Домакини 81/ Да си налеем по едно, повод все ще се намери

  • 39 608
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 1 489
Честит празник!
Не пускам палците!

# 706
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 924
Здравейте момичета, честит празник. Надявам се, че приемате нови попъления. Аз съм студентка и в момента само ММ работи, а аз съм си домакиня вкъщи и все още се уча как да бъда такава 🤭 Постоянно звъня на мама с въпроси, защото често се чувствам сякаш не се справям добре и си поплаквам. Вчера изпрах прането и имаше една тениска с мазни петна по нея, но и с вениш не се получи да се махнат тези петна. Звънях на майка ми, за да я питам как така нейнито пране винаги е хубаво и искрящо бяло, а моето не се получава така 😆😆 Ще се радвам, ако ми кажете дали нещо изпрано може да се третира и да се махнат мазните петна.

# 707
  • Мнения: 3 841
Честит празник! Специално на нашите момичета учителки! 💐💐💐

Днес видях татко. Пуснаха ме в реанимацията за 5 мин, като преди това ме облякоха като космонавт. Той е доста живнал, вчера са изтеглили мнооого вода от дробовете. Лекарите са се хванали за главата какво да правили колегите им в Бс…. Това в Бс си е чист геноцид, думи нямам. Ако там бяхма реагирали по-адекватно, можеше сега да не е чак толкова тежко. Но той в момента говори, разказва кое и как. Започнал е да слуша лекарите какво му говорят, че хич не го правеше. Вътре е като в реанимация от Анатомията на Грей - супер моедерно. Тежко и сложно си е положението, но днес дишам една идея по-леко! Вие си продължавяйте с палците, че си трябва! 😉

Трополинка - много вероятно е да не излязат петната. Един път третирани с препарат и изпрани, после нищо не става.
Добре дошла при нас! Ние обичаме питиета, мезета и бАмбони! 😉

# 708
  • София
  • Мнения: 8 416
ЧЕСТИТ 24 МАЙ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ПРОСВЕЩЕНИЕТО. НАПРЕД! НАУКАТА Е СЛЪНЦЕ.
ДЖЕЙМИ, Честит празник! Върви гордо по пътя, който си си избрала. Flowers HibiscusFlowers HibiscusFlowers Hibiscus
ЛЮСИ, Честит празник и на теб. Посявай семенцата на науката в детските душички. Flowers RoseFlowers RoseFlowers Rose
ТРОПОЛИНКА, добре си дошла. Нямам успех с почистването на мазни петна, особено на памучни тъкани. И няма да плачеш. Hug Имаш си мама, а вече имаш и нас. Имаш си солидна подкрепа! Човек се учи цял живот! Каква е специалността ти? Честит празник, студентска младеж! Grinning
БАБА ЯКА, отговорна и трудна ти е работата. HugДано имаш късмет да попаднеш на по-лек случай.
СЛАВЕ, СМЪРФЧЕ, не се отказвам да стискам палци и без да познавам татковците ви да им желая най-доброто, а също и на вас!
СМЪРФЧЕ, изпревари ме с едни гърди. Новината ти е обнадеждаваща. Дай Боже да се поправя!
Гушкам ви! Hug

# 709
  • Мнения: 39 503
Браво, Смърфи. По- добре звучиш и ти!
Трполинка, купи си един обезмаслител- има много марки на пазара. Когато видиш петно- пръсни го хубаво, после запрати в коша за пране да си чака реда.

# 710
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Честит празник, просветителки 😘

Смърфче, много се радвам, че се чувствате по-добре - и ти, и татко ти!

Славе, гуш 🤗

Трополинка, добре дошла! Мазно се пръска с обезмаслител да постои и после переш нормално, ако тъканта позволява - на по-висока температура. Аз скоро едни ленени кърпи за завиване на хляб прах така и светнаха. Няма да се плашиш, домакинстването е досадно, не страшно. Какво учиш, коя година си?

# 711
  • Мнения: 6 036
Честит празник момичета.
Смърфиетка продължаваме да стискаме палци!
Славче при вас как е?
Трополинка добре дошла.
Обичам днешния празник. За емоциите днес те са много, макар че малка част от учениците от класа се включиха в шествието. Постояхме известно време на Славчето под прозорците.
Скрит текст:
Обичам си професията, радвам се на успехите на учениците,  тази година бях сред наградените учители от , града, но да си призная не обичам такива публични изяви.
.

# 712
  • Мнения: 39 503
Браво, Джеми!

# 713
  • Мнения: 1 489
Честито, Джейми!
Добре дошла, Трополинка!

# 714
  • Мнения: 2 114
Мили момичета, Чета ви, но нямам сили до пиша. Като изцеден лимон се чувствам. Да ви пази Господ всички ! Татковците на Смърфчето и Славчето да укрепват и да оздравяват ! Тези лекари с грешното лечение не знам какво си мислят, че правят, да не попадаме на такива.
Честит празник на азбуката, която ни ограмоти и ни запозна със света !

