По Вода и с Късмет към ФЕВРУАРИ 2005! ІХ

  • 12 938
  • 268
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 274
Ребека, кога имаш РД?
Гергана, идвай  и при нас...аз също понякога чета Януарките и си мислех, че вече всички са родили...
Лидия, ние се вайкаме за обменната карта, в която се отразяват изследванията, а не за направлението, мисля  Thinking

# 31
  • Мнения: 863
относно зодията - и нашето се очертава да е Водолей и това малко ме притеснява, защото и двамата с таткото сме Скорпиони и не знам как ще се оправяме...  33uu
относно киселините- при мен ябълките вършат доста добра работа, почти не съм се оплаквала от киселини
обаче, виж, от друго, да- НЕ МОГА ДА СТАНА ОТ ЛЕГЛОТО СУТРИН, чувствам таза си разглобен, а при всяко обръщане от една страна на друга, се чува пукане...
искам бебо вече да се ражда........
утре сме на преглед, да видим какво е намислил и дали смята вече да се появява на бял свят или ще си стои още на топличко Wink

# 32
  • София
  • Мнения: 3 688
Искам да ви питам на каква температура изпрахте бебешките дрехи?
А центрофуга да пускам ли или да ги извадя преди това?Толкова са милички сладки и нежни ,че неискам като ги извадя да са раздърпани:)
Дайте съвет моля ви!

# 33
  • Мнения: 1 045
Аз си изпрах всичко на 30 градуса със Тео бебе и Ленор бебе и дрешките станаха едни такива мекички и пухкави. Освен това на 30 градуса изпрах и всичко друго - чорапи, лигавници , чаршафи и пелени... Ох беба нещо много се развълнува като чу за дрешките и направо полудя от въртели..

# 34
  • Мнения: 1 045
От шутавете забравих да кажа че и центрофуга минават - никакъв проблем.

# 35
  • Мнения: 206
НОВА ТЕМА,ЕХХ 4Е ХУБАВА,Браво ГОДЗИЛЛА..
Как сте днес,аз ве4е по4нах да се притеснявам малко ни остана,пьк от една страна ве4е и на мен ми тежи,не мога ве4е да се движа както преди... Rolling Eyes
Десика ти кьде мисли6 да ражда6?

# 36
  • Мнения: 2 641
Zdraveite,

Днес съм при мъжа ми в работата му че пазаруваме и ходиме по изследвания. Сега направих васермана и хепатита, след малко отивам да си взема обменната карта. Купихме и прах да изперем дрехите на бебо макар че си кротува и хич не му се излиза.
За киселините знам че в медицинска академия изписваха Ранитидин - 2 или 3 пати на ден по едно хапче. Мамите казваха че ефекта бил много бърз, а пък тези дето бяха за секцио го пиеха задължително заради упойките. Дано ви помогне и на вас.

# 37
  • Мнения: 562
Здравейте мамита!

Яка ни е новата темичка, браво Годзи!
Ние вчера бяхме на обстоен преглед - вагинален с мерене на таза и ни казаха, че до 24-ти няма да се раждаме, тогава пак сме на преглед. Май се спираме на вариант нормално с епидурална упойка Thinking . Докторката каза, че се поставя на 3-4 см. разкритие и ще родя с усмивка. Ох, дай боже! Praynig  Пък и ВИП родилната зала и стаичките в Св. София са ОК, та малко се успокоих.

# 38
  • Мнения: 2 274
Оф, мен ме е обхванала някаква тииииха истерия, на консултация съм чак на 31-ви, което според мен е кощунство...
Някой да знае подробности окло тази записи на тонове, които се правят в Св.  София безплатно след 8-ми месец?

