Зацапване преди цикъл и обърната матка

  • 966
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, от няколко месеца (6-7) с приятеля ми правим опити за бебе, неуспешни засега 😔. Аз съм с обърната матка, което според доктора ми, а и според доста мнения на жени с обърната матка, няма причина да се притеснявам и че бебето ще стане. Нооо, от няколко години, не знам точната бройка, но знам, че не винаги е било така, имам леко кафеникаво зацапване преди да ми дойде, понякога са 2-3 дни, понякога 5-6 дни. Понякога спира, после пак се появява и След това си ми идва нормално. Проверявала съм си прогестерона няколко пъти, в норма е. Според гинеколога ми било нормално, не виждал проблем. Но ми се иска да изключа този “проблем” и да знам поне че не е от него неуспеха ни с бебеправенето.

Ще се радвам жени с обърната матка да споделят при тях как е. Благодаря 😊😊

# 1
  • Мнения: 794
Не мисля, че има общо с обърнатата матка. Аз имах подобно зацапване, няколко дни преди МЦ и имах полип на шийката на матката. Отидете на обстоен преглед, най-добре малко преди цикъл, за да се види дали не е това, в случай, че хормонални проблеми за изключени.
П.П. и моята матка е обърната, след премахването на полипа, кървенето изчезна и съм бременна. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 16
Не мисля, че има общо с обърнатата матка. Аз имах подобно зацапване, няколко дни преди МЦ и имах полип на шийката на матката. Отидете на обстоен преглед, най-добре малко преди цикъл, за да се види дали не е това, в случай, че хормонални проблеми за изключени.
П.П. и моята матка е обърната, след премахването на полипа, кървенето изчезна и съм бременна. Simple Smile

Благодаря за бързия отговор. Вашият гинеколог ли откри полипа или трябва да е друг специалист и как се премахва той?

# 3
  • Мнения: 794
Гинекологът го открива и по принцип не е трудно, но е хубаво да ви прегледа не само с ехограф, ами и по стандартния начин, защото, ако полипът не е в самата матка, няма да се види с ехограф (личен опит). Маха се много бързо, с лека операция (15-тина мин), може и само с локална упойка, зависи от прага на болка. Не е нищо особено, не се изисква допълнително лечение, само известно пазене след операцията.
Говоря разбира се от личен опит, при Вас може да има някаква разлика, зависи и лекарят как практикува, но премахването си е едно и също и няма нищо страшно.

# 4
  • Мнения: 660
Зацапване преди цикъл не е нормално и особено щом целите бременност задължително трябва да се провери на какво се дължи. Не съм наясно с обърнатата матка.
При мен подобно зацапване се дължеше на дисбактериоза, която установихме доста трудно, защото нямах никакви други оплаквания. Преди това пуснах пълни изследвания на полови хормони.
Съвет от мен задължително проверете и щитовидната жреза.

# 5
  • Мнения: 16
Зацапване преди цикъл не е нормално и особено щом целите бременност задължително трябва да се провери на какво се дължи. Не съм наясно с обърнатата матка.
При мен подобно зацапване се дължеше на дисбактериоза, която установихме доста трудно, защото нямах никакви други оплаквания. Преди това пуснах пълни изследвания на полови хормони.
Съвет от мен задължително проверете и щитовидната жреза.

Благодаря за информацията. Половите ми хормони са в норма, както и хормоните на щитовидната жлеза, пия еутирокс 25 защото ТСХ ми беше 3.5, а трябвало да е под 2, сега е ок след направени отново изследвания.

Ще отида при друг гинеколог, за да чуя друго мнение и да ме прегледа.

# 6
  • Мнения: 660
Да, супер че следите вече и щитовидната, това е много важно.
Пуснете една по обстойна микробиология, Фемофлор се казва изследването, разбира се ако не сте правили досега. В някакъв момент може да се изследва и вашият партньор, за да се види и при него как са нещата.
Успех  и дано скоро забременеете 🤗

# 7
  • Мнения: 16
Да, супер че следите вече и щитовидната, това е много важно.
Пуснете една по обстойна микробиология, Фемофлор се казва изследването, разбира се ако не сте правили досега. В някакъв момент може да се изследва и вашият партньор, за да се види и при него как са нещата.
Успех  и дано скоро забременеете 🤗

Правихме спермограма на приятеля ми, всичко беше нормално. Не съм правила обстойна микробиология, благодаря ви много за съветите. Дано наистина скоро се случи чудото 😊😊

# 8
  • Мнения: 1 380
На мен цикълът след първото раждане ми идва по този начин,с зацапвания,но еднократни до 2 дни преди същинския цикъл.След второто раждане е по същия начин ,питала съм много лекари,била съм на много прегледи и няма проблем. Но при мен са еднократни и до 2 дни преди цикъл. Никога повече. Пожелавам Ви да имате една безпроблемна бременност!

# 9
  • Мнения: 3 396
Обърнатата матка нищо не означава. Това е като цвета на очите. ,Просто при някой хора са различни. И аз съм така Simple Smile
Първото ни дете стана от раз, за второто ни трябваха 9 месеца..

Общи условия

Активация на акаунт