ДЕКЕМВРИйската мама докладва, бебенце щом я зарадва!

  • 17 382
  • 284
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 57
Добро утро на всички мами и леко доизносване на бебчетата!

Искам да пусна едно напомняне за Старозагорските мами ,

Стара Загора, 21.11.06, 9.30 ч.
р-т Уникато, малката зала
"Обезболяване на раждането" Нели Узунова и представяне на продукти на НУК.
Лекция, организирана от списание "9месеца".

Заповядайте! Аз съм много доволна от тези лекции и се надявам да продължат и за нашия град.

# 46
  • Мнения: 535
Здравейте Simple Smile
И аз днес съм на ЖК, а преди това по магазините - още не съм купила нищо за изписването Confused Все не ми харесва нещо - или е много тънко, или е с тъпа картинка  Confused
Честит рожден ден на jenito!!! Много любов, усмивки и скоро здраво, пухкаво бебче newsm51
Приятен ден на всички   bouquet

# 47
  • София
  • Мнения: 375
Записах се за Врагалева за в сряда. Нямам търпение, от толкова време не съм виждала бебето, все на едни скапани ехографи ме гледат Sad

А за изтръпването - около седмица бях ок и имах само леко изтръпване на пръстите на дяснара ръка, обаче сега пак почнаха болки изтръпване на всички крайници отдясно  Shocked Към 4ч се събуждам и няма спане след това, но като си кажа че е заради бебока - търпя.  Hug

А сега отивам да си приготвям сака за болницата  Tired

# 48
  • София
  • Мнения: 6 807
Имам въпрос към danielad, от къде взе спалните комплектчета?
Навсякъде са от едно гадно хасе, на всичко отгоре не ми харесват десените. И с чаршавчетата на Никол голям зот видях, докато харесам 2 комплекта...ами това е нещо, което се използва с години, поне 2-3. Не мога да взема нещо, което не ми харесва и после да го гледам толкова време.  Crossing Arms

# 49
  • Варна
  • Мнения: 893
Честит рожден ден на jenito!!! Много любов, усмивки и скоро здраво, пухкаво бебче newsm51

аз отдавна се примирих с изтръпналите 3 пръста на дясната ръка  Tired
какво стана с мама шуши да не би да имаме 4то бебе  Wink
в сряда знам че със сигурност ще имаме - pebble - ще чакам с нетърпение новинки  Praynig
аз отивам до магазина и после се заемам с украсата на темичката  Peace

# 50
  • Мнения: 1 212
Здравейте, хубава седмица пожелавам да бъде  Sunglasses, и най - вече без изненади Naughty !!!
Момичета пазете се и се движете.......,защото аз вчера по този повод голяма беда щях да направя..... ooooh! ooooh!
Поканили бяхме гости, ама то така  - приятели от следобяда за вечерта, решихме го бързешката.....
Добре , ама "нашето тати" вчера цял ден крака го боли и сме вкъщи като "болен здрав носи...." Wink
Та хуквам аз с целите си дебелини да правя приготовления и излизам до магазина пред нас за кренвирши....
Въвеждам се във вид естествено: косичка, гримче, ново панталонче...едни широки неща все намъквам....ще кажеш че съм от по - едричките дами......
Добре, обаче проблема с краката го решавам с единствения възможен начин - планинарските ми обувки до глезените, напълно развързани , с прибрани връзки в обувките..... (иначе някой трябва да ни връзва).....
Е, взимам си кренвиршите аз от магазина/ ...то тъмничко навън вече.../ и пресичайки доволно улицата../ незнам как стана.../ стъпвам някак си накриво и виждам бордюр, паваж...една кола и аз летя към тях.....
Та като се приземих аз  с един боен вик  на земята и вече акостирала като "надух гайдата" ...... newsm45
То една кола спря, двама мъже (откъде се взеха...като жива душа не виждах наоколо..?/ дойдоха да ме изправят...а аз не мога да спра да рева......
Разбрала вече че съм се отървала с резила и едно натъртено коляно, почвам да рева още по - силно , а те хората се притесниха и се чудят какво става....
Намерих за добре да им обясня че съм бременна ( ако не са забелязали ) и съм се уплашила, защото бяха започнали да ме гледат едно странно - странно  Wink.....
Ами да не ви отегчавам, накратко исках да ви кажа да внимавате, защото с едно невнимание  голям стрес ако не друго идва.....
verolina , аз във Фемина ходих също при Марков, него ми препоръчаха и съм доволна...... Peace
Sarra , проблема с "десните" по - отекли крайници е наличен и при мен, и аз нямам албумини, но пък на десният крак от преди си имам едни разширени венички, та с това си го обяснявам.......
Е, хайде до скоро.... Sunglasses  bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 2 044
Клеми от Айко са комплектчетата и като се изперат са готини на пипане ,не са от гадните твърди.Имаше най -различни,ето тук можеш да ги разгледаш,обаче не всички ги имашеhttp://nani.bg/index.php?cPath=19&page=3&osCsid=f008a3a9 … d362d1a0cdf2f1b70Попринцип ги има в магазини където продават на ТАС чаршафи,защото са на същия производител,аз съм си купувала за нас от един голям магазин на Христо Ботев,към площад Македония,пише си на него ТАС,но  когато съм ги купувала не съм обърнала внимание дали има и детски newsm78ама сто процента би трябвало да има

