229 пролетни надежди - Немската тема

  • 20 063
  • 725
  •   1
Отговори
# 705
  • Германия
  • Мнения: 8 102
Чинчин! Ден втори в карантина, пак фалшиво положителен тест на малкия и докато излезе пср-резултата шефът ми забрани да стъпвам в работата.  Ако го знаех това по-рано, щях всеки път да докладвам тези училищни тестове и да си оставам в къщи по 2 дни. Значи за всички останали съм безопасна като контактно лице с бустър и негативен тест, само в работата ни важали други правила. Нейсе, поне се наспах! Наздраве!

# 706
  • Мнения: 9 152
По време на пълнолуние може да се изострят някои емоции, чувствителности, усещане за безпокойство, повишаване на  кръвно налягане, задържане на течности и др.
Днес е пълнолуние.
Една молитва, сън навреме, по- малко течности;  и утре всичко ще е наред🙂

# 707
  • Мнения: X

Уискито без лед ли да го пием съветваш? Доообре. Слушам и изпълнявам. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 708
  • Мнения: 7 098
А как не обичам пълнолуДие. Не мога да спя.
Чин чин с чай, чудя се дали да не капна малко коняк вътре.

# 709
  • Мнения: X
Чин чин с чай, чудя се дали да не капна малко коняк вътре.

Не. Излей чаят в мивката и налей коняк. Катерица каза без много течности. Stuck Out Tongue Closed Eyes

# 710
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Едно бившо гадже твърдеше, че при пълнолуние кексът бил най-хубав... 😁

Та, за намаляване на събраните течности, вместо да се маха леда, по-добре да се стопи, но на друго място, не в чашата...

# 711
  • Мнения: 7 098
А, чая ше си го доизпия. Все с готини билки е. Ама едно мааалко коняче ше ми дойде добре, смЕтам. Smirk

# 712
  • Мнения: X
Аз... таковааа... минавам да ви кажа едно чин-чин, че съм в серия нещо тази вечер, с надежда да ви подсетя,

С деменция ли ни изкара? Хайде да си имаме уважението. 😂 Чин-чин!

# 713
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Пълнолунието днес го посрещнахме с телескоп и му гледахме кратерите. Joy
Освен това големият син ни настрои гледка към съзвездие Орион, Плеядите и Сириус.
Сега може омиротворена и абстрахирана от землянските неволи да спинкам, без да чин-чинкам. Laughing

# 714
  • Мнения: X
Бибит, яко! Имате телескоп или може да се вземе под наем някъде? Искам и аз. Simple Smile

# 715
  • Немция
  • Мнения: 6 909
Детето получи такъв за рождения ден по негово желание, има голям интерес в тази област.
Не е съвсем елементарен за ползване, сменят се обективи, настройва се, има място за телефон, с който можеш да заснемеш видяното.
На разумна цена е за един телескоп.
Синът си е свалил и астрономически апп и с него лесно търси звезди.
Ето един пример- син гигант, звездата Ригел. 1000 пъти по-голяма от Слънцето.

************

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 21:47 от Бибит

# 716
  • Мнения: 6 787
Супер е това с наблюденията на небесните тела. Много може да се експериментира.
Катерица как да не се пият много течности. Аз вчера се удавих от пиене на вода. Такава жажда . Тъкмо си мислих че е от луната .
pepelyashka много готино . Супер че си се наспала.
Да допълня само, че днес ще бъде разкошен ден.

Последна редакция: сб, 19 мар 2022, 09:28 от bella-ciao

# 717
  • Берлин
  • Мнения: 4 520
Бибит, дай линк за телескопа. В десятката ще ми дойде за подарък.
Бела, ми то с тия жаби...прихванала си водопиене.
Благодаря за насоките за кражбата. Анцайге, снимки, застраховка, доверен сервиз- това са стъпките (проверено). Мм сутринта огледал паркинга. 4 коли още са без огледала. За жалост, не сме само ние.
Другата седмица ще отидем до полската граница, за да помагаме като доброволци. Не знам къде да отидем точно, ще ровя по-късно, че имам още сто неща за днес планирани.
Слънчево и тихо е при нас, пролет идееее

# 718
  • Мнения: 6 787
Сега както залипсваха масово части за коли и започнаха да затварят заводи и заводи за алуминий ... Не ме учудва да тръгнат да се запасяват с огледала за да им работят сервизите. Да видим кога ще стигнат до чистачки, гуми, точене на бензин ... както беше в БГ . Тук много чевръсто въврят по нашите стъпки , вместо ние по техните ... А казвах аз че е добре да се равняваме нагоре, а не надолу. Но кой ли ме слуша.
Ето по случая един мой любим творец какво пее Тодор Колев - Дай Ми Ги... Чистачките https://www.youtube.com/watch?v=kKAoA6la5nk
Папурче може би скоро ще свършат жабите . Не трае дълго и пак ще пестя шпрудел .

# 719
  • Мнения: X
Къде са залипсвали масово части за коли?

Общи условия

Активация на акаунт