# 715
  • В страната на мечтите.
  • Мнения: 924
Благодаря на всички за топлото посрещане Flowers Bouquet 

Уча румънска филология и съм 4 курс. На косъм съм да завърша, но напоследък все повече имам усещането, че всички преподаватели сякаш се опитват да ме спънат и даже и добрите започнаха да се държат гадно... Получих коментар от една от преподавателките, че преводите ми били твърде добри и не съм ги била правила аз Hushed Скоро се надявам и това изпитание да бъде зад гърба ми.
Колкото до домакинската работа - изобщо не ми е досадна и даже ми е много приятна и ММ всеки ден ме пита как може вкъщи да е толкова чисто и хубаво. За мен е релакс да подреждам и да чистя Heart 

Но днес единственото, което направих е да сготвя и да седна пред телевизора с малко череши, защото нещо ме е хванал някой вирус и от няколко дни се чувствам ужасно отмаляла, вие ми се свят, повръща ми се от миризмата на почти всичко и хрема ми тръгна днес.

П.с. Благодаря за съветите, ще пробвам с обезмаслител и ще видим дали ще излязат петната, че е една от любимите на ММ Joy

# 716
  • Мнения: 39 503
Трополинка, да не си бременна?
Добро утро.

# 717
  • Мнения: 8 891
Аз по време на първата бременност изяждах тонове череши.
  Привет на всички, добре дошла на Трополинка! Момиче,как може да ревеш за едно петно?!
   Между другото , бебешкия персил изкарва петната.Дъщеря ми купи такъв , че Катюранката нали яде пюрета и се цапа, пере идеално. Но зависи от петната.
   Смърф, добре е това,което казваш, дано нещата се оправят!!!За варненските и бургаските лекари легенди се носят, като разбира се , винаги има изключения.
   Джейми, поздравления за наградата , хубаво е да оценят положения труд.
   Моя  близка приятелка, беше поканена на приема на президента. Големи вълнения в групата ни какъв тоалет, с какви обувки, чанта. Вълнувахме се  с нея, и се гордеем. Директор е на детска градина.

# 718
  • при късмета
  • Мнения: 24 052
Добро утро!

Трополинка, добре дошла!
Джейми, браво!
Водя 2 дни епична битка с едно сладко от ягоди. Изтипосах се в мунската тема, как първо изсипах на ягодите 1 пакет брашно, вместо захар. Объркала съм още в магазина, захар на Фантастико на марката взимам и на рафта са едно до друго. Даже 2 пакета взех и разбрах, че е брашно едва когато със замах го изсипах на ягодите. Нови ягоди, до магазина за захар, че имах само 1 отворен пакет, нямаше да стигне, посипах ги и ги оставих. Вчера ги сложих на котлона и мъжа ми ме викна за нещо. След 3 минути цялата печка беше в сироп, едва изчистих. Готово е де, целия зор за 3 бурканчета сладко и едно още по-малко, от горчица.
Обаче се наспах 2 дни, нямам търпение началството да свърши у-ще. Утре цял час по-рано трябва да са там, че са на екскурзия, изобщо не знам как ще стана.

# 719
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 040
Добро утро.Мако благодаря за кафето.Вижда ѝ се края и на тази учебна година.Моят само в понеделник бе на училище,че в четвъртък и петък учителите щели да са квестори.
Джейми и от мен браво!И тук вчера раздаваха награди на учителите,а от гимназията до вкъщи направиха шествие всички деца и преподаватели до центъра (добре че разстоянието е малко)...И аз не харесвам всичкия този шум.Слави в София учеше в 119-то и в 4 и 5 клас не го заведох на първия учебен ден заради блъсканицата.
Трополинка радвам се да те видя тук(помня те от една друга тема).И аз като Мари и Марулка ще питам да нямаме бебче на хоризонта.Май е време за някое ново...В тази връзка тази сутрин си правих тест,че нещо цикълът ми го няма и се стреснах да не съм бременна.Не че ще имам нещо против,но не толкова скоро ,пък и с инвитро ни отне толкова много време,та не вярвам да стане сега, въпреки че вече знам за доста такива случаи.За пръв път в живота си се зарадвах на отрицателен тест за бременност...
Росен сега го пера със Сано(него най-много го хвалят),ама не може да пере по-сериозни петна от пюре или наакано от изпуснал памперс.Свекървата ми даде един сапун(мирише на домашния дето баба ми,бог да я прости,правеше едно време,но не е такъв) и той се справя сравнително добре,но ако не реагирам веднага петната остават.Едно боди 4-5 пъти вече го пера и още личи къде е бил изпуснал памперса(на целия гръб, голямо омазване беше,че скачаше на бънджито и докато го извадя от там...)
На 7.06 ще съм в София при моя АГ за рутинен преглед.Надявам се дотогава да вземе да дойде туй чудо...
Не съм пускала палците за всички,които се нуждаят...

Общи условия

Активация на акаунт