# 39
  • София
  • Мнения: 6 803
Момичета,благодаря за съветите,обаче явно моите киселини са от най-зверските...от ябълки и банани става още по-зле Rolling Eyes .А последният път на училището за бременни казаха,че единствено Ранитидинът не трябвало да се пие по време на бременност,та мисля въобще да не го пробвам него.За сега съм на варианта Алмагел и Талцид хапчета...и чакам бебичка да се пръкне,за да няма майка и повече проблеми!
Ние днес сме на ултразвук и запис на тоновете,като се върна,ще пиша отчет-колко сме големи и т.н.Тати ще дойде с нас,за да ми прави компания,че тези 20мин. записи малко трудно ги издържам-хваща ме скуката.
Аз нямам никаква представа за тези безплатните записи в Св.София,понеже аз моите ги правя при частната ми гинеколожка,тя не ми взима пари допълнително за записа,защото си е част от ЖК.Малко съм наплашена,ако ми кажат,че сме станали много големи и заговорим сериозно за секцио...трепери ми под лъжичката яко!!!!
Слънчоглед,пери дрешките спокойно,аз моите ги изпрах на 40 градуса и с лека центрофуга,всичките са си като нови,нито една не се е раздърпала.Единствено онзи гащеризон с жирафа още не съм го изпрала,ама него на ръка ,че този червен цвят ме притеснява.
 Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 366
Добър ден, мамчета Simple Smile
Дано да е добър за всички. За мен е изключително сънлив, снощи си легнахме много късно и днес едвам размърдах разглобените си и без това кости от леглото.....
Благодаря за пожеланията за таткото. Много беше миличък и той, когато го попитах какво да му подаря за РД, отговорът беше: Сега целувка, а скоро и най-хубавия подарък - БЕБО Simple Smile.
Godzilla, много нарядко при вас ЖК чак на 31-ви... Мен ме карат от началото на 45-дневния да ходя всяка седмица. Тази все още не съм се отчела, но най-вероятно утре ще хвана последния влак, че днес изобщо не съм за там Simple Smile, а и имам повечко работа.
За киселините не смея да се похваля, но за сега прескачам този твърде неприятен страчен ефект от бременността. Единствено на Нова година се появиха и реших, че това ще е началото, но за щастие било е от яденето тогава......
Много ви се радвам, че вече перете и приготвяте, а у нас в момента фугират плочките в кухнята и коридора и до 1-2 дни майсторът ще приключи, после следват шкафчета и плот в кухнята, боядисване на каси и врати.......Абе лоша работа - поне още 10 дни ще трябва да изчакам, че да изчистим къщата след ремонта и чак тогава да приготвяме за бебето. За сега "кръстосвам колене" и се моля да си дочака поне термина Simple Smile))
Толкова от мен за сега, може и пак да намина до края на деня.
Приятен и успешен ден ви пожелавам Simple Smile

# 41
  • Мнения: 238
Godzila,  родена съм на 12.02., обаче сме се разбрали с беборанка да излиза достатъчно рано, за да съм във форма да си празнувам рождения ден.

Още повече, че това ще ми е първият рожден ден, който ще празнувам с баща и. Ние миналата година по това време още не се познавахме с него...  Grinning

# 42
  • планетата Земя
  • Мнения: 111
Здравейте, мамички!
Ох, да знаете какви приключения имах днес...както до вчера бях супер спокойна и днес сутринта познайте какво ми се случи...отварям очи и  усещам нещо топличко да ми се стича между краката иии нищо не може да го спре...
Леле, викам си, почна се! А контракции - никакви...Обадих се на доктора и той - идвай, че май ще раждаш...Приготвяме скорострелно багажа за болницата с татито и тръгваме, а бебчо си ме подритва и хич не му пука к'во става Simple Smile. И тъй пристигаме, преглед - няма разкритие. Докторът капе някакви капки върху секрета - няма оцветяване, т.е. не било околоплодна течност!?!...Брей, кво е пък тогава? Според него било някакво обилно течение, появило се поради смъкването на бебето...хммм...Е, надявам се да е прав. После гледахме бебчо на ехограф и се видя, че вярно се е смъкнал доста надолу (ама коремът ми все си стърчи според мен), както и че е вече около 3 килограма (малко успокояващо). И така изписаха ми полиджинакс и продължавам с чакането...което май няма да е дълго и продължително...
Абе преживелици Wink...

# 43
  • Мнения: 2 274
Цитат на: Venda
Здравейте, мамички!
Ох, да знаете какви приключения имах днес...както до вчера бях супер спокойна и днес сутринта познайте какво ми се случи...отварям очи и  усещам нещо топличко да ми се стича между краката иии нищо не може да го спре...
Леле, викам си, почна се! А контракции - никакви...Обадих се на доктора и той - идвай, че май ще раждаш...Приготвяме скорострелно багажа за болницата с татито и тръгваме, а бебчо си ме подритва и хич не му пука к'во става Simple Smile. И тъй пристигаме, преглед - няма разкритие. Докторът капе някакви капки върху секрета - няма оцветяване, т.е. не било околоплодна течност!?!...Брей, кво е пък тогава? Според него било някакво обилно течение, появило се поради смъкването на бебето...хммм...Е, надявам се да е прав. После гледахме бебчо на ехограф и се видя, че вярно се е смъкнал доста надолу (ама коремът ми все си стърчи според мен), както и че е вече около 3 килограма (малко успокояващо). И така изписаха ми полиджинакс и продължавам с чакането...което май няма да е дълго и продължително...
Абе преживелици Wink...


Ммм дааа...Почна се!

# 44
  • Мнения: 2 641
Да попитам аз защо мамите дето се оплакват от киселини   и питат как да ги махнат питат изобщо тук? -  като явно хората от училището за бременни са по компетентни от доцентите в Медицинска академия??? Как така някой си ще каже че точно това не трябвало да се пие като цялата болница го пие? Друг е въпроса дали вие имате нужда от това лечение или не.

Общи условия

Активация на акаунт