Юлчето расте и рита, а мама е обзета от бебешка шопинг треска - Термин Юли 2022 - тема 6

  • 30 777
  • 793
  •   2
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 585
Аз наистина не разбирам хората, които коментират по принцип други хора, още по-малко бременна жена, ама какво е значението дали някой ти е казал, че корема ти е малък или задника голям 😀
В смисъл има ли нещо специално в тези така или иначе селяндурки за мен коментари или?

# 736
  • София
  • Мнения: 3 722
Според мен повечето го правят, защото просто не знаят какво друго да кажат на една бременна и как да завържат разговор. Останалата част целят да засегнат майката, после коментарите преминават в ооо не му ли е жега/студено, много си го навлякла, още ли не ходи/говори и т.н Simple Smile По-лабилните жени се връзват, а не трябва.

# 737
  • Мнения: 407
Включвам се и аз към темата с несъобразителните хора. Миналата седмица една позната си позволи да ме пита дали всичко било наред, че не била виждала друга бременна с такъв малък корем.. Е, наистина не мога да повярвам как си позволяват да задават такива въпроси и то раждали жени.

# 738
  • Мнения: 1 598
Аз вчера виждам леля ми, не я бях виждала седмица и си говорим някакви неща и по едно време тв ми вика "Ми много си ти е добре корема, майка ти защо вика, че бил много голям Joy " а аз съм 150см висока ... Ясно е че няма как да не ми личи. И все ме сравняват с предната бременност. А попринцип може да направиш някакво сравнение ако сравняваш бременни в една и съща седмица, а не да ми вика, аз като бях бременна еди какво си. Много помниш ти, да не ми го мериш със сантиметър тоя корем Joy
За охлаждане,  ние климатик не пускаме в нас, малко сме чувствителни Joy но го ползваме за вентилатор. Би трябвало всеки климатик да я има тази функция, не охлажда през фреона, а само върти въздуха. Ако е много топло, го пускаме за малко и после го обръщаме на вентилатор само

# 739
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 514
Гегидеми, горе вдясно болката може да е от жлъчката и лошо храносмилане. Ако ядеш тесто, кисели храни и пържено, спри ги за ден-два и виж има ли подобрение. Аз гризках моркови с лимонов сок за такова неразположение и после изпивах сока.

За острите кореми, онзи ден се зачетох, че било симптом на диастаза, че моя ми направи впечатление как се заостря като се въртя в леглото.

# 740
  • София
  • Мнения: 639
Мами, а като козметика какво всъщност е нужно? За крем за подсичане знам, че трябва. Какво друго? Измивен гел, лосион, слънцезащита?

# 741
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 514
Не се изсилвай със 100 неща, крем за дупето, измивен душ гел-шампоан (повечето са 2-в-1), физиологичен разтвор. Като зарасне пъпчето са масажите, за тях мляко за тяло или олио, но това зависи по-скоро нормална или суха е кожата, тъй че аз планирам да го преценя в двожение и да го взема на втората седмица.
За слънцезащитата внимавайте, масово са предвидени за 6м+, защото блокират и усвояването на вит Д химическите блокери на УВА и УВБ лъчите.

# 742
  • София
  • Мнения: 639
Мисля да изчакам да родя и да видя каква марка козметика ще ни кажат (евентуално), но ми се иска да се информирам по-навреме. Крем за дупе - това крем за подсичане ли е или нещо друго? Благодаря за съвета за слънцезащитната.

Не се изсилвай със 100 неща, крем за дупето, измивен душ гел-шампоан (повечето са 2-в-1), физиологичен разтвор. Като зарасне пъпчето са масажите, за тях мляко за тяло или олио, но това зависи по-скоро нормална или суха е кожата, тъй че аз планирам да го преценя в двожение и да го взема на втората седмица.
За слънцезащитата внимавайте, масово са предвидени за 6м+, защото блокират и усвояването на вит Д химическите блокери на УВА и УВБ лъчите.

# 743
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 514
Аха, против подсичане. Аз ще заложа на Судокрем, ползвала съм го за себе си при летни протърквания на сгъвките от жегите.
В болниците ползват разнообразни козметики, в зависимост от спонсора в момента, в по-малките държавни често ползват и донесената от майките козметика (когато им е в списъка за родилното). С две думи - не разчитай, че в болницата ползват “най-доброто на пазара”.

