СЕДМИ КЛАС 2021/2022

  • 46 881
  • 781
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 702
При нас проблемът беше, че не знаеше връзката между мястото на елемента, строежа и свойствата му. Иначе я разнася. Simple Smile))

# 31
  • София
  • Мнения: 2 328
Не учат по “Менделеева таблица”, а по вариант, разработен след нея. Стана ми интересно, защото и аз така съм  я учила и намерих това:
https://nauka.offnews.bg/news/Novini_1/Tablitcata-koiato-uchim-p … deleev_36685.html

# 32
  • Мнения: 638
Поне са я виждали! Менделеевата тоблица или периодична такава. Нашата химичка им я забранява по време на контролна!
По БЕЛ пак 5! Не знам как ще я докара тая оценка от дипломата. Госпожата им казала, че започва да им пуска само тестове от матури! 😱 Е как ще изкара толкова висока оценка на матурата?! Тя така ще им смъкне успеха.

# 33
  • София
  • Мнения: 3 484
Ааа мен не ме интересува кой какво е форматирал по идеята на Менделеев. Също нямам претенции и за националността му. За мен Менделеевата таблица си е Менделеева и всички знаят коя е. Периодична таблица ми звучи по-скоро като план-график, като нещо временно, а не като нещо със стойност.
Иначе и на моите съм им обяснявала аз какво пише в таблицата, а не в училище. В интерес на истината бях записала наборчето на курс по химия и там много подробно им я обясни учителят. Та видях, че и аз не съм била съвсем изчерпателна. Но това няма да си го призная, да знаете!
Ако някой чака резултати по физика - излезли са.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 328
Има ли абонирани за практикумите на Регалия? Направих й абонамент на госпожицата още през януари, когато “купих” пробните изпити,  и познайте дали е направила повече от 3…
Все няма време. Sad. Виждам, че подхваща едно, зарязва го и се сеща за друго и ми се струва, че накрая качествено свършена работа също няма. 😶

# 35
  • София
  • Мнения: 1 883
Моя и практикумите има и помагала, че и на уроци ходи, но мързела е превзел тялото му. Нито му се учи нито нищо.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 173
Има ли абонирани за практикумите на Регалия? Направих й абонамент на госпожицата още през януари, когато “купих” пробните изпити,  и познайте дали е направила повече от 3…
Това все едно аз съм го писала.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 172
Същото е и при нас с регалския практикум, прашасва там нейде в дигиталното пространство...
Те не само излезли резултатите по физика, ама и наборът физик на Валя * сред най-първите, браво! Trophy

# 38
  • Мнения: 8 229
Аз пък да похваля наборчето. Почти всеки ден си прави по един тест по математика. Редуваме - едната вечер прави първи модул, на следващата правим заедно втори модул. Всъщност сам си прави алгебричната задача, а решаваме заедно текстовата и геометричната. Това е защото мразя да проверявам задачи. Нямам нищо против да решаваме заедно, много ми е приятно, но няма сила, която да ме накара да проверявам решение. Затова си решаваме заедно 🤣.Ще правят ПИ по математика в училище на 28-и. Знам, че и към края на май трябва да има един. По БЕЛ би трябвало също да има два пробни в извънучилищно време.

# 39
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 674
Браво на младежа на Валя! Физиката и Химията бяха моя мечта, но кофти учители ме отказаха от тях.
Ston, определено много ви се кефя на семейството. Старание и в спорта и в училище. Вярвам, че ти си движещата сила. Аз силно страдам, че нямам време да обърна нужното внимание на моя мечтател, но решението на всички е да хвърлим усилия по-бързо да си върнем у дома, а той ще учи до където му стигнат силите с почти самостоятелна подготовка.

# 40
  • Мнения: 8 229
Нинка, ще се справи момчето ти. Ти сега имаш и други грижи на главата си.
Аз се занимавам с малкия по математика май основно, защото на мен ми е приятно 🤣 И той като не се дърпа, си прекарваме така малко време само двамата. Ето по БЕЛ съм го зарязала да се оправя както може. Поприпомних си малко граматиката в пети и шести клас, когато му помагах, но вече не ми се занимава точно с това, въпреки че взе да ми става интересно в някаква степен. Литературни въпроси и тези пък хич и не ща да виждам, но той там се оправя някак си.

# 41
  • София
  • Мнения: 6 182
По математика е направил сигурно 6 практикума, а по БЕЛ 3. По БЕЛ все се оплаква, че имало произведения, които още не са учили и гледам, че е шарена работа в отговорите.

# 42
  • Мнения: 1 738
Валя *, браво на твоя младеж. Моят е в златната среда:)
Ние си боледуваме още, т.е. детето боледува, а ние просто си лежим в къщи. Много ме е яд, че не го ваксинирах. Идва ми да убия ММ, ама...
Някои преподаватели са хора и го включват поне да слуша он лайн, други са приключили с он лайн обучението и не искат да го включват. Но хич не ми пука, само да се оправя, че се проточи доста време при него. После ще наваксваме или не. Както дойде.

# 43
  • Мнения: 4 204
Важното е да сте добре и всичко да минава.

# 44
  • София
  • Мнения: 3 484
Валя *, браво на твоя младеж. Моят е в златната среда:)
Ние си боледуваме още, т.е. детето боледува, а ние просто си лежим в къщи. Много ме е яд, че не го ваксинирах. Идва ми да убия ММ, ама...
Пипи, а аз много се зарадвах като видях класирането на твоето. Все пак в София възможности за подготовка има много и навсякъде. А когато пробие детенце, което само се бори, е похвално. Не зная какви са ти били очакванията, но трети кръг вече не е в средата на класирането, а най-горе. При това сега много деца се “пробват” само заради НПМГ. Така че и летвата е по-високо от в другите класове.
Бързо да се оправя младежът, че да ти мине яда.

Общи условия

Активация на акаунт