за хранене, особено пък да ме предупреждават, че времето ми изтича. Направо съм чао и няма да стъпя втори път там.

# 557
  • софия
  • Мнения: 271
Моя приятелка беше 3 години по бригади като сервитьорка в заведения в Щатите. Едното беше много изискано. Там резервацията на масата ти е 2ч - минат ли - ставаш и си заминаваш. Желателно е част от ястията да поръчаш предварително.
При нас просто си пазят масите с надеждата да дойде голяма компания и губят клиентела.

# 558
  • Мнения: 5 903
Ами не знам какво точно си пазят. Но преди месец в култов ресторант за месо(има и морско, но е специализиран в месо) в Серес,  събота на обяд, ама наистина фрашкан до дупка с гърци... ни спретнаха маса за 15 човека за точно 10 минути. Без резервация. И после с кеф им навъртяхме сметка. Отделно на факта, че храната си заслужаваше всяко евро, че и отгоре.

# 559
  • Мнения: 13 346
Това с масите, на които има табелка резервация е някаква врътка. Случвало ми се да питат колко човека сте и да махнат табелката и да ни настанят без обяснения и условия. Случвало се е, да звъня в заведение и да ми кажат, че не правят резервации, а като отидеш на място табелки по някои маси.
Нещо като фейс контрол ли, що ли и аз незнам.
Избягвам такива места. Заведения има, чак пък толкова някое да е супер дали като храна, дали като съотношение цена - качество не съм забелязала. Нивото е толкова сходно нейде по средата клонящо към - по-скоро не, че да отделям пък и време в мислене, телефон и т.н. ще мога ли да седна или не.
Като не е някое конкретно, ще е следващото до него.

# 560
  • Мнения: 8 911
Зари, абсолютно споделям мнението за качеството на заведенията. Последните години е тотално надолу и ако преди се хранех навън през ден, вече доста намалих и нищо не съм изгубила. Гръмки заявки и накрая полусредно към ниско качество на продукти, приготвяне и сервиз.
И с тези резервации по 2 седмици напред са безумни. Как ли пък няма да се сетя във вторник да резервирам за събота маса за двама.

# 561
  • Мнения: 381
Привет! Назада по темата е коментирано, но нещо не мога да го открия. Дали може да ми препоръчате хубав, според вас, ресторант в центъра на София с фолклорна програма Simple Smile

# 562
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 784
Много моля и аз за препоръка за малък уютен ресторант с хубава храна. Иска ми се отидем за повод с децата (на 11 и 14 год), не държа да е нещо луксозно или да има жива музика/танци. По-скоро спокойно местенце с вкусна храна.

# 563
  • софия
  • Мнения: 25 560
Mi casa, The Friendly Bear.

# 564
# 565
# 566
  • Мнения: 13 346
За турския ресторант на ул. Венелин:
Хареса ми, ще отида пак защото ядох само салата и десерти- перфектни. Салата много добре овкусена. Десертите чудни, особено катмера, без онази накъртваща сладост типична за турските и арабски десерти,  Grinning  И кюнефето беше добро, но след катмера започна накрая да ми идва в повече, но пуста лакомия за сладко.
Сервиза много добър, бързи, когато ти потрябва винаги са наоколо без да се натрапват. Не усетих миризма на месо.
Та пак ще ходя там.

Fake French- прекарах приятно с компанията, която бях, но съм с много забележки.
Първото, което не ми хареса, много тъмно, приглушена светлина, но то направо тъмница. Обелената изкуствена кожа на диване веднага ми се наби в очите, шумно както се писа тук, но предвид колко маси са събрали в това малко помещение нормално.
Grinning  Бях с французи, та ще отбележа и тяхното мнение.
-лучената супа - пълно неодобрение от всички на масата, много кисела и солена. Аз хапнах само сиренето отгоре и 2 крутона,  другото само го опитах то не се яде от сол.
- пилешки балотин - месото беше добре приготвено, но сложено върху един зелен недосготвен ориз и това плувнало течен сос от печенето с някакъв бульон ли какво беше, твърдо не ми е.
Омлет с патешко - много добре приготвен, без никакви забележки, е можеха да спестят ориза и в него, но беше добре приготвен.
Cote du pork - свинска пържола само я опитах - добре беше сготвена.
Десертите:
Профитеролите - чудни,
Тиквеното суфле - добре, но беше много сладко, а сладоледа към него безвкусен,
Шоколадовия мус не го опитах, сервират го като във Франция на някои места, от тенджерката, но не съм фен и не ме изкуши.
По френски тертип като разядка предлагат билково масло с багета, но багетата е толкова тънко нарязана, че няма начин да я намажеш, като я хванеш и тя се разпада, та това уби усещането като във френски ресторант.
Според французите, ръсят един и същ сос за овкусяване по всички ястия, който вероятно е солен и като добавят и сол става пресолено. По десетобалната система дадоха оценка между 5 и 6 и то заради десертите.
Аз изпих близо литър вода след лучената супа, та този негативен опит от старта ме направи скептична и към другите неща.
Та средна хубост, в никакъв случай не заслужава ширещите се суперлативи, надценен е.
Хареса ми отворената кухня.

# 567
  • Мнения: 231
От доста време ми се яде клуб сандвич. Препоръки къде ги правят хубави? ( не просто филия със салам и домат)

# 568
  • Мнения: 1 198
Последни впечатления имам от Piatto Collezione - страхотни пици, страхотни салати, добро обслужване, много приятна обстановка.

Много ми хареса също КОМАТ, малко по-скъп и изискан, в менюто има малко неща, но са подбрани и държат високо ниво. Препоръча ми го приятелка. Пробвахме катъка - великолепен, патешките сърчица - много добри, мъжът ми хареса и свинското коремче. Моето основно беше специалитет на деня - юфка със сос от манатарки и бяло сирене - облизахме си пръстите! Това, което малко ни “смути” - в менюто нямаше никакви салати със зеленчуци, само някакви изчанчени “салати” със сирена и месо.

# 569
  • Мнения: 7 627
И на мен “Комат” ми допадна , харесвам и Сенс , и Кук.

Общи условия

Активация на акаунт