# 744
  • Мнения: 2 585
“Най-доброто на пазара” мисля, че е различно за всеки според нуждите на кожата му, не толкова според марката. Макар да съм чела много крайни мнения в двете посоки за различни марки, ако човек се зачете в състава, горе долу едно и също има като основни съставки, тук там нещо различно, ама то е толкова на края в състава, в толкова малко количество, че надали се отразява, по-скоро трик за продажба.

# 745
  • Замък сред облаците
  • Мнения: 8 514
Точно, съгласна съм, затова го и казвам, че да не разчитате, че в болницата ще е най-най, просто опознайте кожата на бебето и се водете по нейните нужди и по личния си опит с марките.

П.п. Сега се сещам, че една приятелка ми препоръча на ДМ Бейбилов серията за къпане, нейното дете е с АД и каза, че е много изчистен състава, та съм се наканила да го проверя.

# 746
  • Мнения: 85
Д- димера в трети триместър може да се вдигне до 7.1 , защото организма се подготвя за раждане .Това е инфо от страхотен лекар на който имам пълно доверие , спрямо АГ , който ме следи и иска да ме дупче с Фраксипарин и Натаспин от 2 месеца .. някъде имах на файл даже стойностите на Д- димера при бременност , но не ги намирам , ако ми излязат ще ви ги споделя ,но 7,1 беше референтната горна граница за трети триместър .

Момичета , може ли примери за подарък за лекарката ми на ФМ ( принципно съм много зле с подаръци и мъдренето на картички Sad )


Rianne и при моето коремчето изостава, другите показалите са ок и обикновено го водят че си отговоря с 1-2 дена разминаване. Никой не ми обясни защо, кръвотоците всеки път са съвсем нормални и ме обвиниха в неядене на достатъчно протеини, сега гледам всеки ден поне по 80 грама от  млечни, ядки, месо като се налага, протеин на прах или барчета да събирам, в  края на седмицата съм на преглед и нямам търпение да го видим. При мен като цяло и коремът е доста малък за 31 седмица, не знам това дали има значение, явно тазът ми е просто по дълбок, защото съм  доста висока и седи по-различен начин, определено нарастна последните 2-3 седмици, но всеки ден чувам тъпите коментари "Къде ти е коремът...?, А ма ти бременна ли си?!" Което не е най-мотивиращото нещо,което бременна жена,която се притеснява,че детето  не нараства трябва да слуша.

Тази седмица и аз ще мера Д-димера, от 1месец съм  Натастип Х, че миналият беше 1.9, а всички други показатели на кръвосирване в норма, но нито хематолога, нито АГ, нито на ФМ се трогнаха от тази стойност, казаха че за бременност е очаквано.

Последна редакция: нд, 15 май 2022, 11:42 от Dinewa Polina 712421

# 747
  • Мнения: 23
Гегидеми, горе вдясно болката може да е от жлъчката и лошо храносмилане. Ако ядеш тесто, кисели храни и пържено, спри ги за ден-два и виж има ли подобрение. Аз гризках моркови с лимонов сок за такова неразположение и после изпивах сока.

За острите кореми, онзи ден се зачетох, че било симптом на диастаза, че моя ми направи впечатление как се заостря като се въртя в леглото.

Веднага щего пробвам.Мерси Simple Smile

# 748
  • Мнения: 208
Момичета, понеже обсъждахте нагреватели за шишета и, че са скъпи ето какво видях днес в Pepco. Нагревател с подържане на температура за 25 лева и стерилизиране на биберон. После видях подобен на същата марка в комсед зач към 35-40 лева....
Цените явно си ги пишат, както им дойде....

Направи ми впечатление, че имат хубави бебешки дрешки, на доста ниски цени. Някои дори са от органичен памук. Естествено не се сдържах....Това всичко е 14 лева...

А уж влязох само едни табуретки да видя 😀

# 749
  • София
  • Мнения: 3 722
Внимавайте с дрешките от Пепко, едно че всичко бебешко е умалено, второ че се смаляват като се сушат. Аз доста тениски взех напоследък и на мъжа всичко се смали, на детето някои се смалиха - други не. Добре че му взимам по-голям размер та ще ги поноси 1-2 месеца. Но определено ще гледам други магазини за дрехи вече.

Общи условия

Активация на акаунт