Проследяване на бременност - Здравната каса и частно

  • 5 579
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 125
Аз се следя на частно, като при него са ми и ФМ, но ми препоръча да се запиша и по ЗК и се следя и в I АГ Света София. Лекарката и болницата, при която се следя, ми я препоръча частния доктор. Като се плаща пакет за следене 2х200 и в него влизат всички кръвни изследвания и прегледи, който са винаги с ехограф.


Здравейте,
След като е ЗК защо има доплащане? В случая 2х200?
След като сме здравноосигурени бременността не се ли покрива изцяло от Касата? Thinking

# 16
  • Мнения: 3 735
Аз се следя на частно, като при него са ми и ФМ, но ми препоръча да се запиша и по ЗК и се следя и в I АГ Света София. Лекарката и болницата, при която се следя, ми я препоръча частния доктор. Като се плаща пакет за следене 2х200 и в него влизат всички кръвни изследвания и прегледи, който са винаги с ехограф.


Здравейте,
След като е ЗК защо има доплащане? В случая 2х200?
След като сме здравноосигурени бременността не се ли покрива изцяло от Касата? Thinking
Не, не се покрива.
Влезте и прочетете какво включва програмата “Майчино здравеопазване”.
Касата не покрива някои изследвания.
Полагат се и само 2 прегледа с ехограф.

# 17
  • Мнения: 125
Аз се следя на частно, като при него са ми и ФМ, но ми препоръча да се запиша и по ЗК и се следя и в I АГ Света София. Лекарката и болницата, при която се следя, ми я препоръча частния доктор. Като се плаща пакет за следене 2х200 и в него влизат всички кръвни изследвания и прегледи, който са винаги с ехограф.


Здравейте,
След като е ЗК защо има доплащане? В случая 2х200?
След като сме здравноосигурени бременността не се ли покрива изцяло от Касата? Thinking
Не, не се покрива.
Влезте и прочетете какво включва програмата “Майчино здравеопазване”.
Касата не покрива някои изследвания.
Полагат се и само 2 прегледа с ехограф.

Благодаря за отговора. Simple Smile
Прочетох, че ехографските са само 2 - един в началото на бременността, и втори - между 16 и 20 г.с. Но пише и че бременната има право на 12 платени от ЗК прегледи.
Извинете за въпроса, но ако не са ехографски прегледите, то тогава какво представлява прегледа?

# 18
  • Мнения: 606
Прегледа представлява да ви измерят таза или корема или нито едно от двете, кръвното и килограмите да ви проследят. И да ви питат как сте. В общи линии пародия, ако не си плащаш за ехограф.

# 19
  • Мнения: 2
Ми аз днес записах в 20 дкц, който беше на смяна (д-р Анна Димова). Ако нещо не се разберем, ще сменям.

Здравейте! Да ви попитам , разбрахте ли се с лекарката ? Какви са ви отзивите ?

# 20
  • Мнения: 157
Здравейте, Никол Вълчева 614855.
Много добре се разбрахме. Вече три месеца, откакто родих и още поддържам връзка с д-р Димова. Много отговорно и грижовно се отнесе. Подробно ми обясняваше всичко и отговаряше на всичките ми въпроси.
Единственият недостатък е,че няма определени дни и часове за женска консултация и се чака заедно с другите пациенти. Случвало ми се е да чакам и над два часа. 


Ми аз днес записах в 20 дкц, който беше на смяна (д-р Анна Димова). Ако нещо не се разберем, ще сменям.

Здравейте! Да ви попитам , разбрахте ли се с лекарката ? Какви са ви отзивите ?

# 21
  • Мнения: 16
Здравейте ,скоро разбрах че съм бременна ,моля да ми препоръчате добър акушер гинеколог в района на Люлин или Оборище !Благодаря !☺

# 22
  • Мнения: 765
Ренета Цветанова, ако не държите да е по здравна каса, в Токуда мога да поръчам д-р Атанасова. Най-прекрасният лекар, който познавам.

Последна редакция: пн, 04 мар 2024, 18:35 от Darling*

Общи условия

Активация на акаунт