Какво мислите за чалгата?

  • 22 336
  • 136
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 29
Добро утро! Да си призная,че се страхувам дали ще си намеря среда в коя не се слуша чалга и може би затова от време на време слушам. Запознавам се с нови хора и в разговорите стане тема кой каква музика слуша,казвам без чалга и те ме гледат като паднала от Марс. 🤷🏻‍♀

# 16
  • Мнения: 14 862
Хора, които не слушат никога никаква чалга и им става лошо от нея, само по форумите съм чела да се заявяват. Наживо всеки поне една песничка харесва. Ако препие, може и повече от една.
За мене това възмущение от чалгата е в огромния процент случаи надута поза, един вид вижте ме какъв съм интелектуалец и културтрегер. Мда, добре.

# 17
  • Мнения: X
Супер е чалгата. Слушам чалга песни понякога (1 път седмично).

# 18
  • София
  • Мнения: 2 136
То чалгата отдавна погина с простотията си. Сега са някакви банални звуци с текст уж проповядващ морал. Нито може да ѝ схванеш инструментала какво представлява, нито да разбереш манекените какво говорят, защото ми прави впечатление, че не пеят вече мъжете. Sweat Smile
Гледам предаването с имитациите "Като две капки вода". Участват две чалга изпълнителки. Всеки път ги бъркам коя - коя е. Тотална липса на имидж.


Хора, които не слушат никога никаква чалга и им става лошо от нея, само по форумите съм чела да се заявяват. Наживо всеки поне една песничка харесва. Ако препие, може и повече от една.
За мене това възмущение от чалгата е в огромния процент случаи надута поза, един вид вижте ме какъв съм интелектуалец и културтрегер. Мда, добре.

Знам за какъв тип хора пишеш. Разшири кръга от хора, с които комуникираш Smiley

# 19
  • Мнения: 25 620
Хора, които не слушат никога никаква чалга и им става лошо от нея, само по форумите съм чела да се заявяват. Наживо всеки поне една песничка харесва. Ако препие, може и повече от една.
За мене това възмущение от чалгата е в огромния процент случаи надута поза, един вид вижте ме какъв съм интелектуалец и културтрегер. Мда, добре.

Въпрос на среда. Съжалявам, че не си попаднала в такава.
Не само сред моето поколение има хора, които не слушат чалга. Повече ме радва фактът, че и сред младите има немалко такива.
Винаги, във всички времена е имало хора, които не се страхуват да се опълчат на модата и да следват собствения си вкус, а не да се влачат след стадото.

# 20
  • Мнения: 31 719
Да слушаш чалга не винаги се отнася до нивото на интелигентност, въпреки че има някаква връзка.
Просто липса на вкус.

Слушането на долнокачествена музика може да е липса на вкус, но какво да кажем за чалга манталитета?
Ето това най-много ми бърка в здравето. Тъпи и агресивни говеда с бръснати глави и техните прости, евтини, вулгарни и меркантилни жени – това са ценностите, които тази музика възпита. И продължава да възпитава.

Ми да де, аз затова казвам, че има връзка с интелекта. Но не винаги. Но има хора може да са умни, но са хлъзгави опортюнисти и гледат да угаждат на другите. Тоест - сравнително интелигентни простаци им викам.
Лошото е, че хората слушащи чалга, повечето поне, които са точно както викаш тъпи и агресивни - си налагат музиката. Случвало ми се е. Но не позволявам да ми се налагат. Аз не налагам, но и не търя налагане.
Преди време в офиса на една работа пуснаха чалга. Говорим за голяма фирма с уж висока фирмена култура. И даже знаех, че в правилника е забранено да се пуска чалга. Те посред бял ден я пуснаха. Често се опитваха да ми налагат. Обяснявах възпитано, че не мога и 5 секунди това да го изтърпя. Веднъж, два пъти, спирах я веднага. На третия път те ми се развикаха, че щом 15 човека искали да слушат, трябвало да търпя, щото било демократично.
Аз казах, че ако искат чалга да си ходят на дискотека и че демокрацията важи и за мен и ако не я спре режа кабела Joy
На четвъртия им опит си пуснах Роб Зомби от телефона до мен да заглуша. Много яко заглушава. Ония полудяха на тази музика. Пак се сджафкахме, но повече не пускаха.