# 52
  • Русе
  • Мнения: 150
magestaТози номер с падането и аз го направих предната седмица.Ама и то ми беше тръгнало нещо накриво. Sad Аз съм сама от почти 2 месеца,мъжо е на работа в EU.И тук в къщи  всичко правя сама, е почти всичко.И така една вечер предната седмица,натоварих ли се нещо незнам.Като ме почнаха едни болки в кръста и отпред ниско,че взех и да повиквам Sick направо се стреснах ,че може да му е дошло времето.После се сетих,че сака за болницата не е готов,и че нищо не съм копувала.Тъй де,успокои се малко болката и така или иначе трябваше да ходя за хляб,викам си ще мина и през аптеката.Първо в магазина от който избягвам по принцип да пазарувам заради отвратителното обслужване,се представиха във вихъра си!После влязох в аптеката взех си някои неща(нали реших ,че ще раждам)и на излизане една бабка отваря вратата от вън за да влезе,аз реших ,4е ще ме изчака да изляза,но нищо подобно.Жената се обърна и започна да ми крещи:"Гледай я ти!Аз отварям, тя влиза!"-при което аз останах втрещена.Това е жена,която може би някога също е била бременна.Пък и правилото е ,4е първо се из4акват излизащите и след това се влиза.Забравих какво и казах,стана ми още по криво.И на излизане с подхлъзнах на стълбите и направо си седнах.Не ме заболя,но успях да уплаша две жени наблизо.И мен като ми текнаха сълзите.Ей така от доброто отношение на хората.И като го няма моето хапче-мъжа ми.За един час бях направо изцедена емоционално.
От както съм видимо бременна,съм получила само два добри жеста и то от мъже. Направо си ни липсва средната класа.

# 53
Здравейте и от мен момичета. Да ви се похваля в петък взех първия си изпит, остават ми още 3! Гледам да не се шашкам много за тези изпити, но....! Присъединявам се към отбора със запупените носове!
 Събота и неделя място не си намерих в леглото, все ми се спи, а като легна и не мога да заспя, въртя се постоянно и сутрин чаршафа е на харноника.  #Crazy
 За моя радост не се подувам, но дупето ми се е нацепило със стриички smile3514 едни червени и големи, дано после малко намалеят!
pebble - успех
 На някоя мама и беше паднала тапата? Какво стана с нея?

# 54
  • Мнения: 1 212
 Laughing Hug
mam21, викай таткото да се прибира, че друго си е мъж в къщи..... Wink....ако не за помощ, за морална подкрепа, пак си е нещо........
Абе сълзите помагат , понякога явно, разтоварваш се някак си, сякаш....
Момичета от София , ще ми се много да инициирам една среща , да пийнем кафе да се видим някъде....
Какво ще кажете ?  newsm78
Ще измислим удобно за всички място, пък и времето все още  е с нас ...не се е развалило съвсем.... newsm78

# 55
  • Бургас
  • Мнения: 2 350
Привет  wavey
Ох от снощи съм разглобена, голямо разместване му дръпнахме вчера, имам чувството, че полвин ремонт направих, ами то разглобявай, па после мести, па после сглобявай наново, прибирай, clean smile3551 почиствай  newsm75, прахосмучи  newsm79.....взе ми се огъня  smile3517 не съм вдигала тежки неща, ама гимнастиката дето я направихме с бебооооо....., като чели беше  newsm34 незнам на миличкото кво му е било вътре, ама яз бях гроги и май още съм. Обаче довечера ни доставят легълцето и нямаше начин, пък и толкова се вълнувам, че изобщо не усещам мускулнута треска   Hands Clap Ама щом снощи не родих, значи ще си дочакам термина.
А и моя мъж ми каза, че напоследък съм била като дъскорезница, ужас никога до сега не съм хъркала и като му казах, чепо всяка вероятност е от бремеността, той зе да се хили и вика: ехе то за бременните май кой каквото каже все е вярно   Stuck Out Tongue Winking Eye
Хайде отивам да полегна и да събирам силички за довечера, че то ще е едно вълнение, един ендорфин......

