Интимни проблеми, свръх чувствителна или?

  • 3 015
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 566
Lorelada, 😀😀😀, това не го бях чувала, много ме разсмя сутрешно.
Принципно и ти си права, но някои измивни средства са прекалено агресивни и при някаква инфекция може да не се отразят благоприятно, с напротив, да раздразнят още повече. А и измиването само с вода важи само за лигавицата между малките срамни устни, то отстрани е полулугавица и кожа, която си е редно да се мие, за там няма проблем да е и със сапун.
Но всеки си преценява как му е най-комфортно.

# 31
  • София
  • Мнения: 38 722
Аз никога не си слагам нещо измивно точно там. Така че и аз съм за вода само.

# 32
  • Мнения: 1 451
Един известен гинеколог в родния ми град съветва дамите да се мият с вода, в която е разтворена хлебна сода. Например на 1.5 л вода се слага 1 чаена лъжичка хлебна сода. Без сапуни.

# 33
  • София
  • Мнения: 38 722
Напоследък се мия с вода със сода, че имам някакъв проблем .

# 34
  • София
  • Мнения: 10 599
За такива като мен, ядящи доста шоколад, след М имам леки нарушения във флората и се появява дискомфорт с всички съпътстващи неудобства.
Та, след М слагам по едно гелче на гинофит с млечна киселина.
Това оправя всякакви нарушения.

(Имаше дълъг период, в който не ядях изобщо сладко и всичко беше спокойно, обаче пак си върнах този навик по шоколад-два дневно)

# 35
  • Мнения: 492
Доста добри съвети са ви дали. Ще напиша и аз за опита ми с рецидивиращите гъбички. Никакво сладко, никакви прашки, миене след голяма нужда, леко потупване след баня, а не агресивно бърсане, не използвайте всеки ден интимен гел, редувайте само с вода. Тези неща трябва да станат начин на живот. За секса, ползвайте презерватив и обърнете внимание на това с какви ръце се пипате... да не изпадам в подробности, но хигиената да е на ниво.

# 36
  • sofia
  • Мнения: 406
Трябва и той да се изследва и спрямо антибиограмата да се лекува.
И десетина дни след последното хапче , отново и двамата правите контрола и чак тогава , ако сте с негативни показатели си се гушкате.

# 37
  • Мнения: 99
Здравейте! Аз също бих искала да се включа. От близо 2 години съм с хронични инфекции, които получих след антибиотик. От близо 2 месеца преминах изцяло на естествени продукти, тъй като за мен повечето лекарства не действаха. Пия бял равенц на др. Тошков и мравчено дърво (pau d'arco) на nature's way. От време на време си правя легенчета с невен и капвам няколко капки масло от чаено дърво. Наистина усещам коренна разлика. От време на време се появява пак лек дискомфорт, но за разлика от преди, където имах 5 дни в месеца без дискомфорт, сега са максимум 5 дни СЪС дискомфорт и си отминава от само себе си. Инфекциите стават все по-редки. Мисля да продължа така няколко месеца и се надявам да пиша положителни неща в групата.

# 38
  • Мнения: 5 825
Доста добри съвети са ви дали. Ще напиша и аз за опита ми с рецидивиращите гъбички. Никакво сладко, никакви прашки, миене след голяма нужда, леко потупване след баня, а не агресивно бърсане, не използвайте всеки ден интимен гел, редувайте само с вода. Тези неща трябва да станат начин на живот. За секса, ползвайте презерватив и обърнете внимание на това с какви ръце се пипате... да не изпадам в подробности, но хигиената да е на ниво.

     Интересно ми е как ще накарате мъж да ви пипа по интимните ви части с чисти ръце? И как ще го накарате да си измие ръцете преди да ви пипа на това място?!

# 39
  • София
  • Мнения: 10 599
Е, сериозно ли? Хаха!
Директно питам Изми ли си ръцете?
Научават се, но се иска постоянство.
Като му развалиш 2 пъти "настроението", на 3 път сам се е сетил.

# 40
  • Мнения: 5 711
Е то за чисти ръце по принцип си е ясно и нормално изискване, но мисля, че съфорумката има предвид по време на любовната игра при секс, къде и как се пипат, за да не се разнасят.

# 41
  • София
  • Мнения: 10 599
Говорете, момичета! Да не сте робини?

# 42
  • Мнения: 2 566
Много ясно, че казвам “Измий си ръцете, преди да ме пипаш”. То не сме тийнейджъри, които го правят на някое скришно място, че да няма мивка наблизо.
То аз лично предпочитам и другите части на тялото да са чисти преди секс, като съм свръхчувствителна - предпочитам малко допълнителна хигиена преди и след, отколкото после страдания дни и седмици наред.

# 43
  • Мнения: 5
При мен е същият кошамар аз съм с гъбички, също ми откриха раничка която която беше нужно няколко пъти да се обгори с лекарство ,защото още не съм раждала.Вече 3 месец се боря тези гъбички.Пробвай с йод облекчава и съм доста доволна от Клотримазал крем , но все още се боря с тях доста са упорити тези гъбички.Бъди силна и не се предавай и при мен е имало моменти в който съм се предала и не виждам вече решение , но моята половинка винаги ми дава кураж така че за всичко си има време и аз се надявам на Бог че ще премина през това препятствие.

# 44
  • Мнения: 162
За миене - пяна Гинексид. Но засили имунитета, от там идват много проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт