162 Американски четирилистни детелини за късмет и сполука през 2022

  • 42 332
  • 495
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 16 208
Няма Sales Tax, което не е точно ДДС 😉.

# 466
  • Мнения: 2 992
Разбира се, че 15ките в цял свят са със e sim.
Няма кой знае каква разлика в цената също така, но и ние купуваме от тук и носим към Европа. Blush

Не, че е от значение, но не са по цял свят с E-Sim.
Ако закупиш от САЩ айфона , дори и предходния модел , работи само с електронни карти.
Моята 15 ска ми трябваше да има и нормален слот, затова не я закупих от САЩ!
( причината: Някой оператори по света , предоставят e-sim, само ако е на договор. Физическа карта може и без договор)

И още една корекция. Лятото купувах айфон от Ню Йорк за един приятел и имаше sale tax,( ако не се лъжа беше 7%)

# 467
  • The Land of the Free
  • Мнения: 46
В някои щати няма sales tax в някои има .

# 468
  • Мнения: 147
Здравейте на всички!

От скоро съм в САЩ, по-специално в Северна Каролина и търся сънародници да се свържем! Simple Smile

# 469
  • Мнения: 25 788
Здравейте на всички!

От скоро съм в САЩ, по-специално в Северна Каролина и търся сънародници да се свържем! Simple Smile
Потърси из фейсбук групите, тук не се пише много.
Добре дошла и късмет.

# 470
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте на всички!

От скоро съм в САЩ, по-специално в Северна Каролина и търся сънародници да се свържем! Simple Smile

Добре дошла и късмет тук.
Като So Lucky е написала, по-скоро може да намериш някой там от фейсбук групите.
Успех!

# 471
  • Мнения: 5 276
Здравейте мами от САЩ!

Имам въпрос към Ню Йорк и Local Law 18. По моя информация вече не е възможно да се остава в частни квартири за по-малко от 30 нощувки, но виждам все още апартаменти в онлайн платформи, които се предлагат за една-две седмици. Дали има все пак вариант човек да остане в частна квартира? Конкретно Манхатън е районът.

Или пък тези хора предлагат нощувките нелегално? Не става дума очевидно за share, тъй като са апартаменти с по две спални, а на нас ни трябват точно две. Тоест домакинът няма да остане в жилището по време на нашия престой.

Благодаря ви Hug

# 472
  • Sofia
  • Мнения: 15 565
Аз само да кажа, макар въпросът да не е адресиран към мен, че декември бяхме в Маями за 10 дена, като наехме точно частна квартира. От Booking. Simple Smile
Но е вярно, че изборът беше доста ограничен.

# 473
  • Мнения: 5 276
Благодаря ти! Мисля, че е само за Ню Йорк, тъй като ние бяхме в Калифорния и Флорида също само на частни квартири - получихме квитанция, както и temporary permit, който ни трябваше за един от плажовете. Беше легално.

# 474
  • Мнения: 236
Local Law 18 задължава хората, предлагащи квартири под наем за кратък период, да преминат през процес да бъдат одобрени. Законът ограничава отдаването на апартаменти за кратко време, но не го забранява. Booking, Airbnb и другите платформи са длъжни да изискват такова разрешително за предлаганите апартаменти.
Ако нещо се предлага на тези платформи за краткосрочно ползване, мисля че е ок да се доверите, че имат разрешително и не натоварват закона.

Ето малко повече информация:
https://www.nyc.gov/site/specialenforcement/registration-law/reg … on-for-hosts.page

Апропо, почти всички градове вече имат подобни закони/заповеди и ограничават броя на апартаменти/къщи под наем като изискват специални разрешителни.

# 475
  • Мнения: 5 276
Ако сградата на адрес, който се дава под наем в сайт, не е тук в списъка, дали значи, че не е легално? Благодаря ти Hug

ПП Намерих адреса в списъка, беше в "Entire Building Class B MDL" - супер! Много благодаря отново Flowers Bouquet

Последна редакция: сб, 20 яну 2024, 15:57 от Ли Лу

# 476
  • Мнения: 4 211
Здравейте! Имам въпрос, във връзка  който се надявам някой да сподели личен опит.
Колега живее от години в щатите, българската му лична карта е изтекла преди 10г и иска да я поднови покрай идеята за пътуване в ЕС. Обадил се в консулската служба и му казали, че трябва да има валидна адресна регистрация с постоянен адрес в България.
В изтеклата л.к има посочен адрес, това достатъчно ли е? Ако сте вадили български лични документи през консулска служба, какво е било достатъчно и необходимо за заявяване на адресна регистрация? Това, че л.к. е изтекла преди много време, променя ли нещо? Ако някой е бил в подобна ситуация, моля да сподели как се е решил казусът.

# 477
  • Бургас
  • Мнения: 4 074
Щом е имал лична карта с адрес - значи има регистриран постоянен адрес в България, така че не би трябвало да има проблем никакъв

# 478
  • Мнения: 4 211
Благодаря за бързия отговор. И моето мнение е същото, но той не е убеден. 
 Не ми стана ясно точно какво са говорили с консулството, но у него се е загнездило убеждението, че едва ли не му търсят нова, актуална адресна регистрация, което, очевидно, няма как да се направи сега и оттам. И затова попитах ако някой е вадил л.к с толкова голямо просрочие, имало ли е някакъв проблем с посочване на постоянния адрес тук и съответната адресна регистрация.

# 479
  • Мнения: 1 847
Аз си подновявах шофьорската доста изтекла, подновяване на паспорт, а на детето 1ва лична карта без да представям някакъв адрес, ползваха тоя дето написах, не са ми искали нищо за доказателство.т.е дават ти бланка попълваш, плащаш и толкоз..а и снимки на място правят. Миналата година във Вашингтон беше това./трябва предварително час да си запишеш обаче по телефона/, след около 10 дена ми ги изпратиха по пощата дори не съм ходила да си ги вземам.

Общи условия

Активация на акаунт