В ученическите ми години преди 25 някъде в училище съм търпяла, но тогава беше и по-различна и не толкова гнусна.
100те патрона, сервитьорката Орнела, хищната хиена и сбогуването с ку*вите са не толкова гнусни, колкото мамата ураган??
Мале...

Тези не ги знам.
Съучениците ми са пускали някакви неща. Ама на Кали примерно. Също и Софи Маринова, на която ми бяха търпими. Други не помня, било е рядко.
Хубавото е, че като се събирахме чалгата не беше много. Имаше и други като мен направо крещяха - спирай тази простотия, че троша касетофона Joy
Та не ми се е налагало да търпя.
На бала изтърпях. Имаше и друга музика, но нямах търпение да изчезна. Приятелките ми видяха, че не ме радва нещо, ама не мислеха, че е свързано с чалгата и ми викат дай да ходим на клуб. И там пак чалга. Викам и - нали знаеш, че не я понасям, защо си мислеше, че ще ми хареса. Помоли ме да издържа малко, ама не успях много дълго. После с годините още по-голяма нетърпимост и нетолерантност започнах да проявявам.

# 21
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Хора, които не слушат никога никаква чалга и им става лошо от нея, само по форумите съм чела да се заявяват. Наживо всеки поне една песничка харесва. Ако препие, може и повече от една.
За мене това възмущение от чалгата е в огромния процент случаи надута поза, един вид вижте ме какъв съм интелектуалец и културтрегер. Мда, добре.

Това е несериозно. Аз, например и джаз не мога да слушам, ама нито едно парче.

# 22
  • Мнения: 14 862
Знам за какъв тип хора пишеш. Разшири кръга от хора, с които комуникираш Smiley
Няма накъде, посредствените са мнозинство.

Това е несериозно. Аз, например и джаз не мога да слушам, ама нито едно парче.
Защо да е несериозно? И аз не понасям джаз, а също и кънтри. По-скоро ще си пусна чалга, отколкото джаз или кънтри.

Между другото, текстовете на Алис Купър или WASP нямат особена лексикална и интелектуална разлика с чалгаджийските текстове.
Адски е комплексарско да се обвързва интелектът с вкуса.

# 23
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880

Това е несериозно. Аз, например и джаз не мога да слушам, ама нито едно парче.
Защо да е несериозно? И аз не понасям джаз, а също и кънтри. По-скоро ще си пусна чалга, отколкото джаз или кънтри.



Несериозно е твърдението ти, че няма човек, който да не харесва поне една песен и че е поза заявяването, че не слушаш чалга. Ето, че и ти не понасяш някои стилове, защо други хора да не могат да не харесват пък чалга?

# 24
  • Мнения: 14 862
Несериозно е твърдението ти, че няма човек, който да не харесва поне една песен и че е поза заявяването, че не слушаш чалга.
Такова нещо не съм твърдяла.

# 25
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ок, де, не съвсем твърдение, но е силно съмнение, че съществуват такива хора. Средата ти явно е такава. В моята никой не слуша чалга. За приятелите говоря.

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 11:19 от Акаша

# 26
  • Мнения: 14 862
В моята от години не знам дали някой слуша, защото наистина не мисля, че е съществено. Гледам да няма простаци около мен, а простаци има във всички музикални субкултури.

# 27
  • Мнения: X
Хора, които не слушат никога никаква чалга и им става лошо от нея, само по форумите съм чела да се заявяват. Наживо всеки поне една песничка харесва. Ако препие, може и повече от една.
За мене това възмущение от чалгата е в огромния процент случаи надута поза, един вид вижте ме какъв съм интелектуалец и културтрегер. Мда, добре.
Ъм, не всеки. Дреме ми дали се възприема за надута поза или не. Не понасям. Драйфа ми се.

# 28
  • Мнения: 14 862
Наживо, наживо.
Тука не е наживо.

# 29
  • Мнения: 1 302
Ок, де, не съвсем твърдение, но е силно съмнение, че съществуват такива хора. Средата ти явно е такава. В моята никой не слуша чалга. За приятелите говоря.

Подкрепям, в моята среда, семейство и приятели, никой не слуша чалга. Сред колегите ми също има много които не я слушат и на фирмените банкети никога не са пускали чалга.

Общи условия

Активация на акаунт