# 56
  • Мнения: 572
Малеее, детски чаршафи по 80 лв - тия луди ли са!?

Днес бях на ЖК и ме гледа пак моята докторка, която ще ме изражда. На бебето ми главата, от слепоочие до слепоочие продължава да отговаря на 2 седмици назад  Shocked и док-та се шашка...а пък мен не ме питайте.
Ама аз й обяснявам, че и аз съм с тясно лице, продълговато, а и на мъжа ми в рода са такива. Та, те ме успокояват, че това ще  да е, приличаме си...ох, докато не се  роди... Praynig ooooh!само да ми е здравичко!!!! Ще полудея.
Следващата ми среща за ЖК е чак след 2 седмици - на 5.12, а аз си мечтая дотогава да съм родила! Те викат - как, рано ти е, чакай си термина...ама аз не ща на Коледа, тогава ми е баш термина, искам да има отделно рожден ден, отделно Коледа..., още по-малко пък искам да преносвам!!!...Ама каквото е - това.
Иначе води, плацента, всичко било нормално. Продължава да е женски пол...да видим дали няма да излъже  Outta Joint
За подуването - "успокоиха ме", че тепърва имало да се надувам. Е, гати, много мило.
А за изтръпването - никой нищо не ще да рече. Явно е това, което аз си обяснявам, с главната артерия за мръсната кръв (която се намира отдясно).

magesta, хайде да се организираме за срещичка, наистина, аз съм ЗА!!!
BettyL, стискам ти палци, ама как така без упойка, бе, нали има едни щадящи, локални, те не са вредни!? Ох, хайде и аз тръгвам за натам...

# 57
  • Мнения: 1 212
Sarra , в кръга на майтапа , това за преносването си има и хубава страна.......
След Нова Година директно гражданка на EU  ще отглеждаш... Wink Laughing

За срещата : значи сме 2  за сега , чакаме още желаещи... Grinning

# 58
  • Мнения: 1 132
Привет момичета!
Явно с хъркането подготвяме бъдещите татковци за следващите безсънни нощи. Mr. Green
Аз също си мисля, че ми изтичат по-малко околоплодни води, та на следващия преглед ще накарам доктора да провери. Ох, станала съм абсолютен хипохондрик, но дано всичко е наред. Иначе и аз започвам със запис на тонове, но от 01.12.  Четох, че при бременните се наблюдава пикочна инконтиненция, изразяваща се в леко неволно изпускане на урина, тъй че може пък да е това.
Ох то хъркам, остава  да взема да се напикавам .... #Crazy
Вчера изпрах и изгладих 4 перални бебешки дрехи и част от първоначалния ми  ентусиазъм се изпари. До кога се гладят бебешките дрешки всъщност? Може ли примерно след 3-4 месец, само сушене в сушилня и гладене само на връхните. Ох, май от тук нататък деня ми ще минава в разходки между бялата техника и за разнообразие масата за гладене ...е и гушкане на бебка. Май малко късно го осъзнавам.... Thinking
Сара, при мен е обратния вариант с главичката на бебето, ние вървим 3 седмици напред. Всичко беше наред и изведнъж при последния ехограф изтърсиха това. Но уж било нормално...знам ли вече. Пък и аз и мъжа ми като бебета сме били с доста големи глави. Моят доктор също се шашна леко, но после при следващата консултация ми обясни, че бебета все пак наследяват чертите на родителите и не могат всички да се родят със стандартни размери на глава, коремчета и крайници,а и през третото тримесечие грешката в размерите  може да е -/+ 3 седмици от г.с.  по последен цикъл, защото бебетата наедряват с различна скорост.

Приятен ден на всички и мислете позитивно, остана малко до най-хубавия ден в живота ни!  Hug

# 59
  • София
  • Мнения: 6 807
Danielad,много ти благодаря, Айко ми е "на една крачка", там ще отидем направо.
А на мен нищо не ми изтръпва...хем спя и на дясно, и по гръб. Днес се наложи да се разходя до моята докторка, защото на телефоните им никой не отговаря /централата им се била скапала/, та си взех болничния , а на консултация съм чак петък... newsm78 Сега се чудя да се обадя ли във Фемина да си запиша час, или да чакам петъка и да се запишя другат седмица във Фемина.

Общи условия

Активация